Şimdi Ara

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
875
Cevap
25
Favori
180.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorduğun şey basitti arkadaşım. Bu hacimlerde modern atmosferik yok, yola performans ekonomi vs her neyse yansıtabilen de yok. Varsa koyun "aaa bu daha iyi imis" diyelim dedin. Araba ağırdı hafifti tork devri yüksekti, turbonun çekişi vesaire geçelim bunları, kimse atmosferik torkludur turbo gibidir demedi, geçelim. Örnekleri koyduk, merakını giderdik bitti gitti.
  • Bazen düşünüyorum da gereksiz yere donanıma para harcıyoruz. Alacaksın giriş seviyesi araç tepe tepe kullanacaksın. Araçta minimum düzeyde tatmin edebilecek her özellik var,şu abuk subuk teyp hariç güzelmiş. Onu da oem dokunmatikli ekran ile değişimi yapılırsa şahane olur.
    Ben beğendiğim,fiyat ta oldukça iyiymiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vision corolla ile tatil dönüşü tecrübelerimi yazayım.

araba kontak kapatinca son sürüş ile ilgi bilgiler veriyor. yakıt 4.8 ile 5.2 arasında değerler verdi molalarda. ortalama yolun akisinina hiza göre degisti araçta 4 kişiydi klima sürekli acikti bagaj vardı.

arabanın çekişi gayet güzel devir genelde 2 bini geçmiyor. yokuşu zorlanmadan tırmanıyor.

yol tutuş çok iyi virajdan girdiği gibi çıkıyor.

15 lastikler sehir icinde cok iyi kasiste tümsekte, ama uzun yolda çok konforsuz birigston var üstünde sert lastik uzun yol performansini begenmedim.

arabanin bagaj gayet yeterli.

klimasi gayet iyi calisiyor sürerken bir el hareketi ile arka taraf kapatilip acilabiliyor.

koltuklari cok rahat beli iyi sarıyor.

ses sistemi iyi 6 haporlor var.

arabanin ilk kalkis basarili ara hizlanmalari iyi arabayi salinca boşta gibi gidiyor yokuş aşağı ama devir yükseltmiyor bu benim özellikle hosuma gitti.

araba bozuk asfaltta gürültülü, sert hamurlu lastikle ilgisi olabilir.

gaz pedalı bana cok alcak geldi basmak icin ayagimi baya yan yatirmam gerekiyor.

yarim acikken söfor camından ses geliyor bunu baska yerlerde de yazmislar kronik soru olabilir.

1800 km de araba şu an aldigimdan beri ortalama 6.5 gösteriyor.

• Bayiden sıfır fiyatı alan oldu mu bu ara?

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

vision corolla ile tatil dönüşü tecrübelerimi yazayım.

araba kontak kapatinca son sürüş ile ilgi bilgiler veriyor. yakıt 4.8 ile 5.2 arasında değerler verdi molalarda. ortalama yolun akisinina hiza göre degisti araçta 4 kişiydi klima sürekli acikti bagaj vardı.

arabanın çekişi gayet güzel devir genelde 2 bini geçmiyor. yokuşu zorlanmadan tırmanıyor.

yol tutuş çok iyi virajdan girdiği gibi çıkıyor.

15 lastikler sehir icinde cok iyi kasiste tümsekte, ama uzun yolda çok konforsuz birigston var üstünde sert lastik uzun yol performansini begenmedim.

arabanin bagaj gayet yeterli.

klimasi gayet iyi calisiyor sürerken bir el hareketi ile arka taraf kapatilip acilabiliyor.

koltuklari cok rahat beli iyi sarıyor.

ses sistemi iyi 6 haporlor var.

arabanin ilk kalkis basarili ara hizlanmalari iyi arabayi salinca boşta gibi gidiyor yokuş aşağı ama devir yükseltmiyor bu benim özellikle hosuma gitti.

araba bozuk asfaltta gürültülü, sert hamurlu lastikle ilgisi olabilir.

gaz pedalı bana cok alcak geldi basmak icin ayagimi baya yan yatirmam gerekiyor.

yarim acikken söfor camından ses geliyor bunu baska yerlerde de yazmislar kronik soru olabilir.

1800 km de araba şu an aldigimdan beri ortalama 6.5 gösteriyor.
    cam yarım açıkken, kapıyı kapattığınızda E ve F sınıfı harici ses gelmeyen araba görmedim bmw F30, Mercedes C serisi dahil. İllaha o cam bir tıngırdayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 13 Haziran 2019; 23:43:46 >

• 97 bin tl civarını alınıyor şu an, pazarlıkla dahada inebilir.

ah şu bir üst donanımla arasında 22bin tl fark olmayacaktı.
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    aracınız hayırlı olsun. merak ettim de aracınız hybrid mi yoksa atmosferik 132 bg lik mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

aracınız hayırlı olsun. merak ettim de aracınız hybrid mi yoksa atmosferik 132 bg lik mi?
    Teşekkürler. 1.6 Benzinli 132 BG atmosferik

@tuğberk23
    Benzinli manuel vision 97 civarı şuan beyaz renk otomatik ise 102-104 civarına alıyorlar

@esmerce
    iyi dilekleriniz için teşekkürler

Ortalama 1500 km uzun yol kirini attım bugün.Yıllardır araçlarımı kendim yıkarım karcher k2 basınçlı yıkama makinası aldım yıllardır büyük eziyet çekiyormuşum.Hem temizlemesi çok daha rahat oldu hemde ciddi derecede az su harcıyor aracını kendi yıkamayı seven varsa kesinlikle basınçlı yıkama makinası öneririm kuruşu kuruşuna hak ediyor parasını

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

Elim deymişken skodayı da yıkadım.Tekirdağ yolu düşen olursa 15 dk aracınızı yıkar teslim ederim ücretsiz
    Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 14 Haziran 2019; 20:20:47 >

• aractan lastik sesi dısında bende cok memnunum ,ses seviyesi az lastikile degişirse azalma olur sanırım ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: texmo

aractan lastik sesi dısında bende cok memnunum ,ses seviyesi az lastikile degişirse azalma olur sanırım ,
    Açıkcası bende yol sesi azaldı gibi geliyor.Ya lastik basınçları normale döndü yada beynim alıştı o sese şuan pek kulağıma gelmiyor ses

Biraz müzik eşliğinde yol sesi pek etkilemiyor beni önceki araçlarım da da yol sesi olduğu için garipsemedim zaten

1-2 yıl sonra jant + lastik değişimine gideceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 15 Haziran 2019; 12:11:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Açıkcası bende yol sesi azaldı gibi geliyor.Ya lastik basınçları normale döndü yada beynim alıştı o sese şuan pek kulağıma gelmiyor ses

Biraz müzik eşliğinde yol sesi pek etkilemiyor beni önceki araçlarım da da yol sesi olduğu için garipsemedim zaten

1-2 yıl sonra jant + lastik değişimine gideceğim

Alıntıları Göster
    kendi lastikleri eskisin biraz bende yapacagım insallah

• Ben de bugün vision otomatik için kapora verdim,temmuzda teslim alacağım.Açıkçası sizin memnuniyet yorumlarınızdan etkilendim arkadaşlar.ilk sahibi olduğum dizel linea aracımı satarak alıyorum, az biraz içim buruk.buzul gri düşünürken beyaz opal almak zorunda kaldık zira ülkede 101 102 ye otomatik corolla yok.hemen her yeri aradım,olanlar da 110 111 çekiyor..kısacası renk için 8 9 bin vermedim beyaza razı oldum.
    lineadan sonra bir çok anlamda tatmin edecektir fakat motor performansını ve yakıt ekonomisini çok ararım gibi duruyor.MDS şanzımana hantal deniyor,manuel kullandı
    otomatik kullanmamıştım aslında.corolla biraz aceleye geldi.Uzun yolda 5.5 - 6 lt,şehir içi 8 lt ye razıyım.böyle olursa lpg düşünmem.Siz paylaşım yapmaya devam ediniz,takipteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 17 Haziran 2019; 23:51:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Ben de bugün vision otomatik için kapora verdim,temmuzda teslim alacağım.Açıkçası sizin memnuniyet yorumlarınızdan etkilendim arkadaşlar.ilk sahibi olduğum dizel linea aracımı satarak alıyorum, az biraz içim buruk.buzul gri düşünürken beyaz opal almak zorunda kaldık zira ülkede 101 102 ye otomatik corolla yok.hemen her yeri aradım,olanlar da 110 111 çekiyor..kısacası renk için 8 9 bin vermedim beyaza razı oldum.
    lineadan sonra bir çok anlamda tatmin edecektir fakat motor performansını ve yakıt ekonomisini çok ararım gibi duruyor.MDS şanzımana hantal deniyor,manuel kullandı
    otomatik kullanmamıştım aslında.corolla biraz aceleye geldi.Uzun yolda 5.5 - 6 lt,şehir içi 8 lt ye razıyım.böyle olursa lpg düşünmem.Siz paylaşım yapmaya devam ediniz,takipteyim.
    Hayırlı olsun.Umarım memnun kalırsınız sizde.Yollarda yeni corolla ciddi anlamda çoğaldı her yerde görüyorum desem yalan olmaz baya talep var

Pişman olacağınız bir araba değil fiyat avantajlı almışsınız ben 100 tl manuel aldım beyaz da olur ne olacak

Alırken yakıt konusunda ben çok ön yargılıydı 12-11 lt razıydım.

Diğer skoda rapid 1.2 TSİ 6-6.5 LT yaktığı rotada corolla 7-7.5 LT yakıyor en kötü lpg taktırır devam edersiniz

Yukarıdaki rotada kullanıyorum aracı istanbulda tüketim bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 18 Haziran 2019; 0:1:37 >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    tşk ederim biraz sizin sayenizde oldu
    lpg ye soğuk bakmıyorum, olabilir.aracım ilandaydı şıpp diye satıldı,corollaya önceden bakmıştık alalım deyinceyene kadar araç kalmadı bayilerde..panikle 20 30 bayi aradım..taa istanbulda buldum, heyecandan park sensörü cam filmi vs istemeyi unuttum.yarın dile getireceğim.

• Bugün aracımı istanbuldaki bayiden teslim aldım.Alır almaz Ankaraya 500 km yol yaptım.macera olsun diye de bolu dağına tırmandım.eyüp haliç boğaz trafiği derken 110 km sabit hızla klima açık 5.2 litre ortalama ile yolculuğu bitirdim.Otomatik sorunsuz ve bence yeterince atik.memnun kaldım açıkçası..

• quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Bugün aracımı istanbuldaki bayiden teslim aldım.Alır almaz Ankaraya 500 km yol yaptım.macera olsun diye de bolu dağına tırmandım.eyüp haliç boğaz trafiği derken 110 km sabit hızla klima açık 5.2 litre ortalama ile yolculuğu bitirdim.Otomatik sorunsuz ve bence yeterince atik.memnun kaldım açıkçası..
    arabanız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim. benim merak ettiğim; siz 110 sabit klima açık 5.2 lt benzin yakıyorsanız dizel araç alan gerek filo sahipleri gerekse de bireysel tüketicilerin kısm-i umumisi gerizekalı diye düşünüyorum çünkü üstüne o kadar para verip, bakımını pahalı yaptırıp, dizelin tır tırını çekip corolladan fazla yakıyorlar aklım almadı.
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Ben de anlamıyorum bu durumu. İstanbul Ankara arasında birçok model araç kullandım. Dizeller için bile 5.2 iyi bir rakamken nasıl oluyor benzinli araçlar 5.2 yakıyor? O kadar rakım farkı var, klima açık. Ankara -> İstanbul olsa yine olabilir ama diğer türlü inanamıyorum.
  • Sakin kullandım,yakıt bana da az gibi geldi.yanlış anlaşılmasın,bir abartı sözkonusu değil.yol bilgisayarı hatalı gösterir mi onu bilemem o ancak depoyu fulleyince anlaşılacak.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.