Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (278. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.415
Cevap
64
Favori
549.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Bence de Kaz kafalı boş beleş adamlara yönelik işe yarayacak olsa da düzgün insanların bi kısmı aramaya çekinebilir. Hayırlı satışlar.

Haklısınız ama birisi arayıp da SIFIR ALACAĞİM YAKITI NEDIR, KULLANICI YORUMU ALMAK ICIN ARADIM diyeni mi dersin, köydeki tarlayla takas teklif eden mi, ALDIGIN FIYAT NEYDI KI BU FIYATI ISTIYORSUN diyecek kadar seviyesiz insanımız cok. araç ortada, detaylar yazılı, ölü malı sanan çok.delirttiler yani ne yapalım düzgün insanlar da cekinebilir haklisınız.hayırlısı diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ön yolcu tarafı kapısından gelen cam zırıltısına benzer ses sorunum çözüldü. Daha önceki sayfalarda bir arkadaşımız gözlük kabından bahsetmişti.
    Sürücü koltuğuna oturduğumda ses hep sağ taraftan geliyormuş hissi uyandırıyordu ancak bugün eşimle yolda giderken ses olayından bahsettiğimde kendisi sesin yolcu değil sürücü tarafından geldiğini iddia etmesiyle ilk kez yolcu tarafına oturdum ve o zaman jeton düştü.
    Sonuç itibari kendi aracımdaki ses gözlük kabındanmış; özellikle metal çerçeveli gözlük kullanan arkadaşlar gözlük kabını kontrol etsin. Sesin yönü yanıltıyor. Bugün akşam İstanbulda 4-5 gibi dereceleri görmeme rağmen şu ana kadar sesten eser kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERG81

Ön yolcu tarafı kapısından gelen cam zırıltısına benzer ses sorunum çözüldü. Daha önceki sayfalarda bir arkadaşımız gözlük kabından bahsetmişti.
    Sürücü koltuğuna oturduğumda ses hep sağ taraftan geliyormuş hissi uyandırıyordu ancak bugün eşimle yolda giderken ses olayından bahsettiğimde kendisi sesin yolcu değil sürücü tarafından geldiğini iddia etmesiyle ilk kez yolcu tarafına oturdum ve o zaman jeton düştü.
    Sonuç itibari kendi aracımdaki ses gözlük kabındanmış; özellikle metal çerçeveli gözlük kullanan arkadaşlar gözlük kabını kontrol etsin. Sesin yönü yanıltıyor. Bugün akşam İstanbulda 4-5 gibi dereceleri görmeme rağmen şu ana kadar sesten eser kalmadı.

aynı şey benim de başıma geldi geçen gün
    eşimle ses ordan mı burdan mı diye konuşurken sesin gözlük kabından geldiğini keşfettik. içinden gözlüğü çıkarınca ses kesildi.
    ama sanki şu an sol taraftan bir ses geliyor gibi
    aralık sonunda ön cam değişti serviste. ondan olabilir mi acaba diye düşünüyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: ERG81

Ön yolcu tarafı kapısından gelen cam zırıltısına benzer ses sorunum çözüldü. Daha önceki sayfalarda bir arkadaşımız gözlük kabından bahsetmişti.

Evet ayni ses bendede vardi, çözüldü. Nasil mi bilmiyorum.. torpidoyu düzenledim o kadar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ceed ın manuel dizel istanbul şehir içinde kac lt yakıyor biri şunu söylesin allah aşkına kaç sayfa okudum varsa yoksa gelen ses ılk sayfalarda varsa yoksa otomatık ve yokus asagı kac yaktıgı !
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpmagduru

ceed ın manuel dizel istanbul şehir içinde kac lt yakıyor biri şunu söylesin allah aşkına kaç sayfa okudum varsa yoksa gelen ses ılk sayfalarda varsa yoksa otomatık ve yokus asagı kac yaktıgı !

sakin kullanımda ş içi 5.5 6 lt ortalama daha sakinde bu düşer
    şehir dışı 4 4.5 lt ortalama bu düşer

agresif kullanımda şehir içi 6.5 7lt tabiri caizse bağırta bağırta yada aşırı trafik durkalklarda

şehir dışı 140- 190 km arası ortalama hız 150 desek 6.5 lt şehr dışı

aracım 10 bin km de bakım sonrası bu veriler

manuel ceed in yakıtı çok iyidir az yakar çok kaçar

• ses olayı boş çıktı galiba?
    bu aracın dışarda naldığı sesin az olmaısndan olabilir mi.. her türlü çıtırdıyı ses algılıyor olmayalım sakın
  • ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun biri cevap verdi sonun

cumartesi gidip test ettim leon ceed ve golf arasında kaldım bakalım kısmetse alıcaz birini yanlız cumartesi tek-kar kartal bayide bi test sürüşü yaptım otomatik vitesli baya hantaldı ve ortalama 9.2 gösteriyordu. bu 5.5-6 civarında olursa güzel ama fazlası olursa sıkıntı yaratabilir.
  • quote:

Allah razı olsun biri cevap verdi sonun

cumartesi gidip test ettim leon ceed ve golf arasında kaldım bakalım kısmetse alıcaz birini yanlız cumartesi tek-kar kartal bayide bi test sürüşü yaptım otomatik vitesli baya hantaldı ve ortalama 9.2 gösteriyordu. bu 5.5-6 civarında olursa güzel ama fazlası olursa sıkıntı yaratabilir.

Otomatik vites ile 6 hayal İstanbul içi. O değeri ancak şehirler arasında yakalarsınız. Ben az düşük 5.5 elde ettim ki ortalama hızım 82 km idi. İstanbul içi 7.5'tan aşağısı hayal, ben 8-8.5 arası yakıyordum. Aynı güzergâhta aynı kullanımla 1.2 TSI Leon'la 6-6.5 arası yakıyorum.

• 1.2 Tsi ile aynı güzergahta 1.6 dizelden daha mı az yakıyorsunuz ? şu 1.2 1.4 tsi motorlar aklımı çok karıştırıyor yakıt bakımından yılda 15.000 km zar zor yaparım ama çevremdekiler dizel de dizel diyor. ve benim yaklaşık 50-55.000 bütcem var.
  • quote:

1.2 Tsi ile aynı güzergahta 1.6 dizelden daha mı az yakıyorsunuz ? şu 1.2 1.4 tsi motorlar aklımı çok karıştırıyor yakıt bakımından yılda 15.000 km zar zor yaparım ama çevremdekiler dizel de dizel diyor. ve benim yaklaşık 50-55.000 bütcem var.

1.2 alırsanız, vergiden, kaskodan, bakımdan yapacağınız yıllık kâr yaklaşık 1000 TL olacaktır ve sakin kullanımda dizel otomatik Kia'lardan en az 1 lt daha az (şehir içi) yakacaksınız. Karar sizin.
  • biraz yokuş bi semtte oturuyorum 1.2 tsi motor yeterli olurmu bilmiyorum :) belki 1.4 tsi daha uygun olabılır
  • quote:

biraz yokuş bi semtte oturuyorum 1.2 tsi motor yeterli olurmu bilmiyorum :) belki 1.4 tsi daha uygun olabılır

dizel düz vites çok yakmaz.. uzun yolda üzmez.. 1.2 ve 1.4 benzinli ile dizeli karıştırmamak lazım.. hem yakıt hem performans olarak..
    hadi 1.4 neysede, 1.2 sadece vergi için indirimli derim..
  • quote:

1.2 Tsi ile aynı güzergahta 1.6 dizelden daha mı az yakıyorsunuz ? şu 1.2 1.4 tsi motorlar aklımı çok karıştırıyor yakıt bakımından yılda 15.000 km zar zor yaparım ama çevremdekiler dizel de dizel diyor. ve benim yaklaşık 50-55.000 bütcem var.

bütçeniz 2. el dizel için yeterli bence. tabi vw hariç:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

quote:

bütçeniz 2. el dizel için yeterli bence. tabi vw hariç:)

vw aşırı pahalı bakalım paramız hazır bekliyoruz iyi bi fırsat düşerse aynı gün alırım napalım kısmet :)
  • otomobil satın alma noktasında tercihler birkaç modele indirilmiş ise bence bu modellerden araç kiralanmalı veya bir şekilde araçlar en az 50- 100 km test edilmeli. Çünkü forumlarda insanlar kendi araçları için yorum yapıyor ve çoğu zaman objektif olamıyorlar örneğin tüketim ve konfor konusu. forumu incelediyseniz aynı araç için ortalama 5lt yakıyorum diyende var 8-9 dan aşağı düşmüyor diyende bu yüzden en güzeli mümkünse uzun süreli test etmek ve kendi objektif kriterlerimize göre karar vermektir. Bir ilave daha bence ticari bir amaç yoksa kriterlerin başına tüketim konulmamalı 70000 tl verilerek alınan bir araç için ayda 60-70 tl tüketimden kar elde etmeyi amaçlamak çok akıllıca görünmüyor.
  • kendi aracım diye demiyorum, şu ana kadar kullandığım en iyi araç diyorum..
    88 den beri araç kullanıyorum..
    mercedes, bmw ve audi kullanmadım... onların dışında hepsini biliyorum. zate nalamayacağım yada almayacağım araçları kullanmam

vw golf ve jetta (2012 model) kesinlikle ceed in yanına yaklaşamaz.. jetta da bir amortisör var, kabus gibi.. ceed gibi akıcı ve keyifli sürüşü yok diyebilirim..
    focus, renault fluens, linea, opel vs.. vs..
    ayrıca o agresif profil ve cepheden görüntüsünü hiç bişiye değişmem..
  • arkadaşlar 2012 beyaz dizel consep plus ceed buldum.51.000 istiyor sahibi.20.000 km de.sizce fiyat nasıl?
  • eğer bir problemi yoksa çok iyi fiyat bende de aynı araçtan var araçlarını bu fiyattan verenler 2012 sonunda çok iyi fiyata alanlar yada çok sıkışanlar veya yılda bir araç değiştirenlerdir diye düşünüyorum ben asla bu fiyattan aracımı satmazdım. Sıfır fiyatı ortada. B sınıf dizellerin fiyatı 50 bin i geçti ikinci el ve 0 km araçların arasında kur ve vergi yüzünden oldukça açılan makasın bahar aylarında kapanacağını düşünüyorum. Bu yüzden ikinci el bakanların çabuk davranmalarını tavsiye ederim.
  • bencede fiyat iyi ama ikinci el bundan yukarı çıkmaz sanrıım.. bende 55 ten 1 kuruş aşağı satmam diyeceğim ama belli olmaz tabi acil ihtiyaç olursa 51 i de düşünebilirim..
  • 
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.