Şimdi Ara

Yeni Golf 1.6 TDI Highline Fiyat Aldım. Sizin Alternatifleriniz ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
0
Favori
7.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    7000 fazla verip aynı araba alınmış olunmuyor ki.

Geniş iç hacim, bagaj isteyen kişi Octavia alır tabi. Ancak Golf ile Octavia arasındaki farklar da aşikar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk evliya

Aslında golfü bi bakıma hızlı satılabilen bir araç olduğu için de tercih ediyorum. Dediğiniz araç geldiği vakit kısa süre içerisinde başka modele geçme şansımız mevcut lakin skoda octavia yı aynı hızlı satabileceğim kanaatinde değilim.

Hocam octi de iyi gidiyor eskisi gibi değil. Ve sağlam yaptı bu işi. Octi y aile şerefi çok tercih ediyor. Satış rakamları da yüksek . Ama Jetta o şanzımanla gelirse alınası bir araç . Golf de güzel tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mahmah M kullanıcısına yanıt
    Honda da duzeltiyor gocugu.

Iscilik parasi bile 500 600tl aliyor dogus. Kaldi ki servise mahkumsunuz.

Basit kaporta hatasiyla sanziman arizasini bir mi tutuyorsunuz? Su an saysam arabamda en az 5 yerde gocuk vardir, umrumda bile degil. Onceki cok sevdigim lexus aracimi da sanziman yag kaciriyor diye zararina sattim. Hic yolda birakmadi ama icim rahat etmedi, sattim.

• quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

7000 fazla verip aynı araba alınmış olunmuyor ki.

Geniş iç hacim, bagaj isteyen kişi Octavia alır tabi. Ancak Golf ile Octavia arasındaki farklar da aşikar.

O yüzden Octavia önerdim zaten. Kısmen daha küçük arabaya o parayı vermektense daha büyük bir arabaya o parayı vermek var.
  • Peugeot marka algısı yüzünden ikinci eli zayıf fakat yeni peugeot modelleri sınıflarında üst sıralara oynar. Zaten 308 de 3008 de çıktıkları sene yılın otomobili seçildiler. Siz ön yargılı olmayın gidin bi test edin derim. Karar sizin.

• 132.000 TL bu donanım seviyesindeki bir araç için günümüz şartlarında normal...
    araç sıkıntısız..
    ve ikinci eli mükemmelite...
  • Fiyat piyasa şartlarında normal ne yazık ki. Ama 2 konuyu netleştirin;

1. En dolu modeli almanızın nedeni ne? Mesela en boş ile en dolu arasında, şu özellik olmazsa olmaz diyeceğiniz bir şey var mı? Açıkçası çoğu araç için o en dolu denilen araçlarda bu olmazsa olmaz denilen bir şey olmuyor. Hele ki aracı babanız kullanacaksa.

2. Gerçekten dizel otomatik bir araca ihtiyaç duyuyor musunuz? Açıkçası manuelci birisi olarak hala neden o kadar fiyat farkı veriliyor ben anlamıyorum. Ve yine baban kullanacağı için gerçekten dizel benzinli farkını kapatacak kadar km yapacak mısınız?

Bu konuları bir değerlendirin öncelikle.
  • Ünal kullanıcısına yanıt
    Yani hacim açısından düşünülürse haklısınız. Ama yalıtım, donanım, malzeme kalitesi, işçilik gibi konularda Golf daha üstün.

• git 116d al. 2015 model ne golfu ya

• Hacim olarak diyorum ama diğer konularda da aynı olduklarını düşünüyorum. Çünkü iki aracıda kullandım karşılaştırma şansım oldu.
  • Bence golf alın.Nasıl olsa altından bile değerli.

• Ünal kullanıcısına yanıt
    Ben de kullandım hocam ve yukarıda belirttiğim noktalarda Golf’ü üstün buldum. Şöyle açıklayayım:

Yalıtım: Makyajsız Octavia daha da kötüydü. Makyajla bir nebze iyileştirilse de hala Golfe göre daha başarısız.

Malzeme kalitesi, işçilik: Kapı içlerinden tutun da koltuk kumaşlarına kadar Golf daha kaliteli. Octaviada el freninin yanındaki saklama gözünde sürgü bile yok.

Donanıma geleyim, Octavia açısından bakacak olursak eksi diyebileceğim 2 önemli detay gözüme çarpıyor. Birincisi sıradan gösterge ekranı. İkincisi mekanik el freni. Bilindiği üzere Golfe makyaj ile hayalet geldi.

Göreceli diyebileceğim eksi ise makyajla Octavia’nın ön tasarım olarak geriye gitmiş olması. Bence makyajsız Octavia çok daha iyi duruyordu.

• Bize 142.000 TL fiyat verdiler. Sunroof filan eklettiniz mi hocam ?

• neroXIII kullanıcısına yanıt
    Cam tavan yok araçta

• Sitede 150 civarı gözüküyor. Donanım eksikliği olabilir. Adaptif cc, şerit takip gibi sistemler yoktur zannımca. Bide mirrorlink yoktur belki. Highline gözükebilir ama comforttan farklı olmayabilir. Ne gibi eksiklikler var acaba ki o fiyata çekmişler?

• quote:

Orijinalden alıntı: berk evliya

Aslında golfü bi bakıma hızlı satılabilen bir araç olduğu için de tercih ediyorum. Dediğiniz araç geldiği vakit kısa süre içerisinde başka modele geçme şansımız mevcut lakin skoda octavia yı aynı hızlı satabileceğim kanaatinde değilim.

hızlı satılabilmesi boşuna değil. eski aracımla lögarladan kaçarken golf'le bazen zevkine lögara tıklatıyorum. orda bile belli ediyor kalitesini. tangır tungur sesler duymuyorum. koltuğuna ilk olturdum ve bel ayarına hiç dokunmadım. eski aracımda da bel ayarı vardı ama ona rağmen bir türlü doğru oturma pozisyonunu bulamıyordum. ergonomi, kalite, tasarruf golf'te üst düzeyde. benzinlisi de mazotlusu da en tasarruflu motorlar. c sınıfında daha kaliteli araç a3, 1 serisi ve a serisi. onlar da hem daha pahalı hem de üçünün de ergonomi sorunları var, üçü de daracık.

• quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Peugeot marka algısı yüzünden ikinci eli zayıf fakat yeni peugeot modelleri sınıflarında üst sıralara oynar. Zaten 308 de 3008 de çıktıkları sene yılın otomobili seçildiler. Siz ön yargılı olmayın gidin bi test edin derim. Karar sizin.

307 de yılın arabası seçilmişti. 307 de 308 de 3008 de güzel araçlar ancak golf kalitesinde değil hiçbiri. bazı gerçekleri kabul etmek lazım. ben şahsen 3008 düşünüyorum sırf cip olduğu için. ama daha düşük bir kaliteyi baştan kabullenmek lazım pejo alırken. bu marka algısı falan değil. gerçek.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Ne gibi bi kaliteden bahsediyoruz?

İç mekan kalitesiyse konu, c suv segmentinde en kaliteli iç mekan 3008'e ait mesela, tasarımı zaten uzay çağı gibi. Yalıtım desen başarılı, stepne kısmı bile yalıtım malzemesiyle kaplanmış. Eskide kaldı o düşük kalite durumları, şu an premiumlar hariç aynı segmentte olan bütün araçlar benzer, hiçbiri herhangi bir konuda çok keskin farka sahip değil.

• 2. el olarak kuvvvetli evet ama herkes o bahaneyle 0km Golf alıyor. Sonrası için durum aynı olur mu? Muamma. Üstelik şu sıralar 2. el hiçbir aracın piyasası yok. Yaprak kıpırdamıyor durumu var yani.

2017 model Giulietta dizel tct 136.000. Ama yoklayın; 110-120 bandına verebilirler. Geçen ay bana alıcı olmadığım halde 117.000 demişlerdi. Tct'nin aynı tip ve daha sorunsuz bir vites olduğunu söylüyorlar. Kendim düz kullandığım için bir şey diyemem.

Yine Kia'nın Ceed ve Cerato modelleri de gayet güzel araçlar. Göçük sıkıntısı bittiyse Civic de çok albenili. Sırf vitesi tam otomatik diye de 308 almayın derim.

Eğer Golf, beğendiğiniz bir araç ise; tabii ki alın. Ben, araç seçerken; park edince geri dönüp bakıyorsanız o aracı almanızı öneririm. Sizin için de babanız için de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 12 Şubat 2018; 17:34:50 >
  • Benim babam 132 bine highline dizel otomatik golf alacağım dese parayı elinden alır, lpg'li sıradan bir araç alıp kalanıyla yatırım yapardım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.