Şimdi Ara

YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
17
Favori
196.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kapıları atık tenekelerden yapılmış gibi ses çıkarıyordu showroomda incelediğimde,citroen ve peugeotun arabaları altın kaplama dahi olsa alam bırakın imajı çizimi felan.
  • yazık olmuş paraya,milli servet böyle akıp gidiyor işte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaLminSSaH

Merrhaba cumartesi günü Topkapı kar otomotivden C4 cactus shine cam tavan modeli teslim aldım, toplamda 71.100'e geldi sigorta hariç lakin bir kaç soru kafama takıldı.

Birincisi ne yazıkki bayiden uzaklaşında farkettim araç 7 kilometredeydi teslim aldığımda

İkincisi çok araba kullandım ama hayatımda bukadar sarsıntılı vites geçişi görmedim birde viteş değişirken müzik açıkken bile duyulan çat die bir ses geliyor bu normalmi?

1.6 HDİ otomatik 308 aracımda da o ses var ama çok az 1 den 2 geçerken yapıyor ama müzik açıkken duymam imkansızlaşıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmeral

kapıları atık tenekelerden yapılmış gibi ses çıkarıyordu showroomda incelediğimde,citroen ve peugeotun arabaları altın kaplama dahi olsa alam bırakın imajı çizimi felan.

hocam merak ettim bu aracı bu kadar beğenmediğiniz için sordum kullandığınız araç hangisi ve beğendiğiniz araç varsa bu 2 sini yazabilirmisin...
  • Arkadaşlar merhaba, ne yazıkki birtürlü aracın resmini çekemedim 1 hafta önce malatyaya gittim Cactus 1.6 etg6 dizel ile giderken hız sabitleyici 125 sabitledim yolun çoğunu 900 km civarı bir yol gitti.
    Dönüşte araçta fazladan 2 kişi ve çok ağir 3 bavul olmasına rağmen hız sabitleyici açmadım ve 1150 KM yol gitti bir depo artık giderken motor yeni diyemi okadar yaktı yada hız sabitleyici yüzündenmi bilmiyorum.

Kısaca sürüş düşüncelerime gelirsek virajlarda orta sevyede hız konusunda orta sevyenin biraz altında rampa yukarı sıkıştırdım max 145/150 civarı bişi yaptı düz yolda 180 oda araç baya sarsıldı, ancak aracı normal hızda kullandiğinizda konfor güzel.
    Artık vites geçişlerindede ilk aldığım günki kadar ses olmuyor ancak dikkat edersen hissediliyor.

Yine deneyimlerimi yazmaya devam edicem merak edilen birşşey olursa sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

quote:

kapıları atık tenekelerden yapılmış gibi ses çıkarıyordu showroomda incelediğimde,citroen ve peugeotun arabaları altın kaplama dahi olsa alam bırakın imajı çizimi felan.

hocam merak ettim bu aracı bu kadar beğenmediğiniz için sordum kullandığınız araç hangisi ve beğendiğiniz araç varsa bu 2 sini yazabilirmisin...

kullandığım araç focus 2011 titanium 1.6 ecoboost 182 ps,beğendiğim araç saymakla bitmez(genellikle alman).
  • quote:

quote:

quote:

kullandığım araç focus 2011 titanium 1.6 ecoboost 182 ps,beğendiğim araç saymakla bitmez(genellikle alman).

hocam bencede imaj çizim hikaye.. ama bi devlet memuru ve 2 çocuk babası olarak ilk kural aracın ne kadar az yaktığı ekonomik olduğu..

örnek aracınız 30lu yaşlarda bekar olsam çok hoş bi araç.. ancak yakıt durumu düşününce altından kaplansa bu kezde bana yada benim gibisine yaramaz...

bende almanları çok severim (eşimde polo var onu yada o ölçüde araçları alman demiyorum) bi mercedes bi bmw audi ne kadar güzel araçlar...

ancak c4 cactus dizel otomatik cam tavan 70k fiyatta ama bu paraya bırak sıfırı dizeli otomatiği cam tavanı navi cc vs vs.. 2. elde temiz kazasızı bile bulunmuyor o markaların...

mesele hangi paraya ne aldığın.. 40tl yede ceket var 2000tl yede.. ama alım gücüyle alakalı...

ben otomatik dizel sıfır bu fiyata bi alman tanımıyorum bilmiyorum..

ford mesela güzel araçlar üretir.. örnek c max dizel otomatik varda yada varken 70k ya satıyorda bizmi c4 cactuse bakıyoruz...

aracı henüz incelemedim test etmedim ama sırf yakıt ortalaması bile oldukça cezbedici diyenlerdenim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam bencede imaj çizim hikaye.. ama bi devlet memuru ve 2 çocuk babası olarak ilk kural aracın ne kadar az yaktığı ekonomik olduğu..

örnek aracınız 30lu yaşlarda bekar olsam çok hoş bi araç.. ancak yakıt durumu düşününce altından kaplansa bu kezde bana yada benim gibisine yaramaz...

bende almanları çok severim (eşimde polo var onu yada o ölçüde araçları alman demiyorum) bi mercedes bi bmw audi ne kadar güzel araçlar...

ancak c4 cactus dizel otomatik cam tavan 70k fiyatta ama bu paraya bırak sıfırı dizeli otomatiği cam tavanı navi cc vs vs.. 2. elde temiz kazasızı bile bulunmuyor o markaların...

mesele hangi paraya ne aldığın.. 40tl yede ceket var 2000tl yede.. ama alım gücüyle alakalı...

ben otomatik dizel sıfır bu fiyata bi alman tanımıyorum bilmiyorum..

ford mesela güzel araçlar üretir.. örnek c max dizel otomatik varda yada varken 70k ya satıyorda bizmi c4 cactuse bakıyoruz...

aracı henüz incelemedim test etmedim ama sırf yakıt ortalaması bile oldukça cezbedici diyenlerdenim...

yanlış anlamayın ama bu araçtan zarar edeceksiniz,belki ekonomik olsun diye aldınız 70 bin tlverdiniz ama,ikinciel değeri olmayacak.ilerde mutlaka ki aracı değişterceksiniz ömür uzun,o zaman verdiğiniz parayı yaptığınız km yi hesaplayın,ama hesap makinasını duvara fırlatmayın:) ayrıca iki çocuklu bir aile yılda kaç bin km yapabilir.herşeyi bir kenara koydum,keşke ikinci el 40 bin civarı alsaydınız,2 yıl sonra onu satıp, 70 bin tl lik kaktüsü 45 bin e alırdınız.
    neyse hayırlı olsun,uzun yıllar binecekseniz!! bu yazdıklarımı unutun,keyfini çıkarın

• hasanmeral H kullanıcısına yanıt
    yok kardeşim dur daha almadım....

eşimin aracını değiştireceğiz onun için dizel otomatik max 70 civarı araç bakıyoruz.. (2012 polo var 1.6 dsg bıktırdı bizi garantide bitti elden çıkmalı artık..)

2. el pek düşünmüyoruz eşim istemiyor...

2 çocuklu bi aile toplamda 2 araçla yılda 50bin km yol yapıyor... işimle evimin arası 55km eşimde 15km günde git gel 2 araç cocukları al getir falan 150km fazla yol oluyor.. izmir giresun arası yılda en az 2-3 kez git gel vs vs...

şu anda bende c4 picasso var 2010 model 70 binde aldığım fiyatın üzerinde çok teklif eden var zarar değil kar bile desem olur.. ama elbette bi galerici aracı kadar değil ama onuda bana yakıtla getireceğini düşünüyorum..

bundan önce auris aldım sıfır benzin otomatik inan kafamı taşlara vurdum neden aldım diye.. bıraktım davlumbazı teybi stopu arızayı yakıt aynı dırımda 5 litre dizel yerine 11 litre benzin.. onca km ye bi döksem hocam 5 yıl sonra bi araç parası zarar... aldığım fiyatın 2 katına satsam ancak kurtarır..

ben cactus almadım ama bu araca bu fiyata rakip bulamıyorum.. bunun dışında 1.2 benzin captur var ama yakıtı az değil öyle denedim gördüm dizeli 80 küsürlerde... 500l var onunda şekli şemali ve ön koltukları alma beni diye bağrıyor... b max güzel diyoruz dizel otomatik yok... araştırıyoruz bakalım şimdilik daha 2-3 aydan önce zor gibi...

• "jeep renegade"bir bakın derim..fiat motoru var..ortaklar zaten,otomatik dizel 1.6 dizel 80 bin tl..ben aracı beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmeral -- 28 Ekim 2014; 14:01:34 >
  • Ben de eşim için seneye nasip olursa Cactus 1.2 ETG5 düşünüyorum.
    Bence ciddi indirimlerle alınbilecek bu fiyata en tarz bayan aracı.

• quote:

"jeep renegade"bir bakın derim..fiat motoru var..ortaklar zaten,otomatik dizel 1.6 dizel 80 bin tl..ben aracı beğendim.

araca baktım hocam dıştan hoş olmasada içi etkileyici ve kaliteli görünüyor.. ancak 1.4 benzin 75.250 görünüyor.. en baz donanımda.. dizel otomatik sadece 2.0 da var 1.6 benzinde de manuel seçenek var.. en büyük sorunda bu otomatik şanzumanı yok ne bu araçta nede beğendiğim bi çok araçta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

Ben güvenlik açısından c4 ü tercih ederdim yerinizde olsaydım. Kendim o bütçeyle dizel araç alacak olsaydım da leona yönelirdim.

N-cap tan 5 yıldız almış iki araç arasında ağır olan daha güvenli oluyor gerçek hayattaki başka araçlarla çarpışmalarda.

Bir de söyle düşünün 70 bin tl yi 900 kg lik araca veriyorsunuz. Bence illa arazi aracı gibi görünen bir araç almak istiyorsanız baz qq bile düşünülebilir benzinli olmasına rağmen. En azından ağır bir kasası var ve boyutları ideal.

1.6 vectraya da çekmez dersin bi karar verin artık ne istiyonuz nasıl bi araba istiyonuz anlayamıyoruz
  • Sağ koltuk ta bayan makyaj aynası olmayan ve arka kapı camı açılmayan araba pek te makbül bişi değil.
  • Abi tekrar yazıyorum yol yakınken dön 4 yıldız almış güvenliği zayıf, donanımı az, b sınıfı bir model

Seat leon 1.6 TDI dsg style

-style plus paket 2 (full led farlar, on arka park sensörü, optik park sistemi, karartılmış arka camlar vb)

-açılabilir cam tavan

-17 inç jantlar

76 bin liste fiyatı var ve bu ay 4 bin lira indirim var yazık günah şu araç varken cactus gibi arabaya 70 bin vermek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 29 Ekim 2014; 23:04:51 >
  • Yeniden Merhaba arkadaşlar buraya sadece olumlu şeyler yazmayı çok ama çok isterdim bu aracı almış biri olarak, ancak ne yazıkki canımı haylice sıkan, ve beni mutlu eden bir kaç olayı sizinle paylaşmadan geçmeyeceğim.

Topkapı KAR otomotivden 71.100 YTL'ye Citroen C4 Cactus sütlü kahve SHİNE modeli aldım ( en dolusu ).

Aracı alır almaz malatya gitme durumum oldu hemen ertesi günü gidiş 1100 KM geliş 1100 KM toplamda aracım şuan 2500 KM'de

Araç düşük hızlarda ve ani hızlanmalarda gerçekten çok iyi, yakıt konusuda beni hayli tatmin etti giderken bir depo ile hız sabitleyici açarak 900 KM gitti gelirken hız sabitleyici açmadım 1150 KM geldi bir depo ile.

Bu araçtan virajlarda yüksek hızla aşırı bir güven beklemeyin o konuda biraz zayıf ve düz yolda çok sıkıştırsan bile 180 zor görüyor, neyse ztn hız yapmak için alınacak bir araç değil diyip geçiyorum.

Gelelim asıl ve canımı en çok sıkan konuya zaten yarın Kar otomotive gidip şikayetimi belirteceğim araç 2500 km'de mecidiyeköyde iki yokuş çıktım korkunç bir baskı balata yanık kokusu geldi önemsemedim ilkinde
    ancak 3 gündür ufacık bir yokuş çıksam yada araç zorlansa bile bu koku sert bir şekilde gelmeye başladı daha önce kullandığım hiç bir otomatik araçta böyle bir şey görmemiştim sonuç ne çıkacak merakla bende bekliyorum

İkinci bir konu alman aracı kullananlar bilmeyenler (benim gibi) bu araçta çok ilginç bir şanzıman var vites geçişleri korkunç sarsıntılı düşününki vites geçişinde araç hızdan %10 düşüyor 2'den 3'e ve 4'e geçişlerde ise çekiçle demire vuruyormuş gibi bir ses geliyor.
    Tüm bunları not ettim yarın gidicem bakalım aracı alırkenki gülen yüzler yine gülecek yardımcı olup sorunumu çözmeyemi çalışacaklar baştanmı savacaklar hep birlikte göreceğiz ha baştan savarlarsa ki daha önce BMW savmıştı şikayette bulunduğum onlarca merci sonucunda,
    kendilerine kök söktürmüştüm bu citroen içinde geçerli olur hiç üşenmem uğraşırım 70 bin ytl gibi bir rakam ödenen sonuçta.

Konunun devamını paylaşacağım arkadaşlar son olarak şahsi fikrim bu aracı almak isteyenler için alan biri olarak önerim ( BEKLEYİN ) kesinlikle bekleyin.

• Bu parayı bu arabaya vermek bu ülkede gerçekten cesaret işi, üstelik sanıyorum hiç denemeden almışsınız, cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum.

Anlamadığım bir başka konu da bir insan bu sınıf bir arabaya ekonomik diye nasıl 70 bin veriyor, yani hem ekonomik olsun istiyorsun hem de bu arabaya verecek 70 bin liran var. O zaman zenginsiniz demektir bana göre neden ekonomi arıyorsunuz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krom7 -- 30 Ekim 2014; 9:28:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Abi tekrar yazıyorum yol yakınken dön 4 yıldız almış güvenliği zayıf, donanımı az, b sınıfı bir model

Seat leon 1.6 TDI dsg style

-style plus paket 2 (full led farlar, on arka park sensörü, optik park sistemi, karartılmış arka camlar vb)

-açılabilir cam tavan

-17 inç jantlar

76 bin liste fiyatı var ve bu ay 4 bin lira indirim var yazık günah şu araç varken cactus gibi arabaya 70 bin vermek

hocam zaten şimdilik askıya aldım 2-3 ay beklemedeyim kullanıcı yorumları olmadan asla almam ama leon da asla almam ne yazıkki evdeki polodan dsg yüzünden canımız çok yandı araç garantidende olsa haftalarca serviste kaldı vs vs..

ama dediğiniz gibi bu para çok bu araca bekleyip görelim 300 adetten fazla satılmış şimdiye kadar mutlaka yorumlar gelir yakında...

benim aklımda ki 2 araç şu aralar 2015 te gelmesi planlanan c1 urban ve pannda cross araçlar çok hoş...

umarım gelir bu araçlara 50hatta 60k veririm düşünmeden ama cactus için zor... ama maalesef alternatifte yok gibi... 500l inceledim bu gün hala koltukları değişmemiş çok can sıkıcı..

YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR YENİ CİTROEN C4 CACTUS KULLANICI DENEYİM YORUMLAR

• DaLminSSaH D kullanıcısına yanıt
    hocam senin şanzumanda kesinlikle bir sorun var bende aynı şanzumanlı 2010 picasso var onda bile asla ses gelmiyor 1-2 hariç asla vites geçişi hissedilmiyor..

evde dsg li araçta var bence aralarında dağlar yok.. hatta 1-2 arasını saymassan ne gerek var riske diyecek kadar..

bencede servise götürün acilen belki garantden değişir bile.. keşke video ve resimlerlede konuyu süsleseniz bizler daha bilgileniriz..
  • Bence çift veya tek kavramalı şanzımanlar hem konfor hem de dayanıklılık anlamında çok sıkıntılı ve Sürüş keyfini törpüleyen bir şanzıman türü.

Bir kaç gün önce Peugeot 308 'in kullanmaya başladığı yeni Aisin marka 6 ileri tam otomatik şanzımanını test ettim Kelimenin tek manasıyla mükemmel olmuş. Hem konfor.hem verimlilik hem de Performansı törpülememesi çok iyi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.