Şimdi Ara

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
875
Cevap
25
Favori
180.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ortalama hız var hocam. Uzun yolda çektiğim resmi ekledim. Menüde sağa doğru geçin, 2. ya da 3. sekmede olacak. İstediğiniz zaman sıfırlayabiliyorsunuz. Ortalama yakıt tüketimi, trip ve ortalama hızı birlikte sifirlayip hesaplıyorum.

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt
    Yeni Corollanin yakıt tüketimi fabrika verileri günlük kullanıma daha yakın ölçülmüş. Seat ve Toyota yeni hesaplama sistemine geçmişler. Fabrika verileri ile günlük kullanım yakın çıkıyor artık. Önceki aracımda yıllık ortalamam 18000 idi ve tüp takmadım (Picanto). Bunda da 12000-15000 civarı yaparım diye düşünüyorum. Buna da taktırmayacağım. Uzun yolda yakıt olarak uzecegini sanmıyorum.

Benim aklımda çok soru işareti vardı alırken. Şu an iyi ki almışım diyorum. Vision ile dreami karşılaştırdım almadan önce. 20bin lira vermeye benim açımdan değecek bir şey bulamadım. İlla ki o özellikler olunca kullanılır ve iyidir ama aradaki fiyat farkını vermeye değer bulmadım ben. İyi ki de vermemişim. Bir tek direksiyon deri kaplama olsaymis iyiymiş. Onu da bi ara kapatırım.

Hatta bugün 1000km bakımına gittim. Servisin ilgisi ve kalabalığı görünce şaşırdım. Onca (10+++...) kişi arabasını bakıma getirmiş, saatinin gelmesini bekliyor. Başka yerde denk gelmedim böyle bir duruma.

• @yazilimsever Menüden seçmek gerekiyormuş hepsi aynı anda açık olamıyor ayarladım bugün teşekkürler.

---
    Bugün ofise giderken hem kadran hem yolu çeken kamera ile kayıt yaptım 7.7 LT yaktı yakıt ortalaması video sonunda var.Kadran kamerası yarıda gitmiş malesef dönüşte tekrar çekeceğim dönüşte genelde daha az yakıyor.

Corolla 7.7 LT yakıt ortalaması Videosu

Ayrıca motor ve bagaj çekmemişim onların resimleri

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

Corolla Motor sesi

• Güle güle kullanın.Bende Corolla alırdım.

• Az yakıyor çünkü motordaki iyileştirmelerden ziyade araç epey hafifledi.
    Yeni Megane ile Corollayı arka arkaya inceledim 10 dk arayla, Megane'dan 1,5 Corolla çıkar gibi geldi zaten hafiflik belli oluyordu.
  • Rapid B segmenti bir araç corolla C segmenti.
  • Aracınız hayırlı olsun da motor neden D4D gibi gürültülü?
  • Dizel motor seçeneği yok mu artık?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Aracınız hayırlı olsun da motor neden D4D gibi gürültülü?
    Bilemiyorum araç içersine motor sesi almıyor gibi bir şey dışarıya biraz ses veriyor

@yksln
    Evet artık dizel seçeneği yok toyota da
  • quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

Az yakıyor çünkü motordaki iyileştirmelerden ziyade araç epey hafifledi.
    Yeni Megane ile Corollayı arka arkaya inceledim 10 dk arayla, Megane'dan 1,5 Corolla çıkar gibi geldi zaten hafiflik belli oluyordu.
    Önemli olan, yalıtımdan çalmadan hafifletmek. Corolla testimde yok sesinde epey gelişme vardı. Ancak devirli sürüşlerde motor ve şanzıman sesi

• Konuya yakıt Tüketim testini ekledim

Ayrıca eklemek gerekirse

Teknolojik olarak araç çok zayıf hızlanınca otomatik kapıların kitlenmesi bile yok vision donanımda Multimedya ve kadran ekranları vasat.

Multimedya ve Kadran ekranı
    Konsol ortasında bulunan Multimedya ekranın hiç bir işlevi yok müzik adı ve radyoların adı yazması dışında vasat.66.000 TL + Vergi satılan bir arabaya yakışacak bir ekran değil kesinlikle.Araştırıp Böyle bir ekran mutlaka alıp değiştireceğim
    Kadranlarda bulunan ekranın da aynı şekilde hiç bir işlevi yok yakıt göstermesi dışında 2016 rapid de bile müzik listesi , radyo listesi aracın detaylı yakıt tüketimlerini görmek mümkünken toyota da sadece
    Ortalama Yakıt Tüketimi
    Ortalama Hız
    Mesafe gözüküyor
    buna malesef yapılabilecek bir şey yok

teknoloji dışında aracın donanımı yeterli keyif veriyor.Tasarımı oldukça hoşuma gidiyor aracın
    Ortadaki ekranı değiştirince aracın çok daha keyifli hale geleceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 13 Nisan 2019; 21:14:24 >

• Benim şimdiye kadar tek sorun yaşadığım nokta, ekran üzerinden birini aramak için çok uğraşmam oldu.
    Bluetooth moduna geç > Rehbere git > Sağdaki yuvarlağı seçerek ismi bul (rehber kalabalık ve isim ortadaysa uğraş dur) > İsme tıkla > Arayacağın numaraya gel > Ara.
    Gözümü yoldan ayırmamak için ekranı kullanayım dedim fakat telefonla daha kolay oluyor. Hatta Google asistanı çalıştırınca daha da kolay. Tft ekranda bile karmaşıklığı çözemediler.
    Onun dışında ortadaki veriler benim için yeterli. Fazlası iyi olurdu ama önceki arabama göre daha fazla veri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: yazilimsever

Benim şimdiye kadar tek sorun yaşadığım nokta, ekran üzerinden birini aramak için çok uğraşmam oldu.
    Bluetooth moduna geç > Rehbere git > Sağdaki yuvarlağı seçerek ismi bul (rehber kalabalık ve isim ortadaysa uğraş dur) > İsme tıkla > Arayacağın numaraya gel > Ara.
    Gözümü yoldan ayırmamak için ekranı kullanayım dedim fakat telefonla daha kolay oluyor. Hatta Google asistanı çalıştırınca daha da kolay. Tft ekranda bile karmaşıklığı çözemediler.
    Onun dışında ortadaki veriler benim için yeterli. Fazlası iyi olurdu ama önceki arabama göre daha fazla veri var.
    Ben onu demedim bile söylediğiniz gibi telefondan aramak daha kolay olur

Bu Linkteki ekranı mutlaka alacağım şuan çok yeni olduğu için bekliyorum 2-3 aya yaygınlaşır alıp taktıracağım

Neyseki aracın genel kısmı güzel en çok hoşuma giden aracın arka stoplarının tamamen led olması mesela skoda da boş pakette bagaj kapağında led stop devam etmiyor yanmıyor ışıkları (superb) buda aracın 10 metre uzaktan hem boş olduğunu hem kötü görünüme sebep oluyor stop lambası bozuk gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 13 Nisan 2019; 21:25:45 >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz ilk ama özellikleri düşük. Biraz daha yüksek olsa özellikle navigasyon için daha verimli olabilir. Yavaş yavaş yenileri çıkacaktır.
    Ben bu haliyle kullanırım. Toyota ekranı düzeltirse (fiyat makul olursa) orijinal ekran takarım, düzeltmezse kalsın her türlü iş görür bende. 5-6 yıl kullanıp hibrite geçeceğim için masraf yapmayı düşünmüyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Bu aracın yakıtı beni şaşırtıyor alırken tahminim şehir içi 9-10lt yakar diyordum 7 lt üzerini daha göremedim aktif kullanım da

Kocamustafapaşa trafiğine girmeden yakıt ortalaması 5.9 LT kadar indi
    Aracı park ettim ve sonuç 6.8 LT

2017-2018 corolla tüketimleri nasıl bilemiyorum ama 2019 ciddi az yakıyor dikkatli kullanırsan
    Hocam araç hayırlı olsun.Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Ayrıca Kocamustafapaşalıyızz

• Jetta 1.4 TSI highline alsaydiniz keşke

Araba dolu ve vw kalitesi var

• quote:

Orijinalden alıntı: Eon1907

Hocam araç hayırlı olsun.Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.Ayrıca Kocamustafapaşalıyızz

Alıntıları Göster
    İyi dilekleriniz için teşekkürler.Hepimize kazasız belasız sürüşler

@Car_sedan
    Öneriniz için teşekkürler Türkiyede satışı biten jetta gibi bir ikinci el bir araca o kadar para vermek kerizlik olurdu

İkinci el alacak olsaydım superb alırdım

@yazilimsever
    ekran konusunda haklısınız şuan çok erken bende bekleyeceğim biraz yaygınlaşmasını ona göre karar vereceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 14 Nisan 2019; 10:26:13 >

• hayirli llsun ancak maliyet yukselmis aracjn ilk bakimi 1083 kagit ama taa e100 cikan 21 yllik vvti var ve bakim 1 milyarin uzerinde kabine gürültü alma halen var antalyada kardesimle taksicilik yapiyoruz yeni corolla yi begenmedik ozellikle de ic mekanda vision vasat olmus dokunmatik ekran yok ama rablet gibi yaratik gibi birsey var eski corolla boyle degildi bu araba yarisgibi dutuyor ayni araca tupte binen is arkadasimiz var 38kurus yakiyor dedi 1,4 egeada 28 kirusu gecemiyoruz lansimanda millet bi gazla aldi ama ikinci el piyasasi olmaz galericiler yuzune bakmiyor yeni kasanin zaten eski.kasa daha genisti yeni kasa daralmis

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın içi çok küçülmüş bunu anlamamak imkansız yukarıdaki arkadaşa katılıyorum ama araç Avrupa'da beğenildi bunu kimse inkâr edemez tabii ki de zamanında Egea ile arasında 7 bin TL olan mantıklı bir arabaydı şimdi fiyatları çok uçmuş...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9C32BB1D2

hayirli llsun ancak maliyet yukselmis aracjn ilk bakimi 1083 kagit ama taa e100 cikan 21 yllik vvti var ve bakim 1 milyarin uzerinde kabine gürültü alma halen var antalyada kardesimle taksicilik yapiyoruz yeni corolla yi begenmedik ozellikle de ic mekanda vision vasat olmus dokunmatik ekran yok ama rablet gibi yaratik gibi birsey var eski corolla boyle degildi bu araba yarisgibi dutuyor ayni araca tupte binen is arkadasimiz var 38kurus yakiyor dedi 1,4 egeada 28 kirusu gecemiyoruz lansimanda millet bi gazla aldi ama ikinci el piyasasi olmaz galericiler yuzune bakmiyor yeni kasanin zaten eski.kasa daha genisti yeni kasa daralmis
    Çoğu söylediğinize katılmıyorum.

Maliyet yükselmiş çünkü kalite yükselmiş.Daha önce 1.33 Alma arifesine girmiştim 65.000 TL sıfır fiyatı 10.000 TL az verip skoda rapid almıştım arada ciddi farkla yoktu corolla zamanın da da ucuz değildi yani.

Yeni corolla maliyet yüksek çünkü kalite yükselmiş sadece arka bağımsız süspansiyonlar bile ciddi aracı değiştiriyor bozuk yollardaki konfor yol tutuşu harika denemek lazım.Konforu sadece yol sesi bozuyor oda kötü asfaltta iyi asfaltta ses yok fazla

İç hacim konusunda tasarım iyileştikçe malesef iç hacimler de ufalabilmek de benzinli seçenekte iç hacim bana yeterli geldi başkasını bilemiyorum.Artık markalar bundan sonra daha kareli tasarımlar yerine spor çizgiler tercih ettiği için bundan sonra çıkacak araçlarda ben farklı olacağını düşünmüyorum hacim olarak.

Ben hiç bir aracımda lpg taktırmadım takırmayı da düşünmüyorum zamanında Renault 19 aracım da da tüp yoktu ortalama 1 tl yakıyordu ama tüp taktırmadım .Şuan kullandığım rotada ortalama 7.5 LT yakıyor aracım memnunum yakıtından

2 el olarak hiç bir aracımda önemsemedim rapid alırkende zarar edersin dediler 56.000 TL aldım şuna ölüsü 65.000 TL satılıyor satmaya niyetim de yok.
    Aynı şekilde corolla da 100.000 TL aldım 5 yıl sonra satarım belki 90.000 TL satsam bile bana yeter 2 el kaygım olmadığım için sorun değil ama 2 el de ben aracın tutacağını düşünüyorum 5-6 yıllık astra bile 92 satılırken corolla yeni tasarım 100.000 TL satılıyor

Araçta standart arka bağımsız süspansiyonlar , 7 Hava yastığı ,Arka havalandırma , Far sensörü , kolçak , Hız sabitleme ,bluetooth var .Sonradan 1000 TL bir ekran taktıktan sonra uzun yıllar üzmeyecek bir araç yapmışlar bence

Ayrıca vision donanım da bile ön konsol deri kaplı çoğu C sınıfında baz donanımda yok, malzeme kalitesi bana gayet yeterli geldi direksiyon ve vites hariç

Şuan 2 el eski kasa 2017-2018 corollalar 80 ile 120 bin arası iken yeni corolla ucuz bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 16 Nisan 2019; 11:43:31 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.