Şimdi Ara

Yeni Manisa Tuneli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun gorelim su yeni tuneli dedikCift seritliydi guzel olmus zikzaklardan kurtarmis bizi.Manisa donusu arkadasim acaba bu tunelde kaza olsa bu yol tikanir mi dedi.Sonrasinda manzara bu 😃
    Yeni Manisa Tuneli Tabela asma calismasi yaptiklarindan tunel onunde yol tek seride dusuyodu.Brodwayler dizilmisti inci gibi hepsi hararet yapmis.Hatta lan bunlar yapmaz dedigim toroslar bile.Eski yol iptal galiba komple bilgisi olan var mi?
    Yeni Manisa Tuneli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bir mühendis olarak mühendisin ne iş yaptığını az çok biliyorsunuzdur. Ve tüneller bildiğim kadarıyla 9 şiddetinde depreme dayanıklı yapılır. Sizce o şekilde yapılmamış olsa o tüneli tasarlayan çizen zemin etüdünü yapan mühendis arkadaşlar çökme ihtimalini göz önüne almadılar mı?

İnşaat sırasında çökme meydana gelmesi normal teorikte yapılan hesabın uygulamada kesin tutma gibi bir durumda yok. biz fabrikada bir parçayı tasarlayana kadar bir kamyon sacı hurdaya çıkardık ama en sonunda 10 kamyon sac alacak para kazandı firma. Uygulama sırasında çökme patlama çatlama olsun ki onun önlemi alınsın ve ilerde bu sorun oluşmasın..

Meslektaşlarımıza güvenin bence ;)
    Bu mantığa göre dere yatağına fay hattına ev de yapılmaz, ama bak bakalım şimdi üzerine gökdelen dikiyorlar. Denizi doldurup havaalanı yapılıyor Japonya'da var. Mühendisler bunun için var zaten. Kendim de bir mühendis olarak böyle çıkışları tasvip etmiyorum. Güvenli bulmuyorum ben geçmem benim görüşüm bu çünkü ben mühendisim biliyorum deme hakkın yok kusura bakma.
  • beleşmi bari

• Eski hali virajliydi baya. Tehlikeliydi. İyi oldu bu yol oraya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tünel çok kısa olmuş bence...Yapımına harcanan paraya yazık...
  • Manisa yeni tüneli.
  • Toprağa yapılan tuneldir kendisi hala nemli ıslak içi. Tehlikeli ben kullanmıyorum eski yol daha heyecanlı adrenalin dolu

• Gecen hafta kullandım, eskı halını bılmıyorum ama tunel hosuma gıttı

• quote:

Orijinalden alıntı: Ağla Sevgili Yurdum Ağla

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Boğaz Köprüsü'nün dibindekini söylüyorsan ortaokul yıllarımda iken çok geçtim yaya olarak...O zamanlar üst yol küçüktü,o tünel tek yön olarak trafiğe de açıktı...Sonra komple kapattılar tüneli...Şimdiki durumunu bilmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Boğaz Köprüsü'nün dibindekini söylüyorsan ortaokul yıllarımda iken çok geçtim yaya olarak...O zamanlar üst yol küçüktü,o tünel tek yön olarak trafiğe de açıktı...Sonra komple kapattılar tüneli...Şimdiki durumunu bilmiyorum...

Alıntıları Göster
    ne ortaokulu yav daha yeni yapıldı zaten. birkaç ay çalıştı kapattılar.az daha saray yıkılacaktı

aynştayn beyinliler tarihi saraya sıfır tünel yapmış

• quote:

ne ortaokulu yav daha yeni yapıldı zaten. birkaç ay çalıştı kapattılar.az daha saray yıkılacaktı

Alıntıları Göster
    https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/tarihibeylerbeyisarayi-tuneli-yeniden-canlaniyor,mvnNqABRXEaxjH2y8hxRxg/XbwL-iE8tkGOdUn8sduILw

http://www.wiki-zero.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvQmV5bGVyYmV5aV9TYXJhecSxX1TDvG5lbGk
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    orası eskidendemi vardı hiç bilmiyorum.zaten 70 li yıllarda bile kaç kişide araba vardıki

• Manisa izmir arası 45 dk kısalacak falan deniyordu. Son durum nedir?

Bu arada sabuncubeli tüneliydi galiba ismi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster
    O tünelin yeni olduğunu sanan einstein beyinli kardeşimize yazık oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mcuk

O tünelin yeni olduğunu sanan einstein beyinli kardeşimize yazık oldu

Alıntıları Göster
    ne bilim orada at arabası tüneli olduğunu ,etrafı kapalı zaten saray ve askeriye arazisinde.aynştayn beyinliler az daha sarayı yıkıyordu

• Hergün Izmir'e gidip gelen birisi olarak benim çok işime yaradı. Hem yakıttan tasarruf ediyorum hem de ortalama 10 dakikada Izmir'e varıyorum. Eski yol hem tehlikeli hem de kışın çok zahmetli oluyordu. Meşhur Sabuncubeli silindi gitti artık :)

• monarch25 M kullanıcısına yanıt
    İzmir Manisa arası zaten 25 30 dk neyi kisaltacaklar.

• Zaman olarak avantaj sağlamamış. Diğer yol virajlıydı ama araç sürmek zevkliydi. Çok ağır kış şartlarında tünelin artısı gözükür onun dışında artısı yok neredeyse. İleride ücretli olursa kimse tünelden geçmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlla hizmet bi ucundan tutup karalanacak ya , neymiş çok zevkliymiş o engebeli yolu aşmak falan , söylediğinize kendiniz inanın az

• quote:

Orijinalden alıntı: souledge

İlla hizmet bi ucundan tutup karalanacak ya , neymiş çok zevkliymiş o engebeli yolu aşmak falan , söylediğinize kendiniz inanın az
    Arkadaşım bu forum böyledir, İzmir Buca Belediyesi 2009 yılının parasıyla dağın tepesine 4 Trilyona Atatürk Maskı yapar, ve şu an içler acısı haldedir, kimse gıkını çıkarmaz, hatta buna bu kadar para harcanır mı diye asla yorum yapmaz, ama Devlet 45 Dakika süren Manisa İzmir arasına (Kışın çok tehlikeli olan Sabuncu Belini iptal ederek) 10 dakikaya düşüren Tünel yapar buradaki süper zekalar buna bile eleştiri yapmaya çalışır, ne desen boş
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.