Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (227. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.225
Cevap
148
Favori
674.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU-
  • 2 gün önce a3 1.2 tfsi ambiante stronic aracımı aldım.tümseklerde cukurlarda fazla zıplıyor araba.0 olduğu için olabilirmi yoksa genelde öylemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aubey A kullanıcısına yanıt
    Araçlar satıştan önce uzun süre stabil bekleyebilecekleri için lastikler taban bozulması yapmasın diye fabrikadan yüksek basınçlı lastiklerle çıkarlar. Servis bunu teslim ederken normal havalarına ayarlaması lazım. Muhtemelen sizinkini düzeltmemişler. Bir lastikçide havalarını ayarlatırsanız sorununuz çözülecektir.
    İyi forumlar.

• aubey A kullanıcısına yanıt
    Lastik basınçlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bazı bayiler lastiklere 40 psi hava basabiliyor. Eğer yüksekse zıplama ondandır.

Ben genelde 32 kullanıyorum ancak en doğrusu arabanın üzerinde yazan değerlerden kendi yük durumunuza uygun olanı basmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aubey

2 gün önce a3 1.2 tfsi ambiante stronic aracımı aldım.tümseklerde cukurlarda fazla zıplıyor araba.0 olduğu için olabilirmi yoksa genelde öylemi

Önceki araciniz sert-spor süspansiyolu ise ambiente çok yumuşak gelebilir. Önerilen yük miktarina karşılık gelen 36 psi ile geziyorum. Çok ideal, tam istediğim gibi. Üzerinde hangi marka lastikler var? Oda mühim.

• Herkese iyi forumlar arkadsşlar.
    Ben de 18 aylık 40.000km 2014 model(Aralık 2014 çıkışlı)A3 Sedan 1.6 TDI Ambiente var,Xenonlu.Seramik kaplama ve filmler bayii tarafından yapıldı.2018 Aralığa kadar uzatılmış garantisi var.Aracımın sağ ön camurlugunu park halinde hafif çizmişler.Orayı da gözüme batmaığı ve bakanın da parça boyalı dememesi için özellikle ellettirmedim.Yani herhenagi bir değişen,tramer,hasar kaydı veya parça boyası yok.Araçta Sunroof yok.Sunroof u özellikle almadım.Antalya da sunroof sene de 1-2 ay ancak kullanıyor.Malum klima devamlı açık.Bayiden aldığıma göre 113 felan sıfırı(Buna ön park sensörü ve katlanır ayna dahilmiş).Piyasası ne kar eder acaba???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deep_man2000 -- 2 Temmuz 2016; 19:52:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbreakermann

Lastik basınçlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bazı bayiler lastiklere 40 psi hava basabiliyor. Eğer yüksekse zıplama ondandır.

Ben genelde 32 kullanıyorum ancak en doğrusu arabanın üzerinde yazan değerlerden kendi yük durumunuza uygun olanı basmak.

Baktım önler 37 idi sonra 32 ye indirdim bu seferde amortisörden vuruntu sesi gelmeye başladı tümseklerden gecerken,tekrar 36 ya cıkarttım.bar ı düşürünce daja beter oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: macro73

quote:

2 gün önce a3 1.2 tfsi ambiante stronic aracımı aldım.tümseklerde cukurlarda fazla zıplıyor araba.0 olduğu için olabilirmi yoksa genelde öylemi

Önceki araciniz sert-spor süspansiyolu ise ambiente çok yumuşak gelebilir. Önerilen yük miktarina karşılık gelen 36 psi ile geziyorum. Çok ideal, tam istediğim gibi. Üzerinde hangi marka lastikler var? Oda mühim.

320 i vardı,öyle cok sert değildi.lastiklere balmadım hiç.32 ye indirdim daha kötü oldu,tekrar 36 yaptım

• Lastik havalarını indirdiğimde amortisor önden acayip vurma sesi geliyordu tümseklerden falan gecerken

• Sorunumu kendi kendime çözdüm dün geceden beri yoğun uğraşlar sonunda.Bugun yine tak tuk ses yapmaya başladı,benzincide tekrar havalaerı düşürecektim,amortisör ve yay arasında pembe bir parça gördüm,kanca şeklinde,dedim acaba sesi bu mu yapıyor lan oraya nasıl girecek diye kendi kendime soruyordum,sonra topkapıda ustaya götürürken bu sefer sol taraftan aynı ses gelmeye başladı.ustaya parçayı gösterdim bune dedim amortisörleri ordan cıktı dedim,ustada amortisör kilidi dedi 0 araclarda takıyorlar sende teslim ederken sökmeyi unutmuşlar dedi,sol taraftaki kilidi de cıkardı araba yağ gibi oldu şimdi.Anlıcanız 300 km ön amortisörler çalışmadan araba kullanmışım.Arka tarafa baktırmadım arkada da varmıdır acaba
  • volcano V kullanıcısına yanıt
    Vergi değişmediği için euro cinsinden fiyatlar değişmez.
  • quote:

Sorunumu kendi kendime çözdüm dün geceden beri yoğun uğraşlar sonunda.Bugun yine tak tuk ses yapmaya başladı,benzincide tekrar havalaerı düşürecektim,amortisör ve yay arasında pembe bir parça gördüm,kanca şeklinde,dedim acaba sesi bu mu yapıyor lan oraya nasıl girecek diye kendi kendime soruyordum,sonra topkapıda ustaya götürürken bu sefer sol taraftan aynı ses gelmeye başladı.ustaya parçayı gösterdim bune dedim amortisörleri ordan cıktı dedim,ustada amortisör kilidi dedi 0 araclarda takıyorlar sende teslim ederken sökmeyi unutmuşlar dedi,sol taraftaki kilidi de cıkardı araba yağ gibi oldu şimdi.Anlıcanız 300 km ön amortisörler çalışmadan araba kullanmışım.Arka tarafa baktırmadım arkada da varmıdır acaba

kesinlikle detayli bir sikayet maili yazin hatta tlf ile de acip soyleyin.
    hatta abartip tyumsekte arac yaylanmadigindan takla atiyordum dava acacagim diyin.delili de saklayin hatta fotolarini cekip yollayin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shafter -- 2 Temmuz 2016; 21:45:44 >

• merhabalar
    Uzun bir araştırmadan sonra ibis beyazı a3 sportback 1.2 tfsi 110ps attraction manuel+advance paket aracımı 76500tl antalya başarandan teslim aldım. Aracımın vag ile kapalı olan bir kaç özeliğini açtım.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak istiyorum viraj dönüş sis farlarını aktif hale getirebiliyormuyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jericho60 -- 3 Temmuz 2016; 2:11:28 >
  • Bilgi vermesi açısından yazıyorum.

Aracımın 15.000 bakımını yaptırdım.

Mazot filtresi hariç tüm filtreler değişti ve yağ yenilendi.

Toplam 720 TL tuttu

• quote:

Orijinalden alıntı: jericho60

merhabalar
    Uzun bir araştırmadan sonra ibis beyazı a3 sportback 1.2 tfsi 110ps attraction manuel+advance paket aracımı 76500tl antalya başarandan teslim aldım. Aracımın vag ile kapalı olan bir kaç özeliğini açtım.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak istiyorum viraj dönüş sis farlarını aktif hale getirebiliyormuyuz?

Hayırlı olsun. Evet sis farı dönüşlerde yanacak şekilde aktif hale getirilebiliyor.

• quote:

Sorunumu kendi kendime çözdüm dün geceden beri yoğun uğraşlar sonunda.Bugun yine tak tuk ses yapmaya başladı,benzincide tekrar havalaerı düşürecektim,amortisör ve yay arasında pembe bir parça gördüm,kanca şeklinde,dedim acaba sesi bu mu yapıyor lan oraya nasıl girecek diye kendi kendime soruyordum,sonra topkapıda ustaya götürürken bu sefer sol taraftan aynı ses gelmeye başladı.ustaya parçayı gösterdim bune dedim amortisörleri ordan cıktı dedim,ustada amortisör kilidi dedi 0 araclarda takıyorlar sende teslim ederken sökmeyi unutmuşlar dedi,sol taraftaki kilidi de cıkardı araba yağ gibi oldu şimdi.Anlıcanız 300 km ön amortisörler çalışmadan araba kullanmışım.Arka tarafa baktırmadım arkada da varmıdır acaba

Böyle bir şey nasıl olabilir, bu şekilde kontrol etmeden nasıl teslim ederler. Bakkal dükkanı mı orası! Bence de durumu bildirin aldığınız yere.

• A3 için 2 veya 3 yıl ekstra garanti uzatma ücretini bilen var mı ? Faydası olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tameer10

A3 için 2 veya 3 yıl ekstra garanti uzatma ücretini bilen var mı ? Faydası olur mu ?

http://www.vdf.com.tr/tr/uzatilmis-garanti-fiyat-listesi.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphi3458

quote:

Orijinalden alıntı: tameer10

A3 için 2 veya 3 yıl ekstra garanti uzatma ücretini bilen var mı ? Faydası olur mu ?

http://www.vdf.com.tr/tr/uzatilmis-garanti-fiyat-listesi.aspx

Hocam teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı. Ben şuan ambition donanım aldım. Ama jantlarını değiştirmek istesem değişim yaparlar mı başka 17 jant ile birde ne kadar ücret isterler ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: y.carlo

quote:

Böyle bir şey nasıl olabilir, bu şekilde kontrol etmeden nasıl teslim ederler. Bakkal dükkanı mı orası! Bence de durumu bildirin aldığınız yere.

Aynı sorun bugunde devam etti,önlerde 2 şer tane daha kilit varmış,yol yardımı aradım doğuş esenyurt a gittim akşam,yol yardımdaki cocuk kilitleri cıkardı araba yağ gibi akıyor şimdi

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.