Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (345. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.338
Cevap
205
Favori
522.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ebediay

Arkadaşlar 50 mbps vdsl kullanıyorum. Kablosuz kullanmıcam. Kablolu bağlantım olucak.https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-N16/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber bu yeterli olur mu ? Yoksa N17U mu almak lazım. Şuan ki modemim de TP-link TD-W9970 ttnet'in verdiği, sayfalar açılırken takılıyor çok rahatsız oluyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz ?

Paraya bağlı bu işler, kampanya vb. bulursan N17U daha iyi tabii bulamıyorsan N16 mecbur.

• -16.08.2017 Güncellemeli 1.1.2.3_345 versiyonu N16, AC52U, AC55U, AC56U için eklenmiştir.

-FW bölümüne karışmaması için modemlerin ufak resimleri eklenmiştir.

-Yeni çıkacak olan AC88U Modeli de sayfada listelenmiştir FW'si eklenmiştir.

https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-AC88U/

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

• Selamlar n16 aldım vdsl2 hatta geçmek için modem kargoda şuan. Şimdi size 1-2 sorum var yardımcı olursanız çok iyi olur.

Bu modem 4 katlı bir yurtta kullanılacak sinyal şuanda heryere routerlerle dağıtılıyor bu modemle sıkıntı çıkarmaz demi routerler yakında yurtlar açılacak çok zamanım yok fazla araştırmadan sipariş ettim bu modemi routerle kullanan varsa yardımcı olursa çok iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

Arkadaşlar hız sınırlaması getirdiğim cihazları (-) tuşuna bastığımda hiç bir türlü kaldıramıyorum.(+) tuşuna bastığında istediğin cihazı ekleyebiliyorsun ama bir türlü cihazları listeden kaldıramadım.Yardımcı olabilirmisiniz?
  • selamlar herkese,

evimde 16mpbs ye kadar superonline kullanıyorum(fiber olmayan standart) turkcell modemi.

ailemin yanına geldim fiber internet ttnet. modem asus n-16.

Evimde ps4 oynarken herhangi bir problem yaşamazken,asus modem de her maç lag var.Asus modem için önerebileceğiniz optimize ayarlar var mı?Fifa oynarken daha önce hiç sıkıntı yaşamadım,internet de fiber üstelik.Lokasyonlar da ist- izmit.Sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

edit: yorumları okurken gözüme çarptı.Sorun modemden değil sanırım fakat affınıza sığınarak buradan soracağım.Apartmana kadar fiber mevcut burada.Daireye gelen kablolama fiber değil sanırım.En yüksek 24 mpbs gördüm çünkü.Sürekli değişiyor stabil değil.10-24 arası.Hat bu hızları kaldırmadığı için yada sürekli değişkenlik gösterdiği için oyunlarda gecikme yaşama ihtimali var mıdır?İnternet hızını stabil hale nasıl getirebilirim.?16mpbs ye kadar olan tarifeye geçsem sorun düzelir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1913 -- 29 Ağustos 2017; 2:25:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evime fiber internet bağlattım, eve gelen kablo bildiğimiz Ethernet kablosu, ancak asus dsl17u modemi bir türlü bağlayamadım. Öncelikle dual wan'ı etkinleştirdim bağlantı olmadı. Sonra mac clonlama yaptım, tılgın modemin mac adresini kopyaladım, vlan id 35 yaptım, kullancı adı ve şifreyi girdim, ilk sayfada anlatılan diğer ayarları da yaptım yine bağlanamadım, mac kopyalama yaptığımda dual wan kapanıyor, tekrar açtığımda ise aktif olmuyor, bu iş klon ile olacak gibi değil. Asus müşteri hizmetlerini aradım, dual wan'ı etkinleştir, birincil wan'ı Ethernet wan yap dediler,başka ayar yapmanıza gerek yok dediler, zaten yapmıştım, yine bağlanmadım. Sanırım klon yapanlar dsl bağlantısını kullanıyorlar. Ben ewan'dan bağlanamadım, bağlanabilen varsa lütfen yardımcı olsun. Ya da ttnet bu modemin kullanılmasını kısıtladı, sadece ttnet bridge moduna alınıp bu modemi de 2.modem olarak kullanılabiliyor sanırım. Tilgin modemi tamamen devreden çıkaramıyorsunuz. Fiber internet bağlatmak isteyenler bu hususları dikkate alsın lütfen. Benim modem boşa çıktı.

• melih06 M kullanıcısına yanıt
    Fiber konusunda ben bilgili değilim evimde desteklemediği için kurma fırsatım olmadı, umarım çözersiniz.
  • Mübarekler ttnet denen şerefsizlerin verdiği boktan modem bozuldu dsl n16 nasıldır önerir misiniz alayım mı ?

• mustalation kullanıcısına yanıt
    ben gayet memnunum n16 dan
  • melih06 M kullanıcısına yanıt
    Vlan id bende 2828. Bir de bunu deneyin. Ben ttnetin verdiği modemde bu değerleri alıp asusa yapıştırıp kullanıyorum.

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbarian -- 30 Ağustos 2017; 15:3:55 >

• arkadaşlar ac55u kullanıyorum sanırım kullandığım en kötü modem .

wi fi performansı berbat fw güncelleme , kanal değiştirme vs yaptım ama maalesef

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=95ms TTL=64
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1017ms TTL=64
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1ms TTL=64
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=2563ms TTL=64

--------------------

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=107ms TTL=64
    Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=12ms TTL=64

----------

sanırım servise göndermekten başka çare yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluENight -- 31 Ağustos 2017; 0:12:34 >
  • bluENight kullanıcısına yanıt
    4 anten hikayemi hocam ? 2.4 de de kullanilsa ?

• İyi günler arkadaşlar n16 güncelleme'den sonra wifi sinyal iletimi %1 varsayılan olarak ayarlı wifi çekim sorunu yaşayanlar kontrol etsin wifi profesyonel bölümünde ayar.

• Airties RT205 den asus n16 ya geçmeyi düşünüyorm. Bağlantım çok yavaş online da çok lag oluyor 4 MB ı geçemiyorum undurmi. Önerir misiniz asusu

• nedved55 kullanıcısına yanıt
    Daha bir sayfa önce soruldu, soru sormadan önce bir iki sayfa önce arkayı okursak daha iyi olur.
  • umutluhayat kullanıcısına yanıt
    bende bu hafta satın aldım n16 1.1.1.2 yüklüydü. güncelleme yaptım şimdi senin mesajını görünce kontrol ettim %100dü madem öyle kontrol edebiliyoruz %50ye düşürdüm :) wifi ev içinde ideal gibi fazla sıkıntı yaşamadım ben. hali hazırda linksys wap300n ap var 5ghz destekli onu kullanırım diye düşünmüştüm wifi güçsüz denildiği için ona bile gerek duymadım.
  • -Oxy.gen- kullanıcısına yanıt
    müstakil evde çikim sorunu yaşadığını yazanları görünce muhtemel kısık olduğundandır diye düşünüyorum yoksa %95 ile eski evde komşum ile ortak kullanıyordum kopma sorunu yaşamadan.
  • umutluhayat kullanıcısına yanıt
    Asus Router mobil app'inde WiFi Eco Mode'u acinca da sinyali %1'e indiriyor, aklinizda olsun. Ben de bu sekilde sorunsuz kullaniyorum. Guvenlik acisindan da iyi, en guvenli wifi disaridan erisilemeyen wifi'dir.
  • arkadaslar bir kişi yardım etsin ya.1 haftadır araştırıyorum hic bi sonuc elde edemedim. bende simdi asus n 16 dsl var. ben n17 u almak istiyorum.sebebi gigabit internet kartı var o modemde.ben online oyuncu oldugum icin pingimi biraz daha düşürürmü diye araştırıyorum.tek değiştirmek icin sebebim bu.sizce ne yapmaliyim?
  • Pinge pek katkısı olmaz.
  • 
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.