Şimdi Ara

YENİ HYUNDAİ TUCSON DTC DİZEL SIFIR ARAÇ 176.KM GİTTİKTEN SONRA MOTOR ARIZALANDI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
8.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SIFIR ALDIĞIM VE 3 SAAT KULLANDIĞIM YENİ HYUNDAİ TUCSON DİZEL OTOMATİK ARACIM
    SIFIR OLDUĞU İÇİN 176.KM DE İKEN AİLEMLE YOLDA KALDIM.
    MOTOR ÇALIŞMADI, MARŞA BATIKTAN SONRA ARAÇ TİTREME YAPIP STOP ETMEKTEYDİ.
    YOL YARDIMLA ARAÇ SERVİSE ÇEKİLDİ. SERVİSE HİÇBİR MÜDAHALEDE BULUNMAMALARINI SÖYLEDİM.
    HYUNDAİ TÜRKİYE'Yİ ARADIM, 3 SAAT KULLANDIĞIM BİR ARACIN
    AİLEMLE BENİ YOLDA BIRAKTIĞINI, ARAÇ DEĞİŞİMİ TALEP ETTİM.
    ARAÇ SERVİSTE 4 GÜN KALDI, ARACA MÜDAHALE EDİLMEMESİ TALİMATIM OLMASINA RAĞMEN MÜDAHALE ETTİLER.
    ARACIN ÇALIŞTIĞINI TESLİM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİLER, ARACI ALMAK İSTEMEDİĞİMİ BELİRTTİM.

YENİ HYUNDAİ TUCSON DİZEL DTC ALMAK İSTEYENLERİN ÇOK DİKKAT EDEREK DÜŞÜNMELERİ GEREKİYOR.SAYGILAR HERKESE.

• Ne alakası var acaba? Forumda bayiden çıktıktan sonra arızalanan Audi de gördük, Mercedes’te, sadece cvt vites değişiminden 50 bin TL isteyen Nissan’ı da gördük. Hyundai gayet güzel bir araç yapmış. İnsanlar forumları yardım almanın, bilgi almanın yanında öneri almak için de kullanıyor. Kimseye silah zoruyla araç aldırılmıyor. Herkes kendi kullandığı, beğendiği, mantıklı gördüğü aracı önerebilir tabi ki.
    Aracı ben de almayı düşünüyorum ama resmen Hyundai'i karalamak için açılmış bir konu olarak görünüyor. Yazılanlara cevap vermiyor, sorunu yazmıyor forumu anlık takip etmiyorum derken bile foruma uğrayıp yine sorunu yazmıyor, detay vermiyor. Üstüne gitmiş domain almış siteyi açmış sitede yine sorunun sebebi yok. Hyundai'den para koparmaya çalışıyor olabilir domaini almaları için.
    Konu sahibi umarım troll değildir, eğer o araçta ciddi bir sıkıntı yoksa hyundai öyle bir dava eder ki feleği şaşar. Karalama kampanyası yürütmek yerineservis formlarını koyar mısınız artık? Egzantrik milinin değişmesi gerektiğini nasıl anlamışlar? Ve egzantrik mili gibi bir parça başka hiç bir parçaya zarar vermeden nasıl fail verebilmiş? Açtığınız site zaten ayrı bir rezillik fabrikadan çıktıktan 3 saat sonra ne :D?

Konu şu hali ile saçmalıktan ibaret.
  • Erken karar vermişsiniz. Yakıt kaynaklı bi sıkıntı olabilirdi. 2006da sıfır km toyota corolla dizel aldık, yolda arıza ışığı yaktı evde stop ettik çalışmadı, yeni araca konan yakıt kirliymiş sonra çalıştı depoyu fulledik 140bin km sorunsuz binip sattık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun nereden kaynaklanıyormuş?

• servisten bir işlem yapılmayacağına dair kağıt almalıydınız.
    Hyundai Türkiye size ok efendim, hallederiz efendim, sizi mağdur etmeyiz efendim derken diğer hatta servis müdürüne sıkıntıyı bulun, çıkma bir araçtan değiştirin talimatı veriyor olabilir.
  • Sorunun ne olduğu önemli.

• Bizim forumun her suv konusunda önerdiği model. Her zaman söylerim yine söylüyorum. Forumda yazılanlara bakıp araç alınmaz. Geçmiş olsun hocam. İnşallah sizi araç değişim konusunda uğraştırmazlar ki ben uğraştıracaklarını düşünüyorum.
  • Bu aracı hem test ettim hem de çevremde çok alan oldu. Başarılı bir model ancak böyle şeyler her Markada olabiliyor. İnşallah değişim yapılır.

• bizim sıfır şirket aracındada neredeyse aynısı oldu. pis mazot denk gelmiştir.

• Dilekleriniz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim..

• Üzücü bir olay. Nedense hangi modele yeni bir dizel motor entegre etseler böyle sorunlar çıkıyor. Araç değişim talebinizi karşılarlar inşallah. Hyundai servis bölümleri pug kadar iyidir.

• ankayfk A kullanıcısına yanıt
    Sorun nedir ?

'Sorun'un ne olduğunu anlasak, belki hediye bakım gibi bir talep ile durumu daha kolay leyhinize kullanırsınız.

Günümüz üretim teknolojisi gelişmiş olmasina rağmen bu tip sorunlar olabilir. Ne bileyim bunu verirsiniz Mercedes alırsınız bilmem neresi kaçakçılık ürünü çıkar.. Bazen şans işi oluyor. Kolay bir problem olmasa hemen akabinde teslim edemezler...

Sorunu belirlerseniz, yeni almis /Alacak insanlara da emsal olur durumunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 13 Aralık 2018; 16:44:20 >
  • Olayın ne olduğunu bilmeden direkt değişim demek hımm.

Zira mazot kaynaklı olabilecek bir şey.

• Geçmiş olsun. Umarım değişimi hallederler. Gelişmelerden haberdar edin mutlaka.
  • Sorun neymiş acaba normal karşılayan arkadaşlar hadi hareket anında motor kitlenip kazaya sebebiyet verse yada araç alev alsa normal mi diyeceksiniz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pis mazot ise değişim falan hakkınız değil. Destek istiyorsanuz arıza sebebini yazın

• Hemen değişim istemek bana pek mantıklı gelmedi,tabi kötü bir durum aile ile yolda kalmışsınız ama servisin sorun hakkında tatminkar cevapları olabilir...
  • DoctorEconomy kullanıcısına yanıt
    Motorun kitlenmesini tam olarak nasıl hayal ediyorsunuz bilmiyorum ancak, motorun lastikleri kitlediğini ve bütün parçaların dayanımının yettiğini var sayalım, araba yine kaymadan durmalı. O kadar frenleme donanımı boşuna mı? Ayrıca arıza sebebi yazılmadan destek vermeyin böyle konulara sonra kandırıldık diye konu açıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gktupc

Motorun kitlenmesini tam olarak nasıl hayal ediyorsunuz bilmiyorum ancak, motorun lastikleri kitlediğini ve bütün parçaların dayanımının yettiğini var sayalım, araba yine kaymadan durmalı. O kadar frenleme donanımı boşuna mı? Ayrıca arıza sebebi yazılmadan destek vermeyin böyle konulara sonra kandırıldık diye konu açıyorsunuz.
    Peki siz arabayı sürekli düz yolda mı sürüyorsunuz ? Bu dediğim olay 120-130ile girilen bir virajda yada yokuş asagı bir yolda olsa motor kitlenip araç stop etse direksiyon kağnı gibi oluyor zaten fren desen stop eden araçla hiç frene bastınız mı ilk frenden sonra fren şiser kalır tutmaz doğru düzgün her ihtimali düşünmek lazım biz arıza sebebini soruyoruz sizde bilmiş gibi pis mazottur diyorsunuz ? Hadi sorun pis mazotsa Bu adam 170-180 bin verip sıfır araca pis mazot alacak kadar enayi değildir bence eğer pis mazotu hyundai koyduysa 20-30 kuruş için tamamen ticari ahlaksızlıkdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun. Tabii ki çok can sıkıcı bir durum ama, sorunun ne olduğunu anlamadan değişim istemek bence de mantıklı değil.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.