Şimdi Ara

YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
17
Favori
196.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 71bin tl araca para verip, vites geçişlerinde ses duymak adamın canını sıkar heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al-Yeleli Arslan

71bin tl araca para verip, vites geçişlerinde ses duymak adamın canını sıkar heralde.
    nedense hala tık yok.. bu davranış hiç etik değil.. bu formda bu kadar bayi elemanı oldukça bi araç hakkında karar vermek zor.. her önüne gelen aldım bindim kötü berbat sorsan ıspatla tık yok... ilk fırsatta test edip açıkça yazarım yorumumu arkadaşlar umarım benden önce test edip tarafsız yazanlarda olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnt84

quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

quote:

Orijinalden alıntı: Cnt84

Dün araç için Kar otomotivden 71.000TL (en full olanı için) fiyat aldım.Önce test sürüşü yapmak istedim,fakat test araçlarının henüz plakasının takılmadığını söylediler. Bugun fırsat bulursam,İstinye Bayraktarda aracı önce test edip sonra karar vericem. Aracı satın alan arkadaş çok fazla olumsuz şey söylemiş.Araçtan çok fazla soğudum.Gerçekten resim yada video eklerse çok iyi olur.

hocam 300 adat satılmış 2 ay da emin ol bunlar gerçek olsa bu form yıkılırdı..

bu formda kaçtane bayi çalışanı var bilseniz aklınız şaşar sırf araç kötülemek marka kötülemek için bile adamlar konu açıyor...

elbette aracın bazı sıkıntıları olabilir sonuçta yeni bi araç ve çok farklı ama bu asla şanzuman olamaz hadi oldu kimse bu denli sessiz kalmaz...

ben resim video bekliyorum arkadaştan o yokuş nası bi yokuşmuş aracıyle çıkarken bi video resim yakıt ortalaması vs vs...

Benim evim Şişlide,iş yerim mecidiyeköyde. Arkadaşta sanırım Gülbağda oturuyo bana çok yakın. Akşam iş çıkışı gülbağda bi kaç tur atayım,belki aracı görürüm :)
    Şaka bi yana bu arabayı almak için şuan kullandığım aracımı satışa çıkardım. Az önce başka bir acenteyi aradım,bu tarz sorunlardan bahsettim.Firma çalışanları denemeden almanızı zaten önermiyoruz,deneyerek içinize sinerek alın aracı dediler... Şuan ki fiyatlarında ocak ayında yükseleceğini söylediler. Çok kararsız kaldım...

Mehaba arkadaşım ben gülbağ taksi durağinin hemen aşağisinda oturuorum bu aralar hep evdeyim sana numaramı yazicam mesaj olarak dilersen gelip aracımı inceleyebilirsin hatta sana hangi durumda koku çıkardiğini gösterebilirim yakın olan herkesi beklerim.

öcüü isimli arkadaşa gelince inanıp inanmamak kendi problemin eski konularıma bakarsan ne arabalar alip konu açtiğimizi görürsün kalkıp topu topu 70 binlik arabanın yalanını sölicek halim yok + bayi yıkacak kadarda çingene değilim 1 giderim 2 giderim 3 de avukat gider.
    dilersen sende gelebilirsin.

Gelelim foto ve resim olayına açıkçası dürüst olmak gerekirse daha önce hiç buraya resim video eklemedim ancak araba yiktatim napip edip eklicem hemen birde nedenlerden biride wınn ile nete giriorum video atmaya kalksam sabah biter heralde.

Neyse senden haber bekliyorum arkadaşım.

• quote:

nedense hala tık yok.. bu davranış hiç etik değil.. bu formda bu kadar bayi elemanı oldukça bi araç hakkında karar vermek zor.. her önüne gelen aldım bindim kötü berbat sorsan ıspatla tık yok... ilk fırsatta test edip açıkça yazarım yorumumu arkadaşlar umarım benden önce test edip tarafsız yazanlarda olur...

Konu açtiğim tarihe bak senin boş yazmalarının tarihine bak 324234324 gündür gidip bir araba test edemedin arabanın üst kasası çıkacak sen daha test edeceksin yakınsan gel arkadaşım sanada atayım numaramı.
  • Bu cantlar nedir böyle muhteşem ?
     YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLminSSaH

quote:

Konu açtiğim tarihe bak senin boş yazmalarının tarihine bak 324234324 gündür gidip bir araba test edemedin arabanın üst kasası çıkacak sen daha test edeceksin yakınsan gel arkadaşım sanada atayım numaramı.

hocam ben tsk çalışanıyım ve bu aralar sıkıntılı günler sebebi ile bulunduğum ili terk edemiyoruz.. normalde görev giresun ama şu an afyondayım ve her 2 ildede citroen bayisi yok sadece yetkili servis var.. olmayan bayide nasıl araç test edebilirim ki..

ki daha önceki msjlarıma da bakın okuyun oldukça nazik ve kibarca inandırıcı gelmediğini yazmışım ki hala inandırıcı gelmiyor...

70k vereceksin test etmeden denemeden araç alacaksın..

yetmedi bi kusuru olacak ve bayi buna bu böyle diyecek ve sizde hiç bi şey demeden sinenize çekeceksiniz...

ya gerçekten çok paranız var yada burda bi sorun var.. resim video eklemek bu kadar zormu sizin yada diğerleri için.. cep tel le bile çekilir..

ha mesele siz meselesi değil şu formda inanın tiksinti geldi artık daha araca bakmadan binmeden araçtan soğudum bu nasıl işse...

sizi tanımam kırıcı olmakta istemem bu benim şahsi fikrim.. ha sen afyona yakınsan sen buyur gel bi çayımı iç...

• DaLminSSaH D kullanıcısına yanıt
    Meraktan size bir şey soracağım peki bu yöntemi kullanarak hiç denediniz mi "Araç 2000 devirde vites atıyorsa tam o devire (1750-2000) gelirken veya yakınken gazdan ayağınızı yavaşça çekip tekrar gaz vermeyi" çünkü yarı otomatikleştirilmiş şanzımanlarda maalesef böyle bir sıkıntı var. Çünkü Opel'i olan bir kuzenim bu şekil kullanıyordu da ordan aklımda kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmeral

"jeep renegade"bir bakın derim..fiat motoru var..ortaklar zaten,otomatik dizel 1.6 dizel 80 bin tl..ben aracı beğendim.

Donanım özellikleri falanda güzel 1.4 benzinli tüketimi bile bence çok başarılı. Cebimde o para olup yüksek araç merakım olsa mutlaka değerlendirirdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmeral

"jeep renegade"bir bakın derim..fiat motoru var..ortaklar zaten,otomatik dizel 1.6 dizel 80 bin tl..ben aracı beğendim.

Donanım özellikleri falanda güzel 1.4 benzinli tüketimi bile bence çok başarılı. Cebimde o para olup yüksek araç merakım olsa mutlaka değerlendirirdim

Alıntıları Göster
    Balata kokusu olduğundan emin olmak için şöyle bir yöntem deneyebilirsiniz.

Düz yolda 40 km/s hız ile giderken 2. viteste motorun kaç devir çevirdiğine bakın. Örneğin 2500 d/dk olsun.
    Sonra balata kokusu gelen yokuşta yine 2. viteste 40 km/s hız ile çevirdiği devir 2500'den yüksek ise bir sorundan bahsedebilirsiniz.
    Kokunun gelmesi için arada çok fazla devir farkı olması lazım. Yani 3.500 d/dk gibi bir şey görülmeli. Teorik olarak hiç fark olmamalı.

Eğer yukarıdaki denemeyi yaptığınızda devir yükselmesi gözlenirse şöyle bir düşünce gelişmiş oluyor:

Araç normal seviyede yakıt tüketmekte. Yani sistemde bir zorlanma, kasıntı, gitmeye direnç gösterme durumu yok.
    Bunu şuradan anlıyorum. Yakıt tüketiminden memnunsunuz, yani tek memnun olduğunuz noktanın bu olduğunu belirtmişsiniz.
    Düz yolda ve yüksek süratlerde bile yakıt tüketimi makul düzeyde ise, baskı balatanın kaçırması söz konusu değildir.
    Çünkü yüksek hızlarda aerodinamik dirençler, baskı balata üzerinde tork artışına neden olur.
    Bir tarafta motorun ürettiği tork, diğer tarafta şanzıman üzerindeki yük, arada kalan balata. Baskı balatada sorun olsa kaçırmaya başlar. Araba hızlanmaz ve motor devri yükselir. Yakıt tüketimi artar.
    Zaten bu şekilde çok fazla yol alamazsınız.

Burada diğer husus düz yolda düşük viteslerde 1,2 ve 3 viteslerde araçta zorlanma olup olmadığına bakmalısınız.
    Bu viteslerde giderken aşırı bir yakıt tüketimi var mı düz yolda giderken. Muhtemelen olmayacaktır çünkü bunu hissedersiniz zaten.

Özetlersek; balata kokusu düz yolda oluşmuyor, yüksek hızda oluşmuyor, araçta yürüyen aksamda bir zorlanma yok.
    Olay yokuşlarda oluyor.
    Yokuş kalkış desteğini bir kontrol ettirmekte yarar var diye düşünüyorum. Sanki devreden çıkmıyor gibi yokuşlarda.

• ds4 D kullanıcısına yanıt
    Cactus'un alternatifi seat leon mu??İyi en azından Tata falan demedin..
  • Bu araçta kullanılan şanzuman yıllardır psa tarafından onlarca araçta kullanılan kronik bir sorunu olmayan tek kusuru tam otomatik yada çift kavramalılarda ki gibi değil vites geçişlerinin hissedildiği konforu bir nebze olsun baltalayan ama bunun yanında düşük yakıt ve bakım masrafları sunan bir şanzuman türüdür.arkadaşın dedikleri eğer doğruysa aklıma iki neden geliyor.birincisi aracında kavramayla alakalı sorun var.eğer serviste kesinlikle araç normal bir sıkıntı yok diyorlarsa başka bir servise gitmesinde fayda var.çünki usta var,usta var.ikincisi ise kullanım tarzıyla alakalı.mesela vites değiştirme anında ayağınızı gazdan hafif çekerseniz vites geçişleri çok daha az hissedilir.diğer bir ayrıntı ise çok dik yokuşlarda aracın vites geçişlerini manuel yada kulakçıklardan yapmak herşeyi araca bırakmamak gerek.yani şoför var,şoför var.dediğim gibi 1seneden biraz fazla 5008 kullanmışlığım var.toplam 115 bin km yapmıştım sattığımda.ne yokuşlara ne rampalara tırmandım.bir kere olsun koku zorlama ses v.s görmedim.araç yeni ama şanzuman tanıdık.

• quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Balata kokusu olduğundan emin olmak için şöyle bir yöntem deneyebilirsiniz.

Düz yolda 40 km/s hız ile giderken 2. viteste motorun kaç devir çevirdiğine bakın. Örneğin 2500 d/dk olsun.
    Sonra balata kokusu gelen yokuşta yine 2. viteste 40 km/s hız ile çevirdiği devir 2500'den yüksek ise bir sorundan bahsedebilirsiniz.
    Kokunun gelmesi için arada çok fazla devir farkı olması lazım. Yani 3.500 d/dk gibi bir şey görülmeli. Teorik olarak hiç fark olmamalı.

Eğer yukarıdaki denemeyi yaptığınızda devir yükselmesi gözlenirse şöyle bir düşünce gelişmiş oluyor:

Araç normal seviyede yakıt tüketmekte. Yani sistemde bir zorlanma, kasıntı, gitmeye direnç gösterme durumu yok.
    Bunu şuradan anlıyorum. Yakıt tüketiminden memnunsunuz, yani tek memnun olduğunuz noktanın bu olduğunu belirtmişsiniz.
    Düz yolda ve yüksek süratlerde bile yakıt tüketimi makul düzeyde ise, baskı balatanın kaçırması söz konusu değildir.
    Çünkü yüksek hızlarda aerodinamik dirençler, baskı balata üzerinde tork artışına neden olur.
    Bir tarafta motorun ürettiği tork, diğer tarafta şanzıman üzerindeki yük, arada kalan balata. Baskı balatada sorun olsa kaçırmaya başlar. Araba hızlanmaz ve motor devri yükselir. Yakıt tüketimi artar.
    Zaten bu şekilde çok fazla yol alamazsınız.

Burada diğer husus düz yolda düşük viteslerde 1,2 ve 3 viteslerde araçta zorlanma olup olmadığına bakmalısınız.
    Bu viteslerde giderken aşırı bir yakıt tüketimi var mı düz yolda giderken. Muhtemelen olmayacaktır çünkü bunu hissedersiniz zaten.

Özetlersek; balata kokusu düz yolda oluşmuyor, yüksek hızda oluşmuyor, araçta yürüyen aksamda bir zorlanma yok.
    Olay yokuşlarda oluyor.
    Yokuş kalkış desteğini bir kontrol ettirmekte yarar var diye düşünüyorum. Sanki devreden çıkmıyor gibi yokuşlarda.

Aynen dediğin gibi hocam bu ayrıntılı bilgin içinde teşekkür ederim, düz yolda yada yüksek hızda bir anormal durum söz konusu değil ancak ufacık bir yokuşta kalkışta zorlanmada başlıyor koku.

Bakalım başka bir servise daha gidicem zaten citoren genel merkezdende aradılar ne oldu memnunmusunuz vs gibisinden dündü sanırım bende sorunumu söyledim onlardan haber bekliyorum.

• quote:

quote:

quote:

hocam ben tsk çalışanıyım ve bu aralar sıkıntılı günler sebebi ile bulunduğum ili terk edemiyoruz.. normalde görev giresun ama şu an afyondayım ve her 2 ildede citroen bayisi yok sadece yetkili servis var.. olmayan bayide nasıl araç test edebilirim ki..

ki daha önceki msjlarıma da bakın okuyun oldukça nazik ve kibarca inandırıcı gelmediğini yazmışım ki hala inandırıcı gelmiyor...

yetmedi bi kusuru olacak ve bayi buna bu böyle diyecek ve sizde hiç bi şey demeden sinenize çekeceksiniz...

ya gerçekten çok paranız var yada burda bi sorun var.. resim video eklemek bu kadar zormu sizin yada diğerleri için.. cep tel le bile çekilir..

ha mesele siz meselesi değil şu formda inanın tiksinti geldi artık daha araca bakmadan binmeden araçtan soğudum bu nasıl işse...

sizi tanımam kırıcı olmakta istemem bu benim şahsi fikrim.. ha sen afyona yakınsan sen buyur gel bi çayımı iç...

Madem TSK çalışanısınız o halde araba alacakmış gibi, yada araba uzmanı gibi testlerden bahsetmeyin hocam.

İnandırıcı gelir gelmez sana o senin problemin ben arabayı alalı 1 ay oldu daha bir kere yıkamaya vermişim işim gücüm yok seni inandırmak içinde resim video çekecek halim yok ne zaman keyfim gelir ozaman çekerim.

71.100 yüz verdim araca tam olarak, evet test etmedim, denemedim, test aracıda yoktu zaten bende talep etmedim bayide içine oturdum sağina soluna baktım aldım, ki bundan önceki bunun 2,5 katı fiyatındaki aracıda alırken test etmedim.
    aracın tipi görünümü yakıtı hoşuma gitti aldım yani kısacası bu.

Hala bayi böyle diyecek sine çekeceksin yazmışsın, arkadaşım bu kişilik meselesidir diğer mesajımdada belirttiğim gibi 1 giderim 2 giderim 3 de avukat gider kalkıp orda maaşla çalışan kısıtlı yetkiye sahip biri ile çingene gibi ağız dalaşına girecek halim yok.

Para çoktur azdır bu kişiyi ilgilendirir. sizden ricam test edebildiğiniz, yada altınızda olan araç neyse onunla ilgili yorumlar yapmanız gereksiz boş yorumlar ile milletin yardım beklediği konulardada ortam kirliliği yapmanıza lüzum yok

Bakın yardımcı olacak kişiler sağolsunlar desteklerini gösteriyorlar ama pat aradan sen çıkıyorsun bu gereksiz oluyor neyse iyi forumlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Madem TSK çalışanısınız o halde araba alacakmış gibi, yada araba uzmanı gibi testlerden bahsetmeyin hocam.

İnandırıcı gelir gelmez sana o senin problemin ben arabayı alalı 1 ay oldu daha bir kere yıkamaya vermişim işim gücüm yok seni inandırmak içinde resim video çekecek halim yok ne zaman keyfim gelir ozaman çekerim.

71.100 yüz verdim araca tam olarak, evet test etmedim, denemedim, test aracıda yoktu zaten bende talep etmedim bayide içine oturdum sağina soluna baktım aldım, ki bundan önceki bunun 2,5 katı fiyatındaki aracıda alırken test etmedim.

Hala bayi böyle diyecek sine çekeceksin yazmışsın, arkadaşım bu kişilik meselesidir diğer mesajımdada belirttiğim gibi 1 giderim 2 giderim 3 de avukat gider kalkıp orda maaşla çalışan kısıtlı yetkiye sahip biri ile çingene gibi ağız dalaşına girecek halim yok.

Para çoktur azdır bu kişiyi ilgilendirir. sizden ricam test edebildiğiniz, yada altınızda olan araç neyse onunla ilgili yorumlar yapmanız gereksiz boş yorumlar ile milletin yardım beklediği konulardada ortam kirliliği yapmanıza lüzum yok

Bakın yardımcı olacak kişiler sağolsunlar desteklerini gösteriyorlar ama pat aradan sen çıkıyorsun bu gereksiz oluyor neyse iyi forumlar.

hocam neden tsk çalışanı araç alamaz araç hakkında bilgi sahibi olamaz uzmanlaşamaz mı böyle bi kural mı var..
    ki ne yazıkkı mecburen evde sürekli 2 araç var eşimde çalışıyor 2 çocuk biri kreşte vs vs.. eşimin aracını değiştirmek için araç arıyoruz ve en mantıklı 2 araç biri c4 cactus öteki 500l.. burda bunun 2-3 kez farklı konusunuda açmışımdır siz formda daha çok yeni olduğunuz için bilmiyor olmanız normal...

ayrıca bu kadar agrasifliğe de gerek yok.. herkes size inanmak sizinde herkesi inandırmak gibi mecburiyetiniz yok... bana samimi gelmezsin başkasına gelirsin... yada ben sana gelmem başkasına gelirim..

inandırmak zorunda değilsin ama yardım almak için nasıl bilgi belge istiyorsan yardımcı olmak içinde bilgi belge isteyebilirler çok doğal olarak... ben sizin keyfinizin yetmesini sabırla bekliyorum resimler konusunda umarım en başta ben olmak üzere bi çok kişi için faydalı olur.. gerçekten araçta bi sorun varsa uzak duralım.. ne yazıkki bizler 60-70 bin tl leri çok zor ortaya koyabilen maaşlı ölümlüleriz..

anlamak istemediğin noktaya gelince son cümlen özetliyor yardım konusu sana gelince nasıl saolsunlar destek gösteriyor derken aynı yardımı ben ve benim gibi bi kaç arkadaşın senden beklediği 2-3 resim olunca keyfinizin yetmesi gerekiyor...

neyse aracınızı kazasız belasız kullanın ve lütfen eleştiriye açık olun.. sonuçta burası bi form bilgi paylaşım ve fikir çatışmalarının yaşanacağı bir yer.. ha formda yenisin karşılaşacağın her insan benim kadar da kibar olmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rollercoaster

Cactus'un alternatifi seat leon mu??İyi en azından Tata falan demedin..

70 bin bu arabaya verilmez diyen arkadaşlar var...Piyasadaki 1.6 dizel otomatik hangi aracın full donanımını bu fiyata alabiliyorsunuz??70 bin az değil ama bu konsept bir araç için de fazla sayılmaz... diye soran sensin. sorunun cevabı net olarak seat leon. bizde senin kadar zekiyiz herhalde aynı sınıflarda araçlar olmadığını biliyoruz. yok olayı seat-citroen marka değeri olarak karşılaştırıyorsan bir citroen ds4 sahibi ve aracını çok seven birkişi olarak cevap veriyim. citroen ve seat firmaları arasında öyle çok büyük dağlar yok. seat kendini çok geliştirdi. ayrıca cactus gibi zayıf işçiliğe sahip bir arabaya bu paralar çok çok fazla...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaş sağolsun telefon numarasını vermiş,neredeyse ev adresine kadar yazmış... Mesajı 21 saat sonra görünce arama fırsatım olmadı. Sağolsun gelip aracı görebilirsin yazmış... Kısmet olurda arabamı satarsam,arkadaşı arayıp arabayı görmek isterim...
    Citroende şuan istediğim renk yok. Aralık ayında geleceğini söylediler. O zamana kadar biraz daha araştırmayı düşünüyorum.

Hayırlı olsun arabanız,Allah kaza bela vermesin.

• quote:

hocam tekrar hayırlı olsun araçla ilgili yorum ve fotolarınızı bekliyoruz umarım memnun kalırsınız ben de 3 araç arasıda kaldım kullanıcı yorumlarını dikkatle takipteyim...

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun değişik tarz bir araba farklı olmak için ideal
  • DaLminSSaH D kullanıcısına yanıt
    canınızı sıkmak gibi olmasın aracı bende sürdüm sizin aracınızla aynı donanım ,araçı sürmeden önceki düşüncemle test ettikden sonraki görüşüm bir birleriyle uyuşmayan ve hiçbir zevki olmayan motor sesiyle,rüzgar sesiyle,vites geçişleriyle hiç beyenmediğim bir araç oldu,kusura bakmayında palio,albea bu modelden dah konforlu açıkçası,peugeot ve citröen araçlarını zaten sevmiyordum bu araçı test ettikden sonra bir hayli soğudum daha ne pejoya ne citröene uğramam
  • ds4 D kullanıcısına yanıt
    Ederi 40 bin dir daha fazlası haksızlık
  • öcüü.. Ö kullanıcısına yanıt
    civic 30 binde arıza vermiş hocam sırf aracı temiz gösterme kiçin fanatiklik yapmaya gerek yok,araçı test edende ,kullananda biliyor pejo ve citröenin araçlarının geneli 5 yaşından sonra dökülüyor,hiç 6-7 yaşında temiz,masrafsız bir araçlarını göremedim. Ömrümde almak istemeyeceğim markalardan ikisidir

NOT ilk arabam 2008 de sıfır aldığım elegance otomatik civic 150 bine kadar kullandım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım,sadece genel bakımları ve aksesuarları için gitmişşim dir

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.