Şimdi Ara

Yeni Akit: Kültürümüze ve İslam'a En Büyük Zararı Kemal Sunal Verdi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
2.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hachiko

quote:

Orijinalden alıntı: asau

Akit ile Odatv arasında bir fark olmadığını anlamayanlar olduğu sürece çok daha acılar çekeriz!

Pkkya terör örgütü diyemeyen hdpliler gibisin onun demeçlerine benziyor seninkilerde ..

Benim açımdan Akit ile Sözcü arasında bir fark yok. İkisi de uçlarda yaşayan, itici, kinci, insanları ötekileştiren gazeteler. Odatv de aynı kulvarda, Kinci, nefretçi, toplumun belli kesimine karşı nefret suçu işleyen bir kaos sitesi. Akit, toplumun bir kesime karşı nefret suçu işliyor, odatv de başka bir kesimine karşı nefret suçu işliyor. Benim için taraf yok. Benim için, uçlarda yaşayan, uçlarda olan hiç bir kimseye, hiç bir gazeteye veya siteye karşı, tarafı ne olursa olsun, hangi tarafta olursa olsun, onlara karşı en ufak tahammülüm yok. Odatv bir haber yaptı diye onu savunmam veya kaynak olarak kullanmam. Bir katil başka birinin insan öldürmesine karşı çıksa, bu onun katil olmadığı anlamına gelmez. Ayrıca ben zaten Akiti ret ediyorum. Ben Akiti ret edip odatv savunuculuğu yapmıyorum. Bana göre Akit ile odatv arasında bir fark yok. Benim için Akit de odatv de yok hükmündedir!

Boşuna algı çarpıtması yapmayın. Ben merkezde bir insanım. Asla beni uçlara çekmeyin. Sözcü okuyacağına git merkezde olan Hürriyeti oku, Akit okuyacağına merkezde olan Sabahı oku. Ben öyle yapıyorum. Merkezde olan her zaman kazanır. Uçlarda olan her zaman marjinal kalır ve kaybetmeye mahkumdur!!

Sabah, Kemal Sunal'ı anıyor:
    http://www.sabah.com.tr/kultur_sanat/2016/07/02/kemal-sunalin-vefatinin-16-yili

Hürriyet, Kemal Sunal'ı anıyor:
    http://www.hurriyet.com.tr/kemal-sunal-mezari-basinda-anildi-40128207

Bu merkezdeki gazeteler yani muhatap aldığım gazeteler Kemal Sunal'ı saygıyla anmış. Bu gazetelerde bir hata olursa, onları eleştiririm. Uçlardaki gazeteler benim için yok hükmündedir, o yüzden senin iddianı kaale bile almıyorum!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 3 Temmuz 2016; 23:12:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "Merkezde olan Sabah"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bill Russell

"Merkezde olan Sabah"

Hocam, lütfen "merkez" ne demektir. Onu öğrenin, sonra gelin ahkam kesin!

• Üçkağıtçı filminde Düzgün imam hoca profili var. Filmlerindeki karakterler dini kullanıp saf insanları kandırmakta olan sözde hoca geçinen şahıslardır.
  • Dünyaya hiçbir faydası olmayan , dünyadan dışlanmış, insanlık düşmanı, yakın zamanda yokedilmeleri ihtimal şeriatçı pisliklerin ne dediklerini haber yapmak bile gereksiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Gladiator-TR

Şunu da koyalım AKİT kudursun

Yeni Akit: Kültürümüze ve İslam'a En Büyük Zararı Kemal Sunal Verdi

• Fistful of Dollars F kullanıcısına yanıt
    quote:

Dinciler ;

Bilime düşman.
    Sanata, Sanatçıya düşman.
    Özgürlüğe, aydınlanmacılığa düşman.
    Akılcılığa düşman.
    Eşitlikçi, özgürlükçü Laik Cumhuriyete düşman.
    Zengin dostu olduğu için fakirlere de düşman.

Dinciler değil, İslâm'la alâkaları, onu rant aracı kullanmaktan ibâret olan Siyâsal İslâmcılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hachiko

quote:

Akit ile Odatv arasında bir fark olmadığını anlamayanlar olduğu sürece çok daha acılar çekeriz!

Pkkya terör örgütü diyemeyen hdpliler gibisin onun demeçlerine benziyor seninkilerde ..

Benim açımdan Akit ile Sözcü arasında bir fark yok. İkisi de uçlarda yaşayan, itici, kinci, insanları ötekileştiren gazeteler. Odatv de aynı kulvarda, Kinci, nefretçi, toplumun belli kesimine karşı nefret suçu işleyen bir kaos sitesi. Akit, toplumun bir kesime karşı nefret suçu işliyor, odatv de başka bir kesimine karşı nefret suçu işliyor. Benim için taraf yok. Benim için, uçlarda yaşayan, uçlarda olan hiç bir kimseye, hiç bir gazeteye veya siteye karşı, tarafı ne olursa olsun, hangi tarafta olursa olsun, onlara karşı en ufak tahammülüm yok. Odatv bir haber yaptı diye onu savunmam veya kaynak olarak kullanmam. Bir katil başka birinin insan öldürmesine karşı çıksa, bu onun katil olmadığı anlamına gelmez. Ayrıca ben zaten Akiti ret ediyorum. Ben Akiti ret edip odatv savunuculuğu yapmıyorum. Bana göre Akit ile odatv arasında bir fark yok. Benim için Akit de odatv de yok hükmündedir!

Boşuna algı çarpıtması yapmayın. Ben merkezde bir insanım. Asla beni uçlara çekmeyin. Sözcü okuyacağına git merkezde olan Hürriyeti oku, Akit okuyacağına merkezde olan Sabahı oku. Ben öyle yapıyorum. Merkezde olan her zaman kazanır. Uçlarda olan her zaman marjinal kalır ve kaybetmeye mahkumdur!!

Sabah, Kemal Sunal'ı anıyor:
    http://www.sabah.com.tr/kultur_sanat/2016/07/02/kemal-sunalin-vefatinin-16-yili

Hürriyet, Kemal Sunal'ı anıyor:
    http://www.hurriyet.com.tr/kemal-sunal-mezari-basinda-anildi-40128207

Bu merkezdeki gazeteler yani muhatap aldığım gazeteler Kemal Sunal'ı saygıyla anmış. Bu gazetelerde bir hata olursa, onları eleştiririm. Uçlardaki gazeteler benim için yok hükmündedir, o yüzden senin iddianı kaale bile almıyorum!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bill Russell

"Merkezde olan Sabah"

Hocam, lütfen "merkez" ne demektir. Onu öğrenin, sonra gelin ahkam kesin!

Hükümet yalayıcısı Sabah'ı kapsayabilen "merkez" tanımınızı gerçekten çok merak ediyorum. Açıklarsanız biz de bilgilenmiş oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Az objektif bakin olaya.
    Akit denilen bok cukurunu sallayin.
    Ne Kemal sunal neden bir baskasi bu kadar etkili olabilir.

Gercek ne peki.

Benim hic hatirlamadigim
    Duzgun imam hoca profili.
    Az dogrucu olun Kemal sunal buyuk bir sanatci olsada ben filmlerinde 1 tane Adam akilli din adami gormedim.

Siz gorduyseniz yazin
    Once objektif olun da Filmlerindeki Siyasi ve Dini ignemelerini kabul edin.

Kemal sunal izliyorum izlemeyede devam edicem.
    Filmlerindeki mesajlarinida gormeye devam edicem.
    Gercegide kabul edeceksiniz.

1)Her imam düzgün mü? İmam olunca Allah tarafından vahiy mi geliyor, adam bozuksa imam olmuş rahip olmuş şu olmuş bu olmuş farketmez.
    2)Adam akıllı din adamı olmak zorunda mı? Bu adamların yaptığı filmler ironi içerir, iğneleme ve eleştiri içerir zamanın din adamlarına ve şimdiki din adamlarına, palavracılara, sahtekarlara...Bu demek değildir ki her din adamı şarlatandır, sahtekardır, şudur, budur.
    3)Siyasi ve dini iğnelemeleri gördüm, görüyorum hatta beğenerek izliyorum gerçekten çok farklı kafaların, zeki insanların ellerinden çıkmış ne denebilir ki
    4)Sana tavsiyem yabancı filmler izlemen Papa'nın yada rahiplerin oğlancılığından, katilliğinden, hırsızlığından, sahtekarlığından bahsediyorlar bunlar iyi din adamlarını oğlancı, katil, hırsız yapmıyor. Bazı filmlerde de Papalar, rahipler aziz gibi gösteriliyor, günahsız, her şeyi çözmüş bitirmiş...Bunlarda kötü, sahtekar din adamlarını iyi göstermiyor.

Özetlemek gerekirse herkesin aklı var, biraz akıllarımızı kullanalım, eleştiriye açık olalım.Doğrular varsa kabul edelim, mantıksız eleştiri yapmayalım.

• akit ve onu destekleyen koyuncuklara bok yalamak düşer, siz kim rahmetli kemal sunal'a dil uzatmak kim, uçan kuş kadar ciğeriniz yok, gidenin arkasından kötü konuşacak kadar ahlaksız ve soytarı ruhlusunuz.

koduğumun ışidli yobaz peşmergeleri
  • Akite kızıyorsunuz peki bu halkın belirli bir kısmına neden hiç ses etmiyorsunuz.Acaba şuan da Kemal Sunalı seven kişiler onun dini görüşünü bilseler acaba % kaçı bu sevip saydıkları adama ana avrat küfür edip lanet edeceklerdir..Akitin düşünceleri azınlık felan değil bu ülkede.Ciddi derecede bu lağım gazete gibi olaylara bakan milyonlarca sözde insan var bu ülkede..
  • Adam ölmüş gitmiş, ayrıca dini inancı kimseyi alakadar etmez. Ölen adamın arkasından konuşuyorlar hala. Kudurmuş bu Ak İtler.

• Kemal sunal filmlerinden neden dindar/dinci karakteri yoktur ?

Çünkü 70-90 arası dindar/dinci kesim toplum nezrinde kendi içinde; içmese de laf etmez, eğlenmese de karışmazlardı.

Bu yüzden Hababam Sınıfın'da güdüğü, haylazı, çapkın, salağı, yakışıklısını, disiplinlisini , akıllısını görüyoruz fakat dindarız göremiyorduk.

Bunu Kemal sunal ya da yazarlar engellemedi, çünkü yoktu. Varlardı ama kendi içinde ve saygı duyuluyor idi.

Kibar Feyzo'da ki şığ hazretleri 1978 de var idi. Bugün belki 10 katı yaygın ve daha kötü durumdalar toplum gözünde.

Haberde ayrıca alkol den bahsedilmiş. Bakalım Kemal sunal mı koymuş masalara.
    http://1.bp.blogspot.com/-Y8I3700Nv0I/UQAzFvUocZI/AAAAAAAB4NA/hESlVnQUgCU/s1600/IMG_9589.JPG

Şaban isminden söz edilmiş. İsme hakaret diye.
    Ben açıkcası dindar olup Şaban koyan görmedim. Madem Kemal sunal kötülemiş,sende eski haline geri dönder.
    Recep Ramazan her yaşta var, Şaban yok. Koyun hadi engelleyen yok.

• Bu ağzı salyalı yaratıklar bu kadar iğrençliklerine rağmen nasıl halen daha işlerine devam edebiliyorlar, anlamıyorum.

• Buyrun yahudi sevici akit .

Birde kendini islamın jandarması,hamisi görmez mi.bu yahudi sevgisi nasıl yeşerdi? Vızır Vızır israile gidip gelen gemicikler etkili olmasın????
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Kemal ismine alerjileri var zirzopların, bu akitleri savunanlar da var maalesef. Kafaya bak arkadaş!
    Huzur içinde yat Kemal abi.

• asau kullanıcısına yanıt
    İki ayağı da çamurda olan merkez değildir, adı üstünde çamurdur. Tuvalet kağıdı olacak
    kadar bile şerefli değil, haysiyetsizdir.

İki merkez gazete vardır bu ülkede, o da biri Hürriyet, diğeri Habertürk'tür. İkisini de
    sevmesem de ikisi de gazetedir.

Gerçek gazeteciliği bunlar yapar ve yapmaya çabalar.

Sabah ise şöyle manşetler atar: Kılıçdaroğlu yine çark etti. Hainliğin fotoğrafı bu.
    Haçlı Selo gibi abuk sabuk, tiksindirici şeyler yazarlar.

Sabah, Akşam, burada bahsedilen ismini ağzıma almak istemediğim onlarca paçavra gibi
    daha birçok yayın AKP yayınıdır ve doğrudan taraflıdır. Bunu da nereden anlarsın,
    mesela bir muhalif hakkında bir iddia vardır, Eren Erdem böyle böyle dedi, bunu bunu yapmış.

Gidip Eren Erdem'e bu iddialar hakkında soru soruyorsa, o gazete gazetedir, sormuyorsa ve
    cevaplarını adam gibi yayınlamıyorsa paçavradır. Aynı durum sözcü gazetesi için geçerlidir.

Muhaliflerin bir sözcüleri, birkaç tane daha yayını varken, AKP'nin 50 den fazla bu ülke insanını
    ayrıştırıcı yayını mevcuttur. Yani kimin bu ülke insanını ayrıştırmaya çalıştığı çok açıktır.

Kim, sürekli konuşmalarında onlar hain, bunlar böyle şerefsizler, bu sanatçılar şöyle, bunlar terörist, bunlar ateist,
    biliyorsunuz Alevi, Kılıçdaroğlu çık ve alevi olduğunu açıkla gibi şeyler vardır. Sıradan bir muhalif ve AKPli fanatik insan bunları
    yapsa hiçbir sorun yoktur, ancak %50'yi temsil eden adam böyle bölücülük çalışmaları yaptığı için bir de bunu
    hergün basın yayın organlarından cehaletle yüzen halkına pompaladığı için sorun çıkıyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Az objektif bakin olaya.
    Akit denilen bok cukurunu sallayin.
    Ne Kemal sunal neden bir baskasi bu kadar etkili olabilir.

Gercek ne peki.

Benim hic hatirlamadigim
    Duzgun imam hoca profili.
    Az dogrucu olun Kemal sunal buyuk bir sanatci olsada ben filmlerinde 1 tane Adam akilli din adami gormedim.

Siz gorduyseniz yazin
    Once objektif olun da Filmlerindeki Siyasi ve Dini ignemelerini kabul edin.

Kemal sunal izliyorum izlemeyede devam edicem.
    Filmlerindeki mesajlarinida gormeye devam edicem.
    Gercegide kabul edeceksiniz.

Kemal Sunal filmleri o dönemin gerçeklerini yansıtmaktadır.Eskiden bolca duyardık haberlerde kadınlar hoca denilen kişilerin evlerine giderdi çocuğum olmuyor vs. diye sonra hoca dediginiz kişiler taciz ederdi.
    Bunları o kadar çok duyduk ki o zamanlar daha beter olduğu su götürmez bir gerçektir

• Bill Russell kullanıcısına yanıt
    Senin bize İnsanlığa katkın ne diye sormazlar mı adama ? Bir yazarının Abaza Ereksiyon halinde gitti diğer yazarınız Tecavüzcü pis sapığın teki idi.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.