Şimdi Ara

yeni astra 1.3 cdti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
1
Favori
39.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence bu korsa hem emekli hemde öğrenci arabası yakıt açısından yani tam bize göre ah bendeki şu hız tutkusu olmasa
  • firmalar hep satmayı düşünüyorlar ondan çeşit yapıyorlar herhalde .ama beygir gücü ve tork yeterli olduktan sonra bence sorun olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: mab2003

firmalar hep satmayı düşünüyorlar ondan çeşit yapıyorlar herhalde .ama beygir gücü ve tork yeterli olduktan sonra bence sorun olmaz

he walla
  • Performans beklentisinde olmayanları gayet keser, 1.3 hacim ufak ama 90bg 200nm değerler kağıt üstünde fena değil gibi gözüküyor, yakıt ve vergi avantajı da var ama hesaplamalarıma(hesaplama derken yani kabaca basit 0km fiyat/donanım vs. ona göre) göre 1.6cosmo full almak daha mantıklı kısa vadeli kullanım için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

iyide pyasada şu anda 1-2 milyon km. yapan araç var mı ki?
    Opeller için 1 milyon km. yapar iyi bakarsan diyorlardı biz alırken, aynı şekilde Audilere de öyle, ama bu Türkiye şartlarında 1-2 milyon km. bu araçlarla yapabilecek adam tanımıyorum, hele bu araç bir dizelse,Türkiyedeki dizel araçlarla 250000 büyük başarı, kaldı ki benim araçla 250000 yapma gibi hedefim yok bırak 1 milyon km yi, 5 senelik aracım daha 40000 olmadı, ne 1 milyonu

ağır araçların motorlarının çalıştığı devirler de farklı farkederseniz.
    bir 403 otobüs 1000-2000 dd arasında kullanılır genelde.
    motorlar daha kalitelidir ama verimi o kadar iyi değildir aslında.
    403 lerde çift turbolu 14000 cc dizel motor var
  • ben bu arabadan aldım. salak gibi. saolsun bizim bilmiş aile sayesinde orda hazır elegans benzinli dururken onların sayesinde mecbur evet dedik. 1.3 bi kere 4 kişinin binmesine gerek yok klimayı açtınmı hafif bi rampada 1 ci vitesde kalkışta istop ediyor. bi ani bir hızlama yok 2 sn sonra devreye gidiyor. ama uzun yolda mütiş bas gitsin . 6 vites olmasıda çok iyi bir özellik . alan kişi 105 beygirlik bir arabadan iniyorsa almasın. bu aracı ama düşük bir arabadan bu araca biniyorsa 70 hp corsadan felan o zaman tavsiye ederim. çünkü araba işi direk psikolojik vucut alışana kadar 2 ay geçmesi gerek en az. neyse sonuç itibariyle aldık bu arabayı kullanıcaz artık. :( büyük ihtimallede 1000 km rahat yapar. 100 milyona 1000 km yapacak gibi. bi çeyrekle 250 yaptım.

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktifone -- 11 Haziran 2005, 13:16:15 >

• dediğiniz kadar hantal olması çok garip.

acaba 6 ileri şanzumana alışamama durumundan kaynaklanıyor olabilirmi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mab2003

dediğiniz kadar hantal olması çok garip.

acaba 6 ileri şanzumana alışamama durumundan kaynaklanıyor olabilirmi.

Yok abicim bir kere dizel aracın rölanti deviri yüksek olur, sen 1 e taktın mı gaz vermesen kendi kendine hareket eder araç, dizel araba 2 de de kalkar, ne 1 de istop etmesi yok öyle bir şey, dizel araç bu
  • Eder eder 1.3 diesel motordan o gücü almak için turbonun sıkı bir şekilkde devreye girmesi gerekli yoksa 1.3 ün alt devir bandındaki tork oldukça düşüktür.
    Hayır anlamıyorum aynı paraya çok daha donanımlısını almak varken ne diye bu diesel merakı, birileri şişirdi diesel motor yukarı diesel motor aşağı gidiyor, neymiş yakıt tasarrufu, pardon daha alırken birkez zarardasın ne zaman kara geçeceksin allah izin verirse ve hükümet mazota daha zam yapmaktan vazgeçerse ve diesel motorda arıza çıkmazsa
    (çıkarsa yandın opel nasıl olsa herşeye müşteri hatası diyor Neyin garantide olduğunu henüz keşfedebilmiş değilim herhalde birtek kendileri garantide , başka bir zamanda opel hatıralarımı ve Opel almanyanın bana verdiği cevapları yazarım)
    60.000-70.000 km sonra, ölme eşeğim ölme yaz gelecek, konforsuz dizel kullanımı da cabası.Kardeş 1.6 çok mu yakıyor ya da dieselin az mı yakacağını zannediyordunuz, şehir içinde o kasayı hareket ettirmek için habire zorlanacak o da çok yakacak belki de 100.000 km sonra yakıt gideri toplamda eşitlenecek. 1.6 astrayla şehir dışına (bolu'ya cruise control ile ) giderken 5.6 lt/100km yapabilmiş birisi olarak diyorum ki yakıt ekonomin senin ayağının altında.Dieselin sıkıcılıyla uğraşmaya gerek yok. Corsa olsa anlarım ama 1.3 motor 1250kg astraya 36.5 vermek biraz tuhafıma gidiyor (tam donanımlı elegance a 6 ay önce 36.5 vermiş bir kişi olarak)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umit -- 12 Haziran 2005, 9:19:23 >

• Yok hızımı alamadım kim dediyse opel almanyanın tofaşı çok doğru demiş senelerce almanyayla ilişkim oldu hala arkadaşlarım oralarda yaşarlar, opeli almanyada ameleler kullanır , bir zamanlar takla atarak aldığımız converse ayakkabıyı amerikada çöpçülerin kullanması gibi, bir de biz kullanıyoruz. Almanya da opel çoğu kişi beğenmez üstüne üstlük orada satılan opellerin kalitesi burada satılanlardan kat kat yüksektir oturup incelemiş defalarca seyahat ettiğimiş olduğum için bunu rahatça söylüyorum .Adamlar bizi 2.sınıf olarak görüyor birçeşit zenci gibi buna göre de davranıyor , buraya ihraç ettikleri araçlarda kalite yok ( şimdi çıkıp birileri bana hikaye anlatmasın bizim araçlarımız herzaman aynı kalitededir diye).
    Bir de araştırın bir bakalım 1.3 diesel motorlu bir opel astra hangi ülkelerde var bakalım bulabilecekmişiniz.
    Sebastian konuklara kapıyı göster oldu mu.

• quote:

Orjinalden alıntı: Umit

Yok hızımı alamadım kim dediyse opel almanyanın tofaşı çok doğru demiş senelerce almanyayla ilişkim oldu hala arkadaşlarım oralarda yaşarlar, opeli almanyada ameleler kullanır , bir zamanlar takla atarak aldığımız converse ayakkabıyı amerikada çöpçülerin kullanması gibi, bir de biz kullanıyoruz. Almanya da opel çoğu kişi beğenmez üstüne üstlük orada satılan opellerin kalitesi burada satılanlardan kat kat yüksektir oturup incelemiş defalarca seyahat ettiğimiş olduğum için bunu rahatça söylüyorum .Adamlar bizi 2.sınıf olarak görüyor birçeşit zenci gibi buna göre de davranıyor , buraya ihraç ettikleri araçlarda kalite yok ( şimdi çıkıp birileri bana hikaye anlatmasın bizim araçlarımız herzaman aynı kalitededir diye).
    Bir de araştırın bir bakalım 1.3 diesel motorlu bir opel astra hangi ülkelerde var bakalım bulabilecekmişiniz.

abi abarttın yani sende.. benim de amcam almanyada her yaz gidiyorum onunda opeli var işçi felanda degil. ve civarda çoğu evin önündede opel var yani baya abartmışsın yok bize kalitesiz olanları yolluyolar felan ben bizzat amcamınkini kullandım hiçbir fark yok tamam türkiyedeki servislerinden bende şikayetçiyim ilgisiz davranıyolar ama vur dedik öldürmüşsün yani..

• quote:

Orjinalden alıntı: morbid

quote:

Yok hızımı alamadım kim dediyse opel almanyanın tofaşı çok doğru demiş senelerce almanyayla ilişkim oldu hala arkadaşlarım oralarda yaşarlar, opeli almanyada ameleler kullanır , bir zamanlar takla atarak aldığımız converse ayakkabıyı amerikada çöpçülerin kullanması gibi, bir de biz kullanıyoruz. Almanya da opel çoğu kişi beğenmez üstüne üstlük orada satılan opellerin kalitesi burada satılanlardan kat kat yüksektir oturup incelemiş defalarca seyahat ettiğimiş olduğum için bunu rahatça söylüyorum .Adamlar bizi 2.sınıf olarak görüyor birçeşit zenci gibi buna göre de davranıyor , buraya ihraç ettikleri araçlarda kalite yok ( şimdi çıkıp birileri bana hikaye anlatmasın bizim araçlarımız herzaman aynı kalitededir diye).

abi abarttın yani sende.. benim de amcam almanyada her yaz gidiyorum onunda opeli var işçi felanda degil. ve civarda çoğu evin önündede opel var yani baya abartmışsın yok bize kalitesiz olanları yolluyolar felan ben bizzat amcamınkini kullandım hiçbir fark yok tamam türkiyedeki servislerinden bende şikayetçiyim ilgisiz davranıyolar ama vur dedik öldürmüşsün yani..

+1

1.3 hangi ülkede var demişte, o motor dünyada yılın motoru seçildi...
    Opel o kdar bonkör mü ki sırf Türkiyeye milyon dolarlar harcayıp motor geliştirsin?
    O motor bütün dünyaya ihraç yüksek teknoloji ürünü harika bir motor, acayip sessiz, sen diyosun ya converse için takla atıoduk, bende diyorum ki keşke 0 Astra 1.3 alacak param olsa şu anda, bu saatte çıkıp alırım

Yalnız şunuda ekleyeyim bize eski teknoloji araçları kakalıyorlar bu doğru yıllar yılı olmuş bişe, mesela Euro10 motor çıktı diyelim Avrupa standardı az yakan ekonoik falan, ama Türkiye ye o araçları getirmiyorlar, AB de satamadıkları ellerinde kalmış araçları gelip bize kakalıyorlar bu doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 13 Haziran 2005, 1:00:19 >

• quote:

Yok çok abartmadım bize yolladıkları araçlar almanya yapımı değiller bikere, kesinlikle kalite farkı var tekrar gidersen bir daha incele, donanımlar da bile fark var .

• quote:

quote:

Yok çok abartmadım bize yolladıkları araçlar almanya yapımı değiller bikere, kesinlikle kalite farkı var tekrar gidersen bir daha incele, donanımlar da bile fark var .

bizdefe opel var şasi numarasından arattırdım almanya üretimi.. zaten iki yerde üretiliyor opeller almanya ve çek cumhuriyeti.

• nasil araştiriyorsun bende ogrenmek isterim
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahin_k123456

nasil araştiriyorsun bende ogrenmek isterim

aldıgın opel firmasına git ordan bir yetkiliye rica et numaranı ver onlar bakıyor.
  • bence yezmez dostum araç cok agır. bunu hafıf araç olsa daha ii olur arabayı yıgmak istemiyorsan bunu yapma derım mesela corsa.....honda...... gibi araçlarda kullanman daha ıı olur
    gizli_hızlı
    hız ölüme degıl aydınlıga goturur
  • walla amcam kullanıyor ve araç çok hantal turbonun devreye girmesini bekliyorsun resmen ve kanırtıyor klima açıksa aracı unutabilirsiniz...!!!

walla ben astraları sevmiyorum....1.7 CDTi modeli artık gelmiyor..o daha iyiydi en azından 1,7 100hp en azından yığılma olayı yaşanmaz TORK daha fazla ve kasa altında kalmazdı....
  • 1.7 motor yerine 1.9 150 HP liği getirseler satardı bayağı..

1.3 90 HP motor gerçekten de heryerde yetersiz oldugu söyleniyo hatta 1.6 Benzinli içinde aynısını söylüyolar ..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.