Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (235. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.578
Cevap
83
Favori
1.028.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • genelde olumsuz yorumlarla dolu bir forum olduk.her forumda fanatik olanlar var.bizim forumumuzda pek göremiyorum.7-8 aylık ford sahibi olarak ben çok fazla bişey diyemeyeceğim ama yıllardır ford kullanan,ford ve servis olarak olumlu şeyler yazabilecek arkadaslar yokmu?sonuçta c max için söyleyeceğim,kaç aydır en çok satan araç.fiyatı da rakiplerine göre hiç de ucuz değil.demekki ford kalitesine güvenen çok insan var ve memnun olan da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bege

genelde olumsuz yorumlarla dolu bir forum olduk.her forumda fanatik olanlar var.bizim forumumuzda pek göremiyorum.7-8 aylık ford sahibi olarak ben çok fazla bişey diyemeyeceğim ama yıllardır ford kullanan,ford ve servis olarak olumlu şeyler yazabilecek arkadaslar yokmu?sonuçta c max için söyleyeceğim,kaç aydır en çok satan araç.fiyatı da rakiplerine göre hiç de ucuz değil.demekki ford kalitesine güvenen çok insan var ve memnun olan da.

bu servis sıkıntısı sanırım bölgelere göre değişiyor. ben hep balıkesir akotoya gidiyorum servis işlerinde şimdiye kadar bana hiç sıkıntı çıkartmadılar gayette memnunum. ama ne yazık ki her serviste aynı kalitenin yakalanamaması sorunu her otomobil firmasında mevcut bizimde başımıza geldiği gibi. mesela vw kullanan arkadaşların balıkesir ve izmir de ki servislerden memnun değiller, özel servislere gidiyorlar hep.
    bir servis belirleyip hep aynı yere gidilmesinden yanayım ben özellikle büyük şehirlerde 1 den fazla servis olan illerde böyle yapılmalı bence ama o servisi nasıl bulacaksınız sorunu yakamızı bırakacak gibi durmuyor. allah sabır versin densiz ve dengesiz servislerle muhattap olmak zorunda olan arkadaşlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahtok

quote:

genelde olumsuz yorumlarla dolu bir forum olduk.her forumda fanatik olanlar var.bizim forumumuzda pek göremiyorum.7-8 aylık ford sahibi olarak ben çok fazla bişey diyemeyeceğim ama yıllardır ford kullanan,ford ve servis olarak olumlu şeyler yazabilecek arkadaslar yokmu?sonuçta c max için söyleyeceğim,kaç aydır en çok satan araç.fiyatı da rakiplerine göre hiç de ucuz değil.demekki ford kalitesine güvenen çok insan var ve memnun olan da.

bu servis sıkıntısı sanırım bölgelere göre değişiyor. ben hep balıkesir akotoya gidiyorum servis işlerinde şimdiye kadar bana hiç sıkıntı çıkartmadılar gayette memnunum. ama ne yazık ki her serviste aynı kalitenin yakalanamaması sorunu her otomobil firmasında mevcut bizimde başımıza geldiği gibi. mesela vw kullanan arkadaşların balıkesir ve izmir de ki servislerden memnun değiller, özel servislere gidiyorlar hep.
    bir servis belirleyip hep aynı yere gidilmesinden yanayım ben özellikle büyük şehirlerde 1 den fazla servis olan illerde böyle yapılmalı bence ama o servisi nasıl bulacaksınız sorunu yakamızı bırakacak gibi durmuyor. allah sabır versin densiz ve dengesiz servislerle muhattap olmak zorunda olan arkadaşlara.

Arkadaşlar, ben 12 yıldır Ford kullanıcısıyım. Bundan önceki aracım Focus-I'di. O aracımdan da çok memnundum, şu anki aracımdan da. Olumsuz yorumlar yapılıyor, elbette yapılacak, zaten bu forumun amaçlarından biri araçlarımızdaki aksaklıkları, eksiklikleri paylaşmak, çözüm yolları aramak, bulmaya çalışmak değil mi? Ama bir daha kesinlikle Ford almam , çevremdekilerede aldırmam demek, kestirip atmak oluyor. Bugün Ford markası bırakın ülkemizi dünyada en çok tercih edilen bir marka. Elbette eksiklikleri olacaktır, her araçta olduğu gibi. Servis sıkıntısının servisten servise değiştiğine katılıyorum. Mesela ben Bandırma'daki servisten çok memnunum. Araçlarımız daha yeni olduğundan, bilgi noksanlıkları olması çok doğal. Ama en azından ilgililer. Mesela daha geçen aya kadar henüz bir tane bile C-Max bakım için gelmemişti. Aracımızın periyodik bakımları yapılmaya başlandıkça şikayetçi olunan konular birer birer çözülecektir kanaatindeyim.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: YarenYaşar

quote:

Orijinalden alıntı: emrahtok

quote:

Arkadaşlar, ben 12 yıldır Ford kullanıcısıyım. Bundan önceki aracım Focus-I'di. O aracımdan da çok memnundum, şu anki aracımdan da. Olumsuz yorumlar yapılıyor, elbette yapılacak, zaten bu forumun amaçlarından biri araçlarımızdaki aksaklıkları, eksiklikleri paylaşmak, çözüm yolları aramak, bulmaya çalışmak değil mi? Ama bir daha kesinlikle Ford almam , çevremdekilerede aldırmam demek, kestirip atmak oluyor. Bugün Ford markası bırakın ülkemizi dünyada en çok tercih edilen bir marka. Elbette eksiklikleri olacaktır, her araçta olduğu gibi. Servis sıkıntısının servisten servise değiştiğine katılıyorum. Mesela ben Bandırma'daki servisten çok memnunum. Araçlarımız daha yeni olduğundan, bilgi noksanlıkları olması çok doğal. Ama en azından ilgililer. Mesela daha geçen aya kadar henüz bir tane bile C-Max bakım için gelmemişti. Aracımızın periyodik bakımları yapılmaya başlandıkça şikayetçi olunan konular birer birer çözülecektir kanaatindeyim.

Arkadaşlar bu problem tamamen koç ile ilgili. (KOÇ HOLDING)

Hala türk bilinci ve üçkağıtçı zihniyet ile iş yapmaya çalışıyorlar.

Yakın arkadaşımda 2011 model doblo var full paket.

Aracın ön cam motorları değişimi sırasında kapı içi izolelerini söktüler.

Kapı cam motoru değişimi sonrasında, tekrar aynı izoleleri takmaya kalkmışlar.

Halbuki benim aracımda da arka cam motorlarını koruma amaçlı bir işlem yapıldı ve sonrasında sıfır kapı içi izole takılarak işlem bitirildi. (FARKLI MARKA)

Benim burada anladığım sanırım KOÇ grubu FİAT ve FORD un "distiribütor" sorumluluğunu yerine getirebilecek kapasitede değil.

Sonuç olarak biz kullanıcılar da bu durumdan mağdur oluyoruz.

Mesela aynı tutum çok güzel bir araç olmasına rağmen FORD S MAX'ın hala türkiye ye getirilmemesi durumunda da geçerli.

İyi forumlar...

• Arkadaşlar. HERKESE MERHABALAR! Uzun zamandır foruma giremiyordum.Aracımı uzun yolda kullanma fırsatını geçen hafta buldum gayet konforlu ve güzel bir yolculuk oldu. Size daha önce bahsettiğim düşük viteslerdeki (1 ve 2 viteslerde) gaza basarken araçta oluşan sendeleme hareketi çok şükür geçti.Aracım Maşallah tıkır tıkır şimdi keyif almaya başladım. herkese keyifli ve kazasız sürüşler..............................................
  • quote:

forumda olumsuz yorumlarını okuduğum birçok arkadaş görüyorum...
    tabiki sorunlarına üzüldüklerim de oluyor...
    belki ben çok fazla sorun yaşamadığım için olabilir...
    fakat genel olarak; almadan önce araştırdığım ve benzerleri ile kıyasladığım araçtan daha fazlasını buldum.
    eksikleri yok mu ???tabiki var...ama hangi araçta eksik yok ki ???
    yine de tüm arkadaşlara paylaşımları ve katkıları için çok teşekkür ediyorum...
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

quote:

fakat genel olarak; almadan önce araştırdığım ve benzerleri ile kıyasladığım araçtan daha fazlasını buldum.

Evet bazı arkadaşlar gereğinden fazla olumsuz şeyler yazmışlar. Bir arkadaşımız otomatik park sisteminin çok kötü olduğunu ve farketmese üst balkona vuracağını söylemiş. Yani bu sorun mu şimdi? Araçtan gereğinden fazla ve aracın yapamayacağı şeyleri beklemekten kaynaklanıyor aslında bunlar. Araç üst balkonu nasıl farkedecek anlamadım. Bir diğeri 1. ve 2. vitesin hantal olduğunun yazılmasıydı. Bu da sorun değil aslında. Bu kadar ağır bir aracı yerinden kaldırmak için 1. vites devri düşük tutulmuştur ki tork yüksek olsun. Böyle olunca 1. vitesteyken ayağınızı gazdan çekince motor freni denilen kompresion olayı daha fazla hissediliyor.
    Yani C-Max lar hiç kusursuz demiyorum ama her markada ve her araçta olabilecek küçük tıkırtılar falan olabilir. Bunlar da zamanla giderilir zaten.
    Kazasız sürüşler dilerim. Saygılarımla...

• Arkadaslar Merhaba,

Grand C max aracimi yeni teslim aldim tecrubelerinize dayanarak bazi bilgilerde yardiminiza basvuracagim;

1- 3.sira koltularin onunda bulunan bagaj diregini yerinden cikartiyorum ama aracin icinde koyacak bi yer bulamadim servise sordum bilmiyor acaba 7 kisilik duzene her geciste sokup evemi goturacagiz.

2- Uzatilmis garantiyi ne nezana yaptirmak gerekiyor ve fiyati hakkinda bilgisi olan varmi.

3- Paspas ve bagaj havuzu icin hepsi buradadan automix c max lara uygun olanlardan siparis verdim acaba granlarada uygunmu.

4- Servislerde orjinal koltuk kilifi olmadigini soylediler kilif isini nasil cozdunuz koltuklarim acik bej rengi oldugu en ufak birseyde cok kir gosteriyor.

5- Motor koruma icin Dynamic Kote 100 katki maddesi siparisi verdim tavsiye edermisiniz yada ne tur motor korumasi onerirsiniz.

6- Yakit sarfiyati 100 lt de 8.5 olarak olctum ilk edapta biraz fazla geldi dusurme konusunda tavsiyeleriniz varmidir.

Herkese simdiden tesekkurler

• zafer bey ,öncelikle hayırlı olsun .kazasız belasız sürüşler dilerim .
    eski yorumlara bakarsanız, kimi arkadaşlar koltuk kılıfını hiç kullanmayı önermiyor ,kimi arkadaşlar ise airbag'e uygun koltuk kılıfı tercih ediyor .şahsen ben koltuklarımı kirletmeyi düşünüyorum ,kirlenince kılıf alırız :)
    paspas konusuna gelince ; aracımız 7 kişilik olduğu için orjinal paspas bulamadım döşemecide çelik tabanlı paspas yapıyorlar .ben yaptırdım çok orjinal ve kullanışlı oldu. üçüncü sıra koltukların üzerindeki sistem ise; eğer ikinci sıra orta koltuğu kapatırsanız, boylu boyuna uzatmanız ya da üçüncü sıra koltukların arkasınada koyabilmeniz mümkün gibi.tercih sizin...diğer konularda çok fazla yorum yapamıcam ...aracınız hayırlı olsun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer.bilir

Arkadaslar Merhaba,

Grand C max aracimi yeni teslim aldim tecrubelerinize dayanarak bazi bilgilerde yardiminiza basvuracagim;

1- 3.sira koltularin onunda bulunan bagaj diregini yerinden cikartiyorum ama aracin icinde koyacak bi yer bulamadim servise sordum bilmiyor acaba 7 kisilik duzene her geciste sokup evemi goturacagiz.

2- Uzatilmis garantiyi ne nezana yaptirmak gerekiyor ve fiyati hakkinda bilgisi olan varmi.

3- Paspas ve bagaj havuzu icin hepsi buradadan automix c max lara uygun olanlardan siparis verdim acaba granlarada uygunmu.

4- Servislerde orjinal koltuk kilifi olmadigini soylediler kilif isini nasil cozdunuz koltuklarim acik bej rengi oldugu en ufak birseyde cok kir gosteriyor.

5- Motor koruma icin Dynamic Kote 100 katki maddesi siparisi verdim tavsiye edermisiniz yada ne tur motor korumasi onerirsiniz.

6- Yakit sarfiyati 100 lt de 8.5 olarak olctum ilk edapta biraz fazla geldi dusurme konusunda tavsiyeleriniz varmidir.

Bildiğim kadarı ile uzatılmış garantiyi 15.000 bakımı yapılıncaya kadar yaptırabiliyoruz. fiyatı konusuna gelince 350 tl(1 yıl) civarı diye hatırlıyorum

• quote:

Arkadaslar Merhaba,

aracınız hayırlı olsun zafer bey iyi günlerde kullanın aramıza hoş geldiniz. katkı maddesi kullanımı önerilmeyen bir durum. sıfır araca böyle bir uygulama olmasa daha iyi olur sanırım. bazı sitelerde yağ kanallarinı tıkadığını söyleyenler var. çok aşınmış motorlardan ses gelmesini önleyen bir uygulama. bence sadece temiz yakıt kullanın bakımını zamanında yaptırın. gerekirse ilk yağ değişimini zamanından biraz önce yapın yeterli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

quote:

quote:

Evet bazı arkadaşlar gereğinden fazla olumsuz şeyler yazmışlar. Bir arkadaşımız otomatik park sisteminin çok kötü olduğunu ve farketmese üst balkona vuracağını söylemiş. Yani bu sorun mu şimdi? Araçtan gereğinden fazla ve aracın yapamayacağı şeyleri beklemekten kaynaklanıyor aslında bunlar. Araç üst balkonu nasıl farkedecek anlamadım. Bir diğeri 1. ve 2. vitesin hantal olduğunun yazılmasıydı. Bu da sorun değil aslında. Bu kadar ağır bir aracı yerinden kaldırmak için 1. vites devri düşük tutulmuştur ki tork yüksek olsun. Böyle olunca 1. vitesteyken ayağınızı gazdan çekince motor freni denilen kompresion olayı daha fazla hissediliyor.
    Yani C-Max lar hiç kusursuz demiyorum ama her markada ve her araçta olabilecek küçük tıkırtılar falan olabilir. Bunlar da zamanla giderilir zaten.
    Kazasız sürüşler dilerim. Saygılarımla...

aynı fikirdeyim

• Çok teşekkür ederim hem güzel dilekleriniz hemde değerli bilgileriniz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok teşekkür ederim hem güzel dilekleriniz hemde değerli bilgileriniz için
    arkadaşlar kendi aramızda şöyle bir değerlendirmeye ne dersiniz???
    ben aracımdan genel olarak memnunum,aldığıma pişman değilim diyenler(1)
    ben genel olarak memnun değilim,değmedi diyenler(2)
    katılımlarınızı bekliyorum...teşekkürler...
    bu arada ben ilk (1) olarak kendimi yazdım:)
  • quote:

Ben aracımdan çok memnunum, kesinlikle pişman değilim. Benden ( 1 )
  • quote:

Orijinalden alıntı: YarenYaşar

quote:

Ben aracımdan çok memnunum, kesinlikle pişman değilim. Benden ( 1 )

1 GENEL OLARAK
  • 1.5 :)
  • 1 genel olarak
  • Merhaba 2012 model C-max tdci ocak ayında aldığım aracıma bügün ikinci kez mazot aldım.
    Araç tamamen şehir içi 5 dk lık kısa yolda kullanıldı 4 tane kışlık lastik var ve hava sıcaklığı hep eksili derecelerdeydi.
    42 litre mazot aldım. 520 km yol yaptı. 42/520*100= 8 Lt/100 km. Yol bilgisayarıda 7,9 Lt/100 km gösteriyordu. Şehir içi yaklaşık km de 31 krş yakıyor.
    Mazotu alıp 10 km sonra motoru stop ettiğimde motordan fan sesi şeklinde ses geliyordu. Hava sıcaklığı sıfır derece civarlarında ve radyatör fanının çalışmasını gerektirecek birşey yoktu. Daha önceden forumda okuduğum DPF özelliğinden dolayı olabileceğini düşündüm. Fan kendi dururmu diye bekledim durmadı. Bende aracı çalıştırıp stop ettiğimde fan durdu. Araç henüz 830 km de. Bu durumda ne yapmamız lazım bilmiyorum bilen arkadaşlar yardım edebilirmi?
    Araçtan genel olarak memnun olmamla birlikte baslı müziklerde hoparlorlerin oralardan gelen titreşim Sony müzik sisteminin kalitesine yakışmıyor.
    Ayrıca sağ arka taraftan nereden olduğunu anlayamadığım ses biraz can sıkıyor. Forumda depodan geliyor diyenler var ama ben sesin nereden geldiğini anlayamadım.

• (2) bir daha Ford alırsam allah belamı versin.
    Hoş beni Ford sahibi yaparak bela sahibi de yaptı ya neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolunay35 -- 13 Şubat 2012; 21:28:22 >
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.