Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.724
Cevap
114
Favori
1.075.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben mezunum. Geçen sene tecilimi yaptırdım bir seneden fazlası doldu. Mayıs 2020 tecil tarihim. Bana kura çıkmadığında ne olacak? Öğrenci değilim belge veremeyeceğime göre ? Tekrar Mayıs 2020 mi yapacaklar ?

Bir de şöyle durum var kura kaç kere ve ne aralıkla yapılacak atıyorum ocakta yapılacak ilki ikinci kurayı da ekimde yapılacaksa ben kuraya yetişemiyorum çünkü tecilim çoktan bitmiş askere çağrılmış oluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeepBlue_ kullanıcısına yanıt
    Askerlik şubeye uğrayın hocam isterseniz. Kendileri biraz daha bilgilendirilmis durumdaydı 3 hafta once gittiğime göre.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim de tercihimde "ödeme bekleniyor" şeklinde gözüküyor. Tecilim 01.02.2020'de bitiyor ancak durum belgesi güncellenmiş ve herkes gibi benim de 31.08.2019' kadar askerlikle ilişiği yoktur. Sınıf ve tertibat bekliyor. şeklinde ibare mevcut.

Şimdi benim askerlik şubesine gitmeme gerek var mı? Yoksa başvuruyu sağlıklı bir şekilde yapmış mıyım?
    Geçici tecil diye bir şeyler konuşulmuş üstlerde... Bu konu hakkında bilgi verebilecek olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepBlue_

Ben mezunum. Geçen sene tecilimi yaptırdım bir seneden fazlası doldu. Mayıs 2020 tecil tarihim. Bana kura çıkmadığında ne olacak? Öğrenci değilim belge veremeyeceğime göre ? Tekrar Mayıs 2020 mi yapacaklar ?

Bir de şöyle durum var kura kaç kere ve ne aralıkla yapılacak atıyorum ocakta yapılacak ilki ikinci kurayı da ekimde yapılacaksa ben kuraya yetişemiyorum çünkü tecilim çoktan bitmiş askere çağrılmış oluyorum
    Hocam tam aynı durumdayız. Benim de Mayıs 2020. Bilgi edinebilirseniz belirtirseniz bana da çok iyi olur. Bu konu büyük sıkıntı çünkü.
  • PaladinRudjack kullanıcısına yanıt
    Tamamdır aynı şekilde sende öğrenirsen haberdar ediverirsin

• PaladinRudjack kullanıcısına yanıt
    Ben de benzer durumdayım, hava alanında sıkıntı çıkar diye eylül ayına tatil planlayamıyorum . Büyük ihtimalle 31 ağustosa gelince otomatik ileri atacak tarih.
  • kardeşim merhaba ben de öğrenciyim başvuruda çıkmazsa ertelenmesini istiyor musun diye çıkmıyor ve bedelli celp tarihlerinden sonra 6 aylık celpleri seçtiriyor rica etsem başvuru formunu atar mısın bi bakayım? edevletten mi yaptın şubeden mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tt95

kardeşim merhaba ben de öğrenciyim başvuruda çıkmazsa ertelenmesini istiyor musun diye çıkmıyor ve bedelli celp tarihlerinden sonra 6 aylık celpleri seçtiriyor rica etsem başvuru formunu atar mısın bi bakayım? edevletten mi yaptın şubeden mi
    Hocam zaten bende de aynı şekilde "Kura çıkmazsa silah altına alınacaksınız" seçeneği çıktı, yani ertelenmesini istiyor musunuz diye çıkmıyor. Askerlik şube de Öğrenci Belgesi'ni tekrar getirdiğim takdirde tecili uzatabileceğini söyledi. Yani sistemde ben de 6 aylık celpleri seçtim sizin gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4cz -- 12 Ağustos 2019; 11:0:28 >
  • Arkadaşlar merhaba

Şuan bir projeye bağlı olarak yurt dışında Afrika'da hastanelerde gönüllü doktorluk yapıyorum bedelli ye başvurdum ama ilk celpleri martta diyorlar ben mart-haziran arası Afrika'da gönüllü bulunacağım yine İstanbul Fatih Şubesi haziranda kadar önce asker kaçakları sonra normal bedelli başlayacak gibi bir şey demiş bilgisi olan varmı?

Bedelliye başvurduğunuz anda Mayıs 2020 tecili iptal edilecek.Kura ne zamansa o tarihe kadar herkese yeni tecil verilir.Diyelim kurada Haziran 2020 celbi çıktı.Tecil sistem tarafından otomatikman terhis olacağınzı ay olan Temmuz 2020ye ötelenir.

İlk kurada çıkmazsanız sistem bu sefer 2. kura tarihine kadar tecil verir.Sizin bir işlem yapmanıza gerek yok.
  • Dh2023 D kullanıcısına yanıt
    Yani kura tek kura ile sınırlı değil ? Peki kuraların tarihi hakkında bilgi var mı ?

İlk kurada çıktım diyelim hemen alınmıcak mıyız askere celpleri mi beklicez?
    Ben herhangi bir işlem yapmadan sistem nasıl anlayacak benim ikinci kuraya kalmak istediğimi ? Bunları sorma sebebim sistem yapacak diye bırakırız takip etmeyi işlem yapmayı vs başımıza iş çıkar o yüzden

Başvurular bittikten 1-2 ay sonra kura olur.Diyelim kura şubatta çekildi.İlk celp 1 ay içinde Mart ayında gider.Son celp Aralık ayını bile bulabilir.Aslında senede 500 binden fazla kapasite var.İsteseler 145 bin kontenjanı 3-4 ay da bile eritebilirler.
    Yıl sonunda başvuru sayısına göre bir program belirlenir artık.

"Bedelli hakkımdan vazgeçtim" diye şubeye gitmezsen sonraki kuralara katılma hakkın devam eder.
    Kura günü e-devletten kontrol edersin.Bir de sevk yerleri ve tarihleri belli olunca cep telefonuna SMS geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dh2023

Başvurular bittikten 1-2 ay sonra kura olur.Diyelim kura şubatta çekildi.İlk celp 1 ay içinde Mart ayında gider.Son celp Aralık ayını bile bulabilir.Aslında senede 500 binden fazla kapasite var.İsteseler 145 bin kontenjanı 3-4 ay da bile eritebilirler.
    Yıl sonunda başvuru sayısına göre bir program belirlenir artık.

"Bedelli hakkımdan vazgeçtim" diye şubeye gitmezsen sonraki kuralara katılma hakkın devam eder.
    Kura günü e-devletten kontrol edersin.Bir de sevk yerleri ve tarihleri belli olunca cep telefonuna SMS geliyor.
    Hocam bu konuda emin misiniz? Kuralar Ocak ayında açıklanacak, onu söylediler de. Kanunda kişi tecil süresi devam ettiği sürece diğer kuralara katılabilir yazıyor. Ben ve arkadaşın durumunda bizim tecilimiz kura açıklandıktan 4 ay sonra Mayıs 2020 yılında bitiyor. Yüksek ihtimalle 2020 Bedelli başvuruları da Temmuz 2020 ya da Ağustos 2020'ye kalıcak. Bizim tecilimiz o zamana yetişmiyor işte. Ben mağdur olacağımızı düşünüyorum. Üstelik başvuran arkadaşların neden sistemlerinde kura çıkmaması halinde 6 ay zorunlu askerliğimi tamamlamak istiyorum benzeri bir ibare var anlamadım. Buna mecbur bırakılıyoruz gibi bir düşüncem var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaladinRudjack -- 14 Ağustos 2019; 12:51:25 >
  • Askerlik tercih işlemlerinde 12. aşamaya geçen var mı 2 haftadır aynı hala. Askerlik durum belgesi de alamıyorum e-devletten sürekli hata diyor yada boş sayfa geliyor
  • Arkadaslar benim bi sorum var. Bedelli basvurusu icin herhangi bir on islem var mi? Mesela yoklama verdikten sonra mi bedelliye basvuru yapiyoruz yoksa sonra mi ya da herhangi bir ilgisi yok mu? Askerlik durum belgesi almam lazim da su an sistem vermiyor. Tesekkurler.
  • Şubeden başvurup da edevlette asal tercih işleminde böyle görünen var mı? Ayrıca 16 gün oldu ödeme çıkmadı hala. https://i.hizliresim.com/r01dE7.png

• Castieello kullanıcısına yanıt
    Bedelli başvurmak istiyormusun hayır ödeme nasıl çıksın?

• redali kullanıcısına yanıt
    Şubeden başvurdum ama bir sıkıntı olmadı.Ayrıca şubeden başvuru yapınca işlemlere şubeden devam ediliyor. O yüzden e-devlette yazılanı çok umursamamıştım

• Valla 15 bin liraya alanlar bedavaya almışlar
  • cixslayer kullanıcısına yanıt
    Bedava neki üstüne para almış gibiler 12 ay için ödediler o parayı biz 6 ay için 2 katını ödüyoruz onlara göre 4 katı fazla ödüyoz

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.