Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.075.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-3CA071BB5

Bu mesaj silindi.
    Öyle olmaz içerde bir ton ihale işi var askersin en çok yaptığın şey beklemek sıkılacaksın birşeyler yiyeceksin kışlanın imkanına göre birşeylerde kullanabilirsin PlayStation sinema falan filanda oluyor.

Temizlik,yemek,bir ton yağlı ihale var yani şu zamanda askerleri(bedellileri) boşuna almıyorlar.Bunun maliyeti kaç olur bilmem ama başvuran sayısına göre neticelenir derim.

Kabaca hesap edersek girilen ekonomik bunalım bağlamında daha çok sayıya ulaşmak için bir düşürme politikası izleyebilirler ama oda şöyle olur.

Şimdi para kazanmak için yedek subay olanda var düz bedelli olanda.

Böyle birşey çıkarsa düz bedelli acemilik sadece doların durumuna bağlı olarak 4 bin dolar(Şuan 27 yapıyor) olur.

Uzaktan eğitim bu ihale o bu şu kazancına göre ise 65 bin(10 bin $) yapılabilir.Zaten uzaklaşmak isteyen her kişi bu parayı verir.

Tabi kur değerleri dövizin o anki durumuna göre değişebilir.

İyi kaynak sağlanır.Savunma ve pek çok şey için para lazım.Askeriyenin bütçesi az aslında muadil ülkelerin bütçelerine kıyasla.Doğru kullanılmak şartı ile tabi.

Zaten şuan çoğu asker çoğunluğu angarya ve yük maksat biraz disiplin etme ve birazda ihale ile yolma faslı yoksa gereksiz bir iş zaten 1 aydan ötesi zarar rütbeli ve çalışan bir asker olmayacaksanız gereksiz bir mevzu askerlik.İş gözü ile bakmak lazım milliyetçi bağlamda iseniz içerdeki durumdan sonra görüşünüz değişebilir yani içerde bambaşka bir durum var çekişme ve ayak kaydırma gibi normal çalışma hayatında görebileceğiniz mevzular mobbing gibi.

Para yararlı olmak koşulu ile benim görüşüm defalarca kezde yazıyorum aslolan 1 ay kadın ve erkeğin bireysel savunma eğitimi almasıdır.Bu dediğime elbet gelecek yakında durum.Düzgün planlama ile tabi bunuda ranta çevirirlerde kadın erkek msb ile anlaşmalı askerlik geçmişi olan kişiler veya faal askerler gözetiminde 1 ay kadınlı erkekli eğitim alacak ve bu zorunlu olacak.Onun dışında askerlik genel anlamda profesyonel olacak.

Askerlik okulları açılacak ve artacak özerk yapıda olacak.Filizden tas tamam bir sistem oluşturulacak.Herkesten ayrıca yıllık erkekten 10 TL, kadınlardan 5 lira(25-60 yaş arası) savunma vergisi alınacak.Buradan gelen parada savunmaya ek bütçe olacak aslında söylemlerim gerekli ama işte bu paraları iyi niyetli kişiler kontrol etmeli ihale yolu ile ona buna peşkeş çekmek değil.

Gerekli olan günümüzün geldiği çağda savunmayı geliştirmek ve bunun için kaynak yaratmak ve tecrübeli personel edinmek.Durum burada yatıyor.Eski tip çoğunluklu planlar bir işe yaramıyor.Her şey masada kazanılır.Teknolojik olarak gelişmek şart aynı zamanda ülke ekonomisini stabil ve yükselen bir ivme kazandırmakta elzem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 23 Mayıs 2020; 16:31:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CTTAA

Merhabalar,

Edevletten bedelli başvurusu yaptığımda askerlik şubesine yönlendiriyordu. Askerlik şubesini aradım. Erteleme olduğu için başvuramadığımı, erteleme iptali yaptıktan sonra başvurabileceğimi söyledi. İşlemi yapmadan önce bir de buraya sormak istedim. Yanlış bir durumun içerisine girmem umarım. Bilgi sahibi olanların yardımını rica ederim.
    Güncel.
  • anilkoc A kullanıcısına yanıt
    Benim bildigim kalici oturma ve calisma izni olanlar icin kaldirdilar. Benim calisma iznim yil sonuna kadar suanlik. Uzatilmasi durumunda kontrat devam edecek.

Daha fazla detay ogrenmek icin konsolosluga mail atacagim. Durumu buraya yazarim merak edenler faydalanmis olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben ödeme yaptım Askerlik Bedelini Ödediniz. Sınıflandırılmanız Bekleniyor. diyor bu aşamada bir şey yapmama gerek var mı?
  • 20 Haziran'da haziran celpi mi gidecek kesin bilgi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakBanyoTerliği

20 Haziran'da haziran celpi mi gidecek kesin bilgi var mı?
    Haziran celbi 20 haziranda
    Nisan celbi 29 haziranda gidecek. Msb duyuru attı bakmalısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fascism

Haziran celbi 20 haziranda
    Nisan celbi 29 haziranda gidecek. Msb duyuru attı bakmalısın.

Alıntıları Göster
    Bulamadım hocam vallahi. Sınıflanırma sonucu 28 Mayıs'ta belli olacak yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakBanyoTerliği

Bulamadım hocam vallahi. Sınıflanırma sonucu 28 Mayıs'ta belli olacak yazıyor.

Alıntıları Göster
    Twitterdan takip etmeni öneririm.
    https://asal.msb.gov.tr/SlaytHaber/celp-ve-sevklere-iliskin-duyuru

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 20 Haziran Ankara Mamak Mebs var mı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Cluster

20 Haziran Ankara Mamak Mebs var mı arkadaşlar?
    Ben varım hocam. En geç 22'sinde teslim olmamız gerekiyor sanırsam.

• Selamlar

Mart ayı içerisinde bedelli askerliğe başvurdum. 9 Haziran'a kadar ücreti ödemem gerektiği yazıyordu.

Bugün askerlik durum belgemi kontrol ettiğimde "sınıflandırılmış yükümlü" olarak yer aldığımı gördüm.

Tercih işlemlerine geldiğimde ise "Daha önce sınıflandırıldığınızdan bu hizmeti kullanamazsınız." uyarısını alıyorum. Bedelli başvurumu göremiyorum.

Ne yapmam lazım?
  • Bir umut temmuzda bedelli ücreti düşer diye bekliyorum

• Bedelli ücreti yeniden düşürülür mü virüsten sonra

• nigya08 kullanıcısına yanıt
    Zamlanınca ödicen yani 😎

• radko kullanıcısına yanıt
    Valla bir umut işte. Ekonomik sıkıntıdan dolayı düşme ihtimali diyen çok kişi var. Haziranın sonlarına kadar bekleyeceğim yine de
  • nigya08 kullanıcısına yanıt
    böyle birşey olursa cok fena küfür ederim.
    gecen senenin 33.250 lirası bu senenin 60 bin lirasına denk. biz bosuna mı yatırdık o zaman
  • locika kullanıcısına yanıt
    Adamlar zam yapmaya yer arıyor ne indirimi yapacaklar bir de.Çok zor bi ihtimal.

• quote:

Orijinalden alıntı: nigya08

Valla bir umut işte. Ekonomik sıkıntıdan dolayı düşme ihtimali diyen çok kişi var. Haziranın sonlarına kadar bekleyeceğim yine de
    Kesinlikle bende bekleyebileceğim kadar bekleme taraftarıyım erken seçim gündemde ve paraya ihtiyaç var.

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.