Şimdi Ara

YENİ AURİS TEST ETTİM, ONAYLADIM VE SATIN ALDIM (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
5
Favori
67.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tubul

Benim için özelliklerin kralı CRUISE CONTROL yıl 2013 toyota dizelde hala YOK, ve 1.4 motorda ısrarı anlamak mümkün değil , bu yüzden toyota liste dışı !

dostum bunun açıklaması çok kolay.. ar-ge yok artık toyota da.. ve az maliyet çok kazanç amacındalar.. bozulmazlık felan hikaye..
    valf 90 lı yıllarda terk edildi çoğu marka tarafından..
    sonuç, az maliyet çok kazanç..
  • Araçtan çok iyi anlayan ve servis te çeken bir tanıdığım dizel ceed sahibi ve bayağı bir övüyordu aracını ama çocukları aracı hiç sevmedikleri için az kaldı satıyordu. Ben de araç almadan önce tercihlerimden öne çıkan 3 araç içinde Auris dizel der demez, hocam hemen al, hiç düşünme dedi ve ben, Ortaköy Toyota'ya o yolladı. Hocam boşver onları sen git Kia Ceed al demesi gerekmez miydi?

Ceed'in bende böyle bir hatırası da vardı :D :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer Loop

quote:

Benim için özelliklerin kralı CRUISE CONTROL yıl 2013 toyota dizelde hala YOK, ve 1.4 motorda ısrarı anlamak mümkün değil , bu yüzden toyota liste dışı !

dostum bunun açıklaması çok kolay.. ar-ge yok artık toyota da.. ve az maliyet çok kazanç amacındalar.. bozulmazlık felan hikaye..

her yerde sen varsın bi git kardeşim

CC temmuz ortası gibi dizeller için geleceği söylendi servisten tabi göreceğiz. 1,4 motor içinse şöyle bakmak lazım. İlk toyota 2006 da dizeli çıkardığında piyasadaki en güçlü dizel motora sahipti. Ama zamanla dizel motorların yaygınlaşmasıyla diğer markalar dizele bolca yatırım yaptılar. Toyota ise hep bahsedildiği üzere verimlilik ve sorunsuzluk esası üzerine bir marka olduğu için biraz geçte kaldı gözüyle bakılıyor. Ama o 1.4 motor sorunsuz ve verimlilik olarak çok iyi bir yakıt tüketimine sahip. Artı performansa olarak kullananları bence dinleyin, kimseyi üzmemiştir.

Buradan bakarsak Honda daha bu sene dizel motor getirdi?? Toyotadaki olmayan arge hybrid ve benzinli motorlardaki valfmatic vb. gibi verimlilik teknolojileri fazlasıyla uğraşmakta.

Bu haftasonu 260km yol yaptım 200km. si izmir - bergama arası geçti yolu bilenler vardır. Benzinli aracımla ortalama yakıt tüketimim 6,2 Lt. oldu. Aracım şuan daha 490km de. Daha başka söze gerek yok herhalde.

toyota da ar-ge yokmuş tebrik ediyorum seni bunun için dediğim gibi senin mesajlarını tarayanlar zaten görüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MucosS -- 27 Mayıs 2013; 8:21:58 >

• Evet yazdıklarım CVT içinde geçerli. Artı fren balatalarınında uzun dayanımı için tavsiyem frenlemelerde CVT şanzumanda vites küçültün. Direksiyondan kulakçık burada çok iyi iş yapıyor. Hem balataya daha az yük biner hem motor freni sayesinde daha verimli bir frenleme yapabilirsiniz. Bu esnada yine motoru ilk km lerde açma konusunda düşük viteste frenleme esnasında devir yükseleceği için bu konuda da oldukça faydalı olur.
  • Orhan hocam verdiğin bilgiler için teşekkürler . Ben Yüzde 90 oranında kararımı verdim Dizel ve Active donanım seviyesi düşünüyorum tek sorun cam tavandı benim için ondan da artık vazgeçtim sayılır. Devamlı ses çıkaran bi tavan istemiyorum . Kullanan arkadaşların daha fazla yorum yazması fena olmaz aslında ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MucosS

quote:

quote:

her yerde sen varsın bi git kardeşim

CC temmuz ortası gibi dizeller için geleceği söylendi servisten tabi göreceğiz. 1,4 motor içinse şöyle bakmak lazım. İlk toyota 2006 da dizeli çıkardığında piyasadaki en güçlü dizel motora sahipti. Ama zamanla dizel motorların yaygınlaşmasıyla diğer markalar dizele bolca yatırım yaptılar. Toyota ise hep bahsedildiği üzere verimlilik ve sorunsuzluk esası üzerine bir marka olduğu için biraz geçte kaldı gözüyle bakılıyor. Ama o 1.4 motor sorunsuz ve verimlilik olarak çok iyi bir yakıt tüketimine sahip. Artı performansa olarak kullananları bence dinleyin, kimseyi üzmemiştir.

Buradan bakarsak Honda daha bu sene dizel motor getirdi?? Toyotadaki olmayan arge hybrid ve benzinli motorlardaki valfmatic vb. gibi verimlilik teknolojileri fazlasıyla uğraşmakta.

Bu haftasonu 260km yol yaptım 200km. si izmir - bergama arası geçti yolu bilenler vardır. Benzinli aracımla ortalama yakıt tüketimim 6,2 Lt. oldu. Aracım şuan daha 490km de. Daha başka söze gerek yok herhalde.

toyota da ar-ge yokmuş tebrik ediyorum seni bunun için dediğim gibi senin mesajlarını tarayanlar zaten görüyor

ben her yerdeyim

ar-ge yok.. sen bilmezsin belki, yollar önce gaz pedalından amerikalı aile ölünce bir toyota mühendisi açıklama ypamıştı.. gözünü mozaiklemişlerdir.. yalanlama gelmedi toyota dan.. en azından ben duymadım?

2006 da çıktığından nesi en güçlü dizel motordu anlamadım? 1.5 ve 1.6 motorları ile hyunda, 1.9 u ile VW ve Mitsubishi vardı çılgın güçlü motorlar?

senide öğrendek valla millet okuya okua

• o yıldaki dizellerin beygir gücüne yakıt tüketimi orantısına bakarsan anlıcaksın 1,4 90 beygirin 210nm ne olduğunu. Herhalde silindir hacimi düşünmen gerekir az. Sende fena sallıyorsun ama 1,6 - 1,9 dizelle kıyaslayıp töbe:)

Hakketen mantar gibi bitiyon toyotaya sallamak için her başlıkta.
  • Cam tavandan bizim arabada ses gelmiyor. Umarım öyle bir sorun yaşamayız. Ama zaten cam tavanın ön koltuktakilere değil arkada oturanlara keyfi oluyor :)
  • Çok zor araç beğenen insanlar bile yeni aurisi görünce aşık oluyolar
    Bence dizaynıda özellikleride yeterli ve güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arizeus -- 27 Mayıs 2013; 15:36:30 >
  • quote:

o yıldaki dizellerin beygir gücüne yakıt tüketimi orantısına bakarsan anlıcaksın 1,4 90 beygirin 210nm ne olduğunu. Herhalde silindir hacimi düşünmen gerekir az. Sende fena sallıyorsun ama 1,6 - 1,9 dizelle kıyaslayıp töbe:)

ne dion ben anlamadım valla?
    o sene dahil hiç bi sene 1.4 dizel olmadı ki? 1.5 vardı hep o senelerde de, fena halde nal toplatırdı 1.4 e

üstelik 2010 dan sonra 210 nmt oldu dikkatini çekerim.. benimki dahil 2010 a kadar 190 nm tork ile süründük biz yollarda

• quote:

quote:

o yıldaki dizellerin beygir gücüne yakıt tüketimi orantısına bakarsan anlıcaksın 1,4 90 beygirin 210nm ne olduğunu. Herhalde silindir hacimi düşünmen gerekir az. Sende fena sallıyorsun ama 1,6 - 1,9 dizelle kıyaslayıp töbe:)

o sene dahil hiç bi sene 1.4 dizel olmadı ki? 1.5 vardı hep o senelerde de, fena halde nal toplatırdı 1.4 e

üstelik 2010 dan sonra 210 nmt oldu dikkatini çekerim.. benimki dahil 2010 a kadar 190 nm tork ile süründük biz yollarda

Dostum işte 1,3 leri saymıyorum bile o sene o bahsettiğin 1,5 dci renault motorlarında bile 65bg lik motorlar bulunmaktaydı. Ki hala satşını da yapıyorlar galiba. ki 75likleri olması lazım şuan en düşük. Sonradan motorlarında çeşitlikleri arttı 95lik ler geldi akabinde. Fordda dahil 1,6 90bg lik motor çıkardılar sonraki yıllarda net hatırlamıyorum zamanını 110 lukları çıktı. Toyota da o yıl 1,4 90bg lik ile gayet rakiplerinin önünde performanslı bir motor piyasaya sürdü. Aynen fena nal toplattı o sene dizel motorlara. Ama dizel üstüne yoğunlaştığını zaten kimse iddia edemez sadece aynı motorun verimliliği üzerine çalışma yaptı.

• quote:

Orijinalden alıntı: arizeus

Çok zor araç beğenen insanlar bile yeni aurisi görünce aşık oluyolar
    Bence dizaynıda özellikleride yeterli ve güzel.

Aynen hocam dizaynı kim görse başını çevirip tekrar baktırıyor yolda.

Özellik olarakta bence çok iyi bir durumda. Özellikle benzinli versiyonları dizellerine göre 1 adım önde donanım ve performans olarak, bunu kabul etmek lazım. Ekonomi odaklı iseniz tabiki dizel tercih edilebilir ama benzinlilerinde yakıt tüketimi gerçekten çok iyi.

• Şimdiden hayırlı olsun :) 52.000'den aşağı almaya çalışın :)
  • Evet diğer araçlara göre yakıt gayet iyi enson auristen önce astra 1.4 140 gp benzinli otomatik bakmıştım 8.9-9 lt yakıyo onun yanında süpper tabi
    Dizellerden hız ve performans benzinlide daha iyi hız istiyorsan benzin tasarruf istiyorsan dizel alacaksın
  • Hayırlı olsun.
    Allah kaza bela vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grafilog

Hayırlı olsun.
    Allah kaza bela vermesin.

Saol kardeş Amin.
  • Yazdım ancak maddeler içinde kayboldu, pek farkedilmedi galiba. YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİnin kullanımı frenin ömrünü kısaltır mı? Bilen bir arkadaş yanıtlarsa mutlu olurum :)
  • quote:

quote:

quote:

Dostum işte 1,3 leri saymıyorum bile o sene o bahsettiğin 1,5 dci renault motorlarında bile 65bg lik motorlar bulunmaktaydı. Ki hala satşını da yapıyorlar galiba. ki 75likleri olması lazım şuan en düşük. Sonradan motorlarında çeşitlikleri arttı 95lik ler geldi akabinde. Fordda dahil 1,6 90bg lik motor çıkardılar sonraki yıllarda net hatırlamıyorum zamanını 110 lukları çıktı. Toyota da o yıl 1,4 90bg lik ile gayet rakiplerinin önünde performanslı bir motor piyasaya sürdü. Aynen fena nal toplattı o sene dizel motorlara. Ama dizel üstüne yoğunlaştığını zaten kimse iddia edemez sadece aynı motorun verimliliği üzerine çalışma yaptı.

:) muhahaha.
    çok komiksin valla.. hyundai ve kia vardı güzel arkadaşım.. 1.6 ları ları 115 beygirdi, yanından geçince arkadaki kimin geçtiğini göremiyordu bile
    hepside 16 siboptu. senin meşhur toyota 8 sibop ken

• quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Hoca

Yazdım ancak maddeler içinde kayboldu, pek farkedilmedi galiba. YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİnin kullanımı frenin ömrünü kısaltır mı? Bilen bir arkadaş yanıtlarsa mutlu olurum :)

neden kısaltsın ki? bu kanıya nerden vardın merak ettim?
    sürtünme yok bişi yok sistem çalışırken?
  • Sert basmanın yanında ayağın sürekli frene baskı uygulaması ve bu kullanıma alışıp sık sık bu yönteme yönelmek, yani sık açılıp kapanan musluk kafası mantığı :D :D :D
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.