Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (234. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.578
Cevap
83
Favori
1.028.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: airturkey

c-max'i tercih sebebim bir arkadaşım aslında.o çok memnun olduğu için ben de aldım.almadan önce bir kaç kez aracını sürme fırsatım oldu.şürüşü güzeldi,beğendim aldım.yalnız testi beton asvaltta yaptığım için kabine pek ses gelmemiş demekki.bozuk yollarda çok fazla ses geliyor al takımdan.fiko c_max arkadaşım aslında yazdığın araçların çoğuna baktım.peugeot ve citroen'i fransiz arabası olduğu için eledim.çok sevmiyorum fransız arabaları,ama tasarımları 10 numara gerçekten.ds4 çok hoşuma gitmişti ama arka camının açılmayışı ve biraz küçük olması yüzünden eledim.qashqai'nin içine sığmadım desem yeridir,boyum 1.86.ix-35'in dizeli çok pahalı diye elemiştim sanırım.verso' hiç düşünmedim.corollam vardı,çok memnundum ama servis canımı çok yaktı ve sıktı.renault'a bir türlü ısınamadım( babamın 75 model reno 12si bunda büyük etken,bir türlü satmadı 30 yıldır) çok da fazla seçenek kalmamıştı.seçimimi yaptım,çok da pişman değilim ama umarım ısınırım.

Sayın airturkey ben de hemen hemen aynı mantıkla c max aldım. buradaki arkadaşların çoğu da mutlaka tüm seçenekleri araştırarak almışlardır mutlaka araçlarını. çünkü 60-70 bin aralığında para verip alınan bir araç mutlaka sonuna kadar araştırılır, kıyaslanır ve alınır. hiç bir araç kusursuz değildir. kendi adıma cmax alma sebeplerimi şöyle sıralayabilirim; güçlü bir motor, kaliteli şanzıman, bana göre güzel bir dış görünüm, iyi ve dolu bir iç dizayn, güvenlik, ve teknolojinin kullanılış şekli. iç dizaynda kullanılan malzeme 1. sınıf mı derseniz hayır. zaten aynı markanın bir üst sınıfı var. s-max de daha kaliteli malzeme kullanılmıştır mutlaka ve galaxy de. ama fiyatlar da ona göre doğrusu, 110-120 bin aralığında. benim kişisel görüşümü soracak olursanız, Türkiye şartlarında 60-70 bin fiyat aralığında alınabilecek en güvenli ve en güzel MPV c-max derim.
    ses olayına gelince, bir çok araçta ses olabilir bence bu biraz da yolların durumuna bağlı sanırım, yollarımız hiç de iyi değil. saygılarmla...

• quote:

Orijinalden alıntı: bege

Yeni yazilim yukleten bir arkadas yakit ortalamasinin dustugunu ama kullanim yonunden eski yazilimin sanki daha iyi oldugunu soylemisti.bilgisi olan varmi?bir de orjinal montajli tv-navigasyon sistemi sizce cikarmi ve arka koltuk baslari icin monitor yada dvd player alan varmi?

resim ekleyemezmisiniz bizim araçlarla karşılaştıralım
  • quote:

Yeni yazilim yukleten bir arkadas yakit ortalamasinin dustugunu ama kullanim yonunden eski yazilimin sanki daha iyi oldugunu soylemisti.bilgisi olan varmi?bir de orjinal montajli tv-navigasyon sistemi sizce cikarmi ve arka koltuk baslari icin monitor yada dvd player alan varmi?

orjinal montajlı çıkar belki ama uygun olur mu bilmiyorum. çünkü tüm ses sisteminin kontrolü de bu merkezden yapılıyor. veya çıksa da çok pahalı olabilir diye düşünüyorum. sanırım kaliteli bir navigasyon alıp cama uygun bir şekilde yerleştirmek en mantıklısı olabilir.
    dvd player olarak şöyle bir şey düşünülebilir aslında:http://www.teknosa.com/kategori/ses_ve_goruntu/dvd_player__recorder/846/110130352/goldmaster_pd760_portatif_dvd_player
    bunların genelde arka koltuğa asma aparatları da var. ister kulaklıkla, ister basit bir ara kabloyla ses sisteminden ses alınabilir. portatif olmasından dolayı piknikte falan da kullanılır aslında.
    veya bu araçlar için daha uygun sanırım akıllı montaj falan var.
    http://www.vatanbilgisayar.com/ses-ve-goruntu-sistemleri/philips-pd9030-pd9030-portable-dvd-player-9-,-usb/productdetails.aspx?I_ID=53974

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiko_cmax -- 8 Şubat 2012; 20:57:10 >

• Resim derken?yazilim icin diyorsaniz son yazilim degil.son yazilim numarasi paylasilmisti cunku forumda.sanirim monitor olarak 5008 lerdekine özendim.philips montaji evet guzel.piranha var bi de tv li.ama montaji cantasiyla.navigasyon icinse on cama monte hosuma gitmiyor gorusu kapattigi icin.2013 fordlarda dokunmatik navigasyonlar olacakms.ama eskilere de monte imkani olurmu bilmiyorum.ek aksesuar olarak cok zayif ford nedense.sonucta hepsi extra kazanc degilmi ford icin.kamyon minibus uretmekten estetigi unutmuslar
  • quote:

Resim derken?yazilim icin diyorsaniz son yazilim degil.son yazilim numarasi paylasilmisti cunku forumda.sanirim monitor olarak 5008 lerdekine özendim.philips montaji evet guzel.piranha var bi de tv li.ama montaji cantasiyla.navigasyon icinse on cama monte hosuma gitmiyor gorusu kapattigi icin.2013 fordlarda dokunmatik navigasyonlar olacakms.ama eskilere de monte imkani olurmu bilmiyorum.ek aksesuar olarak cok zayif ford nedense.sonucta hepsi extra kazanc degilmi ford icin.kamyon minibus uretmekten estetigi unutmuslar

evet çok haklısın, hemen hiç aksesuar yok. şöyle c-max logolu paspas ya da bagaj havuzu falan olsa hiç fena olmazdı doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

quote:

c-max'i tercih sebebim bir arkadaşım aslında.o çok memnun olduğu için ben de aldım.almadan önce bir kaç kez aracını sürme fırsatım oldu.şürüşü güzeldi,beğendim aldım.yalnız testi beton asvaltta yaptığım için kabine pek ses gelmemiş demekki.bozuk yollarda çok fazla ses geliyor al takımdan.fiko c_max arkadaşım aslında yazdığın araçların çoğuna baktım.peugeot ve citroen'i fransiz arabası olduğu için eledim.çok sevmiyorum fransız arabaları,ama tasarımları 10 numara gerçekten.ds4 çok hoşuma gitmişti ama arka camının açılmayışı ve biraz küçük olması yüzünden eledim.qashqai'nin içine sığmadım desem yeridir,boyum 1.86.ix-35'in dizeli çok pahalı diye elemiştim sanırım.verso' hiç düşünmedim.corollam vardı,çok memnundum ama servis canımı çok yaktı ve sıktı.renault'a bir türlü ısınamadım( babamın 75 model reno 12si bunda büyük etken,bir türlü satmadı 30 yıldır) çok da fazla seçenek kalmamıştı.seçimimi yaptım,çok da pişman değilim ama umarım ısınırım.

Sayın airturkey ben de hemen hemen aynı mantıkla c max aldım. buradaki arkadaşların çoğu da mutlaka tüm seçenekleri araştırarak almışlardır mutlaka araçlarını. çünkü 60-70 bin aralığında para verip alınan bir araç mutlaka sonuna kadar araştırılır, kıyaslanır ve alınır. hiç bir araç kusursuz değildir. kendi adıma cmax alma sebeplerimi şöyle sıralayabilirim; güçlü bir motor, kaliteli şanzıman, bana göre güzel bir dış görünüm, iyi ve dolu bir iç dizayn, güvenlik, ve teknolojinin kullanılış şekli. iç dizaynda kullanılan malzeme 1. sınıf mı derseniz hayır. zaten aynı markanın bir üst sınıfı var. s-max de daha kaliteli malzeme kullanılmıştır mutlaka ve galaxy de. ama fiyatlar da ona göre doğrusu, 110-120 bin aralığında. benim kişisel görüşümü soracak olursanız, Türkiye şartlarında 60-70 bin fiyat aralığında alınabilecek en güvenli ve en güzel MPV c-max derim.
    ses olayına gelince, bir çok araçta ses olabilir bence bu biraz da yolların durumuna bağlı sanırım, yollarımız hiç de iyi değil. saygılarmla...

hocam araç kendine baktırıyor gerçekten.zaten bu sene tüm türkiyede 3000 adet civarında satılmış,bulunduğum yerde de 2 tane gördüm şu ana kadar sadece.benim bu bahsettiğim göstergeden gelen tıkırtı sesi yeni focuslarda çok sık rastlanan bir durummuş.eski aracıma göre işimi fazlasıyla görüyor ama keşke ufak tefek problemler de olmasa.mesela bugün bagajı kapattım yukarıdaki düğmesinden arabaya bindim,bagaj kapağı açık uyarısı verdi.tekrar indim aşağı acaba kapağa birşey mi sıkıştı diye fakat herhangi bir şey yoktu.bu hafta 2-3 kere başıma geldi bu olay.ben bu tür problemleri çok önemserim mesela.

• quote:

Bende aynı sıkıntı var eski yazılım ile sanki ilk çıkışı ve ara hızlanmaları daha iyiydi ama araçdaha az yakıyor o bir gerçek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ajanabe

quote:

Dün beni Ford müşteri hizmetlerinden aradılar. Arabanızın egsozundaki bir tapanın değişimi için sizi servise yönlendireceğiz dediler. Bana bulunduğum şehir için servis kaydını oluşturduklarını, yaklaşık 10 dk.lık bir işlem için beni servisten arayacaklarını belirttiler. Böyle bir şey için sizi aradılar mı merak ettim doğrusu?

Not: Aracım 2011 Aralık sonu teslim (2012 model) 1.6 TDCi

Aynı gün servise gittim ve dedikleri işlemi yaptırdım.
    Egsoz tapası dedikleri şey motor bloğu üzerinde büyük bir civataymış. Sarı renk sanki pirinç gibi bir malzemedendi. Yenisini taktılar, o da bildiğimiz çeliktendi. Aşırı ısınma durumlarında pirinç olanı sökmek daha zormuş, bana öyle dediler.
    Bilginize...

(Bir arkadaş sormuş arabamın modelini, imzam da yazıyor ancak tekrar yazayım - 2011 Aralık teslim 1.6 dizel C-Max)

Üstat tablet ten yazdığım için imza göremedim kusura bakma :)

• quote:

quote:

quote:

hocam araç kendine baktırıyor gerçekten.zaten bu sene tüm türkiyede 3000 adet civarında satılmış,bulunduğum yerde de 2 tane gördüm şu ana kadar sadece.benim bu bahsettiğim göstergeden gelen tıkırtı sesi yeni focuslarda çok sık rastlanan bir durummuş.eski aracıma göre işimi fazlasıyla görüyor ama keşke ufak tefek problemler de olmasa.mesela bugün bagajı kapattım yukarıdaki düğmesinden arabaya bindim,bagaj kapağı açık uyarısı verdi.tekrar indim aşağı acaba kapağa birşey mi sıkıştı diye fakat herhangi bir şey yoktu.bu hafta 2-3 kere başıma geldi bu olay.ben bu tür problemleri çok önemserim mesela.

tabii ki bir problem varsa önemsenmelidir. şu ana kadar o şekilde problem hiç yazılmadı. umarım kısa sürede hallolur. kazasız sürüşler dilerim.

• Son Ankara soğuklarıyla benim yol bilgisayarım 11.2 L/100 km göstermekte. Servisin söyleyeceğini biliyorum o yüzden gitmiyorum, vaktim de yok zaten... Göstergenin doğru gösterip göstermediğini bilmiyorum, depo bitince aldığım yakıtla yaptığım yolu oranlayacağım.
  • arkadaşlar es son yazılımın sürüm numarasını verebilir misiniz acaba?
    en son mu diye karşılaştırma şansı doğar en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinozk

Son Ankara soğuklarıyla benim yol bilgisayarım 11.2 L/100 km göstermekte. Servisin söyleyeceğini biliyorum o yüzden gitmiyorum, vaktim de yok zaten... Göstergenin doğru gösterip göstermediğini bilmiyorum, depo bitince aldığım yakıtla yaptığım yolu oranlayacağım.

11 lt çokmuş hocam ya
    dizel mi sizinki?
    ben -4 -5 gibi kar üstünde epey patinaj yaptıktan sonra yani 1.vites en az 10 dk uğraştım 7.5 lt çıktı tüketimim
    11 neymiş öyle ya
    benzin galiba sizinki
  • quote:

Yazılım sürümünü kontrol ettim >> 19.202
    Servis bunun son sürüm olduğunu doğruladı.
     Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı)

Son yazılım sürümünü soran arkadaşlar için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: grafiker

quote:

quote:

Dün beni Ford müşteri hizmetlerinden aradılar. Arabanızın egsozundaki bir tapanın değişimi için sizi servise yönlendireceğiz dediler. Bana bulunduğum şehir için servis kaydını oluşturduklarını, yaklaşık 10 dk.lık bir işlem için beni servisten arayacaklarını belirttiler. Böyle bir şey için sizi aradılar mı merak ettim doğrusu?

Not: Aracım 2011 Aralık sonu teslim (2012 model) 1.6 TDCi

Aynı gün servise gittim ve dedikleri işlemi yaptırdım.
    Egsoz tapası dedikleri şey motor bloğu üzerinde büyük bir civataymış. Sarı renk sanki pirinç gibi bir malzemedendi. Yenisini taktılar, o da bildiğimiz çeliktendi. Aşırı ısınma durumlarında pirinç olanı sökmek daha zormuş, bana öyle dediler.
    Bilginize...

(Bir arkadaş sormuş arabamın modelini, imzam da yazıyor ancak tekrar yazayım - 2011 Aralık teslim 1.6 dizel C-Max)

Üstat tablet ten yazdığım için imza göremedim kusura bakma :)

Önemli değil, kolay gelsin

• quote:

quote:

quote:

Bagajın dügmesine basıp kapanırken araç çalıştırılırsa; bagaj kapısı duruyor, kapanmıyor anladıgım kadarıyla.
    Sizdede öyle oluyor olabillir.

• quote:

quote:

Yazılım sürümünü kontrol ettim >> 19.202
    Servis bunun son sürüm olduğunu doğruladı.
     Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı)

Son yazılım sürümünü soran arkadaşlar için...

teşekkür ederim
  • Daha önce tavan perdemki sorunu yazmıştım sonrası garantiye girmiyormuş diye serviste işlem uyguladılar tavanı söktüler kenarlarından çıkmış olan perdeyi düzelttiler bu seferde tavan perdesi bazen açılmıyor devamlı da ortada yavaşlıyor sonra kapanıyor. Halbuki forumda da ve şikayet .var.com'da da birçok kişinin garantiden tümüyle perdesi değişmiş. Sonra uyanık OTOSAN ne yapmış perde 2500-3000 tl olunca garantili parça garanti dışına çıkmış bir anda artık garantiye girmiyor .Tabii bunu kendileri söylemiyor tirim parçaymış garantiye girmezmiş bunu OTOSAN söyledi.Diğer değişenler neymiş acaba trim değilmiymiş.
    C max 'in çocuk kilidi v.b eksiklerini yazabilirseniz . Perde için OTOSAN'ı haftaya tüketici mahkemesine vermeyi düşünüyorum.Aynı zamanda gittiğim servis beni kazıklamaya kalktı aracım benzinli ve yakıt filtresi de değişiyor diye benimle iddialaştıktan sonra 130 tl fiyat verdikleri aracımı servisten aldım .Başka ford servisine götürdüm yakıt filtresi deponun içindeymiş sorun olmadan değişmiyormuş sonra bu servise gidince yanlış anlamışık keh küm oldular hiçte yanlış anlamadılar halbuki benimle 1 saat tartışıp ucuz yapan yere gitmemi söylemişlerdi. Elimde delil olarak servise girerken çıkan iş emri de var. OTOSAN'ı ve çok iligili, bilgili servisini tüketici makemesine vereceğim. Burada yaz ,çiz sadece kendimizi aldatıyoruz.

NOT: Bu arada perdesi değişen birkaç araçtan araç plakalarını özelden istedip ne hikmetse cevap bile yazmadılar. Kendi başlarına aynı sorun gelse bu kişiler cevap vermeyen hakkında ne düşünür. Millet olarak bencil bir toplum olmuşuz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearless_X -- 10 Şubat 2012; 14:57:05 >

• Daha önce de yazdım, Otosan'ın felefesi "kazıkla kazan" ben de çok pişmanın Ford aldığıma.
    Ama daha da Ford almam, çevremede aldırmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolunay35 -- 10 Şubat 2012; 16:19:46 >
  • Bu araca sonradan taktırılabilicek aksesuarlar nelerdir? Navigasyon,yan basamak yaptırma şansımız varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Reventon*

Bu araca sonradan taktırılabilicek aksesuarlar nelerdir? Navigasyon,yan basamak yaptırma şansımız varmı ?

Maalesef, yeni C-Max şu anda tam anlamıyla, bir aksesuar fakiri.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.