Şimdi Ara

YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
393
Cevap
17
Favori
197.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassey

Bence çift veya tek kavramalı şanzımanlar hem konfor hem de dayanıklılık anlamında çok sıkıntılı ve Sürüş keyfini törpüleyen bir şanzıman türü.

Bir kaç gün önce Peugeot 308 'in kullanmaya başladığı yeni Aisin marka 6 ileri tam otomatik şanzımanını test ettim Kelimenin tek manasıyla mükemmel olmuş. Hem konfor.hem verimlilik hem de Performansı törpülememesi çok iyi..

konfor olarak evet çok bi beklenti içinde olmamak gerek ama sağlamlık derseniz bence en sağlamı hocam.. 70bn km sadece etgr6 kullandım en ufak bi sorun çıkmadı...

civic kullandım 30 binde arıza verdi... polomuz var halen dsg 2 yaşında 20binde 2 kez tamir gördü..

bu şanzumanı sahlam ve ekonomik olduğu için seçiyor kullanıcılar yoksa elbette konforlu değil.. ama arızası bi manuel kadar ucuz mantığıda bu zaten..

cvt arızası çok çok pahalı 20-30bn tl lerde dsg zaten malum garanti varda dokunmadı yoksa 2 sine 15binden aşağı vermezdik heral... 308i test etme şansım olmadı ama pejo ve citroen zaten aynı üretim bandından çoıkan araçlar sadece dış görünümleri dizaynları farklı her parçasında 2 amblemde var...

• öcüü.. Ö kullanıcısına yanıt
    Bu bildiğimiz tam otomatiklerden farklı.

Manuel ile Arasında 0,3 lt/100 km fazla yakan (yani nerdeyse aynı) ve gerçekten benim gibi manuel hastasını bile memnun eden bir şanzıman.

Bir test sürüşü yapmanızı öneririm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baskı balata yanık kokusu sorunu bendede vardı yokus yukarı geri geriye giderken çıkıyordu ancak ben balatalarda alamadım kokuyu tam tersine motordan aldım
  • Arkadaşlar bugün araci aldiğim Topkapı KAR otoya gittim, tuğçe hanım diye bir hanım var sevis bölümünde dedim araç aldiğim günden böyle böyle problemlerim oldu bana dedi arabayı bırakın bir bakalım yoğunuz bakım sırasında birsürü araç var dedi bende asla aracı sadece gün içinde bırakacağımı yoğunluk
    konusununda benim problemim olmadığını belirttim neticesinde ben bakıma gelen biri değilim sıfır araçta problem yaşayan biri olduğumu bakım bekleyen araçlar ile aynı öncelikte olamayacağımı belirttim neyse öyle böyle akşama kadar bekledik.

Akşama kadar bekleme sonunda araçta yapılan tek işlem bir ustamıız araca bindi 300 metre döndü geldi aracın kavramasının mükemmel olduğunu koku olayınında gayet nomal oldğunu belirtti izahatıda şu şekilde,

Araçta normal manuel modellerde olan manuel şanzıman olduğunu sadece şanzıman üstünde küçük bir aparat ile vites değişimi debriyaj olayını sizin yerinize halletiğini, aracın yarı otomatik olduğunu dolayısı ile baskı balatasının bulunduğunu, yani tam otomatik araçlardaki gibi yağ basıncı,
    ile çalışmadığını belirtti.

Ben şahsen evim Mecidiyeköy gülbağ'da bilen bilir biraz yokuşlu inişli çıkışlı biryerdir şimdie kadar burada kullandığım araçlarda, yeni kasa manuel clio, f30 kasa otomatik BMW 3.20d, otomatik chevrolet captiva, bu araçların birinde bile birkere dahi böyle bir koku almadım.
    arada kiralık araçlarda oldu manuel fiesta, Hyundai era vs böyle bir şey görmedim.

Diyelimki araç manuel şanzıman nasıl olurda 2 bin km de ki bir baskı balata böyle çabuk yanar? bu bana artk nekadar dandik bir parçası olduğunu düşündürdü.

Neyse birazda bıkmışlıkla nedeseler he tamam dedim aracı aldım çıktım işte, sanırım bu araç ile başım biraz ağrıyacak gibi düşünüüyorum neyse herkes hata yapar zannediyorum ilk bakımdan sonra satarım.

Sonuç olarak ilk defa Citroen aldım Şahsi görüşüm, ( Citroen pişmanlıkmış ).

• Başka servise gidin.
  • Ben aynı şanzımanlı c4 kullanmıştım. Hiç sorun yaşamadım. Bence beklentiniz biraz yüksek. Neyse, inşallah sorununuz çözülür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C3 kullaniyorum citroen den gayet memnunum... ama tam otomatik olmayan otomatiklestirilmis manuel sanzuman li bir arac ta almam... bu opel ve fiat renault markasi farketmez hepsinde ayni sorunlar var otomatiklestirilmis manuel sanzumanlar sorunlu tam uyarlayamadilar daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Ben aynı şanzımanlı c4 kullanmıştım. Hiç sorun yaşamadım. Bence beklentiniz biraz yüksek. Neyse, inşallah sorununuz çözülür.

Hadi şanzımanı anladık otomatikleştirilmiş manuel şanzıman yani dandik yuttuk, peki ya koku? kokunun beklenti ile bir alakası olabilirmi şahinin yanlayarak çıktığı ve sıfır sorunla geçtiği yokuşta bu araba yanmaya başlıyor.
  •  YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR

Citroen AirCross Lunar Concept Unveiled

Bu modelin bir büyüğü.Yakında bu modelde gelecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLminSSaH

quote:

Orijinalden alıntı: bravaman

Ben aynı şanzımanlı c4 kullanmıştım. Hiç sorun yaşamadım. Bence beklentiniz biraz yüksek. Neyse, inşallah sorununuz çözülür.

Hadi şanzımanı anladık otomatikleştirilmiş manuel şanzıman yani dandik yuttuk, peki ya koku? kokunun beklenti ile bir alakası olabilirmi şahinin yanlayarak çıktığı ve sıfır sorunla geçtiği yokuşta bu araba yanmaya başlıyor.

İlginç bir durum gerçekten.ortada bir sorun olduğu kesin.115 bin km aynı şanzumanı kullanan 5008 kullandım.ne yokuşlar ne sıkışık trafikler gördüm.bir kere olsun koku yada bir şeye vuruyormuşsun gibi bir ses duymadım.sadece vites geçişleri tam otomatik yada çift kavramalı gibi hissiz değil.ama bu şanzumanın vites geçişlerinin hissedildiğini bilerek almıştım.bu yüzden beni kesinlikle rahatsız etmiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: zarinca

YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR

Citroen AirCross Lunar Concept Unveiled

Bu modelin bir büyüğü.Yakında bu modelde gelecekmiş.

bu bildiğin c3 picasso ki arka stoplar tampon falan sadece biraz difüzör falan eklenmiş bide lastik benmi yanlış görüyorum yoksa...

• hocam sizi tanımam saygısızlıkta etmek istemem ama bana hiç samimi ve inandırıcı gelmediniz...

bu güne kadar ne bi resim ne bi yakıt verisi paylaşmadınız hep şikayet..

ki diyelim haklısınız bi sorun var.. 70 bin tl ödeyecek ve sonra o servisten bu durum çözulmeden he tamam diyerek çıkacaksınız...

o servisi adamların başına yıkar normal bi kullanıcı parayı sokaktan mı topluyoruz... ben eşimin polosunda dsg arızası yüzünden 2 kez tamirat gördü garanti kapsamında ilk gittiğimde bi umursamaz bı tavır ama ben ona 55 bin tl tiko para saymışım nereye tamam diyerek çıkıp gideceğim vallahi yıkarım o bayii...

ben bu şanzumanın 3 farklı aracını kullandım en ufak bi sorun yaşamadım.. ki bu kanforsuzluk ekonomi ve sağlamlık olarak perçinlenmiş bir şanzuman...

tekrar kusura bakmayın ama inandırıcı gelmedi bana hele ki bu aracı almak gibi bi niyetim varken rica ediyorum bu olayları vaktiniz olursa video resim gibi belgelerle desteklermisiniz.. bizde ona göre temkinli yaklaşalım...

• öcüü.. Ö kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz değil her araçta yaşanabilir ama yeni bir araçta bu tarz bir sorun olduğunda servisteki ustalar bu ses ve koku normal deyip göndermezler.hele vites geçişlerinde metal parçasına demirle vuruyormuşsun gibi ses gelecek ve servis başından savacak olmaz öyle şey.kronik bir durum mu diye adeta aracı baştan aşağıya incelerler.hepsini geçtim 70 kusur para vereceksin ve vites geçişleri korkunç sarsıntılı diyeceksin.yahu insan bir binip test etmez mi diye sorarlar adama.

• quote:

Orijinalden alıntı: mry_82

Sorun olmaz değil her araçta yaşanabilir ama yeni bir araçta bu tarz bir sorun olduğunda servisteki ustalar bu ses ve koku normal deyip göndermezler.hele vites geçişlerinde metal parçasına demirle vuruyormuşsun gibi ses gelecek ve servis başından savacak olmaz öyle şey.kronik bir durum mu diye adeta aracı baştan aşağıya incelerler.hepsini geçtim 70 kusur para vereceksin ve vites geçişleri korkunç sarsıntılı diyeceksin.yahu insan bir binip test etmez mi diye sorarlar adama.

sizede anormal geldi mi hocam bu durum yorumlar olaylar karşısında ki tutum davranış..

bana hiç inandırıcı gelmedi arkadaşıda tanımıyorum ama bi kaç video izledim ve bi arkadaşşım test etmiş herkes genel manada çok iyi şeyler diyor...

ama test etme şansı bulamadım... test etmeden denemeden aldı diyelim ki çok mantıksız... sonrasında böyle bi sorun olacak millet hangi mahkeme hangi tüketici hakkı genel merkezi arama nasıl bi yol izlerim derken arkadaş tamam demiş sonunda citroen mi asla desen ki cactus mü asla anlarımda.. neyse arkadaş nasılsa bi yorum bi resim video falan destekler umarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

quote:

Orijinalden alıntı: mry_82

sizede anormal geldi mi hocam bu durum yorumlar olaylar karşısında ki tutum davranış..

bana hiç inandırıcı gelmedi arkadaşıda tanımıyorum ama bi kaç video izledim ve bi arkadaşşım test etmiş herkes genel manada çok iyi şeyler diyor...

ama test etme şansı bulamadım... test etmeden denemeden aldı diyelim ki çok mantıksız... sonrasında böyle bi sorun olacak millet hangi mahkeme hangi tüketici hakkı genel merkezi arama nasıl bi yol izlerim derken arkadaş tamam demiş sonunda citroen mi asla desen ki cactus mü asla anlarımda.. neyse arkadaş nasılsa bi yorum bi resim video falan destekler umarım...

Bu arkadaş için demiyorum ama bu aralar forumda çakma konular açılıp psa'ya gömmek moda oldu.insan haliyle işkilleniyor.yazılanlar doğru olabilir ama bir çokta kafa karıştıran olay var.yani tamam cactus yeni pek kullanıcı bulmak zor ama şanzuman konusunda arkadaşa katılmıyorum.bilmesem tamam diyeceğim ama aynı şanzumanla 115 bin km yaptım.ne ses ne koku.korkunç sarsıntıyı geçtim yanımda oturanlar bile çok dikkat etmezlerse vites değiştirdiğini anlamazlardı.

• Dün araç için Kar otomotivden 71.000TL (en full olanı için) fiyat aldım.Önce test sürüşü yapmak istedim,fakat test araçlarının henüz plakasının takılmadığını söylediler. Bugun fırsat bulursam,İstinye Bayraktarda aracı önce test edip sonra karar vericem. Aracı satın alan arkadaş çok fazla olumsuz şey söylemiş.Araçtan çok fazla soğudum.Gerçekten resim yada video eklerse çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnt84 -- 4 Kasım 2014; 12:33:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnt84

Dün araç için Kar otomotivden 71.000TL (en full olanı için) fiyat aldım.Önce test sürüşü yapmak istedim,fakat test araçlarının henüz plakasının takılmadığını söylediler. Bugun fırsat bulursam,İstinye Bayraktarda aracı önce test edip sonra karar vericem. Aracı satın alan arkadaş çok fazla olumsuz şey söylemiş.Araçtan çok fazla soğudum.Gerçekten resim yada video eklerse çok iyi olur.

hocam 300 adat satılmış 2 ay da emin ol bunlar gerçek olsa bu form yıkılırdı..

bu formda kaçtane bayi çalışanı var bilseniz aklınız şaşar sırf araç kötülemek marka kötülemek için bile adamlar konu açıyor...

elbette aracın bazı sıkıntıları olabilir sonuçta yeni bi araç ve çok farklı ama bu asla şanzuman olamaz hadi oldu kimse bu denli sessiz kalmaz...

ben resim video bekliyorum arkadaştan o yokuş nası bi yokuşmuş aracıyle çıkarken bi video resim yakıt ortalaması vs vs...

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

quote:

Orijinalden alıntı: Cnt84

Dün araç için Kar otomotivden 71.000TL (en full olanı için) fiyat aldım.Önce test sürüşü yapmak istedim,fakat test araçlarının henüz plakasının takılmadığını söylediler. Bugun fırsat bulursam,İstinye Bayraktarda aracı önce test edip sonra karar vericem. Aracı satın alan arkadaş çok fazla olumsuz şey söylemiş.Araçtan çok fazla soğudum.Gerçekten resim yada video eklerse çok iyi olur.

hocam 300 adat satılmış 2 ay da emin ol bunlar gerçek olsa bu form yıkılırdı..

bu formda kaçtane bayi çalışanı var bilseniz aklınız şaşar sırf araç kötülemek marka kötülemek için bile adamlar konu açıyor...

elbette aracın bazı sıkıntıları olabilir sonuçta yeni bi araç ve çok farklı ama bu asla şanzuman olamaz hadi oldu kimse bu denli sessiz kalmaz...

ben resim video bekliyorum arkadaştan o yokuş nası bi yokuşmuş aracıyle çıkarken bi video resim yakıt ortalaması vs vs...

Benim evim Şişlide,iş yerim mecidiyeköyde. Arkadaşta sanırım Gülbağda oturuyo bana çok yakın. Akşam iş çıkışı gülbağda bi kaç tur atayım,belki aracı görürüm :)
    Şaka bi yana bu arabayı almak için şuan kullandığım aracımı satışa çıkardım. Az önce başka bir acenteyi aradım,bu tarz sorunlardan bahsettim.Firma çalışanları denemeden almanızı zaten önermiyoruz,deneyerek içinize sinerek alın aracı dediler... Şuan ki fiyatlarında ocak ayında yükseleceğini söylediler. Çok kararsız kaldım...

• Eylul ayina kadar c3 picasso sahibiydim 90 beygir dizel manuel vites degisimlerinde tak sesi geliyordu koku bir sefer oldu yokus yukari geri cikmaya calisirken. Servis tak sesinin sorun olmadigini soyluyordu 3,5 sene 65000 km sorun olmadi ama ses rahatsiz ediciydi. Bu sorun citroen forumlarinda biliniyor. Yuksek devirde vites degistirince ses gelmiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.