Şimdi Ara

2023 Türk Telekom Fiber altyapısı ile internet tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
6.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Türk telekom fiber altyapısı kullanmaktayım. 100 mbit veya 50mbit internet tarifesi arıyorum. Milleniom da 189 tl fiyatla bulduğum en uygun fiyat. Şuan türk telekom fiber altyapısı üzerinden Vodafone kullanıyorum ama Fiyatı 249 tl çıkardıkları için yeni kampanya arayışı içerisindeyim. Türknet 250 tl istiyor. Tavsiyeleriniz nelerdir. Hangi altyapı sağlayıcısı üzerinden daha f/p internet alabilirim.

Superonline malesef türk telekom üzerinden vermediğini ifade etti.

Tavsiyeleriniz nelerdir.

Comnet nasıldır?

Bide 100 mbit için modem tavsiyesi arıyorum. Fiyatım max 1000 tl. Wifi çekim gücü ve kablolu kullanımda ping ilk önceliğim.

• fiber ise modem zaten onlar veriyor vdsl de modem sizden

• Netspeed var 100 mbps vdsl + fiber 159 tl VDSL de Fiber de fiyat aynı yani. 200 mbps var 236 tl.

Fiber paketinde ücretsiz modem + kurulum veriyor.

Kullandım mı ya da kullanıyor muyum diye sorarsan kullanmadım bu ISS yi ama şuan için bu ISS daha uygun duruyor başkası ISS önermezse.

Onun haricinde GIBIR NET falan var 100 TL ye 100 mbps veren.

İnternet kutusu var DH da konusu olması lazım onda da 100 mbps 180 TL.

Birde bir şeyi fark ettim çoğu 50 mbps internet vermiyor yasaklandı mı nedir anlamadım gitti.

EDİT: COMNET e baktım da fiyat ı baya uygun duruyor ama nasıl mantıkta çalışıyor onu bilmiyorum uydu dan mı altyapıdan mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GlowZone -- 9 Şubat 2023; 18:45:43 >
  • Poyrazwifi diye bir sağlayıcı buldum. Bilmiyorum ne kadar kullanan var. 120 TL ye içinde 10 TL modem kirası sahil 100mbit anlaştık. Aktivasyon ve kurulum vs ücreti de yok. Kullandığım altyapı fiber olduğu için hiçbir şey yapmama gerek yokmuş. Evrakları doldurdum gönderdim. Yukarda belirttiğim gibi türk Telekom altyapısında n kullandigim Vodafone net üzerindn kendileri geçirecekler miş. Vodafone evrak gönderip sonrasında otomatik modemi ayarlayarak kesintisiz hizmete devam edeceksiniz dediler. Sözleşmem bu ayın 12 sinde bitiyordu. Bakalım haftaya göreceğiz ne olacak. Aynı modemi aynı portu kullanacağımı tek farkın ödeyeceğim paranın ve kullandığım ISS nin onlar olacağını söylediler.
  • Akr3p0lis kullanıcısına yanıt

Poyraznet onun da baya adını duydum aklımıza gelmemişti deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz o halde ISS arayışında olanlara yardımı olur belki de.

• GlowZone kullanıcısına yanıt

bende adını duymamıştım. Aslına bakarsanız adı duyulmamış bir sürü sağlayıcı duydum şu 2 günde. Başvuruyu yaptım. Evrakları gönderdim perşembe günü. Cumartesi günü geçiş tamamlandı. Ben Ankaradan gönderdim. Öğlen saatlerinde.

3 gündür hız testi yapıyorum fırsat buldukça 100 mbit görmedim daha. Hep 120-130 ve civarlarında. Hatta teste 200 lerden başlıyor speedtest. Cs go da vodafone net e göre bariz 20 ms düşüklüğü oldu. 67-68 den 47-48 lere geldi.

• Akr3p0lis kullanıcısına yanıt

Yok dostum tamamen şans işi oldu bu da.

TT ye kızanlar sövenler şikayet edenler çok mesela ama 50 mbps hızını kullanıyorum 53 mbps geliyor.

Hadi bizim altyapı fiber optik değil bakır kablo yani VDSL.

VDSL in en büyük sorunlarından biri olan hatalar pkts muhabbeti arttıkça yavaşlama söz konusu tek o sıkıntımız var.

Fiber optik altyapısı olsa 200 500 mbps lere kadar şuan çıkmıştım ama maalesef VDSL.

Benim de sözleşme bitmesine az kaldı hadi diyorum 50 mbps hız alacağım farklı ISS arayayım tt den uygun fiyat alamazsak ona geçeriz diye 50 mbps hız veren ISS bulamadım bende.

75 te alamayız altyapı desteklemiyor zaten hadi verdiler diyelim süründürür o hızlar bizi yavaşlama konusundan.

120 TL gibi bi ücret veriyoruz şuan pakete bedava sayılır tt de işte sözleşmenin de artısı bu.

Ping konusuna gelirsek PUBG mobile de emulatör üzerinden oynadığım da 45 50 ms alıyordum diye hatırlıyorum artık online oyuna girmediğim için ne durumda fikrim yok.

• GlowZone kullanıcısına yanıt

ben iptv kullanıyorum. Vodafone da bir türlü çözülmeyen bir sorunum vardı. Biranda hızım 1mbit altına düşüyordu. 1 ay uğraştık. Tam düzeldi diyordum ertesi gün aynı. 50 mbit bağlanmıştı sürekli düşmeli veya pingli hizmet alıyordum. Speedtest üzerinden 22 olan ping 12 düşmüş oldu şimdi. Hız da baya iyi. 120 tl ödüyeceğim bende. Ama ne kadar bu fiyata bilmiyorum. Birde hiç uğraşmadan evrakları gönderin gerisi bizde demeleri ve kurulum aktivasyon filan almamaları çok işime geldi. Evde 10 dakikalık internet gitmiş o kadar.

• hocam memnun musun hala? bir sıkıntı yaşadınız mı internetle ilgili? ya da fatura ödeme vs. konularında?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.