Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LeonardoFibonacci. L kullanıcısına yanıt
    büyük ihtimalle yerleri de değişir. nisan-mayıs'ı haziran temmuz'a yayarlar gibi geliyor bana. diğer aylarda ne yer değişir nede tarih bence. tabi pandeminin durumuna da bağlı.
  • Daha düzgünce Türkçe yazamıyorlar, çok yazık.

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi
  • Ankarada yaşıyorum, ankara mamak çıkmıştı, bunu değiştirip birde burdan mağdur etmeseler bari

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeonardoFibonacci.

Böyle bir haber yapılmış. Haberde Haziran Ayı bedellileri bu tarihte sevk olacak, Nisan bedellileri bu tarihte sevk olacak denmiş. Altına da 28 Mayıs'ta sınıflandırma belli olacak yazılmış. Acaba sadece yerler mi değişecek. Eylül, Ekim gibi aylarda gideceklerin tarihlerinde değişiklik olacak mı acaba
    Nisan celbi kesin 29 haziranda gidiyor mu acaba?

• Sizce Haziran'dan sonra bedelli fiyatını düşürürler mi ? Normalde zam gelecekti ama malum virüs sonrası ekonomi sıkıntılar var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nigya08

Sizce Haziran'dan sonra bedelli fiyatını düşürürler mi ? Normalde zam gelecekti ama malum virüs sonrası ekonomi sıkıntılar var
    Şahsi fikrim öyle bi ihtimal söz konusu olamaz hocam
  • nigya08 kullanıcısına yanıt
    Bim mi orası kardeşim

• 15 Bin TL olduğu zaman gelir rekoru kırmışlardı bedellide. Daha çok kişi para versin diye bir ihtimal düşündüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nigya08 -- 22 Mayıs 2020; 13:28:7 >
  • Yeni Bedelli Askerlik Sistemi

• 40k bile olsa bi sekilde o parayi denklestiririm ve bedelli yapmayi tercih ederim

• Gecen yil ucretini yatirarak bedelli hakkina basvurmustum. Sevk tarihim eylul ayi olarak belirlenmisti. Covid-19 oncesine kadar hersey normaldi cunku herkes planlarini yapmisti. Bedelli askerlik basvurumdan sonra yurtidisinda calisma firsati olustu ve bende yil basindan beri yurtdisinda calisiyorum.

Bedelli askerlik basvurusunu iptal edip yurtdisi tecili yaptirmak istemedim. Cunku 1 ay boyunca yapip askerlik hizmetini bitirmeyi planlamistim. Yillik izin hakki ile 1 aylik sureyi askerde gecirmeyi planlamistim. Ancak Covid-19 sonrasi yeni aciklanan takvime gore, yurtdisinda olan bedelli yukumluleri sevkten 14 gun once yurda gelmek zorunda (mecburi ev karantinasi hala gecerli) Ayriyetten test yaptirip 3-4 gun sonuclari beklemek gerekmekte. Ardindan tabi 28 gun askerlik suresi mevcut. Askerlik bitince karantina uygulanacak mi veya cikista uygulanacak 14 gun karantina ne zaman olacak (askerlik suresi icinde mi yoksa sonrasinda mi) suanlik belli degil

Bu sartlarda temmuz ayina kadar bekleyip, bedelliyi iptal etmeyi dusunuyorum (bir daha basvuramama riski var). Oturma/calisma izni bitimine kadar yurtdisi tecili yaptirmayi planliyorum. Bu haliyle risk tasiyor cunku kontrat uzamasi olmaz ise mecbur 6 aylik askerlik bekliyor.
    Yine de kontrat uzamasi olacak bir durum gorunuyor. Bu durumda mecbur 3 yil yurtdisinda kesin kalmam gerecek. Tum planlar degisti

Bu surecte uzaktan egitim zor gorunuyordu ancak su covid doneminde 1 aylik egitim (karantinalarla sure uzamasini dusunursek) cok mantikli gorunmuyordu. Keske ileri ki bir doneme erteleme hakki taninabilseydi. Cunku virus hala ortada ve asi bulunmadigi surece risk devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Broke116 -- 22 Mayıs 2020; 14:31:4 >

• Tt95 T kullanıcısına yanıt
    Bütün sorular cevaplanmış oldu.
  • Tt95 T kullanıcısına yanıt
    Bu sistemde benim anlamadığım bir olay var bilen açıklasın. Ben sağlıklı şekilde gittim testimi yaptırdım. Dönüşte hastalık kapmış olabilirim, askere giderken otogarlarda kapmış olabilirim, testim negatif ve daha belirmedi hastalık girdim kışlıya herkese yaydım bu nasıl bir sistem açığıdır anlamak mümkün değil afedersiniz ama şu uygulamayı çıkaranlar gerizekalıdır vasıfsızdır. Kaldı ki garanti olması için 2 test yapılması lazım testin doğruluk payı düşük. Allah bunlara akıl fikir versin diyorum sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tt95

Bu sistemde benim anlamadığım bir olay var bilen açıklasın. Ben sağlıklı şekilde gittim testimi yaptırdım. Dönüşte hastalık kapmış olabilirim, askere giderken otogarlarda kapmış olabilirim, testim negatif ve daha belirmedi hastalık girdim kışlıya herkese yaydım bu nasıl bir sistem açığıdır anlamak mümkün değil afedersiniz ama şu uygulamayı çıkaranlar gerizekalıdır vasıfsızdır. Kaldı ki garanti olması için 2 test yapılması lazım testin doğruluk payı düşük. Allah bunlara akıl fikir versin diyorum sadece.
    Pozitif çıkan bir kişi iyileştikten sonramı tekrardan askere alınacak buna göre ki iyileşenler bile taşıyı olabiliyo falan diyolar

• Uzaktan eğitim hayalleri yine suya düşmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: Tt95

Meclis açılınca uzaktan eğitime dönüş olacağını düşünenlerdenim.
    14 gün karantina konusunu şeffaf bir şekilde açıklasalardı böyle düşünmezdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Uzaktan eğitim hayalleri yine suya düşmüş
    Bu dönem bedelli yapacak olmama rağmen milleti kızdırma tarzın hoşuma gidiyor. Şakacı çocuk seni

• Fascism kullanıcısına yanıt
    Umut fakirin ekmeği misali 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Umut fakirin ekmeği misali 😂
    Sallayan çocuk gelmiş gene nasıl gidiyor askeriye :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.