Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.401
Cevap
174
Favori
897.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende yeni katıldım aranıza. Eski era şimdi egeacı olarak. 2018. 1.4 benzinli. Urban 70 bine aldım. Fiyat nasıl sizce. Accent dizeldi. Tatmin ediciydi. Egea yı bir tutamam çünkü benzin - turbo dizel farkı.

Gördüğüm kadarıyla parasına ve modeline göre oturaklı bir araba. Yakıt tatmin edici. Çoğunluk kısa mesafe şehir içi kullanım yapıyorum. Yıllık 10.000_15.000 arası yol yapıyorum. Sizce LPG takmalımıyım???

Herkese Kazasız belasız günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty_co -- 2 Mart 2019; 18:43:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

lpg de hocam

Alıntıları Göster
    Pardon hocam, hiç dikkat etmemişim
  • hoksi kullanıcısına yanıt
    Şehiriçi-şehirdışı karışık bu şekilde tüketim mevcut. Adana şehiriçi yaz mevsimi 42 derece sıcaklık klima aktif olunca 10 lt lpg tüketimi oluyor. Şehirdışı 90-100 ortalama hızda 6 litre lpg tüketimi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: EDC-58

Şehiriçi-şehirdışı karışık bu şekilde tüketim mevcut. Adana şehiriçi yaz mevsimi 42 derece sıcaklık klima aktif olunca 10 lt lpg tüketimi oluyor. Şehirdışı 90-100 ortalama hızda 6 litre lpg tüketimi oluyor.
    teşekkürler
  • Şöför koltuğun altında bulunan ve emniyet kemeri tokasına giden bir kablo var. Bu kablonun tam ortasında bir ek yeri mevcut, soketi çıkardım, artık emniyet kemeri ikazı vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Şöför koltuğun altında bulunan ve emniyet kemeri tokasına giden bir kablo var. Bu kablonun tam ortasında bir ek yeri mevcut, soketi çıkardım, artık emniyet kemeri ikazı vermiyor.
    Hocam o kablonun airbag sensörüyle bir alakası var mı acaba, yani soketi çıkardığımızda kaza anında airbag açmama gibi bir durum yaşanabilir mi?

• O hortum airbag le alakalı.

• Lato54 kullanıcısına yanıt
    Şöför koltuğunda airbag sensörü olmaz.
  • bravaman kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Hiç bir şey canınızdan kıymetli değildir bunu unutmayın.
    Arkadaşlarında dediği gibi benim bildiğimde ön emniyet kemeri takılı değilken hava yastıkları açılmaz.
    Bence bunu iyice araştırın.
    İllaki ön koltuğun hava yastığı ile alakası yoktur, ama günümüz elektronik ve yazılım çağı. Belki yazılımla alakalı olarak kemer takılı değilken hava yastığı aktif olmaması yönünde bir şey vardır.

Neyse yine belirteyim toplamda 10 saniyenizi almayacak bir işlem için sesli uyarıyı iptal etmeniz canınızdan kıymetli değil.

Kalın sağlıcakla...
  • Arkadaşlar;

Aracım 2017 urban sedan.
    Bir videoda Easy donanımda aracın farları açıkken videoyu çeken kişi kontak anahtarı çıkardığında far açık sesli uyarısı verdi araç ve orta göstergede far açık yazısı çıktı.
    Benim merak ettiği Urban donanımda böyle bir ayar veya özellik var mı? Ben çoğu kez farı açık unutuyorum. Gerçi kontağı çıkarınca far enerjisi kesiliyor ama bu özelliğin uyarması da iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NRCLK

Hocam merhaba,

Hiç bir şey canınızdan kıymetli değildir bunu unutmayın.
    Arkadaşlarında dediği gibi benim bildiğimde ön emniyet kemeri takılı değilken hava yastıkları açılmaz.
    Bence bunu iyice araştırın.
    İllaki ön koltuğun hava yastığı ile alakası yoktur, ama günümüz elektronik ve yazılım çağı. Belki yazılımla alakalı olarak kemer takılı değilken hava yastığı aktif olmaması yönünde bir şey vardır.

Neyse yine belirteyim toplamda 10 saniyenizi almayacak bir işlem için sesli uyarıyı iptal etmeniz canınızdan kıymetli değil.

Kalın sağlıcakla...
    Uyarınız için teşekkür ederim.
    Ben emniyet kemeri takmadan yola çıkmam.
    İkaz sesi var diye kemer takacak ya da ikaz sesi yok diye kemer takmayacak adama ne desen boştur. Arkasından geçirir kemeri takar ya da susturucu takar vs vs vs.
    Aracı site içinde manevra yaparken, ya da trafiğe çıkmadan yerini falan değiştirirken o ikaz sesinin ötmesine gıcık olanlardanım.
    Egealarda maalesef hiç bir koltukta yük sensörü yok. Sadece şöför koltuğunun altından geçerek direk kemer tokasına giden bir kablo var. Airbag ile ilgili bir elektronik bağlantı kontrol sistemi yok yani.

• Koltuklarda yük sensörü olması lazım. Tatil dönüşü yolda aldığım ve koltuğa koyduğum yük (karpuz) hasebiyle uyarı sesi çaldı ve kemer takınca sustu. Karpuzu kemerle seyahat ettirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 9 Mart 2019; 9:34:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiat Tipo (Egea) ile Peugeot 308'i karşılaştırmışlar.
    https://www.autoexpert.ro/test-comparativ-fiat-tipo-1-6-mjet-vs-peugeot-308-1-5-bluehdi/
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Egea'nın az yakması ve ara hızlanmadaki büyük fark şaşırttı.

Yalıtım olarak önde olması şaşırtmadı, her yerde yazıyoruz yalıtım olarak segmentinde en üst sıralarda.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Koltuklarda yük sensörü olması lazım. Tatil dönüşü yolda aldığım ve koltuğa koyduğum yük (karpuz) hasebiyle uyarı sesi çaldı ve kemer takınca sustu. Karpuzu kemerle seyahat ettirdim.
    Sedanda böyle dertler yok, sağ olsun Fiat, yolcu koltuğu sensöründen kısmış...

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Sedanda böyle dertler yok, sağ olsun Fiat, yolcu koltuğu sensöründen kısmış...

Alıntıları Göster
    HB ile Sedan arasındaki farkları hep unutuyorum. Açıkçası güvenlik unsurlarını Sedan kasada bu kadar kısmaları hoş olmamış. Hani bi konfor unsurunu koymassın anlarım da bu güvenlik unsuru, bir de ne kadar maliyeti olabilir ki?
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Sıfırını 62’ye bırakıyorlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Hocam 1.4 benzinli düşünmüyorum
    Yağda yakiyormus galiba

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Arabaya 2-3 yılda afedersin hayvan gibi binmiş o kilometreyi yapmış. Az daha koy sıfırını al.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Robot

Arabaya 2-3 yılda afedersin hayvan gibi binmiş o kilometreyi yapmış. Az daha koy sıfırını al.
    Bahsedilen aracın sıfırı 130 bin

4 yaşında bi dizel için 60 bin düşük bi km

• 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.