Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.401
Cevap
174
Favori
897.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: martin palermo

Egea sedan için 1.4 fire motor yeterlimi acaba kullanan var mı? Fiyat uygun gibi duruyor diğer motorlara göre...

Beklentileriniz önemli önceki kullandığınız araçlar önemli bence gayet yeterli şehir içi teknik verilerden az buçuk anlarsınız zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7740

hocam 1 oncekı sayfaya yazdım kısaca özetleyım servise gittim genel olarak yuzeysel bakıldı multımedya ıcın güncelleme yapılacak çözulmezzse elektrık aksamı ıncelenecek oda olmazsa degişiecek

plastık koku ıcınde haftaya aracı bırakacam 1 gun tum gün heryerı ıncelenecek kapsamlı haftaya servisten gelınce ayrıntısını anlatırım

Teşekkür ederim, merakla bekliyorum sonucu.

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Size katılıyorum hocam önemli olan araçtan beklentidir, ihtiyaçların karşılanmasıdir. Bi kaç sefer belirtmiştim aracın iç kısmında işçilik noktasında sıkıntısı var biraz diye. Misal ben bu aracın tasarımına ve 1,6 multijetin gücüne hayranım ve işçiliği arka plana atabiliyorum çünkü öncelikli beklentilerimi karşılıyor.

Aslına bakarsanız aracın iç kısmına çok özenilmedigini düşünüyorum. Geçen Renault bayisine gittim baya kalabalıktı bunaldım çıktım ama oyak kampanyasi kapsamında dizel otomatik talismana niyetlenir gibi olmuştum. Beklerken icon donanım talismanin içine oturdum. Merak ettiğim mevzu vardı hangi kısımlarında sert plastik var nereleri yumuşak falan diye. İnceledim ve çoğu araç gibi orta konsol, torpido kısmı sert plastik ve kapı döşemelerinde yer yer mevcuttu. Ama aracın iç kısmı resmen ben kaliteyim diyordu, adamlar hakkaten özenmiş.

Bizim egeada tam bu noktada biraz zayıf maalesef. Tasarım motor donanım yapmışlar ama işçilik noktasında eksikleri var.

Egea'nın C sınıfı bir araç olarak görmek bile zor, bu yüzden masraftan kaçınmaları normal. Ha derseniz daha iyileri var katılırım. Örneğin Peugeot 208'de çok daha kaliteli ve büyük bir dokunmatik ekran var.

• quote:

Size katılıyorum hocam önemli olan araçtan beklentidir, ihtiyaçların karşılanmasıdir. Bi kaç sefer belirtmiştim aracın iç kısmında işçilik noktasında sıkıntısı var biraz diye. Misal ben bu aracın tasarımına ve 1,6 multijetin gücüne hayranım ve işçiliği arka plana atabiliyorum çünkü öncelikli beklentilerimi karşılıyor.

Aslına bakarsanız aracın iç kısmına çok özenilmedigini düşünüyorum. Geçen Renault bayisine gittim baya kalabalıktı bunaldım çıktım ama oyak kampanyasi kapsamında dizel otomatik talismana niyetlenir gibi olmuştum. Beklerken icon donanım talismanin içine oturdum. Merak ettiğim mevzu vardı hangi kısımlarında sert plastik var nereleri yumuşak falan diye. İnceledim ve çoğu araç gibi orta konsol, torpido kısmı sert plastik ve kapı döşemelerinde yer yer mevcuttu. Ama aracın iç kısmı resmen ben kaliteyim diyordu, adamlar hakkaten özenmiş.

Bizim egeada tam bu noktada biraz zayıf maalesef. Tasarım motor donanım yapmışlar ama işçilik noktasında eksikleri var.

hocam tam benım anlatmak istedigimi siz anlatmışınız aynı düşünceye sahibiz ben marka ismı vermek ıstemedım polemık konusu oluyor diye benzer markalara bende aldıktan sonra baktım aynen dedıgınız gibi motor performans iyi ama iççilik ve malzeme iç kısımda bence kötu yanı içi zengin durmuyor bu markanın komyonet tarzı araçlarınıdakı fiorino ve dublo gibi araçlarındakı kalıte gibi binek araç kalitesi yok bence bunuda şirketimizdekı fiorinoyuda kullandıgım için net söyleyebiliyorum

• quote:

quote:

hocam tam benım anlatmak istedigimi siz anlatmışınız aynı düşünceye sahibiz ben marka ismı vermek ıstemedım polemık konusu oluyor diye benzer markalara bende aldıktan sonra baktım aynen dedıgınız gibi motor performans iyi ama iççilik ve malzeme iç kısımda bence kötu yanı içi zengin durmuyor bu markanın komyonet tarzı araçlarınıdakı fiorino ve dublo gibi araçlarındakı kalıte gibi binek araç kalitesi yok bence bunuda şirketimizdekı fiorinoyuda kullandıgım için net söyleyebiliyorum

Marka isimide verebilirsiniz hocam bu forum egeayi göklere çıkarma forumu değilki. Hatta özellikle negatif yönleri eleştirilmeliki alacak olanlara faydası olsun. İyi taraflarını her zaman yazıyoruz zaten.

Sıkıntı şurada; kimileri gelip aracı yerden yere vurmak için çöp teneke tabut canını sevmeyen alsın modunda eleştirince lafimizi esirgemiyoruz tabi. Keşke herkes sizin gibi eleştirse...

• quote:

quote:

quote:

Marka isimide verebilirsiniz hocam bu forum egeayi göklere çıkarma forumu değilki. Hatta özellikle negatif yönleri eleştirilmeliki alacak olanlara faydası olsun. İyi taraflarını her zaman yazıyoruz zaten.

Sıkıntı şurada; kimileri gelip aracı yerden yere vurmak için çöp teneke tabut canını sevmeyen alsın modunda eleştirince lafimizi esirgemiyoruz tabi. Keşke herkes sizin gibi eleştirse...

Bende dıyorum sureklı. Bu sıfır egea da değişen ve boyanan parçalar cıkmıs , sıfır araba 3 m ılerledıkten sonra arıza yapıp kalan olmus bunlardan bahsedelım dıyorum ama hemen saldırıyor bırılerı nedense

• Konunun amacı bilgi paylaşımı ancak konuyu trolleyen art niyetli insanların olduğunu düşünüyorum
    Benim gibi bu aracı alıp kullanan, memnun olan büyük bir çoğunluk var ....
    Farazi konuşanları degil deneyim sahibi kişiler kale almanızı öneririm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba 1.6 dizel egea bakim zamani yaklasti bakim fiyati hakkinda bilgisi olan varmi ankarada servisler 800-850 gibi rakam diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_b

merhaba 1.6 dizel egea bakim zamani yaklasti bakim fiyati hakkinda bilgisi olan varmi ankarada servisler 800-850 gibi rakam diyor

Bakımla ilgili İzmir tarafında baya bi bayi aramıştım. Denizli Manisa Salihli uşak falan. 650 ile 900 arasında fiyatlar almıştım. Bu kısmını çok sevmedim bayiler arası bu kadar fark olmamalı. Velhasıl 650 diyen bayide yaptırırım düşüncesiyle iki hafta sonra tekrar aradım ve 850 cevabını aldım. Cevaben dolar ıvır zıvır dediler. Sonra tekrar aramaya devam ettim bu seferde iki hafta öncesinde 800 diyen Manisa şendil 715 cevabını verdi. 700 e anlaşalım dedim ve yaptırdım ama ilgi alakayı beğenmedim orası ayrı tabi. Tavsiyem aynı bayilerden ara sıra tekrar fiyat alın bence

Bide farklı forumlarda özelliklede Fiat Egea Türkiye sayfasında 550-600 e yaptırdım diyenler oluyor ama bana pek inandırıcı gelmiyor. Sadece şu ayrıntı olabilir kimileri 7-8 binde yılı dolduğu için bakıma giriyor, belki bu şekilde uygun fiyatlar olabilir. Benim araç 19200 kmde ocakta bakıma girdi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halils2

Sizde bu kadar takıntı yaptıran daha önce aldığınız araçlarda sorun yaşamamanız. Plastik kalitesi vs bu fiyatlardaki araçlarda yakın yakına. Bana avantajlı gelen vergi yakıt kısmı. 60 binlere benzinli corolla vs bakıyorum o da hasarlı pert kayıtlı araçlar var hep 1 2 yaşında baz alırsak. Birde fiatın çoğu parçası uygun.

onu dıyorum zaten 6 tane sıfır araç aldım hiç sorun yok bunda olunca sogudum acıkcası buyuk sorun degıl bır oncekı mesajımda yazmıştım motor performans bagaj vs ıyı ama kalıte ve işçilik düşük bence tabi bıde bu arabanın amblemı varkı felaket ona deginmıyorum hiç

Siz bilirsiniz ama kendinizi soğutursanız tat alamazsınız araçtan bir yerden sonra satmak istersiniz diye düşünüyorum. Hani ne kadar ekmek o kadar köfte derler ya bu araçlar böyle diyecem ama diğer araçlarla aradaki fiyat farkını düşününce haksızlık oluyor. Corollanın 1 2 yaşındaki benzinli aracına 80k üzeri fiyat çekerken bu aracın 0 dizeli 80k. 2. El dizelleri 55 60k dolayında. 20 bin lira fiyat farkı var ama aradaki donanım konfor farklılığı üretici için 5000 etmez. Vergi yakıt avantajı vs. bana fiatı avantajlı kılıyor. Yüksek model düşük km alıp 2 4 sene binip satıyorum genelde. Bakımlara da fazla masraf etmemiş oluyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

Konunun amacı bilgi paylaşımı ancak konuyu trolleyen art niyetli insanların olduğunu düşünüyorum
    Benim gibi bu aracı alıp kullanan, memnun olan büyük bir çoğunluk var ....
    Farazi konuşanları degil deneyim sahibi kişiler kale almanızı öneririm

Hocam ılk 3 sayfaya bakın sonra kafanıza gore ortadan 3 sayfa bakın sonra son 3sayfaya bakın. Bu konuda bellı kıısler var ve fıat satış danısmanları onlar. Ben tesbıt etım ve burda cok kısıyı aldattılar. Adam arabayı 65den aldı 2 gun sonra sahıbındende baktı aynı araba yıne garantılı olarak galerıde 59 tl. Ha ben bunları soyleyınce bı kısım ıyı nıyetlı oldgumu anladı dıger bı kısımda aldıgım anda 6 bın tl zarar ettım dıyerek ort pas etmeye basladı ama lınkler verdım kandırılmasınlar dıye. Kısaca burda bellı ınsanlar var ve baskalarını aldatıyorlar.

Baska ornek vereyım bız burda 50ye alınabılcek aracları tartıstık burdakı satıs temsılcılerı egea dıye tutturdu ama uslupları cok saldırgandı. 1 yıl gectı aynıt egea 55 oldu sahıbınden galerılerınde ama alternatıf tavsıye ettıgımız corolla 65 oldu fıyatı. yıne egea alan zarar ettı.

E bakıyoruz burda sırf satılsın dıye kendını gızlemeye calısan fiat satıs danısmanları egea cok satıyor avrupada falan dedı. E satıslara baktık adamlar İtalyada bıle satamıyor yanı zaten almanya fransa ıngıltere buralarda hıç satamıyorlar. hatta satısa cıkalı 1 ay olmus burda 1-2 bın km yapan egeaların 2. el sıtelere dustugunu gorduk İngiltere falan lınk verdık. Ama işte hep mılletı kandırmaya yonelık mesajlar gelınce ınsan goz yummamalı dıye dusunuyorum. Zira çok kazık yıyenler oldu buradakı danısmanlar yuzunden

• Teknik verileri çok zayıf geldi bana da o yüzden kullanan varsa bir sormak istedim.Şehir içi belki idare eder ama uzun yolda pek memnun etmez diye düşünüyorum.
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Bu tarz insanlar var ise ifşa ediniz, kanıtlayınız ben de memnun olurum.

Ancak benim gibi bu araçtan memnun insanların daha çok olduğunu da unutmayınız.

Bu arada dizel otomatik lounge Egea almayı düşünüyorum.
    Kullanan tecrübe eden varsa fikirlerini paylaşmasını rica ederim.
  • quote:

Bu tarz insanlar var ise ifşa ediniz, kanıtlayınız ben de memnun olurum.

Ancak benim gibi bu araçtan memnun insanların daha çok olduğunu da unutmayınız.

Bu arada dizel otomatik lounge Egea almayı düşünüyorum.
    Kullanan tecrübe eden varsa fikirlerini paylaşmasını rica ederim.

1.Aractan memnun nasıl oldunuz arac sahıbı degılsenız?
    2.Ne zaman dizel otomatik almaya karar verdınız tahmını ne kadar sure içinde alacaksınız?
    1- 1.4 urban kullanıyorum
    2- 1.6 dizel otomatik lounge almayı düşünüyorum

Bunun nesini anlamadınız? :)
  • quote:

1- 1.4 urban kullanıyorum
    2- 1.6 dizel otomatik lounge almayı düşünüyorum

Bunun nesini anlamadınız? :)

Anlamadigim hem memnun olup hemde aynisinin otomatik dizele neden gecme istegi oldugu? Yani ilk defa karsilastigim bir durum hayatim boyunca o nedenle cok merak duydum

1.4 benzinliyi ben kullanıyorum çünkü fazla km yapmıyorum.

Genellikle şirket aracını kullanmaktayım (şu ana kadar sırası ile kulladığım araçlar focus benzinli ,linea dizel, clio dizel, golf dizel bmt, corolla otm dizel, focus 1.5 otm dizel, octavia otm dizel)

1.6 dizel otomatiği ise eşimin ve babamın fazla km yapmalarına istinaden düşünmekteyim. Ancak daha önce bu aracı kullanan birini tanımadığımdan, konunun amacı da zaten bilgi paylaşımı olduğu için bu soruyorum....
  • quote:

Teknik verileri çok zayıf geldi bana da o yüzden kullanan varsa bir sormak istedim.Şehir içi belki idare eder ama uzun yolda pek memnun etmez diye düşünüyorum.

6 ileri vitesi bence uzun yol için ideal

• quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

quote:

Teknik verileri çok zayıf geldi bana da o yüzden kullanan varsa bir sormak istedim.Şehir içi belki idare eder ama uzun yolda pek memnun etmez diye düşünüyorum.

Arkadaslar kusura bakmayinda burasi cok gariplesmis. 6 vitesin uzun yolla baglantisini anlayamadim. 5 yada 6 takarsin uzun yolda gidersin pek farki yok diye dusunuyorum ama benim bilmedigim biseymi var 5 yada 6 taktin 2 saat gittin yani uzun yolda farki ne bunun?

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

quote:

Arkadaslar kusura bakmayinda burasi cok gariplesmis. 6 vitesin uzun yolla baglantisini anlayamadim. 5 yada 6 takarsin uzun yolda gidersin pek farki yok diye dusunuyorum ama benim bilmedigim biseymi var 5 yada 6 taktin 2 saat gittin yani uzun yolda farki ne bunun?

6. vitese takarsın, dizel motorun traktör benzeri sesini çekmeden, motoru da fazla yıpratmadan gidersin.

Örneğin araba 5. viteste 120'le giderken mi daha çok devir yapar ve motor sesi çıkarır, yoksa 6. vitesle 120'de giderken mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 10 Nisan 2017; 20:27:47 >

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.