Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.963
Cevap
182
Favori
1.168.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BuRCo

Arkadaşlar bende aracı büyük ihtimalle Cuma gününe kadar teslim alacağım ,

Sizden ricam aracı teslim alırken bakmamız gereken olmazsa olmazlar nelerdir ?

Sormamız gereken sorular nelerdir ?

Yardımcı olursanız sevinirim .

Teşekkür ederim

- Dis boya yi kontrol et, cizik, boya hatasi, boya da baloncuk varmi (boya hatasina giriyor)
    - Dis Kaportayi kontrol et, göcük vs. gibi
    - Ic kisimda Koltuklari kontrol et, yirtik veya hatali yerleri varmi diye
    - Ic kisimda genel cizik kontrolü yap
    - Siparis ettigin Opsiyonlari bir bir kontrol et orada. Hersey üretim asamasinda takilmismi diye bak
    - Motor kaputunu ac genel bir kontrol yap
    -Aracın ön sağ kapı direğindeki kapı etiketini mutlaka kontrol edin karoseri birleşen yerlerindeki boyalara ve kaynaklara bakın çünkü bunlar fabrikada robot ile kaynak yapıldığından tamamen hepsi aynı kaynak stilidir farklılıklar araçta oynama var anlamına gelir
    -lastik jantlara,ön ve arka cam direklerine dikkat ediniz
    -şase numarasını kontrol edin mutlaka
    -emniyet kemerinden tutunda sinyallere, farlara, hız sabitleme, cam otomatikleri, koltuk ayar düğmeleri vs vs vs ne varsa bakın
    -araçta sökülen bantların lekesi vardı.Bunlara dikkat et
    -Kriko ve avadanlıkların olup olmadığı
    -çekmeceleri açıp kapat
    -eğer mümkünse akşama bırakma gündüz gözüyle teslim al.
    -mümkünse sıfır araba için alır usstanızı götürün, teslim almadan önce kontrol ettirin Arabayı gizlice boyayıp satan bayi çok.

Yukarıdakiler nette farklı kaynaklardan okuduklarımın derlemesidir

• quote:

Orijinalden alıntı: b@un

quote:

Teşekkür ederim

- Dis boya yi kontrol et, cizik, boya hatasi, boya da baloncuk varmi (boya hatasina giriyor)
    - Siparis ettigin Opsiyonlari bir bir kontrol et orada. Hersey üretim asamasinda takilmismi diye bak
    -Aracın ön sağ kapı direğindeki kapı etiketini mutlaka kontrol edin karoseri birleşen yerlerindeki boyalara ve kaynaklara bakın çünkü bunlar fabrikada robot ile kaynak yapıldığından tamamen hepsi aynı kaynak stilidir farklılıklar araçta oynama var anlamına gelir
    -emniyet kemerinden tutunda sinyallere, farlara, hız sabitleme, cam otomatikleri, koltuk ayar düğmeleri vs vs vs ne varsa bakın
    -çekmeceleri açıp kapat
    -mümkünse sıfır araba için alır usstanızı götürün, teslim almadan önce kontrol ettirin Arabayı gizlice boyayıp satan bayi çok.

Eyvallah Hocam çok sağolasın değerli cevabın için.

Bunlar iyi oldu.

• Touch modeline neden kart yapmışlar anlamadım zaten yuvasına sokmadan çalışmıyo, cebimdeyken algılamıyo madem normal anahtar yapsalardı. dün iki kere Renault Kartı düşürdüm hatta biri merdivenden. Bu kartlar için bi anahtarlık yada kılıf kullanan var mı ?
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim

-çekmeceleri açıp kapat

Eyvallah Hocam çok sağolasın değerli cevabın için.

Bunlar iyi oldu.

- vites geçişleri
    -direksiyon hareketi
    -gösterge panelinde ikaz ışığı vs yanık/sönük
    -2. anahtar
    -4 cam otomatiğini deneyiniz
    -Aracın kullanım kılavuzu
    -Fatura kontrolü
    -Far kontrolü

ÖLÇÜM DEĞERLERİ

80 - 160 mikron = Araç Boyasız. Her firma farklı kalınlıkta boya atmaktadır.
    160 - 200 mikron = Araçta ya pasta cila vardır yada boyası kazınarak tekrar boyanmıştır. Bu bölgenin gözle detaylı incelenmesi gerekir.
    200 - 300 mikron = Araçta tek kat boya var
    300 - 1250 mikron = Araçta bir kattan fazla boya var veya macunlama işlemi yapılmış. (alıntı)

• "cangrbz " den alıntıdır

ekte 2 adet dosya yer almaktadır

• Yukarda konuşulan sıfır araç boyalı konusu hakkında enteresan cevaplar okudum. Herkesin düşüncesine saygı duymakla beraber öyle bi konunun çok mümkün olduğunu düşünmüyorum . Olduğunu düşünürsek ağır yaptırımlar gerektiricektir bu durum . Biz toplum olarakta pimpirikliyiz biraz ondan oluyor bunların hepsi. Zaten bu olay duyulursa marka büyük darbe yer.

Sıfır aracınızı alırken stress yapacağınıza tadını çıkarın arkadaşlar biraz.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: he_man

Touch modeline neden kart yapmışlar anlamadım zaten yuvasına sokmadan çalışmıyo, cebimdeyken algılamıyo madem normal anahtar yapsalardı. dün iki kere Renault Kartı düşürdüm hatta biri merdivenden. Bu kartlar için bi anahtarlık yada kılıf kullanan var mı ?

Zaten anahtarsız çalıştırma sadece ICON modelinde var dostum.

Bu yüzden mecburen kartlı çalıştırman lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

Yukarda konuşulan sıfır araç boyalı konusu hakkında enteresan cevaplar okudum. Herkesin düşüncesine saygı duymakla beraber öyle bi konunun çok mümkün olduğunu düşünmüyorum . Olduğunu düşünürsek ağır yaptırımlar gerektiricektir bu durum . Biz toplum olarakta pimpirikliyiz biraz ondan oluyor bunların hepsi. Zaten bu olay duyulursa marka büyük darbe yer.

Sıfır aracınızı alırken stress yapacağınıza tadını çıkarın arkadaşlar biraz.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Bende aslında size katılıyorum , toplum olarak pimpirikliyiz , birde ben ilk defa bu kadar para verip sıfır araç alacağım için daha da pimpirikliyim sanırım.

Ama rahat olup dediğiniz gibi heyecanını yaşamak lazım.

• quote:

"cangrbz " den alıntıdır

ekte 2 adet dosya yer almaktadır

Bu dosyalar ne ile ilgili arkadaşım, buraya koymuşsun ama linkler de çalışmıyor zaten

• quote:

quote:

Touch modeline neden kart yapmışlar anlamadım zaten yuvasına sokmadan çalışmıyo, cebimdeyken algılamıyo madem normal anahtar yapsalardı. dün iki kere Renault Kartı düşürdüm hatta biri merdivenden. Bu kartlar için bi anahtarlık yada kılıf kullanan var mı ?

ben bu kartın üstüne falan oturup kırcam diye korkuyorum, eller serbest madem sadece İcon da var, diğerleri sustalı anahtar olsaydı keşke
  • quote:

Eniştemde Megane var, kılıfı var onun, biraz piyasayı araştırırsan bulabilirsin sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

ben bu kartın üstüne falan oturup kırcam diye korkuyorum, eller serbest madem sadece İcon da var, diğerleri sustalı anahtar olsaydı keşke

Renault bütün araçlarında aynı kart tipini kullanıyor sevgili heman ,

Ama illaki piyasada kılıflar varır .

Bazı renault mail yetkili satıcıları anahtalara kılıf hediye ediyormuş, ama ben hangisi bilmiyorum

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT9FMFxpKA8JnNNM0Z-quMe4tetz12B4A0i5mL5e1sbby6QvCJb
    http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTMz2meFwy2wdTV6cJp8browiOB5Y9rveZ9q-lWqaRQydOyYU8ZQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuRCo -- 27 Mart 2013; 11:51:23 >

• arkadaşlar şöyle bir konu geziyor..aslı astarı var mıdır? nedir bu boya dökülmesi mevzusu? şaka dimi?

http://forum.donanimhaber.com/m_73236989/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: oprema

arkadaşlar şöyle bir konu geziyor..aslı astarı var mıdır? nedir bu boya dökülmesi mevzusu? şaka dimi?

Ohaaa ...

Elveda Clio modlarına girmeye başladım . Bu ne yaa?
  • yuuhhhhh tazyikli suyla boya dökülüyomuş... napıyım la nemli bezle mi siliyim ben bu arabanın çamurunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

quote:

arkadaşlar şöyle bir konu geziyor..aslı astarı var mıdır? nedir bu boya dökülmesi mevzusu? şaka dimi?

Ohaaa ...

Elveda Clio modlarına girmeye başladım . Bu ne yaa?

Renault gercekten cogu şeyde ilgisiz kalıyor bu da benı kızdırıyor

• quote:

Oraya yazı yazanların hiçbiri renault sahibi değildir.

Benim abimin renault 2 megane aracı var 4 senedir kullanır her hafta yıkatır daha bir kere boya solması diye birşey görmedim.

Ama ilginç gerçekten. Ben aracımı daha teslim bile almadım. Aslında gerçekten bu forumları hiç okumamak lazım bin bir yerden kurt düşürüyorlar insan aklına.

• Diğer formun tamamına okudum 2013 Şubat ayında teslim olan beyaz araçlarda bu sıkıntı gözüküyormuş. Yetkililerin cevapları gerçek ise durum vahim.Böyle saçma cevaparı haytım boyunca duymadım.Otomotiv sektöründe 2 3 yıl çalıştım.Bir kısmındada renault'ta.Olacak iş değil.Fiesta ilk çıktığında da olmuştu aynı sıkıntı.
  • ben beyaza özel bi durum olduğunu sanmıyorum bi inceliycem marşpiyelleri benimki kırmızı
  • Dökülme sadece beyazlarda olmuş şimdilik.Ben 11. aydan buyana yıkatıyorum.Aracım kırmızı hiç bi sıkıntı olmadı.
  • 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.