Şimdi Ara

Yeni Hyundai i20 Seyir Halinde Direksiyon Kitliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Sessiz rüzgaryoutube
  Hyundai Tehlikeli Araç Sattı Canıma Kastediyorlar ! Bu Nasıl Sıfır Araç ? #HYUNDAIASSAN #NEVOTO
  https://www.youtube.com/watch?v=h68WiTSmxqs&feature=youtu.be

  Videodaki arkadaş adına üzüldüm.


  Tüketicinin korunması adına takdirlerinize arz ediyorum.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainSkyWalker -- 28 Haziran 2022; 16:2:36 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • İstisnasız her markada bir kalite düşüşü var. Bunda çip krizinin etkisi de olabilir, pandemi dönemimdeki çalışanların şartları da etkilemiş olabilir. Kalite kontrolde ciddi sıkıntılar var. Milyonluk e serisi mercedesini yürütemeyenler de çıktı son zamanlarda.

  Araba da şans işine döndü.
 • Bende dedim bu adam vag harici arabaya nasıl para verdi, başkasının aracıymış meğer  

 • zaferk_tr kullanıcısına yanıt

  Fanatizmin yanı sıra video sahibi arkadaşın sesini duyurmaya yardımcı olmak istedim.


  Seyir halinde otomobilin kontrolünü yitirmek kadar acı bir durum yok.


  "Virajı dönebilirim" diye arabaya güveniyorsun, çevirmeye çalışıyorsun ama tepki yok. Var gücünle frene basmaktan başka çare kalmıyor.


  Tasvir edilmesi bile zor senaryo.


  Tüketicinin korunması açısından paylaşmak istedim.

 • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

  Biliyorum hocam espiri yapmak istemiştim zaten, TR piyasasında sattığı malın arkasında duran hemen hemen hiçbir marka yok, aldığın anda iş bitti maalesef, sorun çıkmazsa ne ala, çıkarsa yandın

 • Kardeşim yıllardır Asya arabası almadım bakmadım bile 2012 Ford Focus , 2014 Astra J , 2008 BMW E60 derken şuan 2010 Volvo s40 biniyorum 3 tane sıfır Hyundai eskitir


  Ben elini attığın yer elinde kalan araba sevmiyorum , yaptırdığın halde 3 gün sonra aynı yeri bozulan araba sevmiyorum


  Bir tane i30 sürdüm tanıdığın araba virajda zıplıyor arabanın limitlerini bile anlamıyorsun , şuan ki 2010 Volvo s40 yatmıyor yaylanmıyor kafasını soktuğu yere girip çıkıyor ne bileyim ben Asya arabası sevmiyorum adamlar araba üretirken ne düşünüp yapıyor bilmem


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • i20 yeni kasası 2 yıldır satılıyor.


  i20 forumlarında , genel internet de bu soruna hiç denk gelmedim ama şikayet var da ark arkaya bir kaç tane şikayet eklenmiş.


  Ben kronik bir sorun olacağını sanmıyorum ama çok sıkıntılı bir şikayet


  Kronik bir sorun varsa acilen geri çağırmaya alınması gerek


  Zamanında 2006 corolla aracımız varken airbag açmadığı için 10 yıl sonra geri çağırdılar yaptırmak istemeyenlere evlerine kadar yazı göndermişlerdi sorumluluğu atmak için.


  hyundai sorun varsa fark etmesi 10 yıl sürmez inşallah.

 • emrcnd E kullanıcısına yanıt

  Maalesef Hyundai zannedildiği veya algı yaratıldığı gibi sorunsuz değil


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İstisnasız her markada bir kalite düşüşü var. Bunda çip krizinin etkisi de olabilir, pandemi dönemimdeki çalışanların şartları da etkilemiş olabilir. Kalite kontrolde ciddi sıkıntılar var. Milyonluk e serisi mercedesini yürütemeyenler de çıktı son zamanlarda.

  Araba da şans işine döndü.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 28 Haziran 2022; 22:54:12 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bu kasalardan 2 adet i20 sahibi olmuş biri olarak boyle bir sorunla karşılaşmadım. Olabilir mi olabilir sonuçta malzeme hatası vardır vs.. Benim anlamadığım bu arkadaş youtube kanalında 20 defa servise gittiğini söylüyor ama mahkemeye gittiğini ben duymadım aracıda kullanmaya devam ediyor. Ben olsam aracı Servisten teslim almam ve maddi manevi tazminat davası açarım. İş arkadaşın burada anlattığı gibi mi tam olarak bilmiyoruz. Hyundai bu tip sorunlarda kolay kolay mağduriyet yaşatmaz yada yaşatmazdı belki de onlarda değişti bilemiyoruz. Birde mekanik parçaların değişmesine rağmen aynı sorunların çıktığından bahsediyor o zaman bu üretilen parçaların hepsi sorunlu ve tüm i20 lerde aynı sorunların oluşması gerekir gerçekten ilginç bir durum.

 • zamanında i10 da servisin porya değişimi sonrası abs sensörünün vidasını takmadığı için virajda yerinden çıkması yüzünden direksiyon sertliği bir anda gitmişti zor kurtarmıştım.

 • Delil yok kişisel verilerini gizleyerek de olsa bazı şeylerin gerçekliğini göstermeli servis giriş çıkış kayıtları olur. Direksiyon kitlemesi nedeni ile arıza kaydı girilir orada servis tutanağına geçilir müşteri şikayeti kabinde ses şu arızası vs vs bunlar olmadan sadece konuşarak yazarak üretilen bütün yazılı ve sesli içerikleri ben şüpheli kabul ederim.

  Nedenine gelir isek paylaşımı yapan arkadaş belki haksız. Ben çok karşılaşıyorum içi boş karalama kampanyaları ile mesela bir müvekkil senet vermiş banka yolu ile ödediği senetleri geri vermemiş icra etmiş üstüne bazı senetleri tahrif etmiş (kambiyo senedi olduğu için resmi evrakta sahtecilik) takibi iptal ettirdik ceza aldı. Paylaşım yapmış hakaret etmiş beni dolandırdı vs diye yazmış neyse şikayet ettik ve paylaşımı kaldırttık tamamen haksız olsada sosyal medyada kampanya yürütüp karşı tarafa zarar vermeye çalışıyor. Bilemezsin,

  Gerçekten bazı şeyler yaşanmış olabilir direksiyonu da kitlenmiştir araç ayıplıdır ama husumet oluşması durumunda taraf beyanları iddiadan ibaret firmaya sorsan muhtemelen başka bir hikaye anlatır. Meslek hayatımda ben haksızım diyeni görmedim.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bu araçtan binlercesi trafikte dolaşıyor. Bir iki tanesinde sorun yaşanması tüm ürünlerde sorun olduğu anlamını göstermez.
  Tabi firmanın da sorunlu otomobilin sorununu gerekli titizlik içerisinde çözmesi, çözemiyorsa da aracı değiştirmesi gereklidir. Sanırım işin bu kısmında bir aksaklık var.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • AO A kullanıcısına yanıt

  Mahkemeye gideceğini zaten söylemiş.


  Mağduriyet yaşamasa sırf Hyundai kötülemek için kendi arabasının içinde böyle bir video hazırlamaz.


  Şikayetvar'da Hyundai seyir halinde direksiyon kilitlenmesi sorunuyla ilgili şikayetler çok.


  Hyundai mağduriyet yaşatmaz demişsiniz ama Hyundai de yaşatır Honda da yaşatır Citroen de yaşatır.

 • Storm Raider kullanıcısına yanıt

  Yorumlar kısmına yazın servis kayıtlarını paylaşmasını isteyin, paylaşabilir.


  Kimse kendi arabasının içinde belli bir bayiiye yönelik olarak bu şekilde bir karalama kampanyası yapmaz.


  Tüketiciyi koruyan marka müşteri ilişkileri ne yapar ? "Al kardeşim sana yeni araba, bu videonu kaldır." der, müşterinin de gönlünü yapar, itibarına leke sürülmesini istemez.


  Ayrıca şikayetvar şikayetlerinde bu kayıtlar ve belgeler de sunulmuş, inceleyin, plakası açık olan arabalar da var.


  Şimdi o plakaya sahip i20'ler nasıl satılacak ?


  Seyir halinde direksiyon kilitleyen bir araba almak ister miydiniz ?

 • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

  Tamam Captain bende onu diyorum doğru olabilir ama direksiyonu kilitlenen ve bu servis kayıtlarına geçen bir aracı ben olsam servisten teslim almam. Aracı aldığım bayinin servisine çeker bırakır doğruca mahkemenin yolunu tutarım. 20 tane servis kaydı var deyip aynı aracı kullanmaya devam etmek yanlışı kabullenmektir ve hukukta da aleyhine çalışır bu durum.

 • Konu ile ilgili şikayet var sitesine baktım. 3 şikayet dışında (bu arkadaş harici iki kişi daha var) bir direksiyon kilitlenmesi görünmüyor. Şikayetlerden biri 2014 model i20 diğeride 2021 model bir araç. Belge olarak görünen servis formu araç tekleme şikayeti olarak açılmış ve buji değişimi yapılmış. Ben başka bir belge göremedim. Poryalarla ilgili veya direksiyon ile ilgili belde niteliğinde bir bilgi yok yada ben göremiyorum. Direksiyon kilitlenmesi ciddi bir problem kesinlikle bu yönde bir servis formu açılması gerekirdi.

 • AO A kullanıcısına yanıt

  Bu arkadaşın şikayeti değil sanırım onlar, bu arkadaşın adını ve plakasını bilmiyoruz.


  Servis "Düzeltildi, işlem tamamlandı." deyince "teslim almıyorum, burada çürüsün kalsın." mı diyeceğiz ?


  Eğer ki 3 araba varsa, devamı gelecektir.


  1 hata varsa, birden fazla hata olması da beklenir.


  Kurumsal bir firma olsaydı, bu 3 arabanın bulunduğu tüm parti araçları geri çağırıp incelemek isterdi.


  Bu 3 arabanın üretildiği o gün fabrikanın o bandından çıkan tüm arabaların incelenmesi gerekir.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainSkyWalker -- 29 Haziran 2022; 16:10:49 >
 • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

  Eksik bilgilerimiz var. Firma diğer araçları çağırdı mı bilmiyoruz. Parçaların değişmesine rağmen aynı parçaların sorun çıkartmasının nedeni ne bilmiyoruz. İ20 az satılan bir araç değil bu sorunları yaşayan başkaları olupta sikayet sayfalarına yazmayan kaç kişi var bilmiyoruz. Bu kadar üretimin içinde 2 araçta olması tesadüf mü bilmiyoruz. Firma bu problemli aracı nasıl bir incelemeden geçirdi bilmiyoruz. Benim başıma gelirse ilk yapacağım şey aracı iade ve manevi tazminat olur bu süreçte de aracı servisten teslim almam çünkü basit bir sorun değil bu. Ya otobanda 180 le giderken kilitlese ne yapacaksın. Lastik patlaması gibi bir şey değil ki bu direk uçarsın yoldan. Benim i20 de boş bir yerde hareket halinde kontağı kapatarak test edeceğim direksiyon ne kadar ağırlaşıyor bakalım. 

 • AO A kullanıcısına yanıt

  Firmanın ilgisiz olduğundan şikayet ediliyor ki doğru olabilir. Zaten özensizlik olduğu gerçek.


  Aynı parçaların aynı sorunu tekrar çıkartmasının nedenini servis de bilmiyor belli ki sorunu çözememiş.


  2021 yılında yani 6 ay önce yola çıkan bir arabada 6 ay - 1 sene gibi sürede kronik sorunların ortaya çıkması normal ama vital parçaların hareket halinde kilitlenmesi pek hayra alamet değil gibi.


  Bunu Hyundai ASSAN fabrikasının PDI departmanının denemesi gerekirdi, bence evde denemeyin.

 • CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

  Şimdi aklıma deli sorular geldi. Acaba anahtarsız çalıştırmada hareket halinde araç stop edilebiliyor mu? haddi ettik tekrar çalışıyor mu hadi çalıştırdık elektronik sistemleri aktif edebiliyor mu yoksa hepsi hataya mı düşüyor. İlginç bir deneme olacak. 

 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.