Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (236. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.578
Cevap
83
Favori
1.028.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • +1 memnunum bu sınıftaki tüm araçları kullanmış biri olarak yazıyorum...
  • 1
  • benden de (1)
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Merhaba 2012 model C-max tdci ocak ayında aldığım aracıma bügün ikinci kez mazot aldım.
    Araç tamamen şehir içi 5 dk lık kısa yolda kullanıldı 4 tane kışlık lastik var ve hava sıcaklığı hep eksili derecelerdeydi.
    42 litre mazot aldım. 520 km yol yaptı. 42/520*100= 8 Lt/100 km. Yol bilgisayarıda 7,9 Lt/100 km gösteriyordu. Şehir içi yaklaşık km de 31 krş yakıyor.
    Mazotu alıp 10 km sonra motoru stop ettiğimde motordan fan sesi şeklinde ses geliyordu. Hava sıcaklığı sıfır derece civarlarında ve radyatör fanının çalışmasını gerektirecek birşey yoktu. Daha önceden forumda okuduğum DPF özelliğinden dolayı olabileceğini düşündüm. Fan kendi dururmu diye bekledim durmadı. Bende aracı çalıştırıp stop ettiğimde fan durdu. Araç henüz 830 km de. Bu durumda ne yapmamız lazım bilmiyorum bilen arkadaşlar yardım edebilirmi?
    Araçtan genel olarak memnun olmamla birlikte baslı müziklerde hoparlorlerin oralardan gelen titreşim Sony müzik sisteminin kalitesine yakışmıyor.
    Ayrıca sağ arka taraftan nereden olduğunu anlayamadığım ses biraz can sıkıyor. Forumda depodan geliyor diyenler var ama ben sesin nereden geldiğini anlayamadım.

Arkadaşım -5 derecelerde fan çalışması yüzünden üç defa servise gittim, sebebini bulamadılar. Tek söyledikleri, aracı stop ederken ön cam hızlı buğu çözme ( klima açık) devredeyse yapacağı oldu. Ancak bende stop sıraında hiç açık değildi. Ben de sebep olarak DPF yi görüyorum. Arada biraz 50-60 km lik yol yaptım. Filtre kendini temizledi galiba.Takip ediyorum ve şu an fan problemim yok.

• Bu sınıftaki araçlar içinde bence en iyisi...
    Benden de +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

(2) bir daha Ford alırsam allah belamı versin.
    Hoş beni Ford sahibi yaparak bela sahibi de yaptı ya neyse.

tolunay hocam şikayetlerinizi listeler misiniz?
    çok pişman görüyorum sizi
    bu kadar pişman ettirecek ne yaptı bu araba size
    şu kullanıcılar içinde belki tek "bu kadar" şikayetçi olan sizsiniz
    hem paylaşırsanız belki öfkeniz azalır paylaşırız

değerlendirmeye bende katılayım
    +1 çok memnunum çok konforlu çok yakışıklı müthiş ekonomik değil ancak yinede ekonomik sayılır
    çok km yapılırsa ekonomisi artacaktır eminim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolunay35

(2) bir daha Ford alırsam allah belamı versin.
    Hoş beni Ford sahibi yaparak bela sahibi de yaptı ya neyse.

Sizin söylediklerinize kat ve kat katılıyorum. Adamlar tavan perdemi garantiden birçok kişinin değiştiği halde değiştirmediler zar zor tamir ettiler.
    15 gün sonra çıktı adamlar kullanıcı hatası diyor. Utanmaz arlanmazlar. Perdenin üstüne mi çıktım ne .... yaptım .
    Bir daha Ford alırsam ............... boşluğa yazacak kelime bulamadım. Bıktırdılar artık beni. Serviste dolandırmaya kalktılar,utanmadan şimdi de garantiden 4-5 ay öncesine
    kadar herkesin değişirken ben ise cebimden yaptıracakmışım. Ford mu

• Arkadaşlar Merhaba,

Aracıma ipohone tanıttım sorunsuz çalışıyor fakat Rehberi sesli komut ile çağıramıyorum Rehberden ara dediğim zaman Dizin boş uyarısı veriyor Manuel tuşlarla baktığımda rehberde kişiler mevcut ama sesli komutla rehberden arama işlemini bi türlü beceremedim sizde durum nedir?

Birde Ankarada olan arkadaşlar hangi servisi öneriyorlar hangisi daha uzman ve dürüs
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer.bilir

Arkadaşlar Merhaba,

Aracıma ipohone tanıttım sorunsuz çalışıyor fakat Rehberi sesli komut ile çağıramıyorum Rehberden ara dediğim zaman Dizin boş uyarısı veriyor Manuel tuşlarla baktığımda rehberde kişiler mevcut ama sesli komutla rehberden arama işlemini bi türlü beceremedim sizde durum nedir?

Birde Ankarada olan arkadaşlar hangi servisi öneriyorlar hangisi daha uzman ve dürüs

Sesli arama sadece aracın sistemine tanımlanan numaralar için geçerlidir. Sisteme sizin sesinizle kişileri kaydetmeniz gerekiyor ve yanlış hatırlamıyorsam maks. 20 kayıt yapabiliyorsunuz. Bununla ilgili detaylar kullanım kitapçığında mevcut.
  • bendende 1. memnunum hem cmaxdan hemde ford markasından memnunum. 2.ford aracım ve 3 olursa oda ford olur bi aksilik olmazsa.... daima ford yani :)
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Diğerlerini tam bilemiyorum ama otokoç a kesinlikle gitmeyin servis için.
  • +1 çok memnunum ben aracımda tum aradıklarımı buluyorum ve alıyorum daha ne olsun ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper052005

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Alper bey ben sesli aramayi soyle kullaniyorum ya numara ara diye soyleyip numarayi soyleyerek yada yanlis hatirlamiyorsam en cok aradigim kisileri ismi kaydet menusunden kaydettim ve böylece ariyacagim kişinin ismini soyleyerek ariyabiliyorum.rehberinizdeki kisilerin tamamini alirmi bilmem fakat sizin kisi ismini soylediginizde zaten sizin ses tonunuzu kaydrdiyor ve o kisiyi soylediginizde sizin kaydedilmiş sekildeki srsinizle geribildirim yapiyor ve aramasi icin sizden onay bekliyor evet veya hayir gibi birde bu yontemi kullanin ben kullaniyorum ve gayet cok rahat oluyor iyi gunler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: husooo34

quote:

Orijinalden alıntı: alper052005

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Alper bey ben sesli aramayi soyle kullaniyorum ya numara ara diye soyleyip numarayi soyleyerek yada yanlis hatirlamiyorsam en cok aradigim kisileri ismi kaydet menusunden kaydettim ve böylece ariyacagim kişinin ismini soyleyerek ariyabiliyorum.rehberinizdeki kisilerin tamamini alirmi bilmem fakat sizin kisi ismini soylediginizde zaten sizin ses tonunuzu kaydrdiyor ve o kisiyi soylediginizde sizin kaydedilmiş sekildeki srsinizle geribildirim yapiyor ve aramasi icin sizden onay bekliyor evet veya hayir gibi birde bu yontemi kullanin ben kullaniyorum ve gayet cok rahat oluyor iyi gunler

Ford araçlarının telefon uyumluluk listesi burada. Bazı telefonlar daha kapsamlı kullanılabiliyor. C max ın telefonunuzu ne kadar desteklediğini seçip kontol edebilirsiniz
    http://www.ford-mobile-connectivity.com/overview?id=1&cradle_support=0&box_id=3&intro_date=

Sony cd çalarların ve sesle kontrol sisteminin kullanma klavuzu. İngilizce ama daha anlaşılır. (İngilizce bilenlere)
    http://www.ford-mobile-connectivity.com/files/manual/Ford_BVC_GS_A4_EN.pdf

Genel site adresi: http://www.ford-mobile-connectivity.com/home

• Arkadaşlar aracının egzos tapasını değiştirenler içerisinde performansının değiştiğini hisseden veya tespit eden oldumu. Ben de sanki öyle gibi.tabi psikolojik değilse.
  • +1 bendende kesinlikle araç çok keyifli..

Arkadaşlar buarada aracın yazılım versiyonuna nasıl bakıyorduk?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

arkadaşlar kendi aramızda şöyle bir değerlendirmeye ne dersiniz???
    ben aracımdan genel olarak memnunum,aldığıma pişman değilim diyenler(1)
    ben genel olarak memnun değilim,değmedi diyenler(2)
    katılımlarınızı bekliyorum...teşekkürler...
    bu arada ben ilk (1) olarak kendimi yazdım:)

arkadaşlar genellikle 1 rakamını görüyorum :) saye bildiğim kadarıyla sadece iki kişi 2,bir kişi ise 1,5:)bu aceba çoğunluğun aracından memnun olduğu anlamına mı geliyor ???
    herkese kazasız belasız ve keyifli sürüşler dilerim ...
  • benden de 1
  • Görünen o ki hemen her c-max sahibi aracından memnun ve severek biniyor. sadece bir kişi memnun değil, bana kalırsa o arkadaş da araçtan değil de servisten memnun olmadığından o şekilde yazmış sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.