Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (279. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.056
Cevap
98
Favori
460.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba, bende 7 ileri var bu arızayı hic yasamadım ama bende bur kaç kez yakıttan kaynaklı tahrik uyarısı oldu bir kezde tahrik uyarısı ve bununla beraber kısıtlı güç uyarısı ve vitestede 4.vitesin üzerine cıkmama gibi bir durum oldu ama bunlar bir yazılımla tamamen yok oldu. Sizdeki biraz farklı bende şanziman ariza uyarısı hiç cıkmadı.

Bu araci alma arefesindeyken 6 ileri olandan alıyordum aslında ama adam yamuk yaptı nasip olmadı o xline dı. Umarım sorunu halledebilmişsinizdir en uygun yolla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, bugün Kemerburgaz Kent Ormanına gittim ve oldukça karlı inişli çıkışlı güzergahlarda aracı kullanma imkanım oldu. 4x2 olmasına rağmen karda güzel bir çekiş imkanı sağlıyor araç çıkamadığım yer olmadı. Hatta durup yeniden kalkmayıda denedim gayet tatmin etti.

Yalnız bugün araç sos acil hatası verdi sebebi nedir? Nette araştırınca batarya bitmesi yazıyordu ama bu sistemin harici bir pili mi var? Ayrıca sos sistemi şuanda zaten kapalı değil mi? (Yeni kanunlardan dolayı)

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt

Selamlar. Hangi lastigi kullanıyorsunuz? Bu sene bir yere gitmedigimizden lastik/set almadım ama ileriki seneler için kenara yazayim.

Okuduğum kadarıyla sos arizasi pilden kaynaklanıyor. Tavan kaplamasinin sökülmesi gerekiyormuş galiba. Birkac hafta önce 3 kasa forumunda okumuştum. Nasil oluyorsa sistem hala aktif. Kaza yapan arkadasi arayip ekipleri yonlendirmisler.

• Sierre34 kullanıcısına yanıt

Ben bridgestone driveguard rft kış serisinden aldım, xl lastik ama konforu gayet iyi. Kar performansı oldukca iyi ama arabada karda iyi bir tutuş sağlıyor. Böyle yollara girince aklıma f20 aracım geldi onunla böyle yollarda güzel dans edilirdi ama o da giderdi yine. Tabi gidebilmesi için arka koltukta ekstra bir yolcu yada bagajda biraz ağırlık olması lazım :)

• Merhaba,
    Dün kartepeye kuzuyayla mesire alanına gittim ama bagajım oldukça ağırdı dik ve buz tutmuş yolda onümde durmuş bir araç vardı bizde durduk ama birdaha ilerleyemedim araçla, benim anladığım önden çekiş karlı ve hafif buzlanmiş yolda özellikle arka kısım yüklüyse ön tekerlekler pek bir tutuş sağlayamıyor, tabiki araç dört çeker değil ama yinede daha iyi bir tırmanış beklerdim.

Zincir yada palet olsa böyle olmazdı ama hazırlıksiz yakalandık. Kar çorabı alıp test etmeyide düsünüyorum, alırsam buradanda paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Merhaba,
    Dün kartepeye kuzuyayla mesire alanına gittim ama bagajım oldukça ağırdı dik ve buz tutmuş yolda onümde durmuş bir araç vardı bizde durduk ama birdaha ilerleyemedim araçla, benim anladığım önden çekiş karlı ve hafif buzlanmiş yolda özellikle arka kısım yüklüyse ön tekerlekler pek bir tutuş sağlayamıyor, tabiki araç dört çeker değil ama yinede daha iyi bir tırmanış beklerdim.

Zincir yada palet olsa böyle olmazdı ama hazırlıksiz yakalandık. Kar çorabı alıp test etmeyide düsünüyorum, alırsam buradanda paylaşırım.

Bulabilirseniz "autosock" marka olani alin. Ben herkese tavsiye ediyorum. Bendeki ölçüyü, onceki birkac aracimda kullandım. İlk yarim saat hicbir engel durduramiyor. Sonrasinda uzeri kar ve buzla kaplandigindan tutus hizli bir şekilde düşüyor. Amac zaten kisa süreliğine sizi kaldiginiz yerden kurtarmak. Tavsiye ederim.

Nasil begendinizmi yaylayi? Oranin bekçisi yada restoran işletmecisi olan vatandaş epey bir reklamını yapıyor. Resimlerden cok guzel bir yere benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 1 Şubat 2021; 15:22:54 >

Tavsiye için teşekkürler, bende kar çorabı vardı aslında eski aracım için almıştım bottari marka iyi bir üründü ama bu araçla ebatların alakası yok bu yüzden malum sitede satıyorum :)

Yaylaya gidemedik ne yazıkki 1-2km kala boş bir alanda oyalandık. Güzel bir yer olduğuna şüphe yok, gerçi bu havada kar falan kalmamıştır.

Daha sonra tedbirleri alarak yeniden gitmeyi düsünüyorum.

• Arkadaşlar merhaba,
    Benim x1 de bir sorun oluştu başına gelen varmı sorayım istedim. Motor ikaz ışığım yanıyor. Araçta hiçbir sorun yok normal hayat devam ediyor. Tek ayrıntı var eve gelip parkettiğim sırada boşa alınca motor devri yükseliyor 2.000 civarına yaklaşıp yüksek devirde çalışıyor. Borusana gittim ama 2-3 gün kalması lazım dediler tespit için. Ama vakit olmadığı için bırakamadım. Bu arada önüme 524 tl lik arıza tespit ücreti formu uzatınca sinirlendim. 2-3 saat baktılar ama tabi yeterli değil 2-3 gün kalmalı dediler bende çıktım.1 haftadır bu şekilde kullanıyorum sizce ne olabilir. Bir boşluk bulunca bosh serviste baktıracağım ama malum pandemi hafta sonu kapalı hafta içi işten fırsat bulamıyorum. Araç benzinli

• SLKKVK S kullanıcısına yanıt

Motor ışığı yandığına gore hafızasında bir kayıt açmış olmali. Borusan'dakiler bilgisayar başladığında birsey çıkmadımı?

• Arkadaşlar herkese selamlar,

2015 model E84 kasa X1 sDrive16i için RFT lastik önerilerinize ihtiyacım var.

Araçta yazlık ve kışlık olarak 2 ayrı set kullanıyorum ve aracın bir senede toplam yaptığı yol 10.000 kilometreyi genelde geçmiyor. Aracı genel olarak sakin kullanırım. 5 senelik lastiklerimin üzerinde 6mm'den fazla diş derinliği mevcut.

225/50 R17 ölçülerinde ve 94 yük endeksine sahip 6 alternatif dikkatimi çekti, bunlar haricinde tavsiyelerinize de açığım.

Pirelli P7 Cinturato - * işaretli BMW ekipmanı. ~ 1100 TL / adet

Continental Sport Contact 5 - * işaretli BMW ekipmanı. ~ 1100 TL / adet

Michelin Primacy 3 - MOE işaretli Mercedes - Benz ekipmanı. ~ 1250 TL / adet

Hankook Ventus S1 Evo 2 - MOE işaretli Mercedes - Benz ekipmanı. ~ 1000 TL / adet

Goodyear Efficient Grip Performance - MOE işaretli Mercedes - Benz ekipmanı. 1150 TL / adet

Nokian Powerproof - Aralarındaki en güncel lastik.

Lastiklerin etiket değerleri şu şekilde,

Pirelli > Ses Seviyesi 71 / Yakıt Tüketimi E / Islakta Yol Tutuş B

Continental > Ses Seviyesi 71 / Yakıt Tüketimi E / Islakta Yol Tutuş B

Michelin > Ses Seviyesi 71 / Yakıt Tüketimi C / Islakta Yol Tutuş A

Hankook > Ses Seviyesi 71 / Yakıt Tüketimi C / Islakta Yol Tutuş B

Goodyear > Ses Seviyesi 69 / Yakıt Tüketimi C / Islakta Yol Tutuş A

Nokian > Ses Seviyesi 68 / Yakıt Tüketimi E / Islakta Yol Tutuş A

Önceden kullanmış ve tecrübe etmiş kişilerin tecrübelerine ihtiyacım var.

• aarmaganozturk A kullanıcısına yanıt

Michelin primacy 3'u yakin zamanda sattigim arabada kullanmıştım. Pek konforlu bir lastik değildi.

Goodyear'i 2 onceki arabamda (run flat degildi)kullanmıştım. Sessiz ve konforlu bir lastikti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 7 Şubat 2021; 21:48:36 >
  • Arkadaşlar 2016 benzinli aracımla kasis geçişlerinde kaba gicirdama sesler gelince fakat havaların soğuk olduğu günlerde özellikle ozel servise baktırdım. Salincaklarda sorun var değişmesi gerekir orijinali 7000 tl denildi. Fakat havalar ısınınca bu ses kesildi. Salincak sorununun bu araçların çoğunda oldugu söylendi. On taraf ağırmış diye . Başına gelen ve çözüm üreten oldumu acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araçta da 2019 sonlarında araç daha 35 bin km.de iken bu sorun ortaya çıktı. Borusan bana da 7 bin lira civarı fiyat verdi, 35 bindeki aracın salıncak arızasını bana yıktı. Ses daha sonradan bende de kesilmişti ama araç zaten hafif bir direksiyona sahip olduğu için otobanda yüksek süratte ciddi gezinme sorunları başlayınca geçtiğimiz Eylül'de değiştirmek zorunda kaldım. Sorun aslında salıncakta değil, salıncak burçlarında ama bunlar salıncağa yekpare olduğu için komple değişiyor.

@octaviabrs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 8 Şubat 2021; 11:52:16 >
  • Merhaba;
    Aracımızı değiştirip 2017-2018 model X1 almayı düşünüyoruz. Aracı eşim kullanacak. Yılda 10 bin km’den fazla yapmıyor. Mevcut aracı ile yaklaşık 11-12 litre tüketimi var. Her ne kadar çok km yapmasa da değiştirmişken daha az yakan bir araç alalım diyoruz.
    X1 benzinli tüketimi şehir içi ortalaması ne kadardır ve bu durumda benzer modellerde dizel 40-50 bin TL daha pahalı gibi. Sizce bu farkı vermeye değer mi?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsomania

Merhaba;
    Aracımızı değiştirip 2017-2018 model X1 almayı düşünüyoruz. Aracı eşim kullanacak. Yılda 10 bin km’den fazla yapmıyor. Mevcut aracı ile yaklaşık 11-12 litre tüketimi var. Her ne kadar çok km yapmasa da değiştirmişken daha az yakan bir araç alalım diyoruz.
    X1 benzinli tüketimi şehir içi ortalaması ne kadardır ve bu durumda benzer modellerde dizel 40-50 bin TL daha pahalı gibi. Sizce bu farkı vermeye değer mi?
    Teşekkürler

Merhaba, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.

Kendi aracım 30bin kmde 7 ileri joystick versiyon. İstanbul için eger trafik yoksa ortalamanız 6.0 civarı olur ancak orta yoğunlukta bir trafikte bu oran 7 civarı olacaktır, yogun bir trafikteyse 8.5 9.0 litre arası tüketir bunun üzeri pek mümkün değil. Cok kısa mesafe kullanırsanız ve yolda iniş çıkış trafik ve kasis varsa bu defa 10lt lere yaklaşabilirsiniz ama bu çok sıradışı bir durum tabiki.

Onceki aracım 116d 8ileriydi ve onunla kıyaslarsam, aradaki fark 2ltyi geçmedi, bazı durumlarda 1ltyi bile geçmiyor. Araç ekonomik bir yakıt tüketimine sahip ve basarsanızda 200ün üzerine çıkmakta pek tereddüt etmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

Arkadaşlar herkese selamlar,

2015 model E84 kasa X1 sDrive16i için RFT lastik önerilerinize ihtiyacım var.

Araçta yazlık ve kışlık olarak 2 ayrı set kullanıyorum ve aracın bir senede toplam yaptığı yol 10.000 kilometreyi genelde geçmiyor. Aracı genel olarak sakin kullanırım. 5 senelik lastiklerimin üzerinde 6mm'den fazla diş derinliği mevcut.

225/50 R17 ölçülerinde ve 94 yük endeksine sahip 6 alternatif dikkatimi çekti, bunlar haricinde tavsiyelerinize de açığım.

Pirelli P7 Cinturato - * işaretli BMW ekipmanı. ~ 1100 TL / adet

Continental Sport Contact 5 - * işaretli BMW ekipmanı. ~ 1100 TL / adet

Michelin Primacy 3 - MOE işaretli Mercedes - Benz ekipmanı. ~ 1250 TL / adet

Hankook Ventus S1 Evo 2 - MOE işaretli Mercedes - Benz ekipmanı. ~ 1000 TL / adet

Goodyear Efficient Grip Performance - MOE işaretli Mercedes - Benz ekipmanı. 1150 TL / adet

Nokian Powerproof - Aralarındaki en güncel lastik.

Lastiklerin etiket değerleri şu şekilde,

Pirelli > Ses Seviyesi 71 / Yakıt Tüketimi E / Islakta Yol Tutuş B

Continental > Ses Seviyesi 71 / Yakıt Tüketimi E / Islakta Yol Tutuş B

Michelin > Ses Seviyesi 71 / Yakıt Tüketimi C / Islakta Yol Tutuş A

Hankook > Ses Seviyesi 71 / Yakıt Tüketimi C / Islakta Yol Tutuş B

Goodyear > Ses Seviyesi 69 / Yakıt Tüketimi C / Islakta Yol Tutuş A

Nokian > Ses Seviyesi 68 / Yakıt Tüketimi E / Islakta Yol Tutuş A

Önceden kullanmış ve tecrübe etmiş kişilerin tecrübelerine ihtiyacım var.

Benzer araçta Hankook kullanıyoruz uzun süredir, herhangi bir sıkıntısı yok. Yumuşak sayılabilecek bir lastik.

Efficientgrip ben normal versiyonunu başka araçta kullanmıştım 5-6 sene önce. Çok yumuşak idi o zaman, herkes kısa ömürden şikayetçi idi. Sonradan biraz daha dayanıklı yaptılar diye biliyorum ama takip etmedim.

Fiyatlar yakınmış. Ucuz olacaksa Hankook, ya da parayı basıp Michelin derim. Pirelli'ye hiç yanaşmayın.

Şahsen sorarsanız ben Hankook alırım, 1000 lira cebimde kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 10 Şubat 2021; 12:39:52 >

•  YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ
     YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ
     YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ
     YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

Araç daha öncedende bahsettiğim gibi 30bin kmde ama balatalarım ekranda 900km sonra değiştir uyarısı veriyor. Bu arada uyarı sadece ön balatalarda var arka balatalarda balata fişi olmayabilir mi diye düsündüm ama sacma geldi bana.

Sizce balatalar gercekten bitik mi? Eski aracımda çok daha az kalınliktayken uyarı vermişti, tama emin olamadım.

Arkalar için ayrı fiş var. Önden çekiş araçta zaten arka balata bitirmek zordur çünkü pek bir işlevi yok. 70-80bin gidebilir kullanıma göre.

• 
Sayfa: önceki 277278279280281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.