Şimdi Ara

##YENİ BİR MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR SİSTEMİ TOPLARKEN UNUTMAMANIZ GEREKENLER## (13.09.2023) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
551
Cevap
56
Favori
153.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar.. gayet eskiyen vede beni değiştir diyen masaüstümü değiştirmek istiyorum..sizden ricam bana bi tavsiyede bulunmanız...
    en az 2gb ram,512 mb ekran kartı bunlarla çok iyi uyumlu anakart ve işlemci + iyi soğutuculu bi kasa almayı düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum..

not:skystar2 de kullanıyorum bununda toplicam sistemte randumanlı çalışmasını istiyorum

cevaplarınız için şimdiden çok tesekkürler,sorunsuz günler..
  • Çok güzel gerçekten çok yardımcı olur insanlara böyle bilgiler verdiğiniz için teşekkür ederiz çalışmalarınızdan dolayı saygılarımla..
  • teşekkürler
    güzel bir yazı olmuş
    umarım marka ve son sistem fanatikleri okur ve yorumlar ,,,,mühim olan amaca göre araç
    ben 4 yıldır aynı sistemi kullanıyorum

• Tüm yorumlar için teşekkürler. Gözümüzden kaçan bişeyler varsa hatırlatın arkadaşlar

• Power Supply Unit (PSU=Güç kaynağı) bütün sisteminizi besleyen ünitedir. Binlerce YTL'lik sisteminizi ne olduğu belli olmayan PSUlara emanet etmeyin ve kaliteli PSU kullanın.

Evet bu çok doğru bir tespit kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir unsur bilmeyenler için gerçekten yerinde bir uygulama güzel bir tespit...
  • slm kardeş söylediklerin tamamen doğru bende bu hataya düşmemek için elimden geleni yapıyorum şu anda oluşturmaya çalıştığım sistem
    şöyle sende gerisini getirirsen çok sevinirim birde şunu sorucam slı destekleyen güç kaynağı crossfire destklermi yani atiler içinde geçerlimi

anakart:GIGABYTE X48DQ6 X48 DDR2 GLAN+SATA 16X

işlemci:Intel CPU E8400 3.0 GHz 1333MHz 6MB Core2Duo

kasa: Recom Backdraft Siyah Kasa + 600W CyberSnipa PSU kasa
  • @marsay
    Bu başlık altında sistem önerisi yapmıyoruz. Diğer üst konuya danışarak yada yeni bir topic açarak soruna cevap ararsan yardımcı oluruz.
  • Merhabalar çok güzel bir çalışma olmuş teşekkürler.
    Benimde küçük bir tavsiyem ucuzda olsa mutlaka br kesintisiz güç kaynağı.Çünkü ülkemizde elektrik stabil değil voltaj değerlerinde ani çıkış ve inişler oluyor.Biz iki tane PC feda ettik bu yüzden Şimdi akıllandım evimdeki pc de ups kullanıyorum.Bence ucuzda olsa en azından dengeli akım için gerekli diyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: SorrowOcean

Tüm yorumlar için teşekkürler. Gözümüzden kaçan bişeyler varsa hatırlatın arkadaşlar
  • krizden 1 ay önce 500 liraya şahane sistem topladım hiç gerek yok 2mıyarlık pc ye
  • %100 KATILDIĞIM BİR NOKTA VARKİ ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTA.HAZIR PC TUZAĞI.YENİ PC ALACAKLAR ÖZELLİKLE YAŞCA UFAK KİŞİLER ÖZELLİK GİBİ UNSURLARIN DIŞINDA ALACAĞI PC Yİ HAYAL EDER.SATIŞ ELEMANLARI BU TÜR İNSANLARA HAZIR PC LERİ ÇOK GÜZEL Bİ ŞEKİLDE HEMDE ÇOK GÜZEL BİR MEVLAYA OKUTUR.HELE BİDE MARKA CASPER SA.TEK KELİME İLE O İNSANLARA ACIYORUM.O MARKALARA DA HLL OLSUN DİORUM.O ÖZELLİKLERE O FİYATADA SATIYOLAR YA DİYECEK KELİME BULAMIYORUM.ÖLE GÖRDÜĞÜM ŞEYLER VARKİ EKRAN KARTSIZ PC RAMDEN YİYOR ON BOARD FİYAT ÖZELLİKLERİ SAYMIYORUM EKRAN KARTI YOK KELİMEYE HACET DE YOK ZATEN RAM DE 512 256 YİYOR ARKADAŞIN RAMİNDEN PC FİYATI 1.400 YTL 1 SENE ÖNCE DİYECEK LAF YOK.
  • gerçekten çok güzel,bilgilendirici bir konu. Bende yeni çıkacak oyunlar için güzel bir sistem almaya karar verdim.Bana ucuz ve senelerce kullanabilecegim kaliteli bir bilgisayar önerisi yapabilicek bir arkadaş varsa bu konu altında yada email yoluyla beni bilgilendirirse çok sevinirim.teşekkürler
  • yeni bir oyun sistemi istiyorum.
    tavsiyeleriniz baştacıdır.

8800gt 4gb ram x38 board raid o 2*250 ncq hdd e 2180
    bu gitti yerine ne yapalım
  • Çok güzel bir konu.
    Hiç sıkılmadan her kelimesini okudum.
    Eline saglik
  • Emeğine sağlık teşekkürler
  • güsel ve faydalı bilgiler saol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@L! -- 8 Kasım 2008; 18:46:56 >
  • hocam süper bir bilgilendirici yazı olmuş emeğine kalemine(klavyene) sağlık hocam
  • iyi forumlar
  • @SorrowOcean
    hocam öncelikle öğretmenler günüzü kutlarım
    konuyu ilk açdıgınızdan beri başlıkda bi gariplik sezimlemekdeyim en sonunda yazmaya kadar verdim
    "YENİ BİR SİSTEM TOPLARKEN ŞUNLARI UNUTMAYIN" yerine "YENİ BİR SİSTEM TOPLARKEN UNUTULMAMASI GEREKENLER" daha uygun olur kanısındayım.

iyi forumlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ÇaPaNOğLu66

@SorrowOcean
    hocam öncelikle öğretmenler günüzü kutlarım
    konuyu ilk açdıgınızdan beri başlıkda bi gariplik sezimlemekdeyim en sonunda yazmaya kadar verdim
    "YENİ BİR SİSTEM TOPLARKEN ŞUNLARI UNUTMAYIN" yerine "YENİ BİR SİSTEM TOPLARKEN UNUTULMAMASI GEREKENLER" daha uygun olur kanısındayım.

iyi forumlar

Teşekkürler güncellerim
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.