Şimdi Ara

Yeni iPhone modellerinin fiyatı ortaya çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
2.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1001

quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

gene alırlar anam yemezler içmezler gene gider bir telefona 3 bin lira verirler

1 aylık maaşımdan arta kalanla alacağım. Samsung takozuna para vereceğime bunu alırım daha iyi. Siz general mobile kullanmaya devam edin.

Bir aylık maaşın dan kalan 3 bin lira mi .. sen ne iş yapıyon çok merak ediyom sizin gibiler olduğu müddetçe bu telefon 5 bin lira da olsa yine alırsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupada 700 euro ise hiç vergileri falan eklemeyelim, mesajı yazdığım andaki kurdan direkt 2281 lira yapıyor. Adamlar da vergi alıyor ve bu 700 euronun içinde.
    Bizde o fiyatın da üstüne kdv-ötv vs. bindirilince apple store'da 3000tl'den başlayan fiyatlarla görürüz. Bizi bitiren şey paramızın dolar ve euro karşısında hiçbir değerinin kalmaması,
    dolayısıyla elektronik ürünleri bir Amerikalı yada Avrupalı'dan 4 kat pahalıya kullanıyoruz.(3 kat kur, +1 kat da vergi) Burada da 700tl'den satsalar, uygun bir fiyat olmazmıydı ?
    Adamlar işte bu uygunlukla alıyor. 1500-3000 euro maaş alan adama 700 euro koyar mı ? Bizim 700tl'miz gibi...
    Sadece apple değil, eskiden fiyatı uygun diye tercih ettiğimiz samsung'un fiyatları da 3000'lerde geziyor. F/P üreten LG'de 2000tl'lerde geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 1 Eylül 2015; 4:50:05 >
  • Aylık geliri 1500 lira olan adam 3500 liralık telefonu 24 ay taksitle almaya devam ettikçe 5000 TL den satsalar yeridir.

• Her gün sokakta milletin elinde iPhone 6 görüyorum. Sokaktan geçen adamın aldığı maaş 1000-2500 TL arası ama 3000 TL'lik telefonlar havada kapılıyor. Söz edildiği kadar milletin durumu kötüyse nasıl oluyor da herkes en pahalı telefonu alabiliyor? Asgari ücretle bunu alan cahilleri ayrı tutuyorum da, bence söz edildiği kadar fakir bir ülke değiliz. Neticede belirli bir gelirin ve düzenin olacak ki kontratlı telefon alabileceksin. Telefonu geçtim sokaklar lüks arabadan geçilmiyor, iPhone hikaye.

• belirtilen fiyatlar satış fiyatları yani burdaki ithalatçılar 700 eurodan almayacak o telefonları belki 500 eurodan gelicek ve vergiler felan onun üzerinden hesaplanıcak benim bildiğim . yanlış mı biliyorum ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mode03

belirtilen fiyatlar satış fiyatları yani burdaki ithalatçılar 700 eurodan almayacak o telefonları belki 500 eurodan gelicek ve vergiler felan onun üzerinden hesaplanıcak benim bildiğim . yanlış mı biliyorum ?

öylede olsa 3000den aşağı olmaz
  • kur çok kötü vurdu halka da millet alıştı hissetmiyor bile gider kredi çeker ne olacak hava atmaya meraklı milletiz boğazımızdan keseriz dış görünüşümüze yatırırız ( bu söylediğim araba için de sigara için de geçerlidir )

• quote:

Orijinalden alıntı: Mode03

kur çok kötü vurdu halka da millet alıştı hissetmiyor bile gider kredi çeker ne olacak hava atmaya meraklı milletiz boğazımızdan keseriz dış görünüşümüze yatırırız ( bu söylediğim araba için de sigara için de geçerlidir )

Aynen dediğin gibi İphone kullanıp fotoğraf çekmesini bilmeyen insanlar tanıyorum sırf gösteriş bizim millet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İphone bitmiş.
  • kurban bayramı yaklaştı . bu paraya gidin bi öküz alın da kestirin sevabına. diğer şekilde para israfından başka bişey deyil . apple yeterince doldurmuş kasasını . bırakın bu hastalığı artık . almayın aldırtmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Eugnie

quote:

Orijinalden alıntı: Commander Beklentimbu yönde, Fiyat: iPhone 6S 16GB: 2699 TL iPhone 6S 64GB: 3099 TL iPhone 6S 128GB: 3499 TL iPhone 6S+ 16GB: 3099 TL iPhone 6S+ 64GB: 3499 TL iPhone 6S+ 128GB: 3899 TL
    Commander hocamın tahminleri doğru olacak gibi gözüküyor :)

apple en son gelen zamda dolar 2,60'dı merkez bankasında.şu anda 2,91.apple yeni cihazlarını şu anki fiyatların üstünde çıkarır.şimdiki fiyatlarla da eski modelleri satar.bence fazla iyimser olmuş sizinki.

• Alan memnun satan memnun dagilabilirsiniz..

• Aynen Öyle katılıyorum size...
  • yazık günah..

• Alan memnun satan memnun ve devir artık hava atma devri 3.000TL Telefonun olunca havalı oluyorsun vallahi şu sıralar Galaxy s2'yi değiştirecektim vazgeçtim bozulana kadar devam.
  • Türkiye ye gelmesin parası olmayıp da krediyle almak isteyen ailesinin rızkını buna verecek olan çok akıldan yoksun var.

• Tr de 5bin ve alan olur anasını satayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Avrupada 700 euro ise hiç vergileri falan eklemeyelim, mesajı yazdığım andaki kurdan direkt 2281 lira yapıyor. Adamlar da vergi alıyor ve bu 700 euronun içinde.
    Bizde o fiyatın da üstüne kdv-ötv vs. bindirilince apple store'da 3000tl'den başlayan fiyatlarla görürüz. Bizi bitiren şey paramızın dolar ve euro karşısında hiçbir değerinin kalmaması,
    dolayısıyla elektronik ürünleri bir Amerikalı yada Avrupalı'dan 4 kat pahalıya kullanıyoruz.(3 kat kur, +1 kat da vergi) Burada da 700tl'den satsalar, uygun bir fiyat olmazmıydı ?
    Adamlar işte bu uygunlukla alıyor. 1500-3000 euro maaş alan adama 700 euro koyar mı ? Bizim 700tl'miz gibi...
    Sadece apple değil, eskiden fiyatı uygun diye tercih ettiğimiz samsung'un fiyatları da 3000'lerde geziyor. F/P üreten LG'de 2000tl'lerde geziyor.

Haklisinda burdaki adamlar yada store 700 euro dan alip satmiyor
    700 euro avrupadaki vergili hali. Yaklasik 600 650 euro civarinda temin ediliyor. Yanlissam duzeltin.

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Alan memnun satan memnun dagilabilirsiniz..

Size nasil olsa kakaliyorlar diye vergilerin icine ediyorlar. Siz almasaniz diger seylere de vergiyi bu kadar arttiramayacaklardi. Asil siz dagilin simdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mknst_mtro

quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1001
    quote:

Orijinalden alıntı: canguler917 gene alırlar anam yemezler içmezler gene gider bir telefona 3 bin lira verirler
    1 aylık maaşımdan arta kalanla alacağım. Samsung takozuna para vereceğime bunu alırım daha iyi. Siz general mobile kullanmaya devam edin.
    Bir aylık maaşın dan kalan 3 bin lira mi .. sen ne iş yapıyon çok merak ediyom sizin gibiler olduğu müddetçe bu telefon 5 bin lira da olsa yine alırsınız

nick imden mesleğimi anlamışsındır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.