Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.964
Cevap
182
Favori
1.168.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tods

quote:

Orijinalden alıntı: ayra1907

quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

Clio 3 de edindiğim tecrübeler ile, clio 4 daha piyasaya sürülmeden önce bu aracın kalitesiz olacağını defalarca söylemiştim. İncelemelerimde de haklı olduğumu gördüm.
    Zaten son zamanlarda çıkan boya dökülme hataları da beni bir kere daha haklı çıkarıyor. Geçmiş olsun arkadaşlar. O kadar para verip alıyorsunuz canınız sıkılmıştır üzüldüm.

Bende bir clio 3 sahibi iken satıp clio 4 aldım. Eskisiyle bu arabayı kıyaslıyabilmene imkan yok. Arac gayet kaliteli. Bu araca sayip olmayanların bu aracı kötülemek isteğine anlam veremiyorum. Şu ana kadar çıkan tek gerçek sıkıntı beyaz araçlardaki boya sorunu.Bununda en kısa zaman da çözüme ulaştırılacağına eminim.Verilen paranın hakkını fazlasıyla veriyor arac.Araca sayip olanlar gayet memnun ama nedense elinde olmayanlar demediğini bırakmıyor.İlginç

Aynen sana katiliyorum. Aracim 2012 beyaz icon. Defalarca yikattim arabayi. Bahsedilen boya sorunu ile karsilasmadim. Yani burda kotu elestiri yapanlari kafama takmiyorum. En iyi yorumu kendim yaparim. Cunku araci trafikte giderken veya kaldirim kenarinda park halinde görmüyorum. 3600 km dir kullanıyorum. Ve cok memnunum. Bu bahsedilen boya dokulmesininde bir parti aracta yapilan boya hatasindan oldugunu düşünüyorum. Koskoca markalar yuzbinlerce aracini uretim hatasindan dolayi servise cagirinca araclar kalitesizmi oluyor sorarim size. Su forumlara bakin bakalim kim aracindan tam manasiyla memnun. Mutlaka hatali araçlar oluyor. Sonucta insan yapisi. Sihirli degnkle olmuyor bu araclar. O nedenle kafanizi takmayin uzaktan yorum yapanlara.

böyle tiplemelere aldırış etmeyin... incelemelerim dediği arabaya sağdan soldan bakmasıdır o kadardır. sanırsın ki fabrikada teknik testler yapmış :)

bir de bunlar öyle kötü böyle kötü derler, ama birimiz desek ki "maddi olarak sıkıştım, arabayı ucuza bırakıyorum" en önce bunlar atlar almak için. :) böyledir genelde bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hot_sauce -- 29 Mart 2013; 8:39:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

quote:

quote:

quote:

Hocam denizli sadık otomotiv 42500 Tlye ama baya bi tanıdık vasıtasıyla aldım aracı 5 nisan gibi teslimat olucak. Aracım metalik renk opsiyon yok 1.5 dci 75 hp icon.
    Bu arada kasdettiğiniz blue motion araç eğer benim bildiğim polo bulemotion ise sakın derim araçlarda sıkıntı mevcut. egzozda yer alan filtrede tıkanma gibi bir sıkıntı var sık sık filtre değişimi yapılıyor. Sorun muhtemel araç kaynaklı değil ülkemizdeki dizel yakıt kalitesinden. Bu bilgiyi aracı kullanan bir ilaç firması çalışanından aldım. Firmadaki tüm araçlarda aynı sorun var. Bu sorun beni o araçtan soğuttu. Tek tük olan arata olsa çok öenmsenmezdi gene ama.
    Bu meseleyide araştırıp bluemotion u değerlendirmeizi öneririm.

Ustam Bluemotion hakkında ki bilgi için teşekkür ediyorum konuyu bilahare araştırıcam . Şu an söylemiş olduğunuz fiyat beni acayip şaşırttı . Çünkü ilk defa Liste fiyatından araç alan birini duyuyorum . Eğer tanıdık felan ile ilgili ise harbi iyi fiyat .

Hocam bu liste fiyatıda değil ki liste fiyatının altında. Liste fiyatı 43290artı trafik sigortası. Benim fiyatta sigortada dahil. Ama dediğim gibi hatırlı bir tanıdık sayesinde. Ben aracı bulmak için baya araştırdım. En son cuma akşam 4 de 1000 tl kapora bıraktırdım.

Ustam bir konuda anlaşalım . 1,5 dci Icon 75 Hp .42.490 Liste fiyatı siz nasıl 43290 dan bahsediyorsunuz ben onu anlamadım .

Hocam o fiyat opak renk için geçerli. Metalik olunca üzerine 800 lira ekleniyor. Birde o fiyatta trafik sigortası dahil değil.

Tamamdır şimdi oldu . Yani siz Metalik renk opsiyonlu aldınız tamamdır

• Evet. Aldığım araç lansman rengi olan ateş kırmızı metalik.
    ;)
    Bu arada alan arkadaşlara sorucam özelliklerde arka camlar elektirikli diye yazıyor iconlarda. Acaba araçlar gerçekten öyle mi?
  • quote:

Evet. Aldığım araç lansman rengi olan ateş kırmızı metalik.
    ;)
    Bu arada alan arkadaşlara sorucam özelliklerde arka camlar elektirikli diye yazıyor iconlarda. Acaba araçlar gerçekten öyle mi?

2013 icon aracım elektrikli camlar 1.5 dci s&s. Ayrıca elektrikli aynalar da var 2013 lerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: polat1870

Aarkadaslar hayirlisiyla yarin araci teslim aliyoruz bu paspaslarin orjinal olup olmadigini nerden anlarim anlasilir mi okadar para verriyoruz orjinalini birakmam ordda alip serviste bize geri saticakklar sonra.

aracın orjınal oldugunu anlaman için şöför paspasının hemen koltugun altına gelen tarafında 2 adet çıt çıt gibi yuva var araca sabitliyor+ halı paspas
  • quote:

Yukarda konuşulan sıfır araç boyalı konusu hakkında enteresan cevaplar okudum. Herkesin düşüncesine saygı duymakla beraber öyle bi konunun çok mümkün olduğunu düşünmüyorum . Olduğunu düşünürsek ağır yaptırımlar gerektiricektir bu durum . Biz toplum olarakta pimpirikliyiz biraz ondan oluyor bunların hepsi. Zaten bu olay duyulursa marka büyük darbe yer.

Sıfır aracınızı alırken stress yapacağınıza tadını çıkarın arkadaşlar biraz.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

katılıyorum
  • quote:

;)

Evet 2012 deki ilk çıkan parti araçlarda icon donanımlarda arka camlar otomatik değildi ancak sonradan bütün icon model araçlar 4 cam otomatik olarak üretildi. Ben oyak kampanyasından aracımın siparişini verirken showroomda incelediğim araç icon ve arka camları manueldi ancak aracımı teslim aldıgımda 4 cam otomatik olarak geldi.
  • arkadaslar samsung telofonu olan arkadaşlar için yazıyorum telefon bağlantısı için, telefondan media navı tıklayıp aygıtı onayla dediğiniz zaman araca biner binmez telefonunuzu tanıyor.
  • arkadaşlar, 0.9 90 hp motoru joy donanıma niye koymuyorlar anlıyamıyorum. yanına yaklaşamıyoruz 0.9 motorun.. 29990 1.2 16v motor fiyatı. 0.9 90 hp motorda 32500 filan olabilirdi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hot_sauce

quote:

quote:

quote:

Clio 3 de edindiğim tecrübeler ile, clio 4 daha piyasaya sürülmeden önce bu aracın kalitesiz olacağını defalarca söylemiştim. İncelemelerimde de haklı olduğumu gördüm.
    Zaten son zamanlarda çıkan boya dökülme hataları da beni bir kere daha haklı çıkarıyor. Geçmiş olsun arkadaşlar. O kadar para verip alıyorsunuz canınız sıkılmıştır üzüldüm.

Bende bir clio 3 sahibi iken satıp clio 4 aldım. Eskisiyle bu arabayı kıyaslıyabilmene imkan yok. Arac gayet kaliteli. Bu araca sayip olmayanların bu aracı kötülemek isteğine anlam veremiyorum. Şu ana kadar çıkan tek gerçek sıkıntı beyaz araçlardaki boya sorunu.Bununda en kısa zaman da çözüme ulaştırılacağına eminim.Verilen paranın hakkını fazlasıyla veriyor arac.Araca sayip olanlar gayet memnun ama nedense elinde olmayanlar demediğini bırakmıyor.İlginç

Aynen sana katiliyorum. Aracim 2012 beyaz icon. Defalarca yikattim arabayi. Bahsedilen boya sorunu ile karsilasmadim. Yani burda kotu elestiri yapanlari kafama takmiyorum. En iyi yorumu kendim yaparim. Cunku araci trafikte giderken veya kaldirim kenarinda park halinde görmüyorum. 3600 km dir kullanıyorum. Ve cok memnunum. Bu bahsedilen boya dokulmesininde bir parti aracta yapilan boya hatasindan oldugunu düşünüyorum. Koskoca markalar yuzbinlerce aracini uretim hatasindan dolayi servise cagirinca araclar kalitesizmi oluyor sorarim size. Su forumlara bakin bakalim kim aracindan tam manasiyla memnun. Mutlaka hatali araçlar oluyor. Sonucta insan yapisi. Sihirli degnkle olmuyor bu araclar. O nedenle kafanizi takmayin uzaktan yorum yapanlara.

böyle tiplemelere aldırış etmeyin... incelemelerim dediği arabaya sağdan soldan bakmasıdır o kadardır. sanırsın ki fabrikada teknik testler yapmış :)

bir de bunlar öyle kötü böyle kötü derler, ama birimiz desek ki "maddi olarak sıkıştım, arabayı ucuza bırakıyorum" en önce bunlar atlar almak için. :) böyledir genelde bunlar.

Allah'a şükür ihtiyacım yok :) ucuza araba kapatma gibi arayışlara girmedim. Yeditepe üniversitesinde eğitim alıyorum buna hem zamanım yok hemde böyle basit bir insan olmadım hiç. Ben yapılan aracı yakından inceledim şu anda 4 tane daha reno araç var iş yerinde bizim. Scenic II ile kıyasla 2007 model kapılara bir bak ne demek istediğimi anlarsın . Ben araba sağlam değil demiyorum teneke gibi ses çıkıyor diyorum sağlam hissi vermiyor isterse 10 yıldız alsın.işçilik berbat araçta.her yeri plastik yalan değil bu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Allah'a şükür ihtiyacım yok :) ucuza araba kapatma gibi arayışlara girmedim. Yeditepe üniversitesinde eğitim alıyorum buna hem zamanım yok hemde böyle basit bir insan olmadım hiç. Ben yapılan aracı yakından inceledim şu anda 4 tane daha reno araç var iş yerinde bizim. Scenic II ile kıyasla 2007 model kapılara bir bak ne demek istediğimi anlarsın . Ben araba sağlam değil demiyorum teneke gibi ses çıkıyor diyorum sağlam hissi vermiyor isterse 10 yıldız alsın.işçilik berbat araçta.her yeri plastik yalan değil bu.

gereken cevabı sen kendi kendine vermişsin. bir şey demeye gerek bırakmamışsın :))

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır şunu anlamıyorum,
    İnsan sevmediği, almayacağı, beğenmediği, teneke ve işçiliği berbat, her yeri plastik diye düşündüğü araçla ilgili foruma giriyor,
    ve bu fikirlerini beyan ediyor.

İyi de kardeşim, soran olmadı ki.
    Sonra, niye bunu yapıyorsun amacın ne, sen duayen falan mısın da birileri seni dinlesin de
    o muhteşem yapıcı fikirlerinden ilham alıp aracı almaktan vazgeçsin.

Böyle fikirlerin varsa zaten bu aracı almazsın, hayatına devam edersin, olur biter.
    Niye gelip burada insanların aklına garip gürüp fikilerini sokuyorsun ki.

Ya da hakkında olumlu düşündüğün bir araç varsa, mesela onun forumuna git, ona zaman harca, orada olumlu fikirlerini beyan et.
    Ama zaman harcayıp, buraya gelip,
    işte bizim şurda var, şöle kötü, böle kötü, ben demiştim, ben almadım, öncekini kullandım, bunu söyledim vs. vb.
    Bu sözlerin / cümlelerin kimseye bir katkısı yok ki...

Var mı yani varsa sen söyle.

Yani tamam hadi araç dediğin gibi kötü olsun, e biz aldık, e ne olacak, bu söylediklerinin sana ne faydası var, bize ne faydası var,
    sen almayın demiştin, e aldık işte, bu mu yani,
    ne oldu, hayatımızda var mı değişiklik senin kattığın bu verilerle...

Şimdi benim arkadaşım Golf 7 aldı, 100 km'de,
    ben de 9.000 km'ye gelmiş clio 4 var aslanlar gibi biniyorum 4 aydır,
    Bu arkadaşım bana diyor ki, senin araba daha tok, kapıları, sesi, işçiliği...

e ben ne diyeyim şimdi gelip buraya hehe, Golf 7 bizim arabadan kötü, şöle böle mi diyeyim. ortada gerçekler var, tecrübeler var, deneyimler var.

KARDEŞİM, herkesin deneyimi kendime,
    varsa yapıcı, insanları aydınlatan görüşlerin paylaş.

Yoksa ben zaten dediydim, ben almadıydım, bunları geç, bize masal anlatma biz büyüdük, clio 4'leri de aldık, 9.000 km'de bindik bile.
    Aslanlar gibi araba.
    100 km'de 4 litre yakıtımı yakarım,
    200 torkum var,
    millet ışıkta durunca bana bakıo o ne araba diye,
    aslanlar gibi navigasyonum ekranım var,
    boyası döşemesi işçiliği nefis,
    Ankaradan çıktım mı 80 liraya istanbula giriyom 4 saatte,
    sen gelmiş bizlere masal anlatıyosun.

Helal olsun walla,
    herkese iyi sürüşler,
    arabalarımızın keyfini çıkaralım, allah herkese de daha iyisini güzelini versin,
    yaratılanı yaratandan dolayı seviyoruz.

saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkansa45 -- 29 Mart 2013; 18:28:35 >

• Benim amacım sizlerin şevkini hevesini kırmak değil böyle bir amacım asla olmadı. Bu konuda beni yanlış anlamanızı hiç istemiyorum.
    Ben bu işçilik ve teneke gibi ses geliyor konusuna boşu boşuna takılmıyorum.
    Ben ilk doğduğumda benim doğduğum gün babam renault bir araç satın almış ve eve öyle gelmiş.
    Renault marka araçlarla büyüdüm ben ta ki C3'ü alana kadar. Yani renault'un benim için özel bir yeri vardır her zaman.
    Beni tanısanız böyle yorumlar yapmazsınız. Benim derdim clioyu kötülemek olsa bir sürü forum var oralara da yazar ortalığı karıştırırdım.
    Ama ben hangi foruma girsem, bakın üye olmuyorum sadece yorum okuyorum herkesin dilinde Renault plastik, dandik, teneke diye yorumlar yapıyorlar.
    Son zamanlarda bu dacia ile ortak kasa üretimine başladığından beri de bu sözler çok defa sarf edilir oldu.
    İnsan sevdiği kişiyle uğraşırmış bunu herkes bilir. Bende bu markayı sevdiğim için kötü yanlarını söylüyorum.
    Misal bir Lagunaya laf etmem çünkü Laguna gerçekten mükemmel bir araç. İşçilik ve kalite olarak süper bir makine. Bunu da rahatlıkla söylerim mesela.
    Ama ben clio'nun daha iyi bir malzemeye ve kaliteye ihtiyacı olduğunu ve bunu fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum.
    Sonuçta bu aralar Bursa da üretiliyor ve sen bunu daha uyguna satabilirsin. Adam gibi malzeme kullansa bu tarz sorunlar çıkarmasa olmaz mıydı ?
    Gerçekten benim derdim aracı kötülemek değil. Sade ve sadece bu arabanın daha iyi bir işçiliği kaliteyi hak ettiğini düşünüyorum , aynı zamanda da bu tarz yenilikçi bir tasarımın bu kalitesizliği hak etmediği görüşündeyim.
    Umarım benim derdimi anlamışsınızdır. Yani ben markayı da kötülesem kötülerim ama sevdiğim bir marka. Şu an iş yerimiz de 2 tane sandero var , Babamda scenic II var en son gittik kangoo yerine de nemo aldık işçilerin ısrarı üstüne.
    Hani hem bu firmaya 3 adet arabaya sahip olup, hemde kötülemek akıl karı olmasa gerek :)
    İyi forumlar diliyorum. Umarım renault yaptığı hatayı anlar ve şu aracın kalitesini 1-2 çıta daha yükseltir. Gerçekten bu mükemmel tasarımın bu kalitesizliği hak ettiğini asla düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamwalker

quote:

;)

Evet 2012 deki ilk çıkan parti araçlarda icon donanımlarda arka camlar otomatik değildi ancak sonradan bütün icon model araçlar 4 cam otomatik olarak üretildi. Ben oyak kampanyasından aracımın siparişini verirken showroomda incelediğim araç icon ve arka camları manueldi ancak aracımı teslim aldıgımda 4 cam otomatik olarak geldi.

Teşekkür ederim hocam.
    O zaman katologdaki donanım özellikleri doğru desene.

• quote:

Orijinalden alıntı: toki6

quote:

;)

2013 icon aracım elektrikli camlar 1.5 dci s&s. Ayrıca elektrikli aynalar da var 2013 lerde

Teşekkür ederim hocam. Bakalım haftaya bu sıralar arabamı denizlide teslim edicekler.
    ben 1,5 ay sonra aracımı görebileceğim. İlk sürüşler artık annem ve babamın olucak. ZAten ondan sonrada uzun yola çıkacağım araçla. Test ve deneyimlerimi sizlere anlatırım hatta resim çekme şansm olursa paylaşırım sizlerle.
    Mesafem yaklaşık 1100 km olucak bakalım araç uzun yolda yükek seyir süretlerinde nasıl görürüz işallah. ;)
    Birde araca boya koruma yaptırmak gerekli mi? Bizim sağlık ocağında bol miktarda kuş arkadaş mevcut ağaçlarda da.

• 1.2 75bg benzinli clio aldım 3 gün önce. en boş olanı aldım. araç idare eder diyeyim. dışı sizi yakar içi beni:) aracın iç konsollarından çok anlamam ama bana çok basit geldi. 3 günde 400km yakın yol yaptım. benden size tavsiye alacaksanız 90bg alın. bu 75 lik bu kasaya az geliyor.özellikle yokuşlarda bunu çok iyi görüyorum. ayrıca yeni olduğu için mi bilemem şu anda aracım 45krş yakıyor bu normal mi:?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haseris

1.2 75bg benzinli clio aldım 3 gün önce. en boş olanı aldım. araç idare eder diyeyim. dışı sizi yakar içi beni:) aracın iç konsollarından çok anlamam ama bana çok basit geldi. 3 günde 400km yakın yol yaptım. benden size tavsiye alacaksanız 90bg alın. bu 75 lik bu kasaya az geliyor.özellikle yokuşlarda bunu çok iyi görüyorum. ayrıca yeni olduğu için mi bilemem şu anda aracım 45krş yakıyor bu normal mi:?

Joy versiyon arac ic konfor olarak touch ve icona gore biraz sönük .. Haklisiniz.. Arac daha yeni yakitiniz dusecektir zamanla . Araca alisma sureniz var . Km yaptikca araba acilacaktir ve 75 hp o kasaya yetecektir.

• bu araçlarda en boş paketi gerçekten çok boşmuş:) aracı stop ettiğimde cam açıksa kapatır veya farları söndürür dedim ama onu da yapmadı :) bu boş paketin güzel yanı sadece hız sabitleyicisi herhalde:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: haseris

bu araçlarda en boş paketi gerçekten çok boşmuş:) aracı stop ettiğimde cam açıksa kapatır veya farları söndürür dedim ama onu da yapmadı :) bu boş paketin güzel yanı sadece hız sabitleyicisi herhalde:)

Abs , asr , esp , hiz sabitleyici , afu , en boşta bile standart

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkansa45

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır şunu anlamıyorum,
    İnsan sevmediği, almayacağı, beğenmediği, teneke ve işçiliği berbat, her yeri plastik diye düşündüğü araçla ilgili foruma giriyor,
    ve bu fikirlerini beyan ediyor.

İyi de kardeşim, soran olmadı ki.
    Sonra, niye bunu yapıyorsun amacın ne, sen duayen falan mısın da birileri seni dinlesin de
    o muhteşem yapıcı fikirlerinden ilham alıp aracı almaktan vazgeçsin.

Böyle fikirlerin varsa zaten bu aracı almazsın, hayatına devam edersin, olur biter.
    Niye gelip burada insanların aklına garip gürüp fikilerini sokuyorsun ki.

Ya da hakkında olumlu düşündüğün bir araç varsa, mesela onun forumuna git, ona zaman harca, orada olumlu fikirlerini beyan et.
    Ama zaman harcayıp, buraya gelip,
    işte bizim şurda var, şöle kötü, böle kötü, ben demiştim, ben almadım, öncekini kullandım, bunu söyledim vs. vb.
    Bu sözlerin / cümlelerin kimseye bir katkısı yok ki...

Var mı yani varsa sen söyle.

Yani tamam hadi araç dediğin gibi kötü olsun, e biz aldık, e ne olacak, bu söylediklerinin sana ne faydası var, bize ne faydası var,
    sen almayın demiştin, e aldık işte, bu mu yani,
    ne oldu, hayatımızda var mı değişiklik senin kattığın bu verilerle...

Şimdi benim arkadaşım Golf 7 aldı, 100 km'de,
    ben de 9.000 km'ye gelmiş clio 4 var aslanlar gibi biniyorum 4 aydır,
    Bu arkadaşım bana diyor ki, senin araba daha tok, kapıları, sesi, işçiliği...

e ben ne diyeyim şimdi gelip buraya hehe, Golf 7 bizim arabadan kötü, şöle böle mi diyeyim. ortada gerçekler var, tecrübeler var, deneyimler var.

KARDEŞİM, herkesin deneyimi kendime,
    varsa yapıcı, insanları aydınlatan görüşlerin paylaş.

Yoksa ben zaten dediydim, ben almadıydım, bunları geç, bize masal anlatma biz büyüdük, clio 4'leri de aldık, 9.000 km'de bindik bile.
    Aslanlar gibi araba.
    100 km'de 4 litre yakıtımı yakarım,
    200 torkum var,
    millet ışıkta durunca bana bakıo o ne araba diye,
    aslanlar gibi navigasyonum ekranım var,
    boyası döşemesi işçiliği nefis,
    Ankaradan çıktım mı 80 liraya istanbula giriyom 4 saatte,
    sen gelmiş bizlere masal anlatıyosun.

Helal olsun walla,
    herkese iyi sürüşler,
    arabalarımızın keyfini çıkaralım, allah herkese de daha iyisini güzelini versin,
    yaratılanı yaratandan dolayı seviyoruz.

saygılarımla.

Hocam ne güzel yazmışın helal olsun diyorum başka bişi demiyorum. Aldırış etmeyin araçlarımız gayet güzel herkes almasın zaten farkımız olsun :))

• 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.