Şimdi Ara

Yeni 2021 Audi A3 Sedan ve A3 Sportback Türkiye fiyatları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
4
Favori
23.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'ye gelen arabaların direkt fiyatını paylaştığınız başlık atmayın... Fiyat arada kaynasın bence

Sonuçta neyle karşılaşacağımızı biliyoruz!
  • Canefew C kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Mesajınız bahanesiyle ilk izlenimlerimi buraya yazayım. Öncelikle Golf ile karşılaştıranlar var, kalite olarak fersah fersah fark var (Arka bölümün kapı kısımları vasat biraz). Kokpit bence harika olmuş. MMI ekran, videolarda biraz dandik gözüküyordu ve bana yavaş gelmişti. Alakası yokmuş. Siyah tonlarda, çok hızlı ve çok kaliteli gözüküyor. Havalandırma kanalları, klima tuşları, ekranlar vs. çok çok iyi. Kalite noktasında en ufak bir pişmanlığım olmadı diyebilirim.

Hızlanma noktasında arabanın sınırlarına daha gelemedim diyebilirim, 1.5 motor gerçekten çok iyi. Arka süspansiyonlar bağımsız ve bu da virajlarda baya fark ediliyor.

Bu benim ilk Audi'm. Biraz daha iyi olsaydı diyeceğim bazı noktalar var, onlardan da bahsedeyim. Muhtemelen çabuk yıpranmasın diye koltuklarda sert bir sünger kullanılmış. Uzun yolda biraz yordu. Belki zamanla yumuşar bilemiyoruma a koltuklar genel olarak çok çok konforlu değil uzun süre kullanımda.

Ekran ve ön yolcu koltuğunun ön kısmındaki gri parça, güneş gelmesi durumunda ciddi parlama yapıyor.

Malzeme kalitesi çok iyi fakat narin geldi benim gözüme. Ford Kugamız da var. Onun da malzeme kalitesi ortalama üstü diyebilirim fakat biraz daha hoyrat kullanıma uygun, kolay kolay deforme olmaz. A3'te ise, direksiyon derisi içok güzel mesela ama dikkatli kullanılmazsa yüzük vs. çizebilir gibi. İçeride her yer piano black kaplama ve şahane gözüküyor. Fakat bu da çizilme riskini artırıyor tabi :)

Sorusu olan arkadaşlara yine yardımcı olmak isterim fakat tereddütte kalanlar için bence bu fiyat gayet makul (emsallerine baktığımızda) hatta iyi diyebilirim. Arabada olmayan donanım neredeyse yok. Günümüz piyasası genel olarak yüksek fakat bu piyasada bu fiyatlar iyi.

Herkes benzerini söylüyor biliyorum fakat zam duyumu aldım ben de bilginiz olsun.

Umarım herkes gönlüne göre istediği aracı alabilir. Ben oldukça memnunum.

• fenerlee1907 kullanıcısına yanıt

Aracınız hayırlı olsun,kazasız belasız kullanın inşallah.Ben iki hafta önce Çanakkale Avek bayisinden A3 sportback 1.5 Advance konfor+premium paket için 416 bin lira fiyat aldım,ellerinde glacer beyaz renk bir adet olduklarını söylediler.Aslında Golf 8 1.5 style paket almak istiyorum,fiyatta 350 bin liraya anlaştık,ancak bu aracın beyaz renk cam tavansız modelini hiçbir bayide bulamadım,style paket golf 8 lerin hepsi cam tavanlı geliyormuş ve bu opsiyon için 20 bin lira fark isteniyor.Vw nin geçen hafta 20 bin lira zam yapması da işin tuzun biberi oldu.Bmw 118 sportline donanım araç için İzmir bayisi 416 bin fiyat verdi,gönlüm Golf ten yana,ancak fiyatının premiumlara yaklaşması düşündürücü.

Hocam yurt dışında kullanıcı sekmesi var ana menüde ve ordan kullanıcı tanımlıyorsun. Ancak bende kullanıcılar diye bir bölüm yok. Ondan dolayı, misafir olarak görüyor. Sizde kullanıcılar diye mmi da bir sekme var mı? Acaba türkiye için sim kart desteği olmadığı için kaldırmış olabilirler mi diye düşünüyorum.

• geçen can sıkıntısından araba oluşturayım dedim ama

audi a3 dizel otomatik seçeneği neden yok?

başka markalara baktım, volvo'da da yok.

premium markalarda dizel otomatik olmayacak mı artık?

• kutay86 K kullanıcısına yanıt

Ben de BMW için 395 civarı fiyat almıştım 2020 dizel Sportline için bir kaç hafta önce fakat bazı istediğim donanımlar olmadığı için A3'e yöneldim. BMW 1'lerde ısıtmalı koltuk sadece Luxuy Line donanımda var maalesef onun da fiyatı çok yüksek. Ayrıca iCockpit Pro almazsanız Android Auto olmuyor ki bu kadar para verdiğim bir araba için kabul edilemez bence.

Golf'e gelirsek, bence enteresan bir fiyat politikası izliyorlar. Sizin gibi düşünen çoktur eminim. O fiyat bandında Audi A3 dururken nasıl Golf satacaklar bilemiyorum. Tasarım olayı görecelidir tabi ama ben Golf'ün dış görünüşünü de beğenmiyorum. Ayrıca standart gelen ekranı çok küçük. Büyük ekran sanırım sadece R-Line'a opsiyon olarak alınabiliyor. Böyle olunca motor vs. Golf 420'lere çıkıyor. Bu senaryoda A3 çok daha mantıklı geldi ve aldım.

A3, evin ikinci arabası olacağı ve şehir içi kullanacağım için 1.0 motor almayı düşünüyordum. Fakat istediğim renk 1.0 motorlarda olmadığı için ben de 1.5'e yöneldim :) Ama pişman değilim kesinlikle. 1.5'lerin de yıllar sonra ikinci eli çok daha kuvvetli olacaktır.

416 bin fiyat da üç aşağı beş yukarı alınabilecek benzer fiyatlardan. Zam gelme ihtimalinden bahsediliyor. Olur mu olmaz mı bilemem tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerlee1907

Ben de BMW için 395 civarı fiyat almıştım 2020 dizel Sportline için bir kaç hafta önce fakat bazı istediğim donanımlar olmadığı için A3'e yöneldim. BMW 1'lerde ısıtmalı koltuk sadece Luxuy Line donanımda var maalesef onun da fiyatı çok yüksek. Ayrıca iCockpit Pro almazsanız Android Auto olmuyor ki bu kadar para verdiğim bir araba için kabul edilemez bence.

Golf'e gelirsek, bence enteresan bir fiyat politikası izliyorlar. Sizin gibi düşünen çoktur eminim. O fiyat bandında Audi A3 dururken nasıl Golf satacaklar bilemiyorum. Tasarım olayı görecelidir tabi ama ben Golf'ün dış görünüşünü de beğenmiyorum. Ayrıca standart gelen ekranı çok küçük. Büyük ekran sanırım sadece R-Line'a opsiyon olarak alınabiliyor. Böyle olunca motor vs. Golf 420'lere çıkıyor. Bu senaryoda A3 çok daha mantıklı geldi ve aldım.

A3, evin ikinci arabası olacağı ve şehir içi kullanacağım için 1.0 motor almayı düşünüyordum. Fakat istediğim renk 1.0 motorlarda olmadığı için ben de 1.5'e yöneldim :) Ama pişman değilim kesinlikle. 1.5'lerin de yıllar sonra ikinci eli çok daha kuvvetli olacaktır.

416 bin fiyat da üç aşağı beş yukarı alınabilecek benzer fiyatlardan. Zam gelme ihtimalinden bahsediliyor. Olur mu olmaz mı bilemem tabi.

Golf düşünmemin sebebi içinin ferah ve geniş,testlerden gördüğüm kadarıyla çok sessiz ve konforlu bir araç olması.Daha önce golf 7 kullanıp satmıştım,konforu ve kullanışlılığı memnun etmişti.Golf ten sonra astra k aldım ancak sert süspansiyonu ve yalıtımı memnun etmedi.Bmw yi incelemedim ancak testlere bakılırsa sert süspansiyonlu ve direksiyonu ağır,1.5 3 silindirli benzinli motoru da Vw grubunun 1.5 act motoru kadar rafine ve canlı değil gibi,ayrıca motorun sarsıntılı çalıştığı ve start stop sisteminin de iyi olmadığı söyleniyor.Audi a3 de golf gibi konfor odaklı bir araçtır diye düşünüyorum,siz de yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim

Golf r linede a3 advancede e göre matrix farlarda fiyat açısından r line fiyatının yüksekliğini açıklıyor.

discover pro ekran olsaydı golf çok makul tercih olacaktı.

• mhasturk kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Audi A3 Sedan Advanced paketi için Adaptive sürüş asistanı opsiyon fiyatını öğrenebildiniz mi? Rica etsem fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz

Bende de zamanında 6 Kasa Golf vardı ve çok memnundum. Dediğiniz gibi özellikle konfor noktasında. A3 bana bir tık sert geldi. Yanlış anlamayın, kesinlike konforu üst düzeyde fakat 1.0 motorlara göre süspansiyonları biraz sert. Bunun sebebi de bağımsız süspansiyon olması. Torsiyonlu modellere daha yumuşak oluyor. Aynı şey Golf için de geçerli. İç hacim olarak da A3 ve Golf benzerdir zaten. Herşeye rağmen Audi premium bir marka. Golf'ün fiyatlarının bu noktalara gelmesi sebebiyle A3 daha mantıklı bence demiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerlee1907

Bunu ben de merak ediyordum. Kısmetse yarın teslim alacağım aracı, Sportback 1.5 Advance... Yurt dışı videolarda gördüğüm fakat araçta olmayanlar, adaptif cruise, renkli ambiyans aydınlatma ve navigasyon haritasının direksiyon arkasındaki ekrana yansıtılması olayı... Eğer soruyu yanıtlayan arkadaşın dediği gibi adaptif sonradan takılabiliyorsa güzel haber.

Merhaba,

Audi A3 Sedan Advanced paketi için Adaptive sürüş asistanı opsiyon fiyatını öğrenebildiniz mi? Rica etsem fiyat bilgisi paylaşabilir misiniz

Renkli ambiyans aydınlatma ve navigasyon haritasının direksiyon arkasındaki ekrana yansıtılması olayı bu eklentiler içinde soran oldu mu?

• e00017 E kullanıcısına yanıt

Adaptif için fiyat sormadım. Renkli ambiyans aydınlatma Türkiye'deki araçlarda henüz yok. Ekranın hemen altındaki gri parçanın ön kısmında bir ışık şeridi var, oradan anlayabilirsiniz. Ekrana harita yansıtma için navigasyon paketi eklenmesi lazımmış. Android Auto vs. yansıtılamıyor. Apple Carplay kablosuz bağlanabiliyorken Android Auto sadece kablolu bağlanabiliyor.

• A3 35 1.5tfsi araçımı yaklaşık 2 hafta önce teslim aldım , genel görüş olarak araçı beğendim bu segment düşünenelre tavsiye ederim kesinlikle

• quote:

Orijinalden alıntı: hermano

69 bin hiç olmadı, en düşük 84 bin TL fiyat vardı 2016 Ekim ayında A3 1.0 Sportback lansman fiyatı
    5 yılda 5 katına çıkmış fiyatı. Böyle rezalet bir ekonomi Venezuela dışında başka hiçbir yerde yoktur. Şuna bak %500-600 zamlar havada uçuşuyor.
  • berden kullanıcısına yanıt

Dizel gelmeyecek artık. Dizeli bırak, içten yanmalı motor üretmeyeceklerini bile açıkladılar geçenlerde.

A3 sonrasında Dizel ve C-Suv bir araç istediğim için yeni 3008'lere bakmaya başladım.

Teşekkürler verdiğiniz detaylar için. Koltuk konusuna çok takılmayın. Çok farklı segmentlerde çok farklı marka model araçlar ile uzun yol deneyimim oldu. Gerçekten bu konuda herkesin görüşü genel olarak farklı olabiliyor. Yani kişinin fiziksel boyutları kilosu vb belki kimine garip gelebilir ama benim izlenimim böyle oldu paylaşmak istedim. Bazı d segmenti araçlar ve daha üst segmentteki araçların koltukları gerçekten uzun yol için daha rahat ve fark o segmentlerde ortaya çıkıyor. Benim sormak istediğim yalıtımını nasıl buldunuz? Eskisinin gayet iyiydi, örneğin şu anda kullandığım bmw F30 aracımdan daha iyiydi. Ben de sedanını düşünüyorum bakalım kısmet.
  • 300 bin TL civarı bütçem var. Gönlüm bmw 1.18i deydi yeni kasa olan 2019 2.el ama araç bulamıyorum. Audi'ye şimdiye kadar hep soğuktum ama başka seçenekte yok. 2.el ilanlarında fiyatlar fazla şişirilmiş, 2. el araca 0 bayi fiyatı çekenler veya sıfır fiyatından 5-10 bin aşağı yazan al satçı-galerici ilanları ile dolu, o rakamları hiç baz almıyorum bile ama sormak istiyorum size 2019-2020 audi a3 sportback 1.5 motor, hayalet + cam tavanlı + deri veya alcantara döşemeli maksimum 10.000 km bir araca en fazla kaç para vermeliyim.

• Ben de geçen hafta Sportback Advance 30tfsi aldım. Ancak şöyle bir sıkıntı var. Hatta internetten araştırdım. Birçok araçta da bu sıkıntı var gibi görünüyor. Sorun şu: SOS arızası. Akabinde araç içi bluetooth sesli görüşmede ses karşıya gitmiyor. Karşı tarafın sesi duyuluyor. SOS malfunction diye geçiyor sorun.

Cevaplarınız için tesekkürler Apple Carplay üzerinden nagivasyon hayalet ekrana yansıtılabiliyor benim bildiğim kadarı ile

• e00017 E kullanıcısına yanıt

Bunu doğrulayabilirseniz çok memnun olurum.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.