Şimdi Ara

Yeni Leon 265.000₺ ile satışta(!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
10.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

231 bine size kalacağını mı sanmıştınız?

Alana da satana da hayırlı uğurlu olsun... Bu konuda söylenecek hiçbir söz kalmadı artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sifir alinan aracta bir km sinirlamasi getirilse desem bunlar Edirne Igdir yapar gelir satar araci.

Stokculuktan ceza versen o zaman galeri sahipleri sifir arac alip satmasin mi yani?

Bayilere ceza versen ne diyeceksin adam istedigine istedigi kadar satar.

Bu mevzuyu cozmek basit gibi dursa da cok zor. Olasi bir erken secim oncesi galerici alsatci tayfasini kusturmek istemezler.

Benim önerim zaman zaman ansızın vergi indirimleri yapmak alsatçıları ancak böyle patlatabilirsiniz ama sıfır araç yoksa bayilerde bu da bir işe yaramaz tabii ki.

ALLAH GÜN YÜZÜ GÖSTERMİSİN BUNLARA

Sarı sitede sahibinden 1.832 adet sıfır km otomobil.

3 araçtan sonra akrabalarının adına araç alıp vekalet ile alım satım yapıp üstüne vergi kaçıran bu şahıslar stokçukuk yapıyor bu vergi kaçırma işini çoğu galericide yapıyor. Bunlara sağlam yaptırım şart

Şeytan diyo sahibindene Doğuş adina hesap aç 231.500 tl den leonu koy şu araç piyasasının sahibinden sitesinden ibaret olduğunu düşünen insanları bilgilendirde şu fırsatçı gibi adamlardan boşluğa düşüp araç falan almasınlar

Olay zihniyet meselesi. Tepeden tırnağa, 7'den 70'e herkes imkanı olunca bunu yapıyor, herkes aynı kimse kusura bakmasın. Bime'e kulaklık geliyor, herkes 350 liralık kulaklığı 600 liraya satmaya çalışıyor. Deprem oluyor kiralar fırlıyor, patlama oluyor dolarla adam taşımaya çalışıyor. Devlet ne yapsa önleyemez bu yamyamlığı. Hatırlarsanız al-sata da 3 araç sınırı geldi herkes eşinin dostunun adına alıp satmaya başladı neyini yasaklayacaklar?

0 km yasağı çıksa 20-30 km yapıp satar. Bayiden galeriye araç satışı yasaklansa anası babası adına alır satar. Sıfır araçtan pahalıya satılmaz dediği zaman ekstralı araçlar sıfırdan fazlaya satmak isteyecek. Bunun önüne geçilmez. Çözüm çok basit. Almayın abi. Almayın. Bim'e gelen kulaklığı 600 liraya kimse almadığı için paşa paşa 400'e kadar indirdi millet. Avrupa niye güçlü, çünkü yeri geldiği zaman insanlar hesap sormayı, tepki koymayı biliyor.

• mur@t_333 kullanıcısına yanıt
    Maalesef durum bu
  • Ben konu açmıştım. Şubatta gelece o zamana kadar satın alamazsınız demişlerdi.

Bu adam nasıl aldı şimdi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sifir alinan aracta bir km sinirlamasi getirilse desem bunlar Edirne Igdir yapar gelir satar araci.

Stokculuktan ceza versen o zaman galeri sahipleri sifir arac alip satmasin mi yani?

Bu mevzuyu cozmek basit gibi dursa da cok zor. Olasi bir erken secim oncesi galerici alsatci tayfasini kusturmek istemezler.

Benim önerim zaman zaman ansızın vergi indirimleri yapmak alsatçıları ancak böyle patlatabilirsiniz ama sıfır araç yoksa bayilerde bu da bir işe yaramaz tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 28 Ocak 2021; 19:8:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni Leon 265.000₺ ile satışta(!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Sifir alinan aracta bir km sinirlamasi getirilse desem bunlar Edirne Igdir yapar gelir satar araci.

İsterse 2. El yazsın hocam ne fark ediyor? Bayi istediğine istediği kadar satar dediğinizde karaborsacıların önü açılıyor. Galeriler 0 km satmasın mı dediğiniz de de iş kopuyor gidiyor zaten. Olan bu aracı almak isteyen insana oluyor.

• Bu adamlardan araba aldiran motivasyonu merak ediyorum cidden. Bekle kardesim 2 ay. Zaten kurlarin stabil olmasi bekleniyor. Kurlar boyleyken seat bu araci %80lik dilimden sa ta maz. Dogus zaten aksesuar falan da almiyor. Ha euro artti aracin fiyati artti diyelim. E senin de satacagin aracin fiyati artacak o zaman

• Bence gayet normal
    Çünkü bayilere gelen 2 3 tane araç geldiği gün satılmış.

En yakın gelecek parti, aylar sonra gelecekmiş.
    Bu da her zaman ki bilindik hikâyenin olması demek. Fazla durmaz satılır bu araç

• quote:

Orijinalden alıntı: sml_akyz

İsterse 2. El yazsın hocam ne fark ediyor? Bayi istediğine istediği kadar satar dediğinizde karaborsacıların önü açılıyor. Galeriler 0 km satmasın mı dediğiniz de de iş kopuyor gidiyor zaten. Olan bu aracı almak isteyen insana oluyor.

Alıntıları Göster

Burada hukumetin yapabilecegi tek sey galericilere ceza vermek olur peki adam derse esime dostuma aldim para cok gittim aldim. Sonra da begenmedim satmaya karar verdim.

Buna karsi stokculuk argumani var ama hukuktan anlayan birileri cevaplamali. Biz duygusal bakiyoruz olaya bana kalirsa bayiler galericilere arac satmamali. Zaten bayinin amaci sifir araci kullanici ile bulusturmak degil mi?

Elimde 10 arac olsa biri gelse hepsini alsa ben de satarim o parayla gider yeni araclar getiririm onlari da satarim. 10 araci 10 farkli kisiye satmaya ugrasacagima kafam rahat olur.

Cok zor is bu isin icinden cikilmaz. Hukumetin tek yapabilecegi anlik otv indirimleri olmali ama bayinin elinde araba yoksa indirim ne ise yarayacak? Yine de ansizin indirimle alsatcilara darbe vurulabilir sifir arac almaya korkar olurlar

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Hocam bence en mantıklısı alana ceza yazmak değil satanı denetlemek yani bayiyi. Bayiden galeriye sıfır arac satışı yasaklanabilir veya izne tabi tutulabilir galerinin araç almasının tek mantıklı açıklaması üzerinde oynama yapıp satmak. Onun dışında kapora verenler arasındaki sıra ise noter denetiminde olur yani kapora verme sırasına göre araç teslimi yapılır bunun dışında da yapılacak pek birşey gelmiyor akla.
  • Aynısın laciverdi burada da var
    Liste fiyatı 170bin olan Egea Cross Yeni Leon 265.000₺ ile satışta(!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsalSayı11 -- 28 Ocak 2021; 18:40:2 >
  • ALLAH GÜN YÜZÜ GÖSTERMİSİN BUNLARA

Sarı sitede sahibinden 1.832 adet sıfır km otomobil.

3 araçtan sonra akrabalarının adına araç alıp vekalet ile alım satım yapıp üstüne vergi kaçıran bu şahıslar stokçukuk yapıyor bu vergi kaçırma işini çoğu galericide yapıyor. Bunlara sağlam yaptırım şart

Şeytan diyo sahibindene Doğuş adina hesap aç 231.500 tl den leonu koy şu araç piyasasının sahibinden sitesinden ibaret olduğunu düşünen insanları bilgilendirde şu fırsatçı gibi adamlardan boşluğa düşüp araç falan almasınlar

Yeni Leon 265.000₺ ile satışta(!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 28 Ocak 2021; 21:44:38 >

• şimdi "serbest piyasa bu isteyen istediği fiyata satar, hede hüdü ehehehe" diye gelenler olacaktır. ama bu alçaklığın savunulacak bir yanı yok. resmen otomobil kabzımallığıdır bu. otomobil fabrikasından direk satışın bir yöntemi bulunmalı yoksa böyle devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut_emmi -- 28 Ocak 2021; 18:4:32 >
  • müteahhitler ve galericiler. ülkenin kanserleri.Yeni Leon 265.000₺ ile satışta(!) 

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Burada hukumetin yapabilecegi tek sey galericilere ceza vermek olur peki adam derse esime dostuma aldim para cok gittim aldim. Sonra da begenmedim satmaya karar verdim.

Buna karsi stokculuk argumani var ama hukuktan anlayan birileri cevaplamali. Biz duygusal bakiyoruz olaya bana kalirsa bayiler galericilere arac satmamali. Zaten bayinin amaci sifir araci kullanici ile bulusturmak degil mi?

Elimde 10 arac olsa biri gelse hepsini alsa ben de satarim o parayla gider yeni araclar getiririm onlari da satarim. 10 araci 10 farkli kisiye satmaya ugrasacagima kafam rahat olur.

Cok zor is bu isin icinden cikilmaz. Hukumetin tek yapabilecegi anlik otv indirimleri olmali ama bayinin elinde araba yoksa indirim ne ise yarayacak? Yine de ansizin indirimle alsatcilara darbe vurulabilir sifir arac almaya korkar olurlar

Alıntıları Göster

Bizim toplumumuzda ahlak olmadığı için durum bu. Dünyanın en iyi sistemini de getirsen bizim ahlaksız toplumumuz bir açığını bulur.

konumuza gelecek olursak 200bine aldığın bir ürünü 270 bine satmaya kalkan borcunu ödeyemediği için mi satıyordur yoksa çıkar elde ederek vatandaşın cebindeki paraya göz dikmekmidir? Bunun ayrımını devlet çok rahat yapabileceğini düşünüyorum ama iş bilen bürokrat yoksunluğundan dolayı bunu çözemiyoruz haliyle altta kalanın canı çıksın misali vatandaşın kemeri sıkıldıkça sıkılıyor.

• 0 aracin al sati yasaklanmali. Alan en az 6 ay satamamali çözüm cok basit.
  • Suç bunlarda değil , manuel , bazı özelliklerine kesik atılan kurbağa gibi arabaya istenen 230.000 TL cik rakamı görünce abi çok iyi fiyat yeaaa , piyasada bundan başka araba satılmayacak diyen sonra araba bulamayınca abi ne olacak ya aylaraca bekleyeceğime 30-40 Fazla veririm nasıl olsa fiyatı artacak diyen enayilerde .
  • Bu araca liste fiyatı 231bin ken 265 veren varsa gitsin alsın kardeşim. Ama sonra çıkıp da yok piyasayı galericiler, al-satçılar yükseltiyor yok efendim şöyle böyle demeyin. Siz sorunu ve çözümü çok yanlış yerlerde arıyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 28 Ocak 2021; 19:28:7 >
  • Hani bayiler sıra yazmıyordu? Hani belli değildi? Adama bir de ne farkın kaldı demişlerdi.

• ucuz satsınlar devlet vergiyi kaldırsın taksicilere yaptığı gibi sıfır alınan araç 5 sene satılmasın. o zaman görelim birde bu işgüzarlığı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.