Şimdi Ara

YENİ: Faturalı Taraftar Tarifesi 15 TL(HY150dk+sms+grupiçi bedava) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
18.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inexo

Saniye bazlı mi o da önemli. Dk bazlı olmasın

e faturalı tarife'de ne zaman dk bazlı oldu ki hocam? 6sn ücretlendirme periyodu var fix.
  • gerçekten çok güzel bi tarife olmuş..
  • Yalnız tarife çok iyi gerçekten. Adamı faturalı hatta geçirir valla.
    Tabi 150 sms komik olmuş, yetmez o. Yine sms paketi alınacak ve 24 liraya gelicek fatura sanırım. Yine de çok iyi tabiki.
  • Tarifeye an itibariyle geçiş yaptım. Herhangi bir ek ücretlendirme yok geçişte, en azından müşteri temsilcisinin söylediği kadarıyla. Bakalım, bir sorun çıkacağını zannetmiyorum.
  • Tarife içi sms de sınırsız olsaymış tadından yenmezmiş. Şimdilik kontörlü taraftar hatlarına devam...
  • Yakinda patlar bence bu tarife.bu hatlardan takimlarada para gidiyor.ne kaldiki aveaya:S
  • 150 sms olayı bozmuş bence.Keşke sınırsız konuşma yerine buna bir süre sınırı konulup tarifeiçi sms'i sınırsız yapsalardı. Tarife 15 tl ama 1.02 tl de telsiz kullanım ücreti olur toplamda 16.02 tl..Sms sayısı yetmeyeceği için 11000 sms paketi almak zorunda kalınabilir.Bu durumda toplam fatura 25 tl..İnce düşünülmüş bi tuzak bence..Eğer sms sorunum olmasaydı kesinlikle bu tarifeye geçerdim.Daha iyisi çıkana kadar şimdilik faturasız fenercell'e devam....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melihhh86 -- 11 Aralık 2010; 23:17:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihhh86

150 sms olayı bozmuş bence.Keşke sınırsız konuşma yerine buna bir süre sınırı konulup tarifeiçi sms'i sınırsız yapsalardı. Tarife 15 tl ama 1.02 tl de telsiz kullanım ücreti olur toplamda 16.02 tl..Sms sayısı yetmeyeceği için 11000 sms paketi almak zorunda kalınabilir.Bu durumda toplam fatura 25 tl..İnce düşünülmüş bi tuzak bence..Eğer sms sorunum olmasaydı kesinlikle bu tarifeye geçerdim.Daha iyisi çıkana kadar şimdilik faturasız fenercell'e devam....

quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

Tarife içi sms de sınırsız olsaymış tadından yenmezmiş. Şimdilik kontörlü taraftar hatlarına devam...

quote:

Orijinalden alıntı: Roll

Yalnız tarife çok iyi gerçekten. Adamı faturalı hatta geçirir valla.
    Tabi 150 sms komik olmuş, yetmez o. Yine sms paketi alınacak ve 24 liraya gelicek fatura sanırım. Yine de çok iyi tabiki.

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

çok güzel olmuş peki faturasız taraftar tarifelerinide arayabiliyor muyuz?

quote:

Orijinalden alıntı: SeTha

Hala böyle bir tarifenin varlıgına inanamıyorum. Gerçekten rakipsiz olmuş. İnsanın Avea bile olsa geçesi geliyor

quote:

Orijinalden alıntı: -ALA-

Güzelmiş valla.
    Sms sınırı kötü.

Arkadaşlar,yine abartıyoruz,ne dediğimizin farkında değiliz.Özellikle SMS az vermişler olmamış diyen arkadaşlar.Ben daha önce birçok tarifede Avea yı eleştirmiştim yazılarımı okuyan hatırlayan arkadaşlar varsa eğer.

Ayda vergiler dahil 15 TL den bahsediyoruz arkadaşlar ve bu paradan Avea para kazanacak.Ve avea önümüzdeki seneler ciddi oranda yatırım yapacak para harcayacak,harcamalı zaten,görüyorsunuz avea birçok teknik yönüyle alt yapısıyla sorun yaşatıyor abonelerine.

Ben forumda birçok yazı okumuştum sizlerden,ah keşke 50 yada 100 sms veren bir paket olsa,ayda 100 dakika verse,çünkü ben az konuşuyorum ve az sms atıyorum diyenler oluyordu.

Bu tarife bence işi bitirmiş.Bu tarife ortalığı karıştırır.Bu tarife bence daha çok kesime hitap ediyor.Belki hayatında hiç faturalı kullanmamış kişiler sırf bu tarife yüzünden faturalıya geçebilir.
    Arkadaşlar ayda 15 TL den bahsediyoruz ve 150 dakika + 150 sms den bahsediyoruz.Evet keşke daha fazla sms verseydi diyenler var ama benim en fazla 50 SMS'e ihtiyacım var diyen insanların oranı bana göre çok ciddi ve fazla.

Bu tarifenin tanıtımı iyi yapılabilirse,insanlara anlatılabilirse tutar bu tarife.Yanına da eğer heryöne daha fazla dakikaya ihtiyaç olunca 180 dakika 150 dakika gibi paketler alınabilir,o haliyle bile ucuz.

BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM,AVEA İŞİN SUYUNU ÇIKARDI.YALNIZ VODAFONE BUNA CEVAP VERECEKTİR,BENCE VODAFONECİLER ACELE ETMESİN,VODAFONE DİĞER TARİFELERDE OLDUĞU GİBİ BUNUN ALTINDA KALMAZ.

SONUÇ OLARAK REKABET BİZ TÜKETİCİLERİN İŞİNE YARIYOR.

Bu tarifenin en kötü tarafı,belki ah keşke denilebilecek tarafı sadece aynı tarifedeki abonelerle sınırsız konuşulabilmesi.Mesela GSMobile kullanan tüm abonelerle sınırsız olsaydı harika değil mükemmel harika olurdu.Çünkü şampiyon tarife de 1905 dakika veriyor insan bırakası gelmiyor.

Bir diğer olumsuz yönü,sınırsız konuşulacak diğer abone de faturalı olmak zorunda haliyle.Oysa bir tane faturasız tarife de seçilebilirdi sınırsız konuşulabilecek.Ben bu konuda mail attım gsmobilebilgi@avea.com.tr adresine.

Birde beni gururlandıran bir durum var bu tarifeyle ilgili,ben birçok mail atmıştım avea ya,bütün taraftar hatlarının kendi arasında avantajlı konuşacağı bir tarife çıkarılmalı,yoksa başka operatörlerden geçiş fazla olmaz demiştim.Çünkü ben çok konuştuğum fenerli arkadaşımı GS Mobile yapamamki,ikimiz kendi aramızda ucuz konuşamayacaksak neden eski operatörümüzü bırakalım diye düşünüyor insanlar demiştim.Bu mailler kayıtlı mail kutumda.Bunu daha önce bu forumda da yazmıştım ve bu tarifenin çıkması sanki benim dememle olmuş gibi izlenim verdi bana ama işin abartısı tabi,çünkü başkaları da mutlaka aynı şeyleri yazmıştır.

Bir ara forumda demiştim,birgün herkes taraftar hattı kullanacak diye,hatta espirisi olmuştu,hatırlayanlar vardır,işte bu günleri tahmin ettiğim için demiştim.Taraftarlık mantıkla açıklanamayacak bir durum,avea nın da bunu kullanacağı açık.Hem ucuz tarife hem taraftarlık işi bitirir.

• arkadaşlar birşey soracağım ben faturasız taraftar paketi kullanıyorum faturasız hattımdan bu tarifeye geçiş yapabilirmiyim...
  • güzel tarife işini bilen için.
    diğer tarifeler o kadar saçma ki konuşmadığınız halde bir sürü dakika
    ve ödemek istemediğiniz yüksek sabit ücretler.
    sevmiyorum ama avea kamuekstra kullanıyorum
    tebrikler avea.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyvahnecdet -- 13 Aralık 2010; 16:39:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: basturkemin

..................

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/tarifeler/faturali/15lik_tarife.shtml?pagemenu=tarifeler.faturali.mobil.15lik

Detaylardan bir kısmı:

Üstelik takımı ne olursa olsun bu tarifedeki ve diğer KARTALCELL, Fenercell, GSMobile, TrabzonCell faturalı tarifelerindeki hat sahiplerini dakika sınırı olmadan bedava arayabilecekler.

NT ve Yeni Abone ayrımı olmadan tüm müşterilerimiz bu avantajlardan sürekli olarak faydalanabilecekler.

Kırmızı ile işaretlediğim bölümü linkte bulamadım. Değişiklikmi yapılmış yoksa benmi göremedim. Benim görebildiği aşağıdaki gibi..

/>

• -Neden bu tarifeye geçmeliyim?

Ayda sadece 15 TL ödeyerek yurt içi her yöne 150 dakika konuşup, 150 SMS gönderebilirsiniz. Üstelik takımı ne olursa olsun bu tarifedeki ve diğer KARTALCELL, Fenercell, GSMobile, TrabzonCell faturalı tarifelerindeki hat sahipleri ile bedava konuşabilirsiniz.
  • Teşekkürler..

Bir ayrıntı daha aklıma takıldı. Bu tarife hem normal faturalı tarifeler kısmında hem de taraftar hatlarının olduğu kısımda ayrı ayrı yer alıyor. Numara taşıma ile gelen bir hat taraftar hattı olmadan ve taraftar renkli simkart almadan normal bir tarife ve normal bir simkart ile 15 lik tarife yi alabiliyor mu. Yoksa mutlaka taraftar hattı ve renkli simkart almak zorunda mı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 14 Aralık 2010; 15:42:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Teşekkürler..

Bir ayrıntı daha aklıma takıldı. Bu tarife hem normal faturalı tarifeler kısmında hem de taraftar hatlarının olduğu kısımda ayrı ayrı yer alıyor. Numara taşıma ile gelen bir hat taraftar hattı olmadan ve taraftar renkli simkart almadan normal bir tarife ve normal bir simkart ile 15 lik tarife yi alabiliyor mu. Yoksa mutlaka taraftar hattı ve renkli simkart almak zorunda mı..

Hayır sadece taraftar hatları faydalanabiliyor, bireysel kırmızı simkartlarda geçerli değil. Geçen bir müşteri bu olaya "tarafsız sim kart alamıyormuyuz" demişti de pek gülmüştüm :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Hayır sadece taraftar hatları faydalanabiliyor, bireysel kırmızı simkartlarda geçerli değil. Geçen bir müşteri bu olaya "tarafsız sim kart alamıyormuyuz" demişti de pek gülmüştüm :))

emin hocam aveadan taraftar hattı tarifelerine geçişte simkart değiştirmek gerekiyor mu hala? hem 8 tl ücreti var hem de simkart israfı başka birşey değil numara taşıyıp dönmekle uğraşmayalım şimdi...

Simkart değişikliği her zaman gerekiyor taraftar-bireysel arası işlemlerde.. Taraftar hatları bildiğiniz alt operatör olarak işlev görüyorlar ve bundan kaynaklı her seferinde sim kart değiştirmek gerekiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

Teşekkürler..

Ben de tarafsız simkart istiyorum, olmamı acaba.. Şaka şaka..
    Numara taşıma ile gelmek sorun değil ama hakikaten bu tarifeye geçsek birkaç ay sonra bireysel bir tarifeye geçmek istesek tekrar simkart değiştirmek gerekecek. Sırf bu nedenle kararsız kaldım..

• Ben şuanda 90 dakika tarifesindeyim. Bu tarifeye geçiş için ücret ödemem gerekiyor mu? Gerekiyorsa ne kadar?
  • Arkadaslar istanbulda a ve a nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: Balotelli

Ben şuanda 90 dakika tarifesindeyim. Bu tarifeye geçiş için ücret ödemem gerekiyor mu? Gerekiyorsa ne kadar?

aveadan taraftar hattına geçişte simkart değiştiriyorlar, 8 lira ücreti var.

neden simkart değiştirtiyorlar ki? mevcut simkartların kapasitesi mi yetersiz kalıyormuş bu tarife için?
  • Güzel tarife yapmışlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.