Şimdi Ara

YENİ C4 CONFORT PLUS 1.6 112HP HDI M/T ALDIM (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
1
Favori
30.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaki krom çıta standart bütün modellerde var...
    mercekli cam bildiğim kadarı ile xenon farlarda ışığı daha net yola odaklamak için...
    nitekim merceksiz cama xenon takan öküzler yüzünden gözlerinizin yolu görmekte zorluk çekiyorsunuz...
    zaten merceksiz cama xenon takmak yasal da değil bildiğim kadarı ile...

bu arada 1. depomda şehir içi çoğu yoğun azı sakin yol olmak üzere 880 km yi devirdim... 1.6 hdi 112bg manuel bu arada arabam...
    2. depo tamamen yoğun hatta gitmeyen trafikte (aracın depo dolumdan itibaren ortalama hızı 20 küsürlerde siz düşünün) 780km gidecek gibi...
    bu arada ikisinin yakıtı da moilden %10 indirimli alındı, 60lt lik depo 200TL ye doldu...
    şuan için iyi bence ki ileride daha da azalacaktır yakıt tüketimi...

Düzeltme: yanlışlıkla 120bg yazmışım 112bg olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeFrost -- 21 Nisan 2011; 3:26:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFrost

arkadaki krom çıta standart bütün modellerde var...
    mercekli cam bildiğim kadarı ile xenon farlarda ışığı daha net yola odaklamak için...
    nitekim merceksiz cama xenon takan öküzler yüzünden gözlerinizin yolu görmekte zorluk çekiyorsunuz...

bu arada 1. depomda şehir içi çoğu yoğun azı sakin yol olmak üzere 880 km yi devirdim... 1.6 hdi 120bg manuel bu arada arabam...
    2. depo tamamen yoğun hatta gitmeyen trafikte (aracın depo dolumdan itibaren ortalama hızı 20 küsürlerde siz düşünün) 780km gidecek gibi...
    bu arada ikisinin yakıtı da moilden %10 indirimli alındı, 60lt lik depo 200TL ye doldu...

1.6 vti 120 bg demek mi istediniz?aracınız dizel mi benzin?

• quote:

bu arada 1. depomda şehir içi çoğu yoğun azı sakin yol olmak üzere 880 km yi devirdim... 1.6 hdi 120bg manuel bu arada arabam...

Benimki de 112 hp MCP, istanbul içinde 1000km yi gördüm. 3500 km de arabam. Son 1000 kmdir yol bilgisayarını sıfırlamadım. 5,9 lt gösteriyor ortalama. Şehir içinde, aşırı yoğun trafik olsa dahi tüketim çok artmıyor. Stop&Start işe yarıyor anlaşılan. Günde 2 kere köprü geçiyorum, 15 km yi 1 saatte alıyorum, bu rezil koşullara rağmen tüketim gayet makul bence. Arabamı seviyorum

• 1500km lik tüketim ortalamam 5.9 benimde. Hepsi şehir içi trafiğinde yapıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: shadegrown1

quote:

Benimki de 112 hp MCP, istanbul içinde 1000km yi gördüm. 3500 km de arabam. Son 1000 kmdir yol bilgisayarını sıfırlamadım. 5,9 lt gösteriyor ortalama. Şehir içinde, aşırı yoğun trafik olsa dahi tüketim çok artmıyor. Stop&Start işe yarıyor anlaşılan. Günde 2 kere köprü geçiyorum, 15 km yi 1 saatte alıyorum, bu rezil koşullara rağmen tüketim gayet makul bence. Arabamı seviyorum

quote:

Orijinalden alıntı: shadegrown1

quote:

• MCP ile 1000km daha mümkün tabi, ama siz vatan caddesinin iş çıkışı ve gelişi saatlerine bayrampaşa mahmutbey yolunun trafiklerine takılmamışsınızdır eminim :) zira yol açıkken 10dkda gittiğim yol trafik olduğu için 1:30 saatte gidebiliyorum... ortalama hızım 20km gibi bir rakam siz düşünün :)
  • 18 Şubat'ta alınmış, şu anda 3500 km.de olan, hala sıfır gibi kusursuz, Siyah renk Yeni C4 1.6 e-HDİ MCP 112 beygirlik Confort+Plus aracım, bazı özel nedenlerden dolayı acil olarak satılıktır.. Aracımı aldığım fiyata, yani 48.000 TL.ye satıyorum..İlgilenenler lütfen mesaj yazsınlar..
  • Merhabalar, c4 alan arkadaşlar birşey sormak istiyorum. ben bu hafta yeni c4 alacağım Allah'ın izni ile. brosur den inceledim ama birşeyi anlamadım... Attraction donanım almak istiyorum fakat arka camlar otomatik değil mi? ve aynalar otomatik katlanıyor mu? incelediğim pdf dosyasında yazmıyordu eğer bu 2 saydığım özellik yoksa comfort alacağım.

sevgiler,
  • quote:

Yeni C4 1.6 e-HDİ MCP 112 beygirlik Confort+Plus

Confort+Plus neyi içeriyor acaba, Plus paketinin içeriğini bir türlü citroen sitesinde bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4ssetza

Merhabalar, c4 alan arkadaşlar birşey sormak istiyorum. ben bu hafta yeni c4 alacağım Allah'ın izni ile. brosur den inceledim ama birşeyi anlamadım... Attraction donanım almak istiyorum fakat arka camlar otomatik değil mi? ve aynalar otomatik katlanıyor mu? incelediğim pdf dosyasında yazmıyordu eğer bu 2 saydığım özellik yoksa comfort alacağım.

sevgiler,

attraction'da arka camlar manuel. comfort'ta standart
    katlanabilir yan aynalar attraction'da yok, comport'ta ise plus paket ile alınabilitor. exclv'de standart

http://www.citroen.com.tr/Resources/Content//TR/Brochures/YENI%20C4/C4-teknik-tablo1.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpionkit76 -- 24 Nisan 2011; 16:41:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anafor

quote:

Yeni C4 1.6 e-HDİ MCP 112 beygirlik Confort+Plus

Confort+Plus neyi içeriyor acaba, Plus paketinin içeriğini bir türlü citroen sitesinde bulamadım.

yukarda verdiğim linkten comfort paketinin sutunundan bakarak anlayabilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpionkit76

quote:

Merhabalar, c4 alan arkadaşlar birşey sormak istiyorum. ben bu hafta yeni c4 alacağım Allah'ın izni ile. brosur den inceledim ama birşeyi anlamadım... Attraction donanım almak istiyorum fakat arka camlar otomatik değil mi? ve aynalar otomatik katlanıyor mu? incelediğim pdf dosyasında yazmıyordu eğer bu 2 saydığım özellik yoksa comfort alacağım.

sevgiler,

katlanabilir yan aynalar attraction'da yok, comport'ta ise plus paket ile alınabilitor. exclv'de standart

http://www.citroen.com.tr/Resources/Content//TR/Brochures/YENI%20C4/C4-teknik-tablo1.pdf

selamlar,

elektirikli, ısıtmalı yan aynalar standart olarak gözüküyor hocam? elektirikli, katlanabiliyor anlamına gelmiyor mu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scorpionkit76

quote:

sevgiler,

selamlar,

elektirikli, ısıtmalı yan aynalar standart olarak gözüküyor hocam? elektirikli, katlanabiliyor anlamına gelmiyor mu

Hayır gelmiyor .

• Arkadaşlar bu başlığı okudum, iyice gaza geldim. Sanırım ben de confort veya confort plus hdi alacağım. Kafama takılan birşey var, ne internet sitesinde, ne katalogda teknik değerleri bulamadım. Yakıt tüketimi, vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eranio78

Arkadaşlar bu başlığı okudum, iyice gaza geldim. Sanırım ben de confort veya confort plus hdi alacağım. Kafama takılan birşey var, ne internet sitesinde, ne katalogda teknik değerleri bulamadım. Yakıt tüketimi, vs.

ana sayfanın sağ üst köşesinde katolog isteme bölümünden 3 farklı katolog açılabiliyor, orada yakıt tüketimine ait veriler bulunuyor. Ben confort aldım 1.6 92 hp aracımı 1 haftadır kullanıyorum ve çok seviyorum.
    Yalnız araçta hararet göstergesini bulamadım:) vites değiştirme önerisi bile var digital göstergelerde ancak hararet göstergesi kafama takıldı, hararet yapmıyormu c4-ler. Birde sinyal sesi değiştirme opsiyonu confortlarda varmı? ses seviyesi yetersiz geldi bana, farklı ses seçeneği olduğunu biliyordum, tamam digital göstergelerde renk seçeneği yok ama ses opsiyonuda mı yok??
    Diğer taraftan şimdi yeni aracımıza boya koruma gibi bir uygulama yaptırmaya gerek varmı? aracım opak beyaz, 2 farklı görüş var. sıfır arabaya boya koruma yaptırılmaz deniyor, diğer görüşe göre asıl sıfır arabaya boya koruma yaptırmak lazım, bu konuda teknik bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. En azından nasıl bir koruma önerirsiniz.
    Son olarak yeni nesil dizel araçlar için rodaj dönemi nasıl olmalı, burdada 2 görüş var kimi hassas ve yüklenmeden kullanılması gerektiğini, kimide biraz araca yüklenerek kullanmayı tavsiye ediyor.
    2 zıt görüş bulunan hususlarda tecrübe ve bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lejyon22 -- 16 Mayıs 2011; 23:58:19 >

• Rodajda araca fazla yüklenmemek gerekir. Parçaların biribirine alışması gerekiyor sonuçta. Kavuklar(Izmir) ile görüştüm attraction varmış ellerinde, kafama da yattı ama 41800 diyor başka birsey demiyorlar. Nasıl fiyat?
  • Arkadaşlar,

Bugün Citroen C4 1.6 e-HDi 112 HP Confort MCP+Plus Paket aldım. Haftaya elimde olacak büyük ihtimalle. Buradaki olumlu yorumlar da C4'ü almamı tetikledi. Ankara'da bu araçtan pek yok. Gelen de hemen satılıyor zaten. O yüzden fazla pazarlık yapamadım. 50.000 TL'ye bağladım. Umarım fiyat iyidir. Ama araç çok güzel görünüyor. Full donanımlı bir araç. Otomatik vites olması da cabası. Yakıt ekonomisi çok iyi. Bagaj hacmi hatchback modellere kıyasla geniş. Umarım pişman olmam...
  • Citroen C4 1.6 e-HDi 112 HP Confort MCP+Plus Paket başlıca donanımlar:

1) ABS-EBA-EBD-ESP-ASR
    2) Yokuş Kalkış Desteği
    3) Sürüc-Yolcu-Yan-Perde Hava Yastıkları
    4) Ani frenlemede otomatik yanan flaşörler
    5) Immobilizer
    6) Stop and Start
    7) Direksiyondan kumandalı vites değişimi
    8) Yol Bilgisayarı
    9) Çift Bölgeli otomatik klima(plus pakete dahil)
    10) Soğutmalı torpido gözü
    11) Elektrikli ısıtmalı yan aynalar(plus pakete dahil)
    12) Gece sürüş modu
    13) Eşik aydınlatmalı katlanabilir yan aynalar(plus pakete dahil)
    14) Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası(plus pakete dahil)
    15) Yağmur sensörü(plus pakete dahil)
    16) Otomatik yana farlar(plus pakete dahil)
    17) Hız sabitleyici ve sınırlayıcı
    18) Programlanabilir hız sabitleyici ve sınırlayıcı(plus pakete dahil)
    19) Elektrik kumandalı ön ve arka camlar
    20) Arka park sensörü(plus pakete dahil)
    21) Park sırasında gecikmeli sönen farlar(follow me home)(plus pakete dahil)
    22) Katlanabilir arka koltuklar
    23) Elektrikli park freni
    24) Telefon kiti(bluetooth)(plus pakete dahil)
    25) USB(plus pakete dahil)-mp3
    26) Ön kol dayama
    27) Bagajda 12V soket(plus pakete dahil)
    28) Ayarlanabilir polifonik uyarı sesleri(plus pakete dahil)
    29) Alüminyum alaşımlı jantlar(plus pakete dahil)
    30) Ön sis farları
    31) Virajda aydınlatma sistemi
    32) Karartılmış arka camlar
    vs.

Teknik Özellikler:

Şehir içi:4,7-Şehir dışı: 3,8-ortalama:4,2
    112 HP-270 Tork-0/100km: 11,2 sn vs.
    Bagaj hacmi:380lt
    Ağırlık:1290kg

• Merhaba arkadaşlar, bugun Yeni C4 Comfort plus MCP 112 hp olan modelini test ettim. Forumda yazılanları okuduktan sonra kafam karışık bir şekilde, açıkçası kötü beklentiler ile direksiyon koltuğuna oturdum. Motoru çalıştırdım, benzinli araç gibi bir gram ss yok! Hareket ettik ve bir süre sonra vites durumuna baktığımda çoktan 3. vitese geçmişti bile araba, hiçte öyle sarsmalar, sallamalar falan yoktu, start - stop özelliğide gayet hoşuma gitti. Açıkçası Astra, Golf ve Megane den sonra ilaç gibi geldi. Bence tek sıkıntı ikinci el piyasası, maalesef çok hızlı satışları olmuyor. ama uzun vadeli kullanımlar için çok tatminkar. Bu arada comfort plus MCP 112 hp için 52.000TL istediler, fiyatlar nerden nereye gelmiş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: M A R E Ş A L

Arkadaşlar konu ammada karışmış yawben arabamın tadını dolay dolya çıkarırken

Bu gün arabamı yeni astra ile yanyana park ettim,geldiğimde astranın sahibi ve eşi uzun uzun kesip iç çekiyorlardı resmen

Kim ne derse desin, Golf,astra,megane yeni C4 ün yanından geçemez. Golf birkere direkt kasadan tipten kaybediyor,içine oturdun mu güven vermiyor,ön cam çok ufak ve araç basık. Tıpkı yeni jetta gibi,sadece dışı yeni, içi aynı ve basit. Astranın dışı güzel ama iç mekan daracık,insanı resmen boğuyor,megane ise zaten belli,renooo.

Bu markalar C4 ün yanına gelemez burası kesin,lami cimi yok.

Tek merak ettiğim yeni focus olacak,sadece onu test edemedim, onunda içi C MAX gibi olursa konu benim için kapanmıştır

Komik :)

• Confort ve confort plus arasında ne fark var ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.