Şimdi Ara

<<<< YENİ KIA CEED >>>> (255. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.415
Cevap
64
Favori
549.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tesla

1800 km'lik ortalamam 4,8 L. Manuel. Şehir içi / dışı / trafik/ ışık/ yokuş hepsi var.

yaa arkadaş zorla düz vitesmi alalım şimdik.. ortalamaya bak..
  • Gittiğim yolda elbette dik yokuş yok, fakat tatlı tatlı çıkılıyor, trafik var demek yanlış olur. Aslında ben, acitveeconun bir faydası olup olmadığını denemek istedim. Forum otomobil genel bölümünde i30 sahibi bir arkadaşın konusunda activeeco kullandığı ortalamayı, oğlunun da activeeco kullanamadan aldığı sonuçları yazmıştı, aralaında fark vardı. Bu sebeple denemek istedim, durumdan memnun oldum. Bir ara ben de araca aldığımmazot miktarı ve km ile ortalama hesabı yapacağım.
  • benim araç 16670 km de, şehir içi bol yokuşlu, bol trafikli, hiçte az yaksın diye bir çabam olmadan, ( genellikle iş çıkışı 3 kişi oluyoruz arabada) 6,2 ortalama yakıtım, 4,7 yi ancak şehir dışı kullanımda gördüm, sonuç itibari ile benim araç 1500 kg ve 1000 kg lik 1,3 motorlu lineadan şehir içinde 1 lt fazla yakıyor....yakıt tüketimi çok ideal...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

1800 km'lik ortalamam 4,8 L. Manuel. Şehir içi / dışı / trafik/ ışık/ yokuş hepsi var.

yaa arkadaş zorla düz vitesmi alalım şimdik.. ortalamaya bak..

Sorma ya.. Gerçi ben mecburen satmak zorundayım
  • Araç otomatik "metesserdar" kardeşim, ben bu sebeple paylaşıyorum yakıt tüketimini. Aslına bakarsanız yakıt konusunda başından razıydım ancak durumu daha kötübekliyordum.

Şu noktaları da belirtmekte fayda görüyorum:

1-Ben hâla aracı kullanmaya alışamadım, anlık tüketime baktığımda bunu görüyorum. Alışamamışım ki ayağımı gazdan bir tık çektiğimde yakıt tüketimi de otomatik olarak düşüyor. Hâla o alışkanlığı edinemedim. Araç istediğim hıza geldiğinde, aracın kendini sürüklemesini sağlamalıyım ancak unutuyorum

2-Dikkatli kullanmadığımda yakıt sarfiyatının artacağı aşikâr. İlk bu araçla ilgili teknik konulara bakarken "bu devirde böyle şazuman mı olur? Böyle yakıt tüketimimi olur?" diyordum, ta ki 2012 eylül ayında corsanın şanzumanı canıma okuyunca. Hedefeim sorunsuzluktu umarım pişman olmam.

3-Kia markası kafama yatan bir marka değildi, test sürüşünden sonra markaya karşı olumsuz düşüncelerimin çoğu yıkıldı, 2.5 aydır aracı zevkle kullandığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Bu sebeple denemekte fayda var.

4-Şu anki yakıt tüketimi de beklediğimden aşağıda kaldı, ben daha fazla sarfiyat bekliyordum. Durumun bu şekilde olmasına benim zaten şanzumanla ilgili sahip olduğum önyargının etkisi var mı, yok mu inanın bilmiyorum yani fazla yakacak korkusuyla gaza abanmıyorum bu bir gerçek. Yine de belirtmekte fayda görüyorum, 2005 corsayı da farklı kullanmıyordum yani ışıklara yaklaşınca ayağını gazdan çek, dönüşlere yaklaşırken aracın hızını frensiz ayarlamaya çalış, hız sınırlarına uy gibi...

Sonuç, maddi imkânlarımız bu araca yetti, otomatik konusunda zaten aynı fiyata da olsa japon ve kore markalı araçlar haricinde bakmayacaktım, umarım aldığımıza pişman etmez, bunu zaman gösterecek.

Dün sabah aracın yaıt ortalaması 7 lt diye paylaştım ve nazar ettim, bu sabah 7.2lt oldu, iyisi mi ben susayım. Son bir paylaşım yapayım, araca aldığım son mazotu ve mazotu doldurduktan sonraki son yolu çıkardım.

6239km yol, 404.761 Lt mazot tüketmiş, ortalama 6.5 Lt.

• merak edenlere bende yakıt bilgisi vereyim.. sabah luk oil den 4.1 TL ye (bu aya özel indirim varmış).

toplam 830.3 km 61.99 Litre aldım. 100 km de 7.46 Lt oluyor.
    yol bilgisayarı 7.4 lt yi gösteriyordu.

bence de başarılı bir yakıt ortalamadı. ama hep dendiği gibi, ben çok dikkatli kullanıyorum, hanım pek bi dikkatsiz kullanıyor.. ortalama bu :)
  • Arkadaşlar, belki takip eden bilir, en bayram dönüşü izmit tem üzerindeki shell istasyonundan v.power aldım.
    full. hesabıma göre 2 lt fazla yakmıştı aracım?
    Shell e mail attım. test yaptık sorun yok dediler.
    bugün o benzinciden sonra ilk kez lukoil den aldım. yukarda da yazdığım gibi, gayet normal ve makul bir miktar.
    yani depomdaki son v-power ı normal şekilde yakmış aracım. bir önceki v-power ı 2 lt fazla yakmış. bu mümkün değil.
    Bu istasyon eksik yakıt satmış bana bu çok açık..
    90 lu yıllarda da ben shell ile bu sorunları yaşamış o zamandan beri asla shell e uğramamıştım. taki v-power kullanma tavsiyesi alana kadar..
    ancak 2 ful ldepo kullandım. bir depoda 2 t fazla yaktı (shell in iddiası, ben eksik verildiğini düşünüyorum), ikinci depoda tam yaktı. ne eksik, ne fazla.
    demek v-power çok yakmıyor..
    demek ki shell in bayilerinde hala şaibeli bir durum var..
    bugün depomu doldurduktan sonra buna emin oldum..
    bilginize..

• bugün 2.5 yaşını geçen oğlum i30 gördü yolda.. i30 diye bağırmaya başladı.. evet oğlum i30 dedim..
    hangisi güzel, i 30 mu kia ceed mi diye sordum.. kia ceed dedi.. emin olamadım.. küçücük çocuk ne bilcek diye bidaa sordum.. kia ceed dedi tekrar..
    birdaha sorum, olum hangisi güzel diye.. durdu.. i30 a baktı, sonra bizim ceed e baktı ve bi kaç sn. sonra "kia ceed baba kia ceed..." diye bağırmaya başladı..

önemli bişi değil ama küçücük çocuk bile ceed i daha güzel görüyor.. ilginç geldi bana..
    yolda gördüğü ceed lerin önüne geçip bakıyor.. ne anlıyorsa..
    işte bir resim ekledim o sebeple..
    ama bu ceed benim değl söyleyim..umumi otoparkta gördüğümüz başka birinin arabası..

• quote:

al benden de o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aalpan

Araç otomatik "metesserdar" kardeşim, ben bu sebeple paylaşıyorum yakıt tüketimini. Aslına bakarsanız yakıt konusunda başından razıydım ancak durumu daha kötübekliyordum.

1-Ben hâla aracı kullanmaya alışamadım, anlık tüketime baktığımda bunu görüyorum. Alışamamışım ki ayağımı gazdan bir tık çektiğimde yakıt tüketimi de otomatik olarak düşüyor. Hâla o alışkanlığı edinemedim. Araç istediğim hıza geldiğinde, aracın kendini sürüklemesini sağlamalıyım ancak unutuyorum

2-Dikkatli kullanmadığımda yakıt sarfiyatının artacağı aşikâr. İlk bu araçla ilgili teknik konulara bakarken "bu devirde böyle şazuman mı olur? Böyle yakıt tüketimimi olur?" diyordum, ta ki 2012 eylül ayında corsanın şanzumanı canıma okuyunca. Hedefeim sorunsuzluktu umarım pişman olmam.

3-Kia markası kafama yatan bir marka değildi, test sürüşünden sonra markaya karşı olumsuz düşüncelerimin çoğu yıkıldı, 2.5 aydır aracı zevkle kullandığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Bu sebeple denemekte fayda var.

4-Şu anki yakıt tüketimi de beklediğimden aşağıda kaldı, ben daha fazla sarfiyat bekliyordum. Durumun bu şekilde olmasına benim zaten şanzumanla ilgili sahip olduğum önyargının etkisi var mı, yok mu inanın bilmiyorum yani fazla yakacak korkusuyla gaza abanmıyorum bu bir gerçek. Yine de belirtmekte fayda görüyorum, 2005 corsayı da farklı kullanmıyordum yani ışıklara yaklaşınca ayağını gazdan çek, dönüşlere yaklaşırken aracın hızını frensiz ayarlamaya çalış, hız sınırlarına uy gibi...

Sonuç, maddi imkânlarımız bu araca yetti, otomatik konusunda zaten aynı fiyata da olsa japon ve kore markalı araçlar haricinde bakmayacaktım, umarım aldığımıza pişman etmez, bunu zaman gösterecek.

Dün sabah aracın yaıt ortalaması 7 lt diye paylaştım ve nazar ettim, bu sabah 7.2lt oldu, iyisi mi ben susayım. Son bir paylaşım yapayım, araca aldığım son mazotu ve mazotu doldurduktan sonraki son yolu çıkardım.

şu tüketim konusu hakkaten fenomen oldu öyle ki kullananlarda bile ön yargı oluşmuş geçen ay samsun asalda ilk bakıma gittim burada çorumdan gelen bir arkadaşla tanıştım benimkinin ikizi beyaz consept plusu vardı servisler malum yarım gün bekletiyorlar çorumdan gelen arkadaşla bol bol sohbet imkanı buldum otomatik aracının yakıt tüketiminden şikayet ediyordu benim ortalamamın şehir içi 7.5 litre olduğunu diğer yarı otomatiklerden 1 lt fazla yaktığını söyledim o ise ısrarla çok yaktığını söyledi gittiğimiz samsun asal servisi aynı zamanda skoda ve nissan bayii vakit doldururken skodaya geçtik satış sorumlusu arkadaş dsg li superb in kia ceed den çok daha az yaktığını kia yı 48000 tl ye sayacağını ve superb i almasını tavsiye etti o zamana kadar sustum ama durun bakalım dedim arkadaş senin araban az sonra servisten çıkaçak önce üçümüz skodayı test ederiz sonra yine aynı güzergahta kia yı teklifim kabul edildi teste çıktık tamamen aynı etap aynı ağırlık aynı hava koşulları soğuk motorlar sonuç:

skoda:8.2 kia:8.0 ortalama yaktı iki aracıda çorumdan gelen ve adını bir türlü hatırlayamadığım arkadaş kullandı. buna rağmen kia ceed otomatik araçların tüketiminin gayet normal olduğuna kimseyi ikna edemedim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jancat

200 hız limitini servis kaldırmıyormuş sinir oldum.

ooh ii olmuş.. napacan o kadar yapıp..

lazım deneme yapacaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atlantikbeyaz

Şu tüketim konusu hakkaten fenomen oldu öyle ki kullananlarda bile ön yargı oluşmuş geçen ay samsun asalda ilk bakıma gittim burada çorumdan gelen bir arkadaşla tanıştım benimkinin ikizi beyaz consept plusu vardı servisler malum yarım gün bekletiyorlar çorumdan gelen arkadaşla bol bol sohbet imkanı buldum otomatik aracının yakıt tüketiminden şikayet ediyordu benim ortalamamın şehir içi 7.5 litre olduğunu diğer yarı otomatiklerden 1 lt fazla yaktığını söyledim o ise ısrarla çok yaktığını söyledi gittiğimiz samsun asal servisi aynı zamanda skoda ve nissan bayii vakit doldururken skodaya geçtik satış sorumlusu arkadaş dsg li superb in kia ceed den çok daha az yaktığını kia yı 48000 tl ye sayacağını ve superb i almasını tavsiye etti o zamana kadar sustum ama durun bakalım dedim arkadaş senin araban az sonra servisten çıkaçak önce üçümüz skodayı test ederiz sonra yine aynı güzergahta kia yı teklifim kabul edildi teste çıktık tamamen aynı etap aynı ağırlık aynı hava koşulları soğuk motorlar sonuç:

skoda:8.2 kia:8.0 ortalama yaktı iki aracıda çorumdan gelen ve adını bir türlü hatırlayamadığım arkadaş kullandı. buna rağmen kia ceed otomatik araçların tüketiminin gayet normal olduğuna kimseyi ikna edemedim.

Sevgili kardeşim, sanırım haklısın, kafama takıldı bu mevzu. Tam otomatik diyerek fazla mı abartıyorum, baştan fazla yakacağını düşünüyordum (ya da biliyorum) diyerek fazla yakıyor mu diyorum, inan anlamadım.

Bir tarafta giriyorsun sitesine, golf dsg ş.içi 5.5Lt, eğer öyleyse bizim araç hakkaten fazla yakıyor. Diğer tarafta etrafımdaki insanlarla konuşuyorum normal geliyor. Bu konu galiba şartlanmışlıkla ilgili, gerçek öyle olsa bile görmek istemiyor ya da göremiyor olabilirim.

Buraya bir not alacağım, unutmak istemiyorum, yanımda kalemolmadığından fişin üzerine de yazamıyorum.

137,4 km uzun yol.

• Arkadaşlar benim elektrikli koltuk, araca binip inerken ugultu yapmaya başladı.. Bu problemi yaşayan oldumu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiprens -- 25 Kasım 2013; 20:54:16 >
  • quote:

quote:

quote:

200 hız limitini servis kaldırmıyormuş sinir oldum.

ooh ii olmuş.. napacan o kadar yapıp..

lazım deneme yapacaz :)

dostum ne denemedi? hayata kaç kere geliyorsun? bu riski almaya değer mi?
    canımızı yoldamı bulduk allaşkına..

tamam bende manyaam ama 200 ü düşünemiyorum.. bir kere 195 yaptım bu araçla.. onda da yol bitti yavaşladım.. ama söyleyim, hep 5 km eksik gidiyor bizim araç. yani kadran 195 gösterse bile 190 yapıyor.. navigasyonum öyle diyor en azından

neyse, sonuç olarak bende değmez.. 190 a bile zaten bir çırpıda çıkan çılgın bir motor var.. fazlası gerçekten lazım değil bence.. işalla hız sınırını delen bi yazılım bulamazsın

• quote:

quote:

Araç otomatik "metesserdar" kardeşim, ben bu sebeple paylaşıyorum yakıt tüketimini. Aslına bakarsanız yakıt konusunda başından razıydım ancak durumu daha kötübekliyordum.

şu tüketim konusu hakkaten fenomen oldu öyle ki kullananlarda bile ön yargı oluşmuş geçen ay samsun asalda ilk bakıma gittim burada çorumdan gelen bir arkadaşla tanıştım benimkinin ikizi beyaz consept plusu vardı servisler malum yarım gün bekletiyorlar çorumdan gelen arkadaşla bol bol sohbet imkanı buldum otomatik aracının yakıt tüketiminden şikayet ediyordu benim ortalamamın şehir içi 7.5 litre olduğunu diğer yarı otomatiklerden 1 lt fazla yaktığını söyledim o ise ısrarla çok yaktığını söyledi gittiğimiz samsun asal servisi aynı zamanda skoda ve nissan bayii vakit doldururken skodaya geçtik satış sorumlusu arkadaş dsg li superb in kia ceed den çok daha az yaktığını kia yı 48000 tl ye sayacağını ve superb i almasını tavsiye etti o zamana kadar sustum ama durun bakalım dedim arkadaş senin araban az sonra servisten çıkaçak önce üçümüz skodayı test ederiz sonra yine aynı güzergahta kia yı teklifim kabul edildi teste çıktık tamamen aynı etap aynı ağırlık aynı hava koşulları soğuk motorlar sonuç:

bana 8.2 lt fazla geldi superb için?

ama ceed 8 normaldir.. ben geçe ndepoda 100 km uzun yoldan geldim, şehir içi karma ile 7.46 yaktım.. şimdi 8.5 ama hep şehir içi.. bide benim oğlan koltuğa geçip çalıştırıo arabayı dakikalarca, 8 in altına zor düşerim ben

kısaca 8.5 şehir içi normal.. ama çıgın ve yoğun trafikte.. bu sınırı aşanlar bence otomatik aracı bırakıp düz alsınlar.. çünkü otomatik kullanmaya ayakları varmıyor diyorum..

ayrıca benim eski i30 da bu miktarlarda yakardı.. auris mmt 7-7.5 arası.. citroen c4 ü olan arkadaş ben 6.5 yakıyorum diyor..
    ama c4 superB felan bizim araçlardan 10 bin daha pahalı.. şimdi bizim araç 8.5 yaksa, onlar 6.5 yaksa, biz 100 binde 8200-9000 TL fazla yaktık demektir..
    e onlarda 10 bin daha pahalı en az.. birde onların şanzıman bitti mi 2-3 bin daha eklicen üzerine.. baskı balata maketronik felan.. tabi yan sanyide yaptırırsan.. serviste 5-6 bin arası..
    ee noldu az yakma?
    iyi düşünün dostlar derim

ama herşey bir yana, düz vites kadar az yakması beklenemez.. ama eminim superB nin düz vitesi benzer donanımda bizim ceed den yinede pahalıdır

• quote:

quote:

Şu tüketim konusu hakkaten fenomen oldu öyle ki kullananlarda bile ön yargı oluşmuş geçen ay samsun asalda ilk bakıma gittim burada çorumdan gelen bir arkadaşla tanıştım benimkinin ikizi beyaz consept plusu vardı servisler malum yarım gün bekletiyorlar çorumdan gelen arkadaşla bol bol sohbet imkanı buldum otomatik aracının yakıt tüketiminden şikayet ediyordu benim ortalamamın şehir içi 7.5 litre olduğunu diğer yarı otomatiklerden 1 lt fazla yaktığını söyledim o ise ısrarla çok yaktığını söyledi gittiğimiz samsun asal servisi aynı zamanda skoda ve nissan bayii vakit doldururken skodaya geçtik satış sorumlusu arkadaş dsg li superb in kia ceed den çok daha az yaktığını kia yı 48000 tl ye sayacağını ve superb i almasını tavsiye etti o zamana kadar sustum ama durun bakalım dedim arkadaş senin araban az sonra servisten çıkaçak önce üçümüz skodayı test ederiz sonra yine aynı güzergahta kia yı teklifim kabul edildi teste çıktık tamamen aynı etap aynı ağırlık aynı hava koşulları soğuk motorlar sonuç:

Sevgili kardeşim, sanırım haklısın, kafama takıldı bu mevzu. Tam otomatik diyerek fazla mı abartıyorum, baştan fazla yakacağını düşünüyordum (ya da biliyorum) diyerek fazla yakıyor mu diyorum, inan anlamadım.

Bir tarafta giriyorsun sitesine, golf dsg ş.içi 5.5Lt, eğer öyleyse bizim araç hakkaten fazla yakıyor. Diğer tarafta etrafımdaki insanlarla konuşuyorum normal geliyor. Bu konu galiba şartlanmışlıkla ilgili, gerçek öyle olsa bile görmek istemiyor ya da göremiyor olabilirim.

Buraya bir not alacağım, unutmak istemiyorum, yanımda kalemolmadığından fişin üzerine de yazamıyorum.

137,4 km uzun yol.

golf aynı donanımda senin ceed den kaç tl daha pahalı sitesinden bakıp bana söyleyebilirmsin?

• Herkese merhaba,
    Bir ay öncesine kadar yeni kasa Civic kullanıcısı iken şirketimin şirket aracı manevraları sonucu aracını satıp, sonrasında test sürüşü sırasında ani bir kararla çok beğendiği Cee'd 'i almaya karar vermiş bir otomobil sever olarak aranıza katıldım. Aracım 2013 Cee'd HB 1.6 CRDi Concept Plus Otomatik vites Sirius Gri. Aracımı son zam öncesi Topkapı Eresin bayinden aldım (Hizmetlerinden çok memnun kaldığım için muhtemelen servis işlemlerinede aynı yerde devam ederim). Öncelikle şunu belirteyim, bu sınıfta artık kötü araç neredeyse kalmadı, her marka ve modelin öne çıkan farklı özellikleri var ancak Cee'd ile Kia gerçekten çok ama çok iyi iş çıkarmış.

Satın alma öncesi Cee'd hakkındaki test yazım:
    http://forum.donanimhaber.com/m_79899603/f_//tm.htm#81370109

Bu da benim Cee'd:

Tüketim konusunda fikir vermesi açısından; aracım henüz 900 km'de, yani bir nevi alışma sürecinde ancak yazıldığı kadar abartı bir tüketim ile bu alışma döneminde bile karşılaşmadım. Göztepe-Tuzla-Göztepe arası her gün işe gidiş dönüş saatlerinde benim yakaladığım ortalama şu an 6,9-7,1 arası oynuyor. Vakit bulursam yeni kasa Civic ve Cee'd tecrübelerimide karşılaştırmalı olarak yakın zamanda paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERG81 -- 26 Kasım 2013; 0:39:16 >

• Hayorlı olsun. Kazasız kullanmanız dileğiyle.
  • quote:

quote:

quote:

bana 8.2 lt fazla geldi superb için?

ama ceed 8 normaldir.. ben geçe ndepoda 100 km uzun yoldan geldim, şehir içi karma ile 7.46 yaktım.. şimdi 8.5 ama hep şehir içi.. bide benim oğlan koltuğa geçip çalıştırıo arabayı dakikalarca, 8 in altına zor düşerim ben

kısaca 8.5 şehir içi normal.. ama çıgın ve yoğun trafikte.. bu sınırı aşanlar bence otomatik aracı bırakıp düz alsınlar.. çünkü otomatik kullanmaya ayakları varmıyor diyorum..

ayrıca benim eski i30 da bu miktarlarda yakardı.. auris mmt 7-7.5 arası.. citroen c4 ü olan arkadaş ben 6.5 yakıyorum diyor..
    ama c4 superB felan bizim araçlardan 10 bin daha pahalı.. şimdi bizim araç 8.5 yaksa, onlar 6.5 yaksa, biz 100 binde 8200-9000 TL fazla yaktık demektir..
    e onlarda 10 bin daha pahalı en az.. birde onların şanzıman bitti mi 2-3 bin daha eklicen üzerine.. baskı balata maketronik felan.. tabi yan sanyide yaptırırsan.. serviste 5-6 bin arası..
    ee noldu az yakma?
    iyi düşünün dostlar derim

ama herşey bir yana, düz vites kadar az yakması beklenemez.. ama eminim superB nin düz vitesi benzer donanımda bizim ceed den yinede pahalıdır

auris mmt ile 7-7.5 yakan birisinin superb in 8.2 yakmasına fazla demesine şaşırdım sonuçta superb d sınıfı bir araç ve 200 kg daha ağır aurisin 7.5 yaktığı yerde ceed için 8.5 çok başarılı birisi tam otomatik tam konfor diğeri tek kavramalı yarı otomatik rahatsız robotize şanzıman. 38 hp güç ve 55 nm tork farkı da cabası

• Tesla kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.