Şimdi Ara

Yeni internet sağlayıcı önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İstanbul şişli esentepede ikamet ediyorum. Yakın zamanda vodafone vdsl taahhüdüm bitecek. Playstation ve pc'de oyun oynarken sorun yaşamayacağım bir iss arıyorum. Vodafoneda bi ara ciddi bağlantı problemleri yaşadım ancak sorunun vodafoneun verdiği modemden kaynaklandığını fark edip sorunu evdeki huawei hg658 v2 kullanarak çözdüm. Playstationda genel olarak çok büyük problem yaşamıyorum. (Genelde fifa ve nba'de online maç yapıyorum.) Ancak son zamanlarda pc'den Cod warzone da oynamaya başladım. Latency çok yüksek olmasa da packet loss %500'leri görüyor. Ortalama olarak da %50-%60'larda takılıyor. Böyle olunca da oyunu oynamak imkansız hale geliyor. Birçok kez de oyuna girememe problemi de yaşadım.

Binamızda türktelekom kutusu ve kablonet kutusu mevcut(Ev zaten Türktelekom Genel Müdürlüğü Gayrettepe'ye 50 mt.) Türktelekom internet hizmetini telefon kabloları ile evlere dağıtıyor.

Her türlü önerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

• Uppp bana da lazım, bayramdan sonra yeni eve taşınıyorum. Ya mevcut interneti nakil yapıcam ya yeni internet bağlatıcam.. En düşük 50Mbps düşünüyorum.
  • Up bende şişli kuştepedeyim banada tavsiye lazım Vdsl ve kablonet altyapısı mevcut LOL,CSGO,Valorant gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum o yüzden stabil, ping süresi düşük ve paket kaybı olmayan bir sağlayıcı bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirJET -- 20 Mayıs 2020; 5:49:42 >
  • önerisi olan var mı arkadaşlar?
  • blackrider kullanıcısına yanıt
    Ben kablonete geçmeye karar verdim dostum eğer beğenmezsem türkneti felan deniyeceğim kablonetin müşteri hizmetleri çok iyi diyorlar
  • kablonet iyi miymiş peki dostum? konuştun mu hiç çevreden biriyle?
    Kablonette pek sorun yaşayan yok forumda yazan kullanıcılara göre. Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşım da kullanıyordu ve o da memnundu. Yalnız bazı saatlerde hız limitlemesi oluyor galiba.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fiyat/hız oranına bakılırsa kablonet almanızı tavsiye ederim paketleri alırken dikkatli olun sadece duran internetlerden var [kota dolunca internet hizmetiniz kesiliyor]onlara dikkat edin sınırsız paketlerden alın üzeceğini sanmam vodafone kadar sorunlu olacağını sanmam vodafone ping ve loss değeri açısından sorunlu baya
  • Cevaplar için çok teşekkürler. Kablonet bana da mantıklı geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Çevremde kullanan kimse yok ne yazıkki ama forumdaki konuya baktığımda neredeyse çok az kişide sorun çıkmış ve bunların çoğu teknik ekip tarafından çözülmüş o yüzden kablonete geçmeye karar verdim.
  • Kablonet varsa o tercih edilir Süperonline fiber hariç başka seçenek düşünülmez bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.