Şimdi Ara

Yeni Makyajlı Dacia Duster Hakkında Kullanıcı yorumlarım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
1
Favori
28.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dustur b segmenti bir araçtır. C segmenti ne alaka.

hem boyut olarak C segmentinden ortalamasından 15 cm kısa.

Hem iç hacmi az. Hatta bazı b segmenti hb ve sedanlardan bile kötü.

Hem sürüş berbat. Bu konuda b segmentinin sınırını zorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 4 Nisan 2022; 17:16:19 >
  • tefennili kullanıcısına yanıt

sen niye bu markayı deli gibi savunuyorsun? dacia sana para mı ödüyor? bırak bu fanboyluğu..

• Üstün zekalı kardeşim ben bu araca sahibim, ve bildiğim şeyleri savunuyorum. Ben emin olmadığım hiç bir şey hakkında yorum yapmam. Ayrıca hayatım boyunca hiç bir şeyin FANI falan olmadım.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt
    karar
    500 bin liranın bile artık çok hükmü yok: En ucuz otomobilin fiyatı yüzde 60 arttı
    https://www.karar.com/ekonomi-haberleri/500-bin-liranin-bile-artik-cok-hukmu-yok-1655909

"C-SUV’DE TEK SEÇENEK DACIA DUSTER"

www.hedeffilo.com
    Araba Segmenti Nedir? Otomobillerde Segment Farkı | Hedef Filo
    https://www.hedeffilo.com/haberler-ve-duyurular/araba-segmenti-nedir-otomobillerde-segment-farki-ne-anlama-gelir

Burada ki Listeye de bakabilirsin

motor1.com
    Bulundukları segmenti en iyi temsil eden başlıca otomobiller
    https://tr.motor1.com/features/308974/segmentlerini-eniyi-temsil-eden-otomobiller/3865009/

reno d suv dese d suv mu olacak?

boyut, ic hacim, yol tutuş, surus konforu, yalitim, kalite, guvenlik, donanım gibi kriterlerden hangilerinde C segmenti onu söyleyin. Geçin reno ne demis.

Ateca'yla aynı boyutlara sahip o zaman desenize Ateca B SUV.

Diyemezsiniz. Çünkü bu işleri bilmiyorsunuz.

• Carsever kullanıcısına yanıt

İç genişlik olarak da aynı mı? Yoksa bayon genişliğinde mi?

peki arka koltuk dikliği?

peki bahsettiğim diğer kriterler?

geçin bunları.

ucuz şişik bir araba. Satsın diye kasası büyütülmüş b segmenti genişliğinde, a segmenti kalitesinde bir araç.

"Cahillerle tartışmaya girmeyin, ben hiç galip gelemedim" İmam-ı Gazali. Tamam haklısın hadi naş naşYeni Makyajlı Dacia Duster Hakkında Kullanıcı yorumlarım 

O zaman tüm C-SUVlar aynı şeyleri sunmalı, markalar önemli olmamalı.

Ateca da aynı olmalı tüm kriterlerde Volvo CX40 da aynı olmalı. Ya da Koleos'un arka koltuğu çok dik o zaman D-SUV değil mi Koleos?

Duster diğer C-suvlarin yarı fiyatına satılıyor. Hatta en yakın rakibinden ayda 3 kat fazla satılıyor.

Yarım bilgiyle tartisamam önce bilgi sahibi olmanız gerek, segment nedir ne değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 5 Nisan 2022; 11:20:2 >

Bahsettiğim konularda hangi C segment standartını sağlıyor bu dacia.

yanlarına kendi deneyimlerimi de yazayım.

1- yol tutuş( berbat ötesi, b segmentinin altında)

2- konfor(berbat ötesi, b segmentinin altında)

3- yalıtım(berbat ötesi, b segmentinin altında)

4- dış boyut (b ve C segmenti arasında)

5- iç boyut (b segmenti suv ayarında)

6- iç kalite (a sınıfı araç ayarında)

7- koltuklar (b sınıfının altında)

bu kriterlerde siz değerlendirin bakalım. Kaçamak cevap vermeden yapabiliyorsanız.

bu paragraf size değil. Cahiller ile tartışılmaması gerektiğine bende katılıyorum. Ucuz etten yahni beklemek tam bir tecrübesizlik örneği. Ortaya çıkan şeyi yiyince yahni yediğini sanmak ise tam bir cahillik.

C segmentinde yalıtım şu seviyede olmalı, konfor şu seviyede olmalı, malzeme kalitesi şu kalitede olmalı diye bir kriter var mı?

Varsa kim koymuş bu kriterleri kaynak gosterir misiniz?

Ek kriterde ekleyim ben size,

8- uzun yol konforu ( koltuklarda yanal destek ve bel desteği sıfır. Metrobus koltuğu gibi bir süre sonra in git diyor.)

bahsettiğim kriterlere hala cevap yok nedense.

misal 8 tane kriter saydım. Bu 8 kriterde kaç tane model dusterin altında.

misal ateca diyelim.

1- yıl tutuş dustera göre ciddi iyi.

2- sürüş konforu ciddi iyi.

3- yalıtım ciddi iyi.

4- dış boyut, salt uzunluk olarak bakarsak 5-6 santim uzun. Genişlik olarakda 2 santim daha geniş. C segment olan en küçük araçtan bile küçük heralde dustur.

5- iç hacim modern dizayn ile atecanın iç mekanı daha geniş. Duster kendinden oldukça kısa 10 santim aks mesafesi farkı olan bayon seviyesinde bir iç yolcu hacmi sunuyor.

6-iç kalite, dacia ile bir sınıf değil, 2 sınıf filan fark vardır. Daciada bıraktım güzel malzemeyi kalıp hataları dolu.

7-koltuklar, yine 2 sınıf fark söz konusu.

sizin seçtiğiniz araçla böyle farkları var.

sınıf kriterleri diye birşey yoksa d segmentide diyebilirsiniz. Bir sınırı yok. Hatta e segmenti diyin. Mercedes gle takibi olsun,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 5 Nisan 2022; 12:31:1 >

Anlaşıldı gram bilgin yok bu konularda.

Dingil mesafesi diye birsey duydun mu hiç?

B-SUVların dingil mesafelerine bak bir de Duster'ınkine bak, diğer C-SUVlarınkine de bak.

Belki araştırdıkça birseyler ogrenirsin

Hah bende onu diyorum iste. Dingil mesafesi 10 santim daha kısa olan bayon ile duster aynı iç genişliğe sahip. Düşün bak geliştirebildiğiniz tek argüman bile size karşı.

Duster

Yeni Makyajlı Dacia Duster Hakkında Kullanıcı yorumlarım

bayon

Buda hakiki C segmenti tuscon

Sonuç olarak Duster C-SUV'dur.

Uydurmasyon kriterlerinizle hicbir aracın segmenti belirleyemezsiniz.

Bayon'un arka diz mesafesi geniş diye onu C-SUV yapmadığı gibi, Duster'da herhangi bir kriterden dolayı B-SUV olmaz.

Ya bakın basit şeyler söylüyorum.

konfor, yol tutuş, yalıtım, kalite, genişlik. hangi konuda, hangi C segmenti araçtan iyi? Buna cevap var mı yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARES007 -- 5 Nisan 2022; 13:42:57 >

Allahım sen sabır ver, 3 Tane link paylaştım hala diyor ki, yok "ATECA nın iç hacmi daha geniş, yok yalıtımı daha iyi, yok iç kalitesi daha iyi" o zaman şuna cevap üstün zekalı, Skoda ATECA C SUV ise, Mercedes GLA da C Sınıfı, BMW 2 Gran Coupe da C Serisi, hangi konularda Seat ATECA, Mercedes GLA dan veya BMW 2 Gran Coupe dan daha iyi???  O zaman Mercedes GLA C sınıfı ise Seat ATECA A sınıfı mı??? Daha araç sınıflandırmasının ne olduğundan habersiz, gelmişsin boş boş konuşuyorsun 

"Cahillerle tartışmaya girmeyin, ben hiç galip gelemedim" İmam-ı Gazali.

ben senle tartışmaya girmem.

Ben de diyorum ki böyle bir kriter yok segmentler belirlenirken.

Neymiş kriter peki? Saydığım kriterlerden farklı birşey söyleyin lütfen.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.