Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (277. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.057
Cevap
98
Favori
460.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Selamlar. Son dakika aksiligi olmazsa birkac gune faturalandirilmasi yapılıp muhtemelen haftaya teslim edilecek x1 dizel otomatik siparisimiz var. Olmuşken tam ve uzun süreli olsun deyip executive paketinde oldugu dolu bir araba siparis etmistik. Günümüz arabalarına gore onemli eksikleri olsada oldukca tatminkar bir donanım paketiyle geliyor. Bekleme döneminde cx5 ki cok begendigim bir modeldir , tiguan , xc40 ve ismini hatırlamıyorum mercedes'in gl.. modellerini inceledik. Hiçbiri x1 kadar bizi tatmin etmedi. Bunda active tourer gibi cok benzer bir modelden geçmenin yaninda markayı sevmemizin ve servislerde iyi ilişki kurdugum insanların olmasininda etkisi var. Bu süreçte Xc40'a daha bir ağırlık verdim. İstanbul'daki bir showroom satis mudurunu tanıyor olmamın bunda etkisi var. Cok zorlasamda begenemedim xc40'i. Bir büyüğü xc60'a bayıldığım halde küçük kardeş bana o tank gibi sağlam Volvo etkisini yaratmadı nedense. Evin hanımının kullanması için yapılmış ikinci araba izlenimi bıraktı bende. Bunun yaninda yuksek tuketimi olan benzinli motor ve cok dik olan (sirtlik ayarını bulamamış olabilirim) arka koltuk rahatsizligida aklimda kalan birkac olumsuzluk. Ileride para ayirabilirsem xc60'i zorlamak isterim ama.

Aslinda bir tane de 3 kasa rezerve etmistim. Hanim test surusunden biraz keyifli ayrilsaydi onu cok istiyordum. Ama kendi başıma karar verdigim yıllar bir asır öncede kaldı. X1 özellikle hanim için hiçbir surpriz içermiyor. Koltuk ve ayna ayarlarını yapıp yola koyulacak. Bu da cok onemli bir avantaj.

Daha iyileri size nasip olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 27 Ekim 2020; 12:54:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sierre34 kullanıcısına yanıt

Neler var sipariş ettiğiniz araçta? Mahzuru yoksa donanım listesini paylaşır mısınız?

• erdknt E kullanıcısına yanıt

Ne demek? Ne mahsuru olabilir. Rezerve ettiğimiz Eylul ayından beri iki zam görüp fiyati 30bin TL.civarinda arttı maalesef. 616bin TL ile faturalandirilacak insallah. Vazgeçmeyi ciddi olarak düşündüm. Fakat bizim arabaya oldukca tatminkar bir takas fiyati verip zammi tolere ettiler dogrusu. Bizde hadi alalim dedik.

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ
     YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ
     YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

Hayırlı olsun şimdiden.

Donanım olarak oldukça iyi görünüyor.

Normalde 3 senede bir araç değiştiririm ama bu piyasada değiştirmeyi gözüm yemiyor.

2016 model olduğu için artık değerini daha hızlı yitirir mi çekincesi var bende.

Bendeki X1 de bayağı donanımlı. Özel olarak sipariş edilmiş bir araç. Head-up display, Harman/Kardon ses sistemi, geniş ekranlı navigasyon, geliştirilmiş gösterge paneli, anahtarsız giriş ve fabrika çıkışlı M direksiyon var. Ayrı bir jant lastik takımım var.

Acaba satıp üzerine bir miktar koyarak yeni bir araca geçsem mi diye düşünmeye başladım.

Arabamdan memnunum aslında ve elimdeki nakiti de vermek istemiyorum ancak değer kaybı konusunda çekincelerim var.

sizin görüşünüz ne olur bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdknt -- 27 Ekim 2020; 13:26:5 >

Sizin paylasimlarimizi takip ediyorum. X1 için nadir bulunabilecek donanımlı bir arabaniz var. Ben olsam zor vazgeçerdim ondan. Zaman geçtikçe yıpranmaya bağlı beklenmedik masraflar çıkacaktır mutlaka ama bu memlekette bir süre araba deger kaybetmez bence. Ozellikle son kasa x1'in piyasada guzel bir yeri var. Borusan ile yaşadığınız tatsizliklar olduğunu hatirliyorum. Baska bir markami düşünüyorsunuz? Bizim active tourer 2017 model ve 75bin km'ye geldi. Arabamizdan oldukca memnunuz . Her ne kadar rengi , ekstra ozellikleri ve temizligiyle muadillerine gore daha bir çekici olsada sonucta ülkemizde pek ilgi görmeyen mpv sınıfına mensup. Biz de 2 ay içerisinde gelen zamlardan dolayi vazgeçmeyi düşündük ama güzel bir takas fiyati verilince her zaman begendigimiz x1'e geçiş yapalim dedik. Maalesef son günlerde dovizde yaşanan hareketlilige bakınca iyiki almisiz diyeceğiz galiba.

Aslında Borusan’la hiç problem yaşamadım. Hatta yaklaşımlarını beğeniyorum. Sorun yaşatmadılar. Belki başka bir olay aklınızda kalmıştır.

AT ile X1’in altyapısı ortak zaten. X1 biraz daha kaslı duruyor tabi.

Açıkçası XC40’ı gözüme kestirdim. Donanım olarak cazip geliyor. Yeni bir kasa olduğu için onu da 4 sene arkama bakmadan kullanırım diyorum. X1i satıp üzerine 100bin civarı koyarsam alınabilir gibi.

Nakitin çok önemli olduğu günlerde bu işe girilir mi ondan emin olamıyorum.

Kusura bakmayın karıştırdım demek.

Xc 40 test ederseniz fikirlerinizi okumak isterim. Ne bileyim yukarida yazdığım gibi o arabayi sevemedim. X1 ailenin spor yapan fit çocuğu gibiyken, xc40 abur cuburu seven hafif tombalak oğlu gibi gözüküyor bana. Zevk meselesi işte.

Ülkemizin geleceginde kara bulutların gözüktüğü bu gunlerde zor bir karar asamasi sizinkisi.

bir süre daha düşeneceğim. Ona göre karar veririm.

pandemi nedeni ile test sürüşü yasak. Bir yerden kiralayıp denemek en mantıklı çözüm olacak.

Hayirlisi olsun. Saglicakla.

Hayırlı olsun size. Yeni aracınızı kazasız, belasız bir şekilde keyifle kullanmanızı diliyorum.

Aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt

Cok tesekkurler. Son günlerdeki doviz hareketliliginden dolayi epey bir tedirginim. Yarin kotu bir surpriz olmazsa parasini ödeyeceğim. Carsamba satis temsilcisi ne olur ne olmaz diye beni davet etti aslinda ama hem o günün yarim gün olması hem de başka isim oldugundan ugrayamadim.

Hersey iyi güzelde tam otomatikten cift kavramaya gectigim için biraz korkularim var. Her ne kadar sizin ve servisteki arkadaşımın olumlu dönüşleri olsada yine de kafam cok rahat değil. Kullanarak gorecegiz artik.

Daha güzelleri sizin olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 30 Ekim 2020; 11:43:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

Cok tesekkurler. Son günlerdeki doviz hareketliliginden dolayi epey bir tedirginim. Yarin kotu bir surpriz olmazsa parasini ödeyeceğim. Carsamba satis temsilcisi ne olur ne olmaz diye beni davet etti aslinda ama hem o günün yarim gün olması hem de başka isim oldugundan ugrayamadim.

Hersey iyi güzelde tam otomatikten cift kavramaya gectigim için biraz korkularim var. Her ne kadar sizin ve servisteki arkadaşımın olumlu dönüşleri olsada yine de kafam cok rahat değil. Kullanarak gorecegiz artik.

Daha güzelleri sizin olur inşallah.

Şanzımanka ilgili içiniz rahat olsun, tam otomatikten çift kavramaya geçen bir kullanıcıyım ZF8 e göre daha hızlı ama tabiki ZF8 gibi çok sağlam ve kararlı olduğuna inanmıyorum ancak vites değişimleri konusunda çok iyi bir yazılım var diyebilirim. Dsg lerde anlatılan kararsızlıklar hiçbir şekilde yok ve vites değişimlerinde sport modda vites değişimlerinde zf8 de olmayan bir spor his veriyor. Vitesler arasında kırbaç etkisi gibi hafif bir sarsma yapıyor sport modda bu da keyifli oluyor açıkçası. Ana dediğim gibi şanzımanı yinede korumak gerek. Dizelin ekonomisiyle bir hatchback dizel kadar az yakan bir araç sahibi olacaksınız. Sürtünme kaysayısını da satış temsilcisi söylememiştir ben söyleyeyim 0.29cdx değeriyle en iyi SUV sürtünme katsayısı diye biliyorum  YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ 

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt

Verdiginiz bilgiler cok değerli. Sakin kullanan bir çiftiz. Istanbul'un nispeten trafigi sakin bir semtinde de oturuyoruz. Dediğiniz gibi bu yagli cift kavrama sistemde kuru olanlarla kıyasla ciddi bir problem yok gozukuyor. Memnun kalırız zannedersem. Tesekkurler.

XC40'ı ben de test etmiştim. Doğrusunu isterseniz iç malzeme kalitesini hiç beğenmedim. Arka kapı döşemelerinde bildiğimiz araç zemin halısı kaplı idi. Torpido vb. gibi plastik aksamda işçilik gözüme hiç iyi gözükmedi. Eşim de daha dışından görür görmez burun kıvırıp orada bulunan XC60 ile ilgilenmeye başlayınca Volvo macerası başlamadan bitmiş oldu :)

Ben sizin tam tersinize, X1'i satıp üste biraz para artırarak alt sınıfa geçtim. Şu dönemde 500K+ üzeri paraları bir araca bağlamak istemedim açıkçası. Hatta %50'lik sınıfa geçecektim ama o sınıfta araçlar karaborsaya düşmüş :)

• civcivx C kullanıcısına yanıt

xc40 malzeme ve işçilik olarak iyi bir araba değil bence de ancak donanım olarak son derece doyurucu

bahsettiğiniz döşeme sadece arkada değil ön kapılarda da var. Bence de son derece kötü bir seçim. “Sözde” geri dönüştürülmüş materyalden üretilmiş. Çevreci yönünü ön plana çıkarmak içinmiş (!)

BMW’nin temel donanım paketlerinde güncellemeye gitmesi lazım. En temel şeyleri bile opsiyonel olarak görmek üzücü.

• ..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 12 Kasım 2020; 11:23:46 >
  • Tekrar merhabalar.

2020 model 1.6d Xline kullanıcısıyım.

Kışlık lastik ve jant takımı almak istiyorum.

Serviste 17 inch 1200 euro +kdv, 18 inch 1600 E +kdv.

Bana pahalı geldi.

Araç normalde üstünde 18" jant ile geldi.

17 inch jant ve lastik alabilir miyim kış için?

RFT şart mıdır?

Teşekkürler.

• Evime yakın bir benzinlikte genelde hep kendim yıkıyorum aracımı, kullandığım ürünler;

Cilalı şampuan, (turtle wax)
    Yıkama eldiveni, (meguiars)
    Hızlı cila. (Sonax)

İc temizlik içinse,

Sonax (genel temizleyici)
    Lastik parlatıcı (marka söylemeye gerek yok :)

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teksaz16 -- 21 Kasım 2020; 22:36:39 >

• Yolu bilenler vardır diye paylaşmak istedim. Bugün Atatürk Arberoturumuna gittik eşimle birlikte, yolculuğumuza Başakşehir den başladık tem üzerinden yolculuğa başlayıp maslak üzerinden gideceğimiz yere ulaştık ve dönüşte de köy yollarından dönerek evimize geri geldik. Sakin bir sürüştü ama trafik akıcı yoğundu buna ragmen ve kış lastiklerine rağmen benzinli bir arac için oldukca az bir tüketim oldu. Bu sürüşte kazanılmış hızda sürüş özelliğini (coasting) aktif edip ona göre bir sürüş yaptım çok keyifliydi. Uzun yolda daha da verimli kullanılabilir bir özellik.

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.