Şimdi Ara

Yeni Ford Focus Trend

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
9.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar herkesin bayramı kutlu olsun. Yeni araba almayı düşünüyordum. B sınıfı bir araç bakıyordum sıfır ve dizel olması tercihimdi. Seçenekler opel corsa 1.3, yeni ford fiesta, vw polo idi. Sora baktım ki fiyatlar 35 ve üzerinde seyrediyyor. Dedim niye üst sınıf almıyorum ve ford focus 1.6 tdi trend almaya karar verdim. Benim sorum peformansı yeterli olur mu:
    Motor özellikleri
    1.6L Duratorq TDCi 90PS 5-ileri manuel 1560 Motor gücü:90/4000 max tork: 215/1750
    Ağırlık:1352kg
    Bana hp90olması yeteriz gibi geldi biraz. Opel corsanın bile 90hp olduğunu düşününce.
    Not: 109hp sadece titanium modelde var. Başka önerilere de açığım.

• Corsa'daki kadar performanssız değildir ama arada ağırlık farkı var.Corsa tatmin etmiyorsa bu da etmez.İkinci el temiz(Daha Rodajı bitmeden satılan birçok araç mevcut)Ghia Tdci bulabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 29 Kasım 2009; 20:06:02 >

• "Sıfır ve dizel tercimdir" demiştim. Önerileri ona göre yaparsanız sevinirim. Bütçe 35 civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertiqo -- 29 Kasım 2009; 21:13:06 >
  • Şu devirde 0 araç almak bana göre mantıksız ama sizin tercihiniz ..

O zaman Opel Corsa , Boşline Vw Polo , Ford Fiesta , Fiat Grande Punto Dynamic gibi B sınıfı araçlar bakacaksınız. Focus'un trend modeli bildiğim kadarıyla en boş modeli , yani ilanda verdiğim aracı almak aslında daha mantıklı ama tercih meselesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Corsa'daki kadar performanssız değildir ama arada ağırlık farkı var.Corsa tatmin etmiyorsa bu da etmez.İkinci el temiz(Daha Rodajı bitmeden satılan birçok araç mevcut)Ghia Tdci bulabilirsiniz...

Kullandınız mı Corsa? 75 HP bile yeterli gelirken 90 HP performanssız diyebiliyorsunuz atıyor gibisiniz. Astra'yı kaldıran 90 HP 1000 KG civarı olan bir aracı kaldıramayacak. Katılıyorum ama gülmekten.
  • Focus u kullandıktan sonra ne astra ne corsa nede fiesta performanslı gelecek bir nevi işkence çekeceksinizdir.

Sübjektif hisler açısından ise fark çok daha fazla ki diğer araçların alt devirleri cidden çok kötü psa motoru ise hemen hemen tüm devirlerde son derece iyi performans gösteriyor.

Diğer araçlarda ise ancak eski çağ turboları gibi 2000 devri beklemen zorunda kalacaksınız altıda ise derin bir yokluğa mahkum olacaksınız.Tabi bu yazdığımın dışına taşımak gerekir fiestayı.

Sonuç olarak halen üretilen bir aracı almış olcaksınız özellikle 6 vites olasına rağmen hem astradan hemde corsadan daha az tüketeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

Bütçeniz tam olarak ne kadar ?

Şöyle öneriler yapsam uygunmudur

http://www.sahibinden.com/12_900_km_2009_ford_focus-43WQQaXQQ17134648WQQpXQQdisplayitem?

Seninkinin kardeşi, hatta ikizi galiba

• geçen ay eşime sıfır 308 1.6HDI Comfort 90 bg aldık. limitiniz dahilindeydi aldığımız rakam. şu an 1300kmde ve performansından gayet memnunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert261994

Seninkinin kardeşi, hatta ikizi galiba

İlandaki araçla benim aracımın tek farkı ilandaki 2009 , benim aracım 2010 model. Bide km farklı
    Yoksa tamamiyle aynı araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Focus u kullandıktan sonra ne astra ne corsa nede fiesta performanslı gelecek bir nevi işkence çekeceksinizdir.

Sübjektif hisler açısından ise fark çok daha fazla ki diğer araçların alt devirleri cidden çok kötü psa motoru ise hemen hemen tüm devirlerde son derece iyi performans gösteriyor.

Diğer araçlarda ise ancak eski çağ turboları gibi 2000 devri beklemen zorunda kalacaksınız altıda ise derin bir yokluğa mahkum olacaksınız.Tabi bu yazdığımın dışına taşımak gerekir fiestayı.

Sonuç olarak halen üretilen bir aracı almış olcaksınız özellikle 6 vites olasına rağmen hem astradan hemde corsadan daha az tüketeceksiniz.

Aslında 2007 model 110hp 1.6 tdi kullandığım için 90 olması kafama takıldı. Öncekinden oldukça memnunuz abimde var. Fiestanın iç tasarımını beğenmedim uzaygemisi gibi olmuş ve malzeme kalitesi ii diğil. B sınıfına bu kadar para vermektense focus alayım diye düşünmüştüm. Tek kafama takılan perf da sıkıntı olur mu.

• 90 HP motor gayet yeterli.Ben memnunum.

Fakat Trend modeli bomboş.Ben olsam boş arabayı tercih etmezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Corsa'daki kadar performanssız değildir ama arada ağırlık farkı var.Corsa tatmin etmiyorsa bu da etmez.İkinci el temiz(Daha Rodajı bitmeden satılan birçok araç mevcut)Ghia Tdci bulabilirsiniz...

Kullandınız mı Corsa? 75 HP bile yeterli gelirken 90 HP performanssız diyebiliyorsunuz atıyor gibisiniz. Astra'yı kaldıran 90 HP 1000 KG civarı olan bir aracı kaldıramayacak. Katılıyorum ama gülmekten.

Şimdi şöyle diyeyim tekrar okuduğumda anlatım bozukluğuyla dolu bir yazı yazmışım.Devrik cümle ve anlatım bozukluğu rekoru kırma gibi enteresan ifade şekillerim var.Halbuki anlatım bozukluğu en sevdiğim konudur Türkçe'de...Neyse...

Demek istediğim Focus'taki 1.6 90hp motor Corsa'daki 1.3 90'dan daha performanslıdır.Astra'da bile bana yeterli bir motor 1.3 Cdti,yanlış anlaşılmasın...

Ekleme:Ne yalan söyleyeyim atıyor gibisiniz sözüne de darıldım yani,yalancı durumuna da düştük...Performans kişiden kişiye değişebilir,motor hacimlerinin ilk rakamları 2'den 3'ten başlayan aralardan inip Corsa'ya binen birisi Corsa'ya nasıl performanslı diyebilir.Onlar Performansı düşük deyince yalancı mı oluyor yani...Acaba daha önceki yazılaımdan dolayı kafanızda oluşmuş atıyor bu adam imajı mı var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 29 Kasım 2009; 23:22:23 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Şimdi şöyle diyeyim tekrar okuduğumda anlatım bozukluğuyla dolu bir yazı yazmışım.Devrik cümle ve anlatım bozukluğu rekoru kırma gibi enteresan ifade şekillerim var.Halbuki anlatım bozukluğu en sevdiğim konudur Türkçe'de...Neyse...

Demek istediğim Focus'taki 1.6 90hp motor Corsa'daki 1.3 90'dan daha performanslıdır.Astra'da bile bana yeterli bir motor 1.3 Cdti,yanlış anlaşılmasın...

Şimdi anlaştık o zaman. Hacimden dolayı tabiki daha iyi olabilir. Denemedim bilmiyorum.

• quote:

Şu devirde 0 araç almak bana göre mantıksız ama sizin tercihiniz ..

O zaman Opel Corsa , Boşline Vw Polo , Ford Fiesta , Fiat Grande Punto Dynamic gibi B sınıfı araçlar bakacaksınız. Focus'un trend modeli bildiğim kadarıyla en boş modeli , yani ilanda verdiğim aracı almak aslında daha mantıklı ama tercih meselesi

Kimse Sıfır araç almazsa sende 2.el alamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_Y_C_A

Ben her zaman için demedim , şu devirde almak mantıksız dedim.
    0 aracı alıpta 4-5 yıl binmeyeceği sürece şuan 0 aldığı araçtan zarar edecektir.

Örnek olarak kendi aldığım araç.

2010 model ve daha 10.000 km olmadı araç. Ford'un sitesinde alıntı yaparak aracın 0 fiyatını yazıyorum ;

Yeni Focus Titanium 5K 1.6 109PS TDCi

46.225,00 TL 42.120,00 TL 41.210,00 TL

Peşin para olarak verirseniz 41.210 TL aracın 0'ı.

Aynı aracı 2010 model ve 9000 küsür km'de 37.800 TL'ye aldım.

Araç 0 ayarında hiç bir farkı yok , sadece ford bayiisinden bizzat kendim almadım aracı

• Arkadaşım sana tavsiyem trend alma.İkinci elde değer kaybı titanyum dan çok daha fazla oluyor.Ama şartlarını baya bi zorlaman gerekiyor.
  • quote:

quote:

0 aracı alıpta 4-5 yıl binmeyeceği sürece şuan 0 aldığı araçtan zarar edecektir.

2010 model ve daha 10.000 km olmadı araç. Ford'un sitesinde alıntı yaparak aracın 0 fiyatını yazıyorum ;

Araç 0 ayarında hiç bir farkı yok , sadece ford bayiisinden bizzat kendim almadım aracı

tercih meselesi,ben ikinci el araç alacak olsam fiyatı sıfırına göre çok makul olmalı.

mesela sıfırı 40000 tl olan aracın ikinci eline en fazla 32000-33000 tl veririm,isterse 1000 km de olsun.
    3000-4000 tl için ikinci el araç asla almam,40000 tl den sonra ikinci el araç hiç almam.

• quote:

Orijinalden alıntı: antares07

quote:

quote:

tercih meselesi,ben ikinci el araç alacak olsam fiyatı sıfırına göre çok makul olmalı.

mesela sıfırı 40000 tl olan aracın ikinci eline en fazla 32000-33000 tl veririm,isterse 1000 km de olsun.
    3000-4000 tl için ikinci el araç asla almam,40000 tl den sonra ikinci el araç hiç almam.

aynı fikirdeyim.2-3 binlira daha az verip hayatta 2.el araç almam.2.el araca vereceğim max para da 30 bin liradır.

• quote:

Orijinalden alıntı: laprace

quote:

Orijinalden alıntı: antares07

quote:

quote:

aynı fikirdeyim.2-3 binlira daha az verip hayatta 2.el araç almam.2.el araca vereceğim max para da 30 bin liradır.

(
    0 km si -- > 41.200

9000 km --> 37.800

Ki bi de Ford'un 500 tl-1000 tl düştüğünü düşünürsek [Bu aralar Focus'larda iyi fiyat kırıyorlar]...
    )

Stil paketli Trend Focus olursa 90 hp ile birlikte iş görür bir araç olur ve 35.000 tl yi bence hakeder....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.