Şimdi Ara

Yeni Audi A5 Coupe 1.4 TFSİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
20.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Gitmese o motorları koymazlar. Koskoca A5 in scirocco dan sadece tipi mi farklıymış 4 de 1 fiyata nerede varsa yarın hemen nakit 2 tane 160lık alayım. Yaşı genç arkadaşlar her daim boş yolda son gaz gidiyor ya golf leon sc falan sollar selektör yapar falan. Bu motor A4 ü taşıyorsa A5 i de taşır. Sen efsane scirocco nu al yolda ne kadar A5 varsa selektör yap yollar senindir aslan.

@CarBuyer

Kısıtlı araba tecrübesi olan adamlarla konuşmak tarzım değildir.

200.000TL yani milyonun 5'de 1'i paraya 150hp ve altı arabalar almak gururunuza dokunmuyorsa, bu kimseyi ilgilendirmez, herkes istediğini alır. Ama ben 150hp ve altı motorlara 200.000TL ve üstü rakamlar ödeyenlere sadece enayi gözüyle bakarım, bu da benim düşüncem kimseyi ilgilendirmez. Aslan dediğine göre de yaşın 33 ve üstü sanırım.

Senin tarzından çok tarz arabaları kullanmışlığım var.Konuşmak istemiyorsan konudan çıkarsın kimse zorla almıyor konuya seni.Bu arada para harcamak isteyen kişidir ister beğen ister beğenme adam 250 ye gider onu alır beğenmezse 300 e de gider alır 200'e de.Sanada bunun hesabı düşer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

418i Coupe
    A5 1.4TFSI 150hp
    C180 Coupe

Dünya'nın en gereksiz ve amacına uygun olmayan 3 arabası.

136 hp
    150 hp
    156 hp

Bu 3 tane gitmeyen motora millet gidip şimdi 200.000TL ve üstü para verecek. Cidden komik. Bir de savunanlar var; ''ben tipi için alıyorum'' Yanından 4'de bir fiyatına satılan 160'lık scirocco'lar geçince görürsün tip için aldığını, oturur arabanın içinde ağlarsın.

Dacia sandero alcaktım. 50000'e sıfır scirocco olduğumu duyunca vazgeçtim. Nerde olduğun da yazar mısınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• adamın imzasını okumuyorsun herhalde.
  • saki millet keyfinden mi alıyor 1.4 motorluk aracı vergiden dolayı vergi oaranları aynı olsa daha büyük motor beygiri fazla olan arac alır.şu vergi durumunda mantıklı olan 1,4 150 ng lik arac.buda yeterli olur bence.cok parası olan varsada gider 80 bin fark verip yüksek motorları alır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

Bana göre de asıl bir araba parası daha ötv ödeyip araç alanları aklım almıyor. %110,%160 ötv ödeyenlere ne gözle bakılmalı acaba?

Adamın parası vardır alır, bir yandan da devlete bağış yapmış olur.

• 2 hafta önce avantı alırken bayide inceledim.. a5 coupe çok hoş olmuş, özellikle s line vardı birtane bayide mavi renkli aracın önden duruşuna bayıldım. motor gerçekten güzel, çok iyi hızlanıyor. şimdi kimse demesin 1.4 150 hp çekmez vs diye gitsin denesin. bunu diyenler herhalde sürekli 200+ hp arabalara biniyorlar. listesi 220 bin tl olanın 180 bin tl civarına alınabileceğini tahmin ediyorum, audinin euro kurunu 3.5-3.6 tl civarında aldığını duydum. ama yine de sorup netleştirmek lazım.
  • El Gato Negro kullanıcısına yanıt
    Bugün bayiye uğradım A5 SB mart nisan gibi gelecek dediler. A4 avant 1.4 design vardı kur kampanyalı 168 dediler dişimi sıktım A5 sport paket hayalet gösterge+navi falan 250 yi rahat bulabilir. A4 1.4 Sport dış s-line hayalet gösterge+navi+metalik boya 190bin. A5 için ekstra 40-50bin vermeye değermi bilemedim aslında.
  • quote:

Bugün bayiye uğradım A5 SB mart nisan gibi gelecek dediler. A4 avant 1.4 design vardı kur kampanyalı 168 dediler dişimi sıktım A5 sport paket hayalet gösterge+navi falan 250 yi rahat bulabilir. A4 1.4 Sport dış s-line hayalet gösterge+navi+metalik boya 190bin. A5 için ekstra 40-50bin vermeye değermi bilemedim aslında.

desing avanta çok iyi fiyat vermişler, bence düşünün derim.. o aracın şu anda liste fiyatı 230 küsür bin tl!
    Araba güzel kahve deri döşeme cam tavan falan. Ama hayalet gösterge+navi ayrıca elektrikli hafizalı koltukta yok. Dolusuna binince diğeri biraz boş geldi yıl içinde satışlar düşerse iyi kampanyalar gelebilir belki. Ufacık Q2 ye 170 bin istediler A4 te bedava gibi.
  • 2.0 dizel gibi hızlanan W205 Mercedes C180 ve Audi A5 1.4TFSI yine boşuna eleştirilmiş.

0-100 hızlanması 8.5 saniye olan otomobiller bunlar.

Ayrıca "çoluk çocuk" değilsiniz sanıyorum, "scirocco beni geçti üğğ"

Gerek yok bırakın bu boş işleri...

• quote:

Araba güzel kahve deri döşeme cam tavan falan. Ama hayalet gösterge+navi ayrıca elektrikli hafizalı koltukta yok. Dolusuna binince diğeri biraz boş geldi yıl içinde satışlar düşerse iyi kampanyalar gelebilir belki. Ufacık Q2 ye 170 bin istediler A4 te bedava gibi.

eğer 2. el demezseniz şu araca bakın derim. istediğiniz herşey var. benim avantı aldığım bayide. ben aracı aldıktan 1 hafta sonra ilan verildi, ben görseydim zamanında alırdım.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-audi-yetkili-bayii-acarsandan-2016-a4-avant-1.4-tfsi-150hp-sport-389322037/detay

İlanı görmüştüm tşkler. A5 i bekliyorum bakalım.

• quote:

İlanı görmüştüm tşkler. A5 i bekliyorum bakalım.

tamam o zaman..
    a5 sc da çok güzel araç, ama gelene kadar fiyatının ne olacağı meçhul. ülkenin içinde bulunduğu durum malum. hayırlısı olsun sizin için.
    Cümlemize
  • a5 sportback için mart nisan diyorlardı hala aynısını mı diyor bayiler.
  • masallah okuduklarımdan anladığım forumun yarısı ferari kullanıyo sanki.arkadaşlar yapmayın yaaa 150 beygirlik bi araçtan bahsediyosunuz.bende şu an 156 beygirlik 1.6 mercedes var soranlara uçak gibi diyorum keza teknik verilere göre dsg ile birlikte hızlanması benim araçtan daha iyi a5 in(fr dan alıntı yaptım).bazı arkadaşlarında dediği gibi vergileri düşünürseniz bulunmaz nimet 1.4 motor. tabi gönül ister 2.0 quatro ya binelim ama arada 100 binden fazla fark var ve yıllık vergi farkı. bir arkadaşımıza katılıyorum honda bayiine gidinde bir sorun yılda kaç tane tüplü hondayı kaç paradan satıyolar.(yenisini inceledim gayet güzel.kötüleme maksatlı sölemiyorum). günümüz şartlarına bakarsanız mercedes e serisi bile 1.6 motorla satılıyor. audi başarıyla türkiye şartlarına uyum sağlıyor bmw gibi.bide araçları sınıflarıyla değerlendirmek lazım. a5 le e serisi kıyaslanmaz. c serisiyle kıyaslayın.
    lafın kısası audi böyle bir imkan sunmuş bence amaçsızca kötülemek yerine tebrik etmeliyiz.
    ayrıca sirocco arkadan sellektör yapar ama önüne birşey çıkarsa bu onun son sellektörü olur. güvenliği ve kaliteyi ön planda tutmak lazım.

• 1.4 Tsi 150 HP yi alırım 1000 tl ye yazılımı atar 180 beygir 280 nm tork yapar paşalar gibi gezerim. Kesinlikle alınası bir araç.

• Listeye girmiş şahsen 136 beygirlik 3 silindirli 4.18 alacağıma a5 alırım.

• ÖTV zammından önce 418i grancoupe almak üzereydim, prestij (yada luxury) paket 161bin lira. Performans tabiki mükemmel değildi ama aracı almaktan vazgeçirecek kadar kötüde değildi. Vazgeçme sebebim 4 serisinin 2017de makyajlanacak olması, makyaj öncesi 1 ve 3 serilerindeki bazı problemler (su birikintisinden geçerken motora su girmesi, direksiyon titremesi, koltuk raylarındaki paslanmalar vesaire)

Yani A5'inde fiyatı iyi ayarlanırsa performansı kimsenin dert edeceğini sanmıyorum. 1 litre motorlu sedan ve hatchback a3ler kapış kapış hatta karaborsa satıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanity Fair -- 13 Mart 2017; 14:44:25 >
  • En beğendiğim araçlardan biridir A5. Param olsa gözünün yaşına bakmazdım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.