Şimdi Ara

YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ (274. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.056
Cevap
98
Favori
460.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Aldığım araçta hız sabitleyici yok. Dışardan yada borusandan Taktıran var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekir33

Arkadaşlar merhaba. Aldığım araçta hız sabitleyici yok. Dışardan yada borusandan Taktıran var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim
    Bende de hız sabitleme yok ama limitöründe yeterli olduğunamu düşünüyorum. 2014ten beri bmw kullanıyorum hiçbir modelde hız sabitleticisi yoktu. Aslında bulunduğumuz bölge bu donanımı kullanılabilirliğini çok etkiliyor ben İstanbul-Bursa arası kullanıyorum aracımı ve uzun yolda otobanıda kullanmıyorum bu sebeple cruise kontrole pek ihtiyaç kalmıyor birde uykumu getirebiliyor.
    Montaj için yetkili servisler ve bu işi iyi yapan yerler var benim youtube dan bildiğim Noyan'ın kanalında sürekli gittiği bir yer var bunun dışında İstanbul da güven veren bir yer bilmiyorum.

• Teşekkürler hocam

• Merhaba,
    BMW 520 aracım var. Bir de Polo aracımız var onu satıp Vw tiguan ya da yeni x1 almayı düşünüyorum. Fiyat farkı 100 bin civarı. BMW sitesinden donanımlarını indiremedim fakat tiguanın donanım paketleri tatmin edici gibi görünüyor. Bu farka değer mi aceba biraz forumu inceledim x1 arızalarından çokça bahsedilmiş soğudum açıkçası biraz. Tşk.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevdiğin

Merhaba,
    BMW 520 aracım var. Bir de Polo aracımız var onu satıp Vw tiguan ya da yeni x1 almayı düşünüyorum. Fiyat farkı 100 bin civarı. BMW sitesinden donanımlarını indiremedim fakat tiguanın donanım paketleri tatmin edici gibi görünüyor. Bu farka değer mi aceba biraz forumu inceledim x1 arızalarından çokça bahsedilmiş soğudum açıkçası biraz. Tşk.
    Merhaba, bende bundan önce f20 ve f20LCI vardı ve şimdide 7 ileri çift kavrama 140hp benzinli x1 var.

Araçla ilgili şikayet anlamında aracı ilk satın aldığım günden bugüne (10bin kmde aldım şuanda 22bin kmde) sadece birkaç kez tahrik uyarısı aldım onda da sebep yakıt kalitesiyle ilgiliydi. Şanzımana bir defa yazılım yapıldı şuanda araçtan oldukça memnunum.

Eski kullanıcıların bahsettiği ön takımdan ses gelme şikayetini aracı ilk 500metre kullanırken bazen deneyimliyorum ama sonra tamamen yok oluyor onu da bu bakımda kontrol ettireceğim. Trim sesi konusunda araç gerçekten çok iyi ses gelen bir bölge yok. F30 ve F20 bu konuda çok iyi değiller. Bunun dışında araç sıkı bir süspansiyona sahip yolda yayıla yayıla gidiyor diyemem ve bu bakımdanda dinamiklik yüksek bir yol tutuş sunuyor. Aracın yerden yüksek olması ve dinamik bir süspansiyonu olmasından kaynaklı çok bozuk yollarda (belki yerleri göçmüş) araç sedan ya da hatchback bir otomobile göre biraz fazla sarsıntılı olabiliyor. Run on flat lastiklerde konfor konusunda diğer BMW ler gibi olumsuz etki ediyor.

Aracın direksiyonu mini cooper countryman lerle ortak olduğu için hisli bir yapıda. Tiguanı daha önce test etmiştim direksiyonu x1 kadar hisli değil. Benzinli motorun ses tınısı gerçekten çok iyi birde son hız olarak zorlanmadan 200ü görebiliyor zorlasam daha gider ama son kaç olur denemek gerek.

Şanzıman olarak ben bu aracı almadan önce çift kavramalara pek sıcak bakmazdım ama bu araçta kullanılan şanzıman gerçekten keyif veriyor ve tam otomatiklere yakın bir karakteri var. Ayrıca ıslak (yağlı) kavramalı bir şanzıman kullanılıyor. Benzinli olanlarda 2000devirde 112km/h hızda gidiyorsunuz bu sayede uzun yolda bu hızlarda gidildiği takdirde 5litre civarında tüketiyor araç.

• Forum merhaba, X1 18isdrive 140hp 7 ileri çift kavrama İstanbul Başakşehir civarı şehiriçi yakıt tüketimi verilerim hertürlü koşulda kullandım. Bir depo bitince benzinlikte çekilmiştir.
     YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

• teksaz16 T kullanıcısına yanıt
    Tşk.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vites kutusundaki problemden dolayı Almanya'dan cevap gelmiş. %60 parça fiyatını kendileri üstleniyor, kalanı ve işçiliğin tamamı bana ait. İşçilik 1300 TL falan tutuyor. Sonuç olarak 3900 TL gibi bir faturayı bana yıktılar anlayacağınız. İlk belirlenen tutar indirimli falan 6700 TL idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 11 Mart 2020; 8:0:9 >
  • X1 18i sdrive aracımın 2. bakımını yetkili serviste 1080tl ye yaptırdım ve şuanda sayaçta diğer bakıma 15bin km olduğu yazıyor.
    Bakımda değişen şeyse yağ ve yağ filtresi. Dışarıda iyi bir yağ, yağ filtresi ve işçilik 600-700den aşağı olmaz diye düşündüğüm için yetkili servisi tercih ettim araç henüz 22bin kmde bu bakımdan da yetkili servisle bağları kopartamamak gerek diye düşünüyorum.
    Diğer filtreleri de yakıt filtresi hariç dışarıdan tedarik etmeyi düşünüyorum hava filtresi olarak mann aldım polende de karbonlu ve iyi bir marka araştırıyorum şimdilik bosch blueprint gibi markalar var fiyatlarda 100-250tl civarı yetkili serviste polen filtresi çok pahalı garantim bittiği için yetkili serviste bundan sonra da sadece yağ yağ filtresi ve yakıt filtresi için planlama yapacağım. Sağolsunlar şuanda gittiğim yetkili servis en ufak bir şikayetimde hiçbir ücret talep etmeden araçla ilgileniyor bu bakımdan daha önce gittiğim Borusan Avcılar a birdaha asla gitmem ikame araç vermeleri çok zor ve hangi şarta bağlı çok belirsiz. Gerçi ben tahmin ediyorum neye göre ikame verdiklerini ama neyse. Birde Avcılar da araçla ilgili ekstra bir şikayetiniz varsa ve garantinizde yoksa arıza tespit ücretiyle cebinizdeki parayı çok kolay alabiliyorlar.

• 2017 x1 aracımı Servis yazılım güncellemesi için çağırdı ama tam bilgi vermediler. 2 gündür araç serviste sorun çıktı diyorlar. Sizi de çağırdılar mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: teksaz16

X1 18i sdrive aracımın 2. bakımını yetkili serviste 1080tl ye yaptırdım ve şuanda sayaçta diğer bakıma 15bin km olduğu yazıyor.
    Bakımda değişen şeyse yağ ve yağ filtresi. Dışarıda iyi bir yağ, yağ filtresi ve işçilik 600-700den aşağı olmaz diye düşündüğüm için yetkili servisi tercih ettim araç henüz 22bin kmde bu bakımdan da yetkili servisle bağları kopartamamak gerek diye düşünüyorum.
    Diğer filtreleri de yakıt filtresi hariç dışarıdan tedarik etmeyi düşünüyorum hava filtresi olarak mann aldım polende de karbonlu ve iyi bir marka araştırıyorum şimdilik bosch blueprint gibi markalar var fiyatlarda 100-250tl civarı yetkili serviste polen filtresi çok pahalı garantim bittiği için yetkili serviste bundan sonra da sadece yağ yağ filtresi ve yakıt filtresi için planlama yapacağım. Sağolsunlar şuanda gittiğim yetkili servis en ufak bir şikayetimde hiçbir ücret talep etmeden araçla ilgileniyor bu bakımdan daha önce gittiğim Borusan Avcılar a birdaha asla gitmem ikame araç vermeleri çok zor ve hangi şarta bağlı çok belirsiz. Gerçi ben tahmin ediyorum neye göre ikame verdiklerini ama neyse. Birde Avcılar da araçla ilgili ekstra bir şikayetiniz varsa ve garantinizde yoksa arıza tespit ücretiyle cebinizdeki parayı çok kolay alabiliyorlar.
    Borusan Avcılar benim için de bitmiştir.
    Çağrı merkezi beni aradı Garantinizi 1 yıl uzatma kampanyamız var dedi, fakat en son bize gelmediğinizden servisimize uğrayın hem ücretsiz kış bakımı yapar hem garantinizi uzatırız dediler, bende buna istinaden konuyu belirterek randevu alıp gittim. Müşteri temsilcisi arkadaşa garanti uzatımı ve ücretsiz kış bakımı için geldiğimi söyleyince ukala bir tavırla bunu ilk kez sizden duyuyorum yok öyle birşey dedi, sabahın köründe işi gücü bırakıp olmayan birşey için o kadar yolu gidince deli oldum, o zaman kış bakımını yapın gideyim dedim, öyle bir şey de yok kış kontrolü yapıyoruz sadece dedi yani gözleriyle bakıp eksik söylüyorlarmış birşeyler satmak için. Sinirlendim çıktım, şikayet edeceğimi söyledim. Arkamdan yana yana beni aradı varmış da kendisinin haberi yokmuş, bende hemen gitmişim vs. Dışarıdan kurumsal bir hava veriyorlar fakat içi boş bunu anladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ubeceren

2017 x1 aracımı Servis yazılım güncellemesi için çağırdı ama tam bilgi vermediler. 2 gündür araç serviste sorun çıktı diyorlar. Sizi de çağırdılar mı.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 20 Nisan 2020; 12:54:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubeceren

2017 x1 aracımı Servis yazılım güncellemesi için çağırdı ama tam bilgi vermediler. 2 gündür araç serviste sorun çıktı diyorlar. Sizi de çağırdılar mı.
    Benim aracımda tahrikle ilgili birkaç kez uyarı çıkmıştı ve bu durumla ilgili serviste şanzıman ve motorla ilgili olarak bir update yapılmıştı belki benzer bir güncelleme olabilir. Idrive ile ilgiliyse çok önemli değildir ama şanzıman ve motorla ilgiliyse ki bendeki tahrikle ilgili birkaç kez sıkıntı oldu ama çok şükür ki 10bin kmde satın aldığım aracım 25bin kmye ulaştı ve ciddi bir sıkıntı yaratmadı.  YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

• bu başlığı daha yeni görüyorum. almadan baksam belki almaktan vazgeçerdim. ne çok kötü tecrübe yaşanmış böyle. bende 2019 sonu 1,5 dizel le aranıza katıldım. umarın bu sorunlarla artık kimse karşılaşmaz.
  • utaritli26 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Sorunlar konusunda umutsuzluğa kapılmayin. Bu araçtan önce bmw olarak 2 tane f20 kullandım ve onlarda da farklı problemler (trim sesleri, klima kayış ötme sesi) gibi ses şikayetleri yaşadım ama yinede bmw den vazgeçmedim çünkü diğer araçlarda da birçok kronik sorun mevcut. Tiguanlarda tavandan su alma en yakın arkadaşımın basına geldi mesela.
    Bizim araçlara gelince benim en korktuğum şey şanzımandı ama onda da belirttiğim gibi sadece bir update yapıldı ve şuanda sorunsuz bir durumda.
    Ön takımdan özellikle soguk ve yağışlı havalarda ilk 200-300mt de gelen sesler belki benim gibi takıntılı tipler için bir problem olabilir ama dediğim gibi bunların çözümü var. Forumdaki arkadaslarımızın yaşadığı tarzda servis odaklı problemler bende olmadı çok şükür hep arkamda durdular.
    Bu arada aracınız hayırlı olsun, hangi şehirde ikamet ediyorsunuz? Şehir içi ve dışı tüketim verilerinizi paylaşırsanız bu aracı merak edenler içinde bir referans olmuş oluruz. Tekrar hoşgeldiniz.

güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. ankara' da yaşıyorum. malum bu pandemi sebebiyle çok fazla kullanamdım. araba henüz 2500 km de. şehir içi ankara trafiğinde ortalama kullanımda 6-6,5 civarı yakıyor(sakin kullanımda sanırım 5-6 arası yakar.). şehir dışı sakin kullanımda 4-4,5 civarı yakıyor.
  • Bizimki 20binlerde şuanda mart ayında bakımı yapıldı, hava filtresinide kendim değiştirdim. Yakıt olarak benimki İstanbul şehiriçi kullanım durumuna göre değişmekle beraber benim bir depoda tükettiğim 8lt civarı oluyor ama dediğim gibi bu şartlara göre değişiyor. Uzun yolda 5.5 - 6.5 civarı gezebiliyorum. Ben rampa ve kasislerin bol olduğu bir yerde oturduğum için yakıt konusunda aracın verimliliğine katkı sağlayamıyorum. Sizdeki motoru bir önceki aracimdaki motordan deneyimlemiştim gayet keyifli bir güç tork dengesi olan bir motor, sessizliğide gayet iyidir.

Ben illallah ettim borusan avcılardan. X1 1.8i 2016 aracımı Hemen yantarafındaki bosch servise gittm. Herşey yarı yarıya. Fren balatalarımı bujilerimi değiştirdim. Hiçbir sorun yok. 4. Bakım için 7.000 tl istedi borusan şok geçirdim.

• SLKKVK S kullanıcısına yanıt
    Fren balatası, buji ve rutin bakım için mi bu paraları istediler?

Evet fatura fotoda
     YENİ BMW X1 1.6 BENZİNLİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLKKVK -- 30 Haziran 2020; 22:3:14 >
  • 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.