Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
16.963
Cevap
182
Favori
1.168.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar dun araci teslim aldikk soonunda almadan once 0.9 ile ilgiili ssuphelerim vardi ama beni yaniltti gayet seri ve atak aracini alan ve alaccak herkeze simdiden hayirli olsun nazar degmesin diyím. Bu arada arac

Turbo 90 bg stop/start icon(0.9 tce)
    Kirmizi renk oppsiyonuyla
    39.016 liraya geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bu arada bayinin verdigi ruhsat kkabi kotu siyah deri bi ruhsat kaabi nerden bulabilirim acaaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hot_sauce

boya konusuna fazla kafanızı takmayın... bu forumda bir sorun olsun da yazayım diye hazırda bekleyenler ve aldığına alacağına pişman ediciler çok meşhurdur...

renault arkasında durmuyor hikayesine de inanmayın. zaten türkiyede hangi firma tam anlamıyla ürününün arkasında duruyor. reno da normalini yapmış. dava açarsınız olur biter. garantisi olan mal. "kullanıcı hatası" diyip kestirip atamazlar. bilirkişiye kadar gider olay.

öle bi boya dökülmesi olursa sorunu nasıl çözerler acaba. aracı boyarlarsa yada parça değiştirirlerse değiştirirlerse, satarken yemin etsen inandıramazsın 3-5 bin TL zararım olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b@un

quote:

Orijinalden alıntı: BuRCo

quote:

Orijinalden alıntı: b@un

quote:

Arkadaşlar bende aracı büyük ihtimalle Cuma gününe kadar teslim alacağım ,

Sizden ricam aracı teslim alırken bakmamız gereken olmazsa olmazlar nelerdir ?

Sormamız gereken sorular nelerdir ?

Yardımcı olursanız sevinirim .

Teşekkür ederim

- Dis boya yi kontrol et, cizik, boya hatasi, boya da baloncuk varmi (boya hatasina giriyor)
    - Dis Kaportayi kontrol et, göcük vs. gibi
    - Ic kisimda Koltuklari kontrol et, yirtik veya hatali yerleri varmi diye
    - Ic kisimda genel cizik kontrolü yap
    - Siparis ettigin Opsiyonlari bir bir kontrol et orada. Hersey üretim asamasinda takilmismi diye bak
    - Motor kaputunu ac genel bir kontrol yap
    -Aracın ön sağ kapı direğindeki kapı etiketini mutlaka kontrol edin karoseri birleşen yerlerindeki boyalara ve kaynaklara bakın çünkü bunlar fabrikada robot ile kaynak yapıldığından tamamen hepsi aynı kaynak stilidir farklılıklar araçta oynama var anlamına gelir
    -lastik jantlara,ön ve arka cam direklerine dikkat ediniz
    -şase numarasını kontrol edin mutlaka
    -emniyet kemerinden tutunda sinyallere, farlara, hız sabitleme, cam otomatikleri, koltuk ayar düğmeleri vs vs vs ne varsa bakın
    -araçta sökülen bantların lekesi vardı.Bunlara dikkat et
    -Kriko ve avadanlıkların olup olmadığı
    -çekmeceleri açıp kapat
    -eğer mümkünse akşama bırakma gündüz gözüyle teslim al.
    -mümkünse sıfır araba için alır usstanızı götürün, teslim almadan önce kontrol ettirin Arabayı gizlice boyayıp satan bayi çok.

Yukarıdakiler nette farklı kaynaklardan okuduklarımın derlemesidir

Eyvallah Hocam çok sağolasın değerli cevabın için.

Bunlar iyi oldu.

- vites geçişleri
    -direksiyon hareketi
    -gösterge panelinde ikaz ışığı vs yanık/sönük
    -2. anahtar
    -4 cam otomatiğini deneyiniz
    -Aracın kullanım kılavuzu
    -Fatura kontrolü
    -Far kontrolü

ÖLÇÜM DEĞERLERİ

80 - 160 mikron = Araç Boyasız. Her firma farklı kalınlıkta boya atmaktadır.
    160 - 200 mikron = Araçta ya pasta cila vardır yada boyası kazınarak tekrar boyanmıştır. Bu bölgenin gözle detaylı incelenmesi gerekir.
    200 - 300 mikron = Araçta tek kat boya var
    300 - 1250 mikron = Araçta bir kattan fazla boya var veya macunlama işlemi yapılmış. (alıntı)

hocam bunların altına imzamı atıyorum kesinlikle herkese güvenmeyin babanızın oğlu değil çok dikkatli olun en iyisi aracı alın bir test merkezine götürün içinizde kurt kalmasın ...şimdiden hayırlı olsun...

• arkadaşlar 1.2 joy 75hp modelinde cd çalar mevcut değilmi yav ?
  • CD çalar yok usb giriş mevcut. usb giriş de oldukça verimli çalışıyor. flash belleği takat takmaz okuyor ve çalışmaya başlıyor. BLue tooth da kullanılabilir. telefndaki müzikleri de rahatlıkla dinleyebiliyorsunuz. bence en büyük sıkıntı arkada hoperlor olmaması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: he_man

quote:

boya konusuna fazla kafanızı takmayın... bu forumda bir sorun olsun da yazayım diye hazırda bekleyenler ve aldığına alacağına pişman ediciler çok meşhurdur...

renault arkasında durmuyor hikayesine de inanmayın. zaten türkiyede hangi firma tam anlamıyla ürününün arkasında duruyor. reno da normalini yapmış. dava açarsınız olur biter. garantisi olan mal. "kullanıcı hatası" diyip kestirip atamazlar. bilirkişiye kadar gider olay.

öle bi boya dökülmesi olursa sorunu nasıl çözerler acaba. aracı boyarlarsa yada parça değiştirirlerse değiştirirlerse, satarken yemin etsen inandıramazsın 3-5 bin TL zararım olur.

zatn hep aynı yerde var hocam dikkat ettiysen. hiç bir zaman öyle bir parçanın boyalı olmasından 3-5 bin tl zarar etmezsin mümkün değil. ayrıca çekersin fotoğrafını, alırsın servis kaydını alacak kişiye gösterirsin. inanan inanır inanmayan almaz. bu kadar basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

Hocam denizli sadık otomotiv 42500 Tlye ama baya bi tanıdık vasıtasıyla aldım aracı 5 nisan gibi teslimat olucak. Aracım metalik renk opsiyon yok 1.5 dci 75 hp icon.
    Bu arada kasdettiğiniz blue motion araç eğer benim bildiğim polo bulemotion ise sakın derim araçlarda sıkıntı mevcut. egzozda yer alan filtrede tıkanma gibi bir sıkıntı var sık sık filtre değişimi yapılıyor. Sorun muhtemel araç kaynaklı değil ülkemizdeki dizel yakıt kalitesinden. Bu bilgiyi aracı kullanan bir ilaç firması çalışanından aldım. Firmadaki tüm araçlarda aynı sorun var. Bu sorun beni o araçtan soğuttu. Tek tük olan arata olsa çok öenmsenmezdi gene ama.
    Bu meseleyide araştırıp bluemotion u değerlendirmeizi öneririm.

Ustam Bluemotion hakkında ki bilgi için teşekkür ediyorum konuyu bilahare araştırıcam . Şu an söylemiş olduğunuz fiyat beni acayip şaşırttı . Çünkü ilk defa Liste fiyatından araç alan birini duyuyorum . Eğer tanıdık felan ile ilgili ise harbi iyi fiyat .

Hocam bu liste fiyatıda değil ki liste fiyatının altında. Liste fiyatı 43290artı trafik sigortası. Benim fiyatta sigortada dahil. Ama dediğim gibi hatırlı bir tanıdık sayesinde. Ben aracı bulmak için baya araştırdım. En son cuma akşam 4 de 1000 tl kapora bıraktırdım.

• quote:

kasko: 1.327 TL
    Trafik sigortası : 306 TL fiyat aldım makul mü arkadaşlar bu fiyatlar.

kasko: 1.080 TL (Groupama), Trafik:306 TL yaptırıldı. Kamu çalışanı olduğum için %15 indirim gözüküyo
  • quote:

quote:

quote:

zatn hep aynı yerde var hocam dikkat ettiysen. hiç bir zaman öyle bir parçanın boyalı olmasından 3-5 bin tl zarar etmezsin mümkün değil. ayrıca çekersin fotoğrafını, alırsın servis kaydını alacak kişiye gösterirsin. inanan inanır inanmayan almaz. bu kadar basit.

ben zaten arabanın o kısımlarını yıkatmıycam ordaki çamuru pamukla silicem

• quote:

quote:

quote:

Hocam denizli sadık otomotiv 42500 Tlye ama baya bi tanıdık vasıtasıyla aldım aracı 5 nisan gibi teslimat olucak. Aracım metalik renk opsiyon yok 1.5 dci 75 hp icon.
    Bu arada kasdettiğiniz blue motion araç eğer benim bildiğim polo bulemotion ise sakın derim araçlarda sıkıntı mevcut. egzozda yer alan filtrede tıkanma gibi bir sıkıntı var sık sık filtre değişimi yapılıyor. Sorun muhtemel araç kaynaklı değil ülkemizdeki dizel yakıt kalitesinden. Bu bilgiyi aracı kullanan bir ilaç firması çalışanından aldım. Firmadaki tüm araçlarda aynı sorun var. Bu sorun beni o araçtan soğuttu. Tek tük olan arata olsa çok öenmsenmezdi gene ama.

Ustam Bluemotion hakkında ki bilgi için teşekkür ediyorum konuyu bilahare araştırıcam . Şu an söylemiş olduğunuz fiyat beni acayip şaşırttı . Çünkü ilk defa Liste fiyatından araç alan birini duyuyorum . Eğer tanıdık felan ile ilgili ise harbi iyi fiyat .

Hocam bu liste fiyatıda değil ki liste fiyatının altında. Liste fiyatı 43290artı trafik sigortası. Benim fiyatta sigortada dahil. Ama dediğim gibi hatırlı bir tanıdık sayesinde. Ben aracı bulmak için baya araştırdım. En son cuma akşam 4 de 1000 tl kapora bıraktırdım.

Ustam bir konuda anlaşalım . 1,5 dci Icon 75 Hp .42.490 Liste fiyatı siz nasıl 43290 dan bahsediyorsunuz ben onu anlamadım .

• quote:

Orijinalden alıntı: sriod

Herkese iyi akşamlar diliyorum foruma yeni katıldım. Herkesin aracını güle güle kullanmasını diliyorum. KİMSENİN İYİSİ BİTMEZ ARKADAŞLAR, KİMSENİN KÖTÜSÜ DE BİTMEZ çok fazla yazılanlara çizilenlere takılmamanızı tavsiye ediyorum, herkesin kendi kullandığı kendine güzel, çok kötüleyen var, seven de var ama olacak olabilir,haklı olarak herkesin fikri beğenisi maddi imkanı aynı olmayabilir herkes imkanları dahilinde birşeylere sahip oluyorlar .
    ben de 1.2 75 bg Clio 4 Touch beyaz modelini aldım. Şükür şu ana kadar yaşadığım her hangi bir aksilik olmadı, araç 1. 860 Km küsürlerde 1.000 Km yolu uzun yolda yaptım yakıt tüketimi ortalama 6.4 LT gözüküyor. 300 Km kadar ECO mod açık olarak aracı kullandım, ortalama hız/km 54 Km , depoyu fullediğimde 650 km yol gidebilirsiniz diye gösteriyordu bu hali ile 600 KM uzun yol yaptım ECO mod hiç kullanılmadı, zaman zaman 110 KM'yi uygun yerlerde geçtim, zaman zaman hız sabitleyiciyi kullandım ve araçta çeyrek depo benzin var 200 KM yol gidebileceği yazıyor,
    Merak ettiğim bir konu var kullanım kitapçığını okuyanlarınız vardır 1.100 km ye kadar 130 km yi geçmemeye dikkat ediniz diyor. internette araştırdım bazı yerlerde 3.000 kmye kadar dikkat edin diyor, çoğu yerde ise artık rodaj yok diyor :) siz ne düşünüyorsunuz nasıl kullanıyorsunuz aracınızı ben zaman zaman 150-160 km hızla yüksek devirde kullandım.

Hayırlı olsun hocam aracınız ikimiz hemen hemen aynı km deyiz. Benimde şuan 1700 km oldu 1200 uzun yol ankara Aydın tekrar Aydın ankara. Serviste tanıdık işten anlayan bi Abi'm vardı eski tip araçlarda mevcut rodaj dedi bunlarda sıkıntı yok dedi ben yine 1500 km e kadar 3000 devir üstünü kullanmadım ana sonrasında bastım sıkıntı yok :) 3000 km beklemeye gerek yok bence. Aracım 1.5 dci icon s&s

• quote:

Orijinalden alıntı: toki6

quote:

Orijinalden alıntı: sriod

Herkese iyi akşamlar diliyorum foruma yeni katıldım. Herkesin aracını güle güle kullanmasını diliyorum. KİMSENİN İYİSİ BİTMEZ ARKADAŞLAR, KİMSENİN KÖTÜSÜ DE BİTMEZ çok fazla yazılanlara çizilenlere takılmamanızı tavsiye ediyorum, herkesin kendi kullandığı kendine güzel, çok kötüleyen var, seven de var ama olacak olabilir,haklı olarak herkesin fikri beğenisi maddi imkanı aynı olmayabilir herkes imkanları dahilinde birşeylere sahip oluyorlar .
    ben de 1.2 75 bg Clio 4 Touch beyaz modelini aldım. Şükür şu ana kadar yaşadığım her hangi bir aksilik olmadı, araç 1. 860 Km küsürlerde 1.000 Km yolu uzun yolda yaptım yakıt tüketimi ortalama 6.4 LT gözüküyor. 300 Km kadar ECO mod açık olarak aracı kullandım, ortalama hız/km 54 Km , depoyu fullediğimde 650 km yol gidebilirsiniz diye gösteriyordu bu hali ile 600 KM uzun yol yaptım ECO mod hiç kullanılmadı, zaman zaman 110 KM'yi uygun yerlerde geçtim, zaman zaman hız sabitleyiciyi kullandım ve araçta çeyrek depo benzin var 200 KM yol gidebileceği yazıyor,
    Merak ettiğim bir konu var kullanım kitapçığını okuyanlarınız vardır 1.100 km ye kadar 130 km yi geçmemeye dikkat ediniz diyor. internette araştırdım bazı yerlerde 3.000 kmye kadar dikkat edin diyor, çoğu yerde ise artık rodaj yok diyor :) siz ne düşünüyorsunuz nasıl kullanıyorsunuz aracınızı ben zaman zaman 150-160 km hızla yüksek devirde kullandım.

Hayırlı olsun hocam aracınız ikimiz hemen hemen aynı km deyiz. Benimde şuan 1700 km oldu 1200 uzun yol ankara Aydın tekrar Aydın ankara. Serviste tanıdık işten anlayan bi Abi'm vardı eski tip araçlarda mevcut rodaj dedi bunlarda sıkıntı yok dedi ben yine 1500 km e kadar 3000 devir üstünü kullanmadım ana sonrasında bastım sıkıntı yok :) 3000 km beklemeye gerek yok bence. Aracım 1.5 dci icon s&s

Teşekkürler bilgileriniz için Rabbim kazasız belasız, güle güle binmeyi nasip etsin ben de Konya- Kırıkkale arası gidip geldim, Konya yolunu bilen bilir düm düz yol belli bir süre sonra sabit hız sıkıyor ister istemez hızlanma gereği duyuyor insan .

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aracın ne tarafını yıkatmayacaksınız tam söyler misiniz ?

Bizde yıkamacıya verirken dikkat etsinler diyelim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ustam bir konuda anlaşalım . 1,5 dci Icon 75 Hp .42.490 Liste fiyatı siz nasıl 43290 dan bahsediyorsunuz ben onu anlamadım .

Hocam o fiyat opak renk için geçerli. Metalik olunca üzerine 800 lira ekleniyor. Birde o fiyatta trafik sigortası dahil değil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aracın ne tarafını yıkatmayacaksınız tam söyler misiniz ?

Bizde yıkamacıya verirken dikkat etsinler diyelim.

şaka diyorum yıkatırım her yerini ama kapı eşiklerine ve marşpiyellere dikkat edin

• quote:

Orijinalden alıntı: migokce

CD çalar yok usb giriş mevcut. usb giriş de oldukça verimli çalışıyor. flash belleği takat takmaz okuyor ve çalışmaya başlıyor. BLue tooth da kullanılabilir. telefndaki müzikleri de rahatlıkla dinleyebiliyorsunuz. bence en büyük sıkıntı arkada hoperlor olmaması.

çok teşekkürler verdiğiniz cevap için
  • Clio 3 de edindiğim tecrübeler ile, clio 4 daha piyasaya sürülmeden önce bu aracın kalitesiz olacağını defalarca söylemiştim. İncelemelerimde de haklı olduğumu gördüm.
    Zaten son zamanlarda çıkan boya dökülme hataları da beni bir kere daha haklı çıkarıyor. Geçmiş olsun arkadaşlar. O kadar para verip alıyorsunuz canınız sıkılmıştır üzüldüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

Clio 3 de edindiğim tecrübeler ile, clio 4 daha piyasaya sürülmeden önce bu aracın kalitesiz olacağını defalarca söylemiştim. İncelemelerimde de haklı olduğumu gördüm.
    Zaten son zamanlarda çıkan boya dökülme hataları da beni bir kere daha haklı çıkarıyor. Geçmiş olsun arkadaşlar. O kadar para verip alıyorsunuz canınız sıkılmıştır üzüldüm.

Bende bir clio 3 sahibi iken satıp clio 4 aldım. Eskisiyle bu arabayı kıyaslıyabilmene imkan yok. Arac gayet kaliteli. Bu araca sayip olmayanların bu aracı kötülemek isteğine anlam veremiyorum. Şu ana kadar çıkan tek gerçek sıkıntı beyaz araçlardaki boya sorunu.Bununda en kısa zaman da çözüme ulaştırılacağına eminim.Verilen paranın hakkını fazlasıyla veriyor arac.Araca sayip olanlar gayet memnun ama nedense elinde olmayanlar demediğini bırakmıyor.İlginç

• quote:

Orijinalden alıntı: ayra1907

quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

Clio 3 de edindiğim tecrübeler ile, clio 4 daha piyasaya sürülmeden önce bu aracın kalitesiz olacağını defalarca söylemiştim. İncelemelerimde de haklı olduğumu gördüm.

Bende bir clio 3 sahibi iken satıp clio 4 aldım. Eskisiyle bu arabayı kıyaslıyabilmene imkan yok. Arac gayet kaliteli. Bu araca sayip olmayanların bu aracı kötülemek isteğine anlam veremiyorum. Şu ana kadar çıkan tek gerçek sıkıntı beyaz araçlardaki boya sorunu.Bununda en kısa zaman da çözüme ulaştırılacağına eminim.Verilen paranın hakkını fazlasıyla veriyor arac.Araca sayip olanlar gayet memnun ama nedense elinde olmayanlar demediğini bırakmıyor.İlginç

Aynen sana katiliyorum. Aracim 2012 beyaz icon. Defalarca yikattim arabayi. Bahsedilen boya sorunu ile karsilasmadim. Yani burda kotu elestiri yapanlari kafama takmiyorum. En iyi yorumu kendim yaparim. Cunku araci trafikte giderken veya kaldirim kenarinda park halinde görmüyorum. 3600 km dir kullanıyorum. Ve cok memnunum. Bu bahsedilen boya dokulmesininde bir parti aracta yapilan boya hatasindan oldugunu düşünüyorum. Koskoca markalar yuzbinlerce aracini uretim hatasindan dolayi servise cagirinca araclar kalitesizmi oluyor sorarim size. Su forumlara bakin bakalim kim aracindan tam manasiyla memnun. Mutlaka hatali araçlar oluyor. Sonucta insan yapisi. Sihirli degnkle olmuyor bu araclar. O nedenle kafanizi takmayin uzaktan yorum yapanlara.

• 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.