Şimdi Ara

##YENİ BİR MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR SİSTEMİ TOPLARKEN UNUTMAMANIZ GEREKENLER## (13.09.2023) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
56
Favori
153.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: SorrowOcean

quote:

Orjinalden alıntı: ÇaPaNOğLu66

@SorrowOcean
    hocam öncelikle öğretmenler günüzü kutlarım
    konuyu ilk açdıgınızdan beri başlıkda bi gariplik sezimlemekdeyim en sonunda yazmaya kadar verdim
    "YENİ BİR SİSTEM TOPLARKEN ŞUNLARI UNUTMAYIN" yerine "YENİ BİR SİSTEM TOPLARKEN UNUTULMAMASI GEREKENLER" daha uygun olur kanısındayım.

iyi forumlar

Teşekkürler güncellerim

Foruma kattıklarınız için, ben teşekkür ederim.

• İlk sayfayı güncelledim yeni bilgiler ekledim (eklenmeye devam edecek) önerilere açığım
  • Oldukca faydalı bilgiler, çok teşekkür ederim.
  • 10 NUMARA BİR ÇALIŞMA
  • Herkese teşekkürler yakında boş vakit bulursam (bayram tatilinde olabilir sanırım) eklemeyi düşündüğüm konular:
    -Uyumluluk (Amd / Intel)
    -Cd/Dvd/Blueray/Floppy
    -Hızaşırtma
    -Profesyonel Grafik Kartlar (ekran kartı kısmına) (bu konuda deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var)

Önerilere ve yardımlara açığım. Şu an bulunan konulara da ekleme yapmak isteyen deneyimli arkadaşlar pm le bana yazılarını gönderebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SorrowOcean -- 11 Aralık 2008; 15:40:17 >
  • arkadaslar benim pc Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20GHz (2 CPUs) 128 mb ekran kartı ve 512 ddr ram var ben ekran kartını ve ramı yükseltmek istiyorum ekran kartını 512mb yapmak istiyorum (crysis oynamak için) sistemime uyar mı

hangi ekran kartını tavsiye edersiniz şimdiden cok teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İsa20 -- 4 Aralık 2008; 20:26:58 >
  • Ellerinize saglık teşekkürler
  • Güzel konu

• yararlı bir konu.teşekkürler
  • Güncellemeler yapıldı. Porfesyonel ekran kartı konsunda hala yardıma açığım tecrübeli kullanıcılardan.
  • hocam çok süper olmuş
    özellikle en sevmediğim şey şu marka takıntısı ve hazır pc ler. özellikle şu hazır pclere oldum olası kıl olmuşumdur
    adam 1500 ytl ye pentium 4 bilgisayar alıyo.insafsız bari adamın bilgisayarına bi ekran kartı tak.onboard ekran kartıyla kakalamışlar adama bide 1 gb ekran kartı demişler adamda bana gelmiş ben crysis niye oynayamıyorum dio
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rodcix.

"2500Ytl'lik sistemle 5000ytl'lik sistem arasında %100 bir performans farkı olma şansı yok Performansı farkı %15-%30 arası olacaktır"

hiç katılmıyorum 9800gx2 ile 8800gt gtx yerini tutmaz %80 %90 kafadan koyar hiçmi testleri incelemezsiniz anlamıyorum

bence bunları genellemek yerine dq6 yerine ds5 anakart 180 dolarlık ram yerine 80 dolarlık demeliyiz (o/c çekilmeyecekse tabi) aksi halde genelleme yapılmaz böyle yaparsan tabiki 5000 lik makine 2500 ile aynı olur ama gelir sen bağlarsan çift kartlı ekran kartını dağıtırsın ortalığı

sadece ekran kartından örnek vermişsin bir de işlemci yönünden bak q9550 ile bir tane ilşemci vardı tam hatırlamıyorum şimdi sanırım qx9650 olması gerekiyor neredeyse eşit performans ama biri diğerinin iki katı fiyetında

• Çok yaralı bilgiler eline sağlık, yeni sistem toplamamda çok yardımcı olacak, emeğine sağlık
  • Çok iyi bir kaynak olmuş eline sağlık. Yeni bilgisayar istiyorum ama okul var ya off...
  • çok güzel bir yazı. kaynak olarak bulundurulmalı...
  • Faydalanan ve teşekkür eden tüm arkadaşlar sağolsun.

Daha fazla merak edilen daha ayrıntı istenen konular varsa lütfen yazın güncelleme yaparım.
  • Merhabalar.
    Konu çok yararlı.çok emek verilmiş teşekkürler.
    Yeni bir sistem topluyorum.Oyun amaçlı.klavye mouse ve monitörüm var.ses sistemimde var.

MSI P43 Neo3-f Anakart
    Corsair Dominator ddr2 1066 4096mb kit (2x2048mb)
    MSI 512mb geforce 9800gtx Plus (psı-E)
    1 TB 7200 rpm 32 mb sata2
    ıntel core2 duo e7200
    aopen h600b siyah kasa

Evimde kullanacağım oyun amaçlı birşey düşündüm.görüşleriniz önemli.
    Teşekkürler.
  • be cool

Sana pmde attım fakat pm kutun dolu olduğu için iletilemedi.. Sağlıklı bir tavsiye yapılabilmesi için bütçe belirtirsen daha iyi yardımcı olunulur. Anladığım kadarıyla özelliklerini belirttiğin tarzda bir sistem toplamayı düşünüyorsun. Ram olarak Dominatör serisi 4Gb kitler kaliteli ve overclock potansiyeli yüksek işini fazlasıyla görür.. Msi p43 Neo-3f Anakart fena değil fakat ileride Cf yapmayı düşünüyorsan tek vga slotuyla canını sıkabilir.. Hdd olarak çoğu kullanıcının gürültüsü yüzünden rahatsız olduğu seagate modellerini tercih etme bence.. Samsung'un 1 Tb'lik modellerini öneririm. İşlemci olarak bu saatten sonra çift çekirdekli core2 duo alınmaz diyorum ben. Tercihini bütçene göre Q serisisi işlemcilerden yana yapmanı öneririm. Yazdığın Aopen h600p hk.da bilgim yok. Psu olarak minimum 500W tercih etmelisin. High Power'in modelleri sessiklik ve amper değerleri bakımında yeterli olur. Son olarak ekran kartı oyunlar için bilgisayarın en can alıcı parçası.. 9800gtx orta seviye ve şuanki mevcut oyunları rahat idare edebilecek türden bir ekran kartı. Ama şartlar müsaitse Zotac gtx260 amp2 neden olmasın dimi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 2 Ocak 2009; 10:04:26 >

• emek veren arkadaşa ben de teşekkür etmek istedim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.