Şimdi Ara

YENİ AURİS TEST ETTİM, ONAYLADIM VE SATIN ALDIM (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
5
Favori
67.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Killer Loop

yaa dostum çok üzgünüm ama bende derdimi anlatamamışım sanırsam..
    garanti varken benim şanzımanı bakmadılar.. para istediler. seninki garanti sonu nasıl bozulmuş hayret.. iyi gitmiş :)
    öncesinde bozulması bekleneni..

ayrıca yağ yakma sorunda, mmt neden değil anlamadım gitti :)

sende o ara hangi oarçalar değişti merak ettim doğrusu?

sarf malzemesi değişti dğeişti, tatile gitmeden bi gün önce gittim enayi gibi, fren balataları bitmiş dediler, riske girmedim toplam 800 küsür almışlardı evlat acısı gibi gelmişti hiç unutmam..

araç zevk meselesi tabi ona bişi diyemem. beğenerek almışın ne güzel.. güle güle kullan. ona bişi dediğimiz yok.

Senin derdin belli zaten hocam diyorum ya sana göre; "MMT şanzuman diye bir şey olmaması lazım" daha ne anlatcan ama işte adamlar yüzbinlerce satıyor.

-Başka hiç bir parça değişmedi merak etme ki ben sana nasıl anlatcam acaba derdimi? Ha benden önceki sahibinde de 20bin km de çağırmışlar baskı balata değişmiş yine garantiden:) dediğim gibi benim MMT den de bir şikayetim yoktu canavar gibi çıkıp iniyorduk yokuşları anlatamadım galiba sana??? ( Amaa duur sana göre arızalı bu )

(Bu arada yanlış anlaşılma olmasın siz bir sorun çekmişsiniz tamam mahkemelik olmuşsunuz hiç hoş bir durum değil 2009 muydu tam hatırlamıyorum aracınızla, iade de etmişsiniz paranızı almışsınız sizin ki de bir sorun değil demiyorum.)

Yani boşuna konuyu uzatmana gerek yok "sürekli dönüp dolaşıp aynı muhabbeti yapıyorsunuz", arkadaşların da dediği gibi insanları rencide edici, insanların içine sıkıntı vermekten başka bir şey olmayan yanlı yazılarınız kusura bakmayın. Oraya açarsın başlığını yazaarsın sorununu olur biter ama yok topicte sürekli aynı muhabbet başka başlığa giriyorum yine aynı muhabbet.. ve hep aynı... toyota kötü.toyota dandik..toyota eski teknoloji.. Tamam bırakın, aracı alacak olanlar ya da kullananlar versin artık kararını yada yapsınlar paylaşımlarını.

• quote:

Orijinalden alıntı: MucosS

quote:

garanti varken benim şanzımanı bakmadılar.. para istediler. seninki garanti sonu nasıl bozulmuş hayret.. iyi gitmiş :)

sarf malzemesi değişti dğeişti, tatile gitmeden bi gün önce gittim enayi gibi, fren balataları bitmiş dediler, riske girmedim toplam 800 küsür almışlardı evlat acısı gibi gelmişti hiç unutmam..

araç zevk meselesi tabi ona bişi diyemem. beğenerek almışın ne güzel.. güle güle kullan. ona bişi dediğimiz yok.

Senin derdin belli zaten hocam diyorum ya sana göre; "MMT şanzuman diye bir şey olmaması lazım" daha ne anlatcan ama işte adamlar yüzbinlerce satıyor.

-Başka hiç bir parça değişmedi merak etme ki ben sana nasıl anlatcam acaba derdimi? Ha benden önceki sahibinde de 20bin km de çağırmışlar baskı balata değişmiş yine garantiden:) dediğim gibi benim MMT den de bir şikayetim yoktu canavar gibi çıkıp iniyorduk yokuşları anlatamadım galiba sana??? ( Amaa duur sana göre arızalı bu )

(Bu arada yanlış anlaşılma olmasın siz bir sorun çekmişsiniz tamam mahkemelik olmuşsunuz hiç hoş bir durum değil 2009 muydu tam hatırlamıyorum aracınızla, iade de etmişsiniz paranızı almışsınız sizin ki de bir sorun değil demiyorum.)

Yani boşuna konuyu uzatmana gerek yok "sürekli dönüp dolaşıp aynı muhabbeti yapıyorsunuz", arkadaşların da dediği gibi insanları rencide edici, insanların içine sıkıntı vermekten başka bir şey olmayan yanlı yazılarınız kusura bakmayın. Oraya açarsın başlığını yazaarsın sorununu olur biter ama yok topicte sürekli aynı muhabbet başka başlığa giriyorum yine aynı muhabbet.. ve hep aynı... toyota kötü.toyota dandik..toyota eski teknoloji.. Tamam bırakın, aracı alacak olanlar ya da kullananlar versin artık kararını yada yapsınlar paylaşımlarını.

Sn Killer in bence amacı bizleri yada sizi ikna etmek değil. Toyota ya o kadar kızgın ki. Sosyal medyayı forumları kullanarak Toyota almayı düşünen kişileri markadan soğutmak, kulaktan kulağa mm şanzıman problemini yayarak satış düşüşü ile şirketle hesaplaşmak. Bence bunu yapmak hiç de zor değil. İnternet kullanımı yaygınlaşıyor. Bu biz haksızlığa uğrayan müşteriler için oldukça güçlü bir koz. Genelde diğer markalarla da problem yaşayanlar bu taktiği kullanıyor. İşin kötüsü Tiki dağa küsmüş dağın haberi olmamış olayı var. Sadece bizim canımızı sıkıyor. Toyota nın ruhu duymuyor :) Şikayet var .com a bakarsanız. Toyota hiçbir müşteri şikayetine internet üzerinden dönüş ve açıklama yapmamış. VW bile her şikayete geri dönmüş. VW dönmüş de ne olmuş hep aynı klişe cevabı vermiş :)

• bir Auris sahibi olarak, şikayetvar.com 'dan dönüş yapmamasının bir artı olduğunu düşünmüyorum, öyle bir anlatmışsın ki. bence toyota 'nın bir ayıbıdır bu.

Killer isimli arkadaşa gelince, amacı hasıl olmuştur. daha ne diye insanları geriyor bilmiyorum. mecbur muyum Golf almaya: hayır, tipine gıcığım, mal gibi dizayn yapıyorlar bana göre. adam hala anlatıp duruyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuhrer42

bir Auris sahibi olarak, şikayetvar.com 'dan dönüş yapmamasının bir artı olduğunu düşünmüyorum, öyle bir anlatmışsın ki. bence toyota 'nın bir ayıbıdır bu.

Killer isimli arkadaşa gelince, amacı hasıl olmuştur. daha ne diye insanları geriyor bilmiyorum. mecbur muyum Golf almaya: hayır, tipine gıcığım, mal gibi dizayn yapıyorlar bana göre. adam hala anlatıp duruyor...

Hayır Toyotanın şikayetlere dönüş yapmamasını doğru bulmuyorum tabiki. Sadece demek istediğim sanırım şirket politikası olarak sosyal medya aracı ile iletişim kurmuyorlar. Bu benim hoş gördüğüm bir olay değil. Sadece Sn killerin bu kadar çabasına karşı şirketin belki bunlardan hiç haberi bile olmuyor diye bunu bir ironi olarak söyledim. O konu toyotanın eksisidir. Ama diğer şirketlerinde orada klişe cevaplar vermesi sorunları çözüyor havası yaratmalarıda çok inandırıcı gelmedi bana. Anlatmak istediğim oydu.

• quote:

bir Auris sahibi olarak, şikayetvar.com 'dan dönüş yapmamasının bir artı olduğunu düşünmüyorum, öyle bir anlatmışsın ki. bence toyota 'nın bir ayıbıdır bu.

Aynen katılıyorum tipine gıcığım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

sadece mmt değil.. defalarca yazdım tekrar yazmicam..
    motor şu bu bi sürü.. mmt bende yokuş çıkıodu lafı da pek bi göreceli.. bende ve bildiğim 100 kişide çıkmıodu? ee?
    rencide olan okumasın napalım.. rencide olunacak die gerçekleri sölemices mi

• quote:

şikayet var a yanıt vermeme amaçları böle bi sorunu biz kabul etmiyoruz çünkü yok yaklaşımından..
    yani deve kuşu göm kafayı kuma..

golf al diyen oldu mu sana ..
  • Aracım 1000 km.yi yeni geçti. Kalanla birlikte 1100 km.ye uzanıyor. 50 km.yi depo dibi sayıyorum. 300 TL yakıtla tamamı şehiriçi 1050 km. Yani rodaj süresinde dahi 30 kuruşun altı. Üstelik 3 kişi kullanıyoruz aracı :) Sanırım şehiriçi 25 kuruşa kadar inecektir (mazot zammı yok sayarsak). Şehir dışını da kısmetse 2 hafta sonra deneyeceğim. Araçta tek başıma olsam 4lt. hedefim olurdu ama aracım benim dışında 200 kg. ağırlıkla gideceği için 4.5 lt. hedef koydum kendime. Sevgilerle arkadaşlar :D -konuyu da değiştirdim sanırım-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 30 Mayıs 2013; 20:43:29 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrkapo

Arkadaşlar herkese merhaba ismim Mehmet yıllardan beri Toyota kullanıcıyım yeni araç aldım tabıkide Toyota auris forumu uzun zamandır takip ediyorum ancak üyeliğim bulunmadığı için bişeyler paylaşamamıştım .Bazı arkadaşlar inatla Toyota kullanmamış olmalarına rağmen bir Toyota düşmanlığına sahipler nedenini bilemiyorum ancak aurisi merak eden arkadaşlar için bir kaç sey paylaşmak istiyorum

http://www.youtube.com/watch?v=N8C_UKXbRuM

son sistem cihazlarla yapılan hızlanma ve fren testleridir rakipleri i30 golf gibi araçlarında aynı yerde aynı cihazlarla yapılmış testleri mevcut hem fren mesafesi hemde hızlanma süresi olarak aradaki farkı görebilirsiniz 100 km hızda 2 metre kadar hızlanmada ise 0-100 de 1-2 saniye daha iyi cvt şamzumanla yapılan testtir

http://www.haber10.com/haber/226758/#.UaUHfKdrPIV

TÜV Raporu, Toyota'nın kalitesini gözler önüne seriyor. 2-11 yaş arasında bulunan 7,25 milyon aracın incelenmesi sonucunda otomotiv devi, dayanıklılığı ve sorunsuzluğu ile en yüksek performansı gösteren marka oldu.

http://www.youtube.com/watch?v=Eudu11nQ4zw

saygılarımla

Bu arada tüv raporu eski diyenler çıkacaktır çünkü 2010 yılı dahil kapsıyor. 2011-2012 içinde;

http://www.sondakika.com/haber/haber-toyota-alman-tuv-raporunda-ust-uste-3-kez-lider-4170112/

http://www.arabam.com/haber/Sirketlerden-Haberler-Toyota-Alman-TUV-Raporunda-ust-uste-3uncu-kez-lider/Detay-296242

http://www.arabam.com/haber/Sirketlerden-Haberler-2013-Euro-NCAPTE-Segmentlerinde-Ilk-5-Yildizi-Yeni-Auris-Ve-Yeni-RAV4-Aldi/Detay-296680 16 Mart 2013 tarihli haberdir "Yeni NCAP testleri"

Diğer konu başlığında da paylaşmışlar zaten gerekli tüm cevaplar mevcut linklerde, bu kadar kafaya takmaya gerek yok herşeyi, herkes içine sinen aracı alsın, burada hiç bir aracı kötüleme yada karalama yapmıyoruz sonuçta. Allah kaza bela vermesin içinize de siniyorsa gerisi boştur.

Lastik hava basıçlarını 32-33 seviyesinde tutun hocam kafanız takılmasın boş yere. Kitapçıkta da yazmakta zaten.

Bir önceki sayfadaki konuda zaten ne kadar sorunlu araçları olduğunu ALMAN TüV tarafından ispatlanmış merak etmiyoruz hocam daha fazlasını

• bu haberlerde gariplik var.. benim kullandığım auris i anlatmıyor.. motorundan 11 parça değişti.. şanzımanı sürekli yolda bıraktı.. bu mu kalite.. o zaman sonraki araçlarım tüv e girmemiş ki tüv ölçemememiş
    hadi ölçmüş olsun, 4 sene kullan mış mı tüv deki arkadaşlar benim gibi

bu arada tüv belgeleri nerede? Zira bunlar haber sadece? belge göremedim.. olsada inceleme şekil ve metodlarıda önemli.. onlar alıp aracın yıpranmışlığını inceliyor muhtemelen.. dediğim gibi, mmt toyota alıp kullansınlarda görüm kendilerini

hadi var sayalım çok kaliteti araçlar.. ama kullanıcı dostu olmaktan uzaklar.. yani teknoloji yok araçlarda..

• bir yıl önce 70bn km de başıma 3-4 bin tl masraf açan eşimin aurisini satmaktan duyduğum sevinci anlatamam ki aynı sevincide kıa rıo alarak hala yaşıyorum ama 15bn tl daha olsaydı kesin yeni kıa ceed alırdım asla müşterisine para kaynağı olarak bakan ve servislerde soyan toyota ve vw den uzak durur ve her tanıdığımıda uzak tutarım ama yok illa canım yansın sonra bende karar veririm dersen onada bişey diyemem gzl kardeşim..
  • Kia mı? Hani şu Cüneyt Arkın'ın bir zamanlar karete yaparak çıktığı reklam mı? Kusura bakmayın ama Kia deyince aklıma "İHLAS EV ALETLERİ" geliyor. Güven tesisi için birkaç yıl daha geçmesi gerekiyor sanırım. Bu durum bir de Proton için vardı galiba :)
  • herkesin düşüncesi hocam saygı duyarım ben alın demedim deneyin test edin dedim sadece ki o şartta zaten kıa nız olacaktı...bende siz gibi düşünenlerden dim ama şimdi iki tane kıa aracımız var... umarım kazasız belazıs iyi günlerde kullanırsınız aracınızı bi kaç yıl yada 80-100bn km kullanın sizinle tekrar yazışmak isterim...
  • Wolkswagen de şikayet edip renault ya geçen, kia dan bıkıp toyotaya geçen , toyota dan şikayet edip hyundai ye geçen bu şekilde araç değiştiren yüzlerce insan vardır eminim, her marka da belli oranda sorunlu araba çıkabilir bmw , mercedes den bile şikayet eden vardır interneti biraz araştırın göreceksiniz. Sorun o sorunlu araçların birilerine rastgelmesi ve o kişinin genelleme yapıp markanın tüm araçlarını kötülemeye başlaması diye devam ediyor. Her marka da sorun vardır kesinlikle ama hangisinde daha çok 100 arabaya baksak kaçı sorunlu diye amcam da toyota var berbat yiğenim de kia var işe yaramaz eniştem de ford var plasiği kalitesiz, emmim de şu var yokuş çıkmıyor mantığıyla ancak si.ik yarışına döner burda ki tartışmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

herkesin düşüncesi hocam saygı duyarım ben alın demedim deneyin test edin dedim sadece ki o şartta zaten kıa nız olacaktı...bende siz gibi düşünenlerden dim ama şimdi iki tane kıa aracımız var... umarım kazasız belazıs iyi günlerde kullanırsınız aracınızı bi kaç yıl yada 80-100bn km kullanın sizinle tekrar yazışmak isterim...

Size de hayırlı olsun. Biz Türk milletinde bu ayran gönüllülük olduktan sonra, sanırım ne ben, ne de siz 80-100.000 km. de hala aynı aracı kullanır olacağız :)
  • Şu dizel Auris'lerde M/M multimode şanzıman konusunda bilgi alabileceğim detaylı bir kaynak verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgdstpgl

MERHABA ARKADAŞLAR,
    DÜN TOYOTA ELAZIĞ BAYİİNE GİTTİM VE YENİ AURİSİ TEST ETTİM.
    ÖNCELİKLE TEST ETTİĞİM ARAÇ 1.4 DİZEL MULTİMODE ŞANZIMANLIYDI.
    YAKLAŞIK 3-4 YIL ÖNCE COROLLA HB MULTİMODE KULLANMIŞ BİRİ OLARAK ŞANZIMAN İLE İLGİLİ ÇEKİNCELERİM VARDI.
    ŞUNU DİYEBİLİRİM Kİ YENİLENDİĞİ ANLATILAN MULTİMODE ŞANZIMAN ÇİFT KAVRAMALI BİR ŞANZIMAN TADINA YAKIN BİR KEYİF VERDİ BANA.
    ARACIN DIŞ GÖRÜNTÜSÜ ÇOK İDDİALI VE GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL VE DİKKAT ÇEKİCİ, HELE DE BEYAZ RENK CAM TAVANLI OLANI MÜTHİŞ DURUYOR.
    İÇ DİZAYN ALGISI KİŞİYE VE ZEVKE GÖRE DEĞİŞEBİLİR, YALNIZ BEN ŞAHSEN BEĞENDİM, İÇ MALZEME KALİTESİ YETERLİ DÜZEYDE TATMİN EDİCİ.
    Kİ BEN BİR SÜREDİR GOLF 7 SİPARİŞ EDİP BELEYEN BİRİ OLARAK, YENİ AURİSİ GERÇEKTEN BEĞENDİM.
    YOL TUTUŞU, SES YALITIMI, MULTİMODE ŞANZIMANIN DAHA SERİ HIZLANMA YETENEĞİ, BLUETOOTH DESTEKLİ OLAN VE 6.1" DOKUNMATİK EKRANDA TÜM TELEFON REHBERİNİZİ GÖREBİLMENİZ BENİM İÇİN EN BÜYÜK ARTILAR.
    SONUÇ OLARAK DÜN İTİBARİYLE YENİ AURİS 1.4 D-4D Advance Skypack M/M Beyaz renk versiyonunu satın almış bulunarak, aynı paraya Golf 7 nin benzinlisi alma isteğime son vermiş bulunmaktayım.

KENDİ ARACIM

YENİ AURİS TEST ETTİM, ONAYLADIM VE SATIN ALDIM  YENİ AURİS TEST ETTİM, ONAYLADIM VE SATIN ALDIM

BEYAZ RENK FARKLI ARAÇLAR

YENİ AURİS TEST ETTİM, ONAYLADIM VE SATIN ALDIM  YENİ AURİS TEST ETTİM, ONAYLADIM VE SATIN ALDIM YENİ AURİS TEST ETTİM, ONAYLADIM VE SATIN ALDIM YENİ AURİS TEST ETTİM, ONAYLADIM VE SATIN ALDIM

yab abi övmeyin şu kalas gibi arabayı,hele corolla tam bir facia,toyotanın neyini beğeniyonuz,onun yerine al yeni opel astra bak bakalım konforun kalitenin keyfine,niyemi böle konuşuyom,ablamın aurisi var,bayadır kullanmışlığımda vardır,geçen bi biniyim dedim,ohaaa şok oldum,tüm yan pencere hava yastıkları yerinden oynuyo,düştü düşecekler,dedim abla gacır gucur ediyo bune böle,dedi adi araba aldık,keşke başka marka alsaydık,eeeee dedim sana dimi dedim,neyse hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: hsnsylk

Wolkswagen de şikayet edip renault ya geçen, kia dan bıkıp toyotaya geçen , toyota dan şikayet edip hyundai ye geçen bu şekilde araç değiştiren yüzlerce insan vardır eminim, her marka da belli oranda sorunlu araba çıkabilir bmw , mercedes den bile şikayet eden vardır interneti biraz araştırın göreceksiniz. Sorun o sorunlu araçların birilerine rastgelmesi ve o kişinin genelleme yapıp markanın tüm araçlarını kötülemeye başlaması diye devam ediyor. Her marka da sorun vardır kesinlikle ama hangisinde daha çok 100 arabaya baksak kaçı sorunlu diye amcam da toyota var berbat yiğenim de kia var işe yaramaz eniştem de ford var plasiği kalitesiz, emmim de şu var yokuş çıkmıyor mantığıyla ancak si.ik yarışına döner burda ki tartışmalar

kardeş insan oğlu duyumsuzdur,full 4 full mersedese binenler ah ulan der ferrari olacaktıki altımda,2-3 sene sonra alır bi ferrari,ulan nerden aldım,yıllık vergisi ve benzin masrafıyla full + full mersedes alrdım der,bu böle uzayıp gider

• Bizde Ablama bir kaç sene önce 2. el 70 binde dizel auris aldık mmt şanzuman bende alırken aman alma vitesi şöyle fena aman şöyle kronik sıkıntıları var diye engel olmaya çalışmıştım(killer loop un forum msjlarını okudukça endişelenmemek mümkün değildi çünkü) . Yine de almıştı. Şimdi ise iyi ki almış diorum çünkü benzinin fiyatı 5 tl olduğu bir dönemde otomatik ( yada yarı otomatik herneyse) dizel olupta 6-7 lt yakan araç candır. Zira bizim 1.6 2007 corollamız 8 den aşağı inmiyor. kaldı ki aynı depyola dizel 1000 km ye yakın mesafe gideken benzinlide böyle bir şey zor. Herneyse kısacası araba işi kişiden kişiye değişiyor. Benim için vitesin 1 den 2 ye geçerken silkelemesi değil, ne kadar yaktığı, yol tutuşu, yolda verdiği güven kıstas. Başkası için cam tavan yada donanım olabilir. Ama insanlar bu forumları okuyup belkide alacakları araçlardan vaz geçiyor yada yeni aldığı aracından soğuyor. Gerçi şöyle biri durumda var illaki fabrika çıkışlı sorunlu araçlar vardır ki bu her modelde olabilcek bir şey. Bence herkes almadan bir test sürüşü yapıp kendi karar vermeli çünkü yorumlar daima subjektif kalacaktır.

• 2013 yeni corolla ilk kullanımda 10 lt gosterdı daha sonra sakın kullandım bi süre 6,5 litreye kadar dustu , ekranda bi shift gostergesı var duz yolda 1500 2000 devirde vites yukselt dıyor .

yanlız ben hala yokusta kalkıs destegını kullanmadan dık bi yokusta stop ettiriyorum (8 yıldır arac kullanıyorum) alısma meselesı herseyı elektronık yapmıslar gaz kelebegı bıle ole
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.