Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (276. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.057
Cevap
98
Favori
460.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 X1 ler 520.000'e BMW online da kapış kapış gitti. 5-6 araç anında satıldı. Vay be...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gbriel G kullanıcısına yanıt
    Valla hocam yıl sonu teslim 3008 bile 400 binlere dayanmış, 3-4 hafta sonra teslim X1 için normal bence. Tabii bu fiyatların hepsi anormal de, piyasanın durumuna göre normal yani.
  • gbriel G kullanıcısına yanıt
    Hangi paket ve donanım acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

Hayırlı olsun yeni aracınız, makyajlı kasa mı aldınız?

Alıntıları Göster
    teşekkürler. evet, 2020
  • Arkadaşlar merhabalar. ben de x1 dizel aldım. 2019 model. onun başlığını göremedim. apple car play yok araçta. bu konuda yükleten var mı? serviste mi yüklettiniz yoksa özelde mi? bilgi verebilecek olan var mı?
  • arkadaşlar X1 araç için ön park sensörü takılıyor mu maliyeti nedir acaba bilginiz var mı
  • W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    Bende benzinlisi var gayet iyi bir araç. 2 haftadır ikameolarak borusan tarafından verilen 2019 dizel versiyonunu kullanıyorum. gayet tutumlu bir araç dizel ile değiştirmeyi ciddi ciddi düşünüyorum. Hafta sonu edirneye gittim istanbuldan. 200 km hızlarda dahi yol tutuşu vs gayet iyi. Tek kötü tarafları rft nin gürültüsü, aplle care yok,şerit takip sadece uyarıyor çizgide tutmuyor çok saçma.
  • Bugün aracımın polen filtresini değiştirmek için Güngören sanayi sitesine gittin Febi marka karbonlu bir filtre aldım youtube da polen filtresinin nasıl değiştirildiğiyle ilgili birkaç video vardı videolardan birinde gaz fren kısmında yan kapağı sökerek filtreye ulaşılabiliyordu bende o ksmı söktüm ama filtreye ulaşamadım bir başka kaynaktaysa yolcu koltuğunun önündeki boşlukta olduğunu gördüm bu defada o kısmı söktüm ama bu defada sökme işinde çuvalladım yan kapağı torpidonun alt kısmındaki bir parça yüzünden sökemedim hatta sökmeye çalıstığım kısımdaki parçanın küçük bir geçme tırnağınıda kırdığımı farkettim. Hal böyle olunca parçacıya geri gittim bu işi halledebilecek bir özel servise yönlendirdiler 20TL işçilikle işi hallettim.
    Burdan çıkacak sonuç f48 X1 lerde polen filtresinin yeri
    ülkeden ülkeye değişebiliyor ya da ben bu işte bir hata yaptım.

Bu arada filtre 120TL ye alındı, yetkili servis fiyatını bilenler varsa kıyas yapabiliriz. Aracın havalandırma sistemindeki kötü kokular tamamen bitti araç 2017 modeldi ilk defa değişti.

• quote:

Bugün aracımın polen filtresini değiştirmek için Güngören sanayi sitesine gittin Febi marka karbonlu bir filtre aldım youtube da polen filtresinin nasıl değiştirildiğiyle ilgili birkaç video vardı videolardan birinde gaz fren kısmında yan kapağı sökerek filtreye ulaşılabiliyordu bende o ksmı söktüm ama filtreye ulaşamadım bir başka kaynaktaysa yolcu koltuğunun önündeki boşlukta olduğunu gördüm bu defada o kısmı söktüm ama bu defada sökme işinde çuvalladım yan kapağı torpidonun alt kısmındaki bir parça yüzünden sökemedim hatta sökmeye çalıstığım kısımdaki parçanın küçük bir geçme tırnağınıda kırdığımı farkettim. Hal böyle olunca parçacıya geri gittim bu işi halledebilecek bir özel servise yönlendirdiler 20TL işçilikle işi hallettim.
    Burdan çıkacak sonuç f48 X1 lerde polen filtresinin yeri
    ülkeden ülkeye değişebiliyor ya da ben bu işte bir hata yaptım.

Bu arada filtre 120TL ye alındı, yetkili servis fiyatını bilenler varsa kıyas yapabiliriz. Aracın havalandırma sistemindeki kötü kokular tamamen bitti araç 2017 modeldi ilk defa değişti.
    Mann filters sitesinde aracın bilgilerini girdiğinizde sizin araca uyan bütün mann filtreleri çıkarıyor. Kabin filtreleri için de "mounting instruction" dosyası var, şekilli olarak anlatıyor. Orayı bir deneyebilirsiniz.

• Herkese merhaba,
    Bu hafta ikinci el bir 320d alma hevesiyle kendi aracımı satılığa çıkardım bulduğum araç sag çamurluğu sağ farı ve tamponu değişmiş bir araçtı büyük ve ciddi bir kazası olmadığı için ve fotoğrafta da gerçekten sıkıntlılı olabilecek bir durum görmediğim için kendi aracımıda ilana koyup beklemye başladım. Kendi aracım ilandaki 3. Gününde 400bin tlye musteri buldu. Aracı satma kararı alabilmem için bulduğum 320d ye geri döndüm yetkili servisteki evraklarını istedim araç sahibinden.

-Evraklar gelmeden önce sadece ilandan ve bana gönderdiği kazalı resimlerden ve telefonda anlattıklarının özeti: sağ camurluk ön tampon ve sağ far değişti 28bin tl tramer var
    -Yetkili servis evraklarını bana gönderdiğinde gördüğüm başlıca değişenler: ön tampon, sağ çamurluk, ön sağ amortisor, on sağ porya, on sag tekerlek bilyası, motor kaputu, sağ ön enine salincak .. bu liste daha uzun da aklımda kalanlar bunlar.

Bu kadar cok değişen var adam bana 3 tane değişen var dedi pes diyorum. Resmen bizi salak yerine koymaya çalıstı Allah tan servis dosyasına baktım yoksa Istanbul dan Antalya ya yol alacaktım 400bin tlyi cebime koyup :)

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Neden eski 3 kasaya geçmeyi dusunuyorsunuz? X1 ile ilgili bir memnuniyetsizliginiz varsa öğrenmek isterim. Kasim'da gelecek araçlardan birini ayirttim bende

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    X1 den bir memnuniyetsizliğım yok sadece arkadan çekişlli araçlar daha mutlu ediyor beni tek sebep bu. Sürüş keyfi x1de de keyifli ancak eski bir 1 serisi sahibi olarak 3 serisi eski sürüş alıskanlıklarıma daha uygun ama şuanda x1 ile de keyfim yerinde.
    Siz benzinli versiyonu mu sipariş verdiniz? Dizelini bilmem ancak benzinli motorun sesi tınısı bana çok keyif veriyor.

Kasim'da gelmesi beklenen araçlar icerisinde benzinli yokdu. X line bir tane rezerve ettik. O zamana kadar hem ülkemizi hem de dünyayı sarsacak gelişmeler olmazsa aliriz diye düşünüyoruz. Hayirlisi bakalim.

• Sierre34 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun yeni aracınız bir mahsuru yoksa fiyat olarak dizel sıfırlarda durum nedir? 2.elde çok ilginc fiyatlar dolanıyor geçen yıl 340civariydı xline makyajli dizeller şuan kaç oldu kimbilir

Comfort ve executive paketli olanı istedik. Kurlarda oynama olmazsa (mucize beklediğimi biliyorum) indirimlerle (min. %3) 585 bin TL civarı olacak. Bizim arabaya takasta yarisini veriyorlar. Ciddi bir fark vereceğiz alırsak.

• osman kamil haydar O kullanıcısına yanıt
    size de hayırlı olsun. sanırım orijinalde de yok navigasyon dışında.
    trnavig...... yardım edebilir belki.
    1 serisine oluyor, 3800 tl demişti
  • Çeşme tatili dönüşü Bursa Mustafakemalpaşa'ya kadar olan tüketim verilerim araçta eşim ve valizler var. Hızımız 110-120 civarı özel otoyollar kullanılmadı.

• quote:

Merhaba,
    X1 den bir memnuniyetsizliğım yok sadece arkadan çekişlli araçlar daha mutlu ediyor beni tek sebep bu. Sürüş keyfi x1de de keyifli ancak eski bir 1 serisi sahibi olarak 3 serisi eski sürüş alıskanlıklarıma daha uygun ama şuanda x1 ile de keyfim yerinde.
    Siz benzinli versiyonu mu sipariş verdiniz? Dizelini bilmem ancak benzinli motorun sesi tınısı bana çok keyif veriyor.
    Belki biliyorsunuzdur ama hatirlatayim, gecenlerde bir konu vardi bir arkadas 2015 320d de ortasi kaucuk olan motora monte pulley kasnagi kirilmisti, nerdeyse motoru yanacakti sansa hararet yaptirmamisti arkadas.

Ikinci el aliyorsaniz degistirmeniz faydaniza olur. Eger ilk kez duyduysaniz konu linkini atarim, mesajim vardi konuda.

• Merhaba,

Kışlık jant-lastik seti arıyorum 17" yada 18" olabilir. Satmayı düşünen biri olursa benle iletişime geçebilir.

• TR’ye gelen BMW’ler donanımsal olarak çok geride kalmaya başladı.

BMW online’da bulunan araçları inceledim geçen gün.
    Aktif güvenlik donanımları çoğu araçta yok. Üst paketlerle beraber fiyatlar çok fena tırmanıyor.
    Araçlardaki Standart media ekranları çağın gereksinimlerini karşılamıyor.

TRye gelen XC40ta;

Anahtarsız giriş
    Dijital Kadran
    Apple Carplay
    Kablosuz sarj
    Isıtmalı ve elektrikli koltuk
    Kararan iç/dış ayna
    Harman/Kardon ses sistemi
    Adaptif hız sabitleyici
    Şerit takip asistanı
    Kör nokta uyarısı

Standart olarak geliyor. Bunlar satıştaki X1de yoktu. Fiyatı da 609bin tlydi. (Malum sarı sitede 560-580bin bandında 0km XC40 ilanları var)

4 senedir X1 kullanıyorum paketlerde hiçbir gelişme olmadı. Aynı şeyler sunuluyor. Artık yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Keza X3te de benzer durum var. Rakibi olan XC60 çok daha dolu geliyor.

• 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.