Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (511. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yazılımı modem üzerinden güncelledim. herhangi bir problem yaşamadım. crc hatalarım sanki biraz daha arttı. ama yakında gigafiber e geçeceğim için çok sorun etmiyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zaltun kullanıcısına yanıt

80mbit türknet vdsl mevcut. Kabloyu yeniledim cat6 çektirdim ankastreden modeme kadar. Snr değerim 11.5db normal midir? Crc hatası alıyorum yine 0 değil yani. Önerin var mıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 saatlik kullanım değerleri cat6 kablo ile ankastreden modeme kablo çekildi. Değerler aşağıda, crc hataları normal mi? Onun çözümü var mı yardım ederseniz sevinirim..

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

• 44sofu44 kullanıcısına yanıt

Wifi ayarlarından mhz kısmı büyük ihtimal 20/40 olarak ayarlıdır sende onu aadece 40 olacak şekilde seç ve ayarı kaydet sonrasıda modemi bir yeniden başlat sorun kalmaz. 20 mhz bağlantıda hız 40 50 mbps üzerine çıkmaz bazı cahiller 2.4 ghz bağlantıda hız 50 mbps üzerine çıkamaz diye zırvalıyor ama mhz ayarından anlamadıklarından boş konuşuyorşar.

• Ordinaryus1 O kullanıcısına yanıt

crc hatasını sıfırlaman için dbi değerinin minimum 15 dbi olması gerekiyor. 3 5 crc hatası kafaya takılacak bir şey değil modemi zamanlamalı yeniden başlatmaya ayarla her gün gece saatlerine modemi rahatlatmış olursun. Crc hatalarına faydası olmaz ama performansını arttırırsın modemin. Ayrıca crc hataları için arayüzden stabilite ayarıda yaparak büyük oranda düşürebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 19 Eylül 2022; 15:49:26 >
  • Melih Albayrak kullanıcısına yanıt

Paket loss yaşıyorum da crc yüzümden mi diye merak ettim. Modemden diyen oldu çok, işte broadcom chipset modem al dediler crc yapmaz diye.

Dostum kulak asma o broadcomculara boş boş konuşuyorlar. Yok neymiş sağa dolabı broadcomda modemde broad olursa daha iyi olurmuş. Böyle mantık mı olur kardeşim o zaman mediatek vs dükkanı kapatsın gitsin. Altyapı kötüyse işlemci ne olursa olsun bir işe yaramaz. Sen daire içi tesisatından eminsen ya gerekli optimizasyonu modem ayarlarından yaptığın halde bir sonuç elde edemediysen git 10 bin liralık modem al yine bir işe yaramaz. Biz kullanıcıların maksimum müdahale edebileceğimiz iç tesisat ve modem. Loss sorunu yüksek ihtimal bulunduğun konum ile alakalı olabilir yoğunluktan ya da servis sağlayıcıdan kaynaklıdır şimdi çok detaya girerek kafanıda karıştırmak istemiyorum. Servis sağlayının nedir Türk telekom mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melih Albayrak -- 19 Eylül 2022; 17:14:15 >

30 yıllık bina ve ankastre. Türknet sağlayıcı. Cat6 çektirdim. Fakat cat6 ankastreye ek olarak yapıldı direkt takılmadı jak ile Telekom yapıyor onu dediler. Modeme giren cat6 direkt jak takılıp modeme giriyor. Telefon kablosu ile eskiden snr 8idi. Cat6 ile 11.5 oldu sadece. Ama crc hatası be paket loss devam.

Crc hatasının en temel sebebi kalitesiz kablo ve kabloda ekler. Ankastreye çakılması gerekiyor bunu herhangi bir elektrikçiye söylersen ya da türk telekoma mı artık kime bildirirsen gelir iki dk çakar giderler. Loss konusunda bir şey diyemem çok detay var bunun sebebi bilgisayarındaki bir programdan yada servis sağlayıcının atadığı ipden bile kaynaklanabilir çok etken var.

• ASUS ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR, EYLÜL 2022 YENİ FW GELDİ!

Version 1.1.2.3_979 - 07.09.2022

N16

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-N16/FW_DSL-N16_1123979.zip

AC51

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC51/FW_DSL-AC51_1123979.zip

AC750

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC750/FW_DSL-AC750_1123979.zip

Diğerleri için kendi sayfalarına bakınız.

Changelogs:

- Update OpenVPN pkitool to generate key/certs with SHA256.

- Update OpenSSL to 1.1.1n and 1.0.2u.

- Update OpenVPN to 2.4.12 for CVE-2022-0547

Bug fixes and enhancements:

- Fixed OpenSSL random number generator error.

- DDNS enable SSL support

- Fix the WiFI cannot be connected once the VLAN ID is set

- Update DHCP renew case to avoid always restart wan related

- Update DHCP lease time and dns in renew case

- Web Support TLS v1.2

• Arkadaşlara herkese iyi günler. Tt 1000 mbps kullanıyorum, router olarak Asus DSL AC55U var aynı odada 5GHz’de 360-370 mbps civarı çıkıyor hangi ayarla bu hızı arttırabilirim?

Elektrik kablolarını yenilediler kabloyu yakmışlar. Ne hikmetse db değerim 15.5e yükseldi :) iyileşti yani. Wifi kablosuz ayarı önerin varsa alırım WiFi kötü çünkü

2.4 ghzde 13. Kanal 40 mhz yalnız N modunu öneririm.

• Merhaba, 1 ay öncesine kadar evimde türknet vdsl 70 mbps internetim vardı. superonline fiber kampanyası ile 2 yıl taahütlü 500 mbps hıza geçiş yaptım. Elimde Asus ac51 modem ve Deco M4 x 3 lü paket routerlerim vardı.
    deo
    Superonline Huaweti kendinden ont li Wi-Fi 6 bir modem verdi. şuan bu modem ve Deco M4 leri kullanıyorum. Huawei modemden aynı odada 430-500 mbps hızı görüyorum. Ana deco dan ( cat8,1 ethernet kablo ile huawei modema bağlı) aynı odada 430 -450 mbps yi görüyorum. arkada odalarda ise oturma odası burada diğer iki M4 deco var ve wifi ile ana decodan interneti alıyor ( kablo cekmek için uygun yer bulunmuyor ve cok uzak,köşeli yol) .
    arka odaki decolardan ise 180 -220 mbps hız alıyorum. yani 500 mbps yi tam olarak kullanamıyorum.

ilave deco almayı (deco x60 * 3 lü paket) düşünüyorum ama decoların özellikleri oldukça kısıtlı. Bunun yerine ileriye dönük mantıklı bir Asus router sistem mi alsam diye düşünüyorum. Wi-Fi 6 veya Wi-Fi 6E destekli kablosuz ve kablolu kurulumu destekleyen bir model. 2,5 mbps portlu.

karşıma Asus RT-AX92U 2li paket, Asus ROG Rapture GT-AXE11000, Asus zenwifi xt8, Asus zenwifi pro xt12 Asus zenwifi pro et12 ( türkiyede yok sanırım)cıktı. ama bunlardan sadece rog da ve et12 de wifi 6e var. fiyat olarak ise en uygun olan RT-AX920U

Siz olsanız eviniz için nasıl bir sistem kurmak isterdiniz. performans/ileriye dönük ve mantıklı bir sistem kurmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szr_trace -- 24 Eylül 2022; 21:1:19 >

• Arkadaşlar annemler için modem bakıyorum, vdsl hat mevcut ve paket olarak 35mb hız kullanılacak. 500 600 bandinda ne tavsiye edersiniz? Ac750 iş görür mu?

• Hattımda sıkıntı var. Tesisat kaynaklı mı yoksa firma kaynaklı mı sizce bu değerlere bakınca? Daha önce TT kullanıyordum sorunum yoktu Millenicoma geçtik online oyun oynayamaz oldum. Hız olarak 100 den 50 ye düşürdüm kopma sorunu olduğu için yine çözüm olmadı.
    Modemim AC750
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theKing_90_03 -- 18 Ekim 2022; 9:50:46 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• theKing_90_03 kullanıcısına yanıt

Snr değeriniz düşük o yüzden, ve türknet kullanıyorum aynı olayları yaşıyorum, cat6 kablo çekin çözülür tesisat sizin sorun. Kabloyu ankastreden modeme kadar çekip bağlayın düzelecek.

Özelden yazdım hocam

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • theKing_90_03 kullanıcısına yanıt

Cevap yazdım

• Arkadaşlar öncelikle merhaba. Elimde Asus Dsl-Ac51 modem router var. Türk Telekom Fibere geçtik ve Vestel DGW9000 cihaz verdiler. Ne yaptıysam bir türlü Asusu hatta bağlayamadım. İlk mesajda konu sahibi abimizin yaptıklarını harfiyen yaptım fakat bir türlü interneti kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.