Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.960
Cevap
182
Favori
1.167.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tods

45 lt benzinle 620 km kadar yol yaptım. araç 0.9 icon. yarısı eco mode kapalı konumda iken kullanıldı.

100 km de yaklaşık 7.3 lt benzin tüketmişim. yol bilgisayarıda bunu doğruladı. araç 1900 km de.

ya şu değerleri gördükçe içim gidiyor resmen, ben bir depo benzinle 300-350 km gidiyorum. bugün bir ataşehir taksim git gel yaptım sabah trafiğinde, çeyrek depo bitti neredeyse. güle güle kullanın bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: just sky

quote:

45 lt benzinle 620 km kadar yol yaptım. araç 0.9 icon. yarısı eco mode kapalı konumda iken kullanıldı.

100 km de yaklaşık 7.3 lt benzin tüketmişim. yol bilgisayarıda bunu doğruladı. araç 1900 km de.

ya şu değerleri gördükçe içim gidiyor resmen, ben bir depo benzinle 300-350 km gidiyorum. bugün bir ataşehir taksim git gel yaptım sabah trafiğinde, çeyrek depo bitti neredeyse. güle güle kullanın bu arada.

aracınız kaç km'de ben 3000 i deviren arkadaşlardan 6- 6,5 rakamları okuyorum. bence biraz zaman tanıyın
  • quote:

Orijinalden alıntı: he_man

quote:

quote:

aracınız kaç km'de ben 3000 i deviren arkadaşlardan 6- 6,5 rakamları okuyorum. bence biraz zaman tanıyın

aracım clio değil hocam, belirtmemişim. okuyan arkadaşlar için yanlış anlaşılma olmasın bahsi geçen araç focus 1.6 benzinli clio almayı planlıyorum ben de bir yandan da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi just sky -- 27 Mart 2013; 16:08:04 >
  • Aracım kasistlerden felan geçtiğinde gıcırdıyo bariz bi şekilde , normal mi bu ?
  • anladığım kadarıyla ilk üretilen yeni modellerde her zaman bir kalite riski söz konusu..alanlar baştan bu riski kabul etmeli bence..yetkili servislerden gelen arıza kayıtlarına göre üretim bantlarında iyileştirmeler yapıyorlardır..
    arkadaşım Hyundai yetkili serviste çalışıyor..aynı şeyleri yeni i30 için söyledi..bana tavsiye etmedi..1 tane motor inmiş, 1 tane şanzuman, 5 tane sunroof su kaçağı şikayeti v.s..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aracım clio değil hocam, belirtmemişim. okuyan arkadaşlar için yanlış anlaşılma olmasın bahsi geçen araç focus 1.6 benzinli clio almayı planlıyorum ben de bir yandan da.

Arac su anda 3650 km de. Ortalama yakit tuketimim 6.7 lt, son dolumla full depo ile 550 km gittim. 220 daha gider diyo yol bilgisayari. Arac 1900 km de iken eco modu kapattim. Su an eco modu kapali kullaniyorum.

Darisi basina just sky

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eco modu kapatınca dahamı az yakıyor acaba.
  • Herkese iyi akşamlar diliyorum foruma yeni katıldım. Herkesin aracını güle güle kullanmasını diliyorum. KİMSENİN İYİSİ BİTMEZ ARKADAŞLAR, KİMSENİN KÖTÜSÜ DE BİTMEZ çok fazla yazılanlara çizilenlere takılmamanızı tavsiye ediyorum, herkesin kendi kullandığı kendine güzel, çok kötüleyen var, seven de var ama olacak olabilir,haklı olarak herkesin fikri beğenisi maddi imkanı aynı olmayabilir herkes imkanları dahilinde birşeylere sahip oluyorlar .
    ben de 1.2 75 bg Clio 4 Touch beyaz modelini aldım. Şükür şu ana kadar yaşadığım her hangi bir aksilik olmadı, araç 1. 860 Km küsürlerde 1.000 Km yolu uzun yolda yaptım yakıt tüketimi ortalama 6.4 LT gözüküyor. 300 Km kadar ECO mod açık olarak aracı kullandım, ortalama hız/km 54 Km , depoyu fullediğimde 650 km yol gidebilirsiniz diye gösteriyordu bu hali ile 600 KM uzun yol yaptım ECO mod hiç kullanılmadı, zaman zaman 110 KM'yi uygun yerlerde geçtim, zaman zaman hız sabitleyiciyi kullandım ve araçta çeyrek depo benzin var 200 KM yol gidebileceği yazıyor,
    Merak ettiğim bir konu var kullanım kitapçığını okuyanlarınız vardır 1.100 km ye kadar 130 km yi geçmemeye dikkat ediniz diyor. internette araştırdım bazı yerlerde 3.000 kmye kadar dikkat edin diyor, çoğu yerde ise artık rodaj yok diyor :) siz ne düşünüyorsunuz nasıl kullanıyorsunuz aracınızı ben zaman zaman 150-160 km hızla yüksek devirde kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sriod -- 27 Mart 2013; 21:47:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayra1907

eco modu kapatınca dahamı az yakıyor acaba.

bir sonraki depoda eco modu açık deneyeceğim. bide öyle bakalım. ama 0.2-0.5 lt farkedecekse eco modu kapatırım daha iyi. attan inip eşşeğe binmiş kadar oluyo isan
  • arkadaşlar merhaba herkesin aracı hayırlı olsun. bende sport tourer 1,2 joy modelini almayı düşünüyorum fakat aradım taradım bir türlü joy modelinin fotolarını bulamadım. acaba aranızda joy modeli olan varmı dış ve iç fotolarını koyabilirmi. yada görebileceğim bir site varmı yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arac su anda 3650 km de. Ortalama yakit tuketimim 6.7 lt, son dolumla full depo ile 550 km gittim. 220 daha gider diyo yol bilgisayari. Arac 1900 km de iken eco modu kapattim. Su an eco modu kapali kullaniyorum.

Darisi basina just sky

valla çok güzel değerler, çok da yakışıklı bir araç. eskiden b sınıfına başka gözle bakardım ama gerek benzin, gerek ötv, gerek yeni clionun tasarımı bakış açımı değiştirdi. teşekkür ederim, güle güle kullanın.
  • Abilerim kardeşlereim bu hafta kesinleştirdim clio 4 75 hp dizel icon modelini aldım. renk kırmızı. Aracım ayın 5 i gibi teslim edilecek. beyaz renk düşünüyordum ama istediğim gibi araç bulamayınca kırmızı aldım. GErek benzinli gerekse dizel test araçlarını kullanmıştım. Açıkçası bana benzinli yakıt sarfiyatı olarak yüksek gelicek. Günlük fazla km yapmıyorum ama memleketim çalıştığım yere uzak ve ara ara arabamla gidiyorum.
    Arkadaşlar araç için özellikle başlangıçta ikkat etmem gereken yada önerileriniz var mı?
    Kendim zaten uzun zamandır 206 izel kullanıyorum dizel motorlar hakkında da kullanım olarak bilgim mevcut.
    Ayrıca icon modelinde arka camlar 2013 lerde elektirikli mi? Katologda elektirikli arka camlar standart olarak yazıyor.
    İlginize şimdiden teşekkürler.
    Bu arada forumlarda gerek boya kalkması gerekse gıcırtı gibi şikayetler duydum. Aracı araştırarak aldım genel anlamda sıkıntı 2013 modellerde özellikle söz konusu değil. O yüzden alacak arkadaşlar çok sorun etmesinler test aracını kullanarak karar verebilrler buna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTHYPATHY -- 27 Mart 2013; 22:49:43 >
  • boya konusuna fazla kafanızı takmayın... bu forumda bir sorun olsun da yazayım diye hazırda bekleyenler ve aldığına alacağına pişman ediciler çok meşhurdur...

renault arkasında durmuyor hikayesine de inanmayın. zaten türkiyede hangi firma tam anlamıyla ürününün arkasında duruyor. reno da normalini yapmış. dava açarsınız olur biter. garantisi olan mal. "kullanıcı hatası" diyip kestirip atamazlar. bilirkişiye kadar gider olay.
  • Cumartesi günü clio 4 1.2 icon almaya gidiyorum. İçim hiç rahat değil ama bütçem ona yetiyor. İnşallah pişman olmam. Bu son olaylar iyice kafamı karıştırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Cumartesi günü clio 4 1.2 icon almaya gidiyorum. İçim hiç rahat değil ama bütçem ona yetiyor. İnşallah pişman olmam. Bu son olaylar iyice kafamı karıştırdı.

Hocam önerim benzinli alıcaksanız 0,9 tce motor. hem daha güçlü bir motor hemde daha verimli. 1,2 lik araçtan daha başarılı ben testte kllandım 0,9 lt aracı. Elbette fazla km yapıcaksanız donanımdan biraz vazgeçip dizel öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

quote:

Cumartesi günü clio 4 1.2 icon almaya gidiyorum. İçim hiç rahat değil ama bütçem ona yetiyor. İnşallah pişman olmam. Bu son olaylar iyice kafamı karıştırdı.

Hocam önerim benzinli alıcaksanız 0,9 tce motor. hem daha güçlü bir motor hemde daha verimli. 1,2 lik araçtan daha başarılı ben testte kllandım 0,9 lt aracı. Elbette fazla km yapıcaksanız donanımdan biraz vazgeçip dizel öneririm.

Fazla km yapmıyorum okuldan eve evden okula. 0.9 motorun icon modeli dizel fiyatına yaklaşıyor o kadar para vermeyi düşünmüyorum. Zaten yakıt olarak aralarında çok bi fark yok gibi geldi bana. İlk başlarda bende öyle düşünüyordum ama sonradan yakıtta çok bir fark olmadığını duyunca vazgeçtim.
  • quote:

Abilerim kardeşlereim bu hafta kesinleştirdim clio 4 75 hp dizel icon modelini aldım. renk kırmızı. Aracım ayın 5 i gibi teslim edilecek. beyaz renk düşünüyordum ama istediğim gibi araç bulamayınca kırmızı aldım. GErek benzinli gerekse dizel test araçlarını kullanmıştım. Açıkçası bana benzinli yakıt sarfiyatı olarak yüksek gelicek. Günlük fazla km yapmıyorum ama memleketim çalıştığım yere uzak ve ara ara arabamla gidiyorum.
    Arkadaşlar araç için özellikle başlangıçta ikkat etmem gereken yada önerileriniz var mı?
    Kendim zaten uzun zamandır 206 izel kullanıyorum dizel motorlar hakkında da kullanım olarak bilgim mevcut.
    Ayrıca icon modelinde arka camlar 2013 lerde elektirikli mi? Katologda elektirikli arka camlar standart olarak yazıyor.
    İlginize şimdiden teşekkürler.
    Bu arada forumlarda gerek boya kalkması gerekse gıcırtı gibi şikayetler duydum. Aracı araştırarak aldım genel anlamda sıkıntı 2013 modellerde özellikle söz konusu değil. O yüzden alacak arkadaşlar çok sorun etmesinler test aracını kullanarak karar verebilrler buna.

Fiyat bayi bilgisi vermeniz mümkün mü?

Bu arada araçlarını alanlar bayi fiyat bilgilerini verirlerse takip etmemiz daha kolay olucaktır.

Boya konusuna gelince diğer başlıkta Bu araç hakkında amansızca yazılan şeyler okudum . Şimdi Objektif cevap verelim 44 bin tl araca para verip yok boyası döküldü şu oldu bu oldu herkesin canını sıkar . Umalım da geçici bi sorun olsun . Yoksa benim ikinci tercihim Bluemotion halen Clio 4 için takipteyim .

Herkese Kazasız Belasız Sürüşler Dilerim ....
  • Hocam denizli sadık otomotiv 42500 Tlye ama baya bi tanıdık vasıtasıyla aldım aracı 5 nisan gibi teslimat olucak. Aracım metalik renk opsiyon yok 1.5 dci 75 hp icon.
    Bu arada kasdettiğiniz blue motion araç eğer benim bildiğim polo bulemotion ise sakın derim araçlarda sıkıntı mevcut. egzozda yer alan filtrede tıkanma gibi bir sıkıntı var sık sık filtre değişimi yapılıyor. Sorun muhtemel araç kaynaklı değil ülkemizdeki dizel yakıt kalitesinden. Bu bilgiyi aracı kullanan bir ilaç firması çalışanından aldım. Firmadaki tüm araçlarda aynı sorun var. Bu sorun beni o araçtan soğuttu. Tek tük olan arata olsa çok öenmsenmezdi gene ama.
    Bu meseleyide araştırıp bluemotion u değerlendirmeizi öneririm.
  • quote:

quote:

quote:

Fazla km yapmıyorum okuldan eve evden okula. 0.9 motorun icon modeli dizel fiyatına yaklaşıyor o kadar para vermeyi düşünmüyorum. Zaten yakıt olarak aralarında çok bi fark yok gibi geldi bana. İlk başlarda bende öyle düşünüyordum ama sonradan yakıtta çok bir fark olmadığını duyunca vazgeçtim.

Elbetter alacağın ürünün her ne olursa olsun sana hitap etmesi en önemli olanı. Umarım gönlüne göre olsun içine sinsin keyifli şürüşler dilerim.
  • quote:

Hocam denizli sadık otomotiv 42500 Tlye ama baya bi tanıdık vasıtasıyla aldım aracı 5 nisan gibi teslimat olucak. Aracım metalik renk opsiyon yok 1.5 dci 75 hp icon.
    Bu arada kasdettiğiniz blue motion araç eğer benim bildiğim polo bulemotion ise sakın derim araçlarda sıkıntı mevcut. egzozda yer alan filtrede tıkanma gibi bir sıkıntı var sık sık filtre değişimi yapılıyor. Sorun muhtemel araç kaynaklı değil ülkemizdeki dizel yakıt kalitesinden. Bu bilgiyi aracı kullanan bir ilaç firması çalışanından aldım. Firmadaki tüm araçlarda aynı sorun var. Bu sorun beni o araçtan soğuttu. Tek tük olan arata olsa çok öenmsenmezdi gene ama.
    Bu meseleyide araştırıp bluemotion u değerlendirmeizi öneririm.

Ustam Bluemotion hakkında ki bilgi için teşekkür ediyorum konuyu bilahare araştırıcam . Şu an söylemiş olduğunuz fiyat beni acayip şaşırttı . Çünkü ilk defa Liste fiyatından araç alan birini duyuyorum . Eğer tanıdık felan ile ilgili ise harbi iyi fiyat .
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.