Şimdi Ara

Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
875
Cevap
25
Favori
180.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serty23

17 inç jant yapmak lazım , bu haliyle yeni kasa kalk gidelim dior jantlar otur bok yeme diyor , arabayı jant gösterir 205 50 r17 de lastik takarsınız arabayıda yormaz .. Güsel araba ben beğendim bu kasayı yakından görmemiştim ..
    Kesinlikle en güzel böyle anlatılabilirdi jant ile araba uyumu

Bu zamana kadar hiç jant değiştirmedim fazla tecrübem yok uğraşmakta istemiyorum lastikler biraz eskirse 1-2 yıl sonra lastik + jant komple değiştirmeyi düşünüyorum
  • merhaba camalardaki tek dokunuş denen özellik nedir nasıl kullanılıyor?

kumandadan kilit açma veya kapama yaptığında farların açılma özelliği(coming home-leaving home) vardı değil mi vision donanımda?

bende yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinr

merhaba camalardaki tek dokunuş denen özellik nedir nasıl kullanılıyor?

kumandadan kilit açma veya kapama yaptığında farların açılma özelliği(coming home-leaving home) vardı değil mi vision donanımda?

bende yok
    Kapalı geliyor.Yetkili servise gidip ücretsiz açtırmanız gerek.Bazı servisler ücret isteyebiliyor telefonla sorun mutlaka ücretsiz yapan yetkili servsler var
  • coming leaving home var mı sizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinr

coming leaving home var mı sizde
    coming leaving home var fakat var mı yok mu belli değil şöyle çalışması için selektör yapmak gerek bir kere sadece o zaman çalışıyor.Otomatik devreye girmiyor bundan dolayı ben kullanmadım hiç daha
  • 205 50 17 konusuna katılıyorum. Hem aracı yormuyor. Hem yol tutuş ve konfor dengesi makul. Hemde şık duruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @oquzdag kesinlikle zaten lastik değiştirdikten sonra 16 geçmek mantıklı değil direk 17 geçiş yapacağım lastik ve jant ile.Şuan biraz lastiğin eskimesini bekleyeceğim sadece

@bianconera ilan kalkmış sahibi sattı yada düzenleme yapıyor herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Forumun mayıs ayı en boş, en saçma yorum yarışmasına bu mesajla katılmanızı öneririm. Şampiyon olabilirsiniz. En büyük rakibin beyinsis olur.
    Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim
  • Corolla ile bayramda

Tekirdağ-İstanbul-Manisa/Kula yolculuğu yaptım.Giderken 1 depo+50 TL benzin harcadım gidişte trafik vardı ve aracı çok sıkıştırdım yolculuğa çıkmadan öncede aracı şehir içinde kullanmıştım 50-100 km civarında

Dönüşte Kuladan çıkmadan depoyu doldurdum istanbula kadar rahatlıkla yetti istanbul da tekrar fulledim 39.360 LT aldı 266 TL tuttu

Bu aracın viraj performansı harika.Öyle giriyor ki en ufak savrulma yatma yok .Düz yolda her araç basıyor ama böyle viraj almak gerçekten keyif veriyor.

Araçta olumsuz olarak gördüğüm Yol sesi bana azaldı gibi geliyor ya beynim alıştı yada lastik kaynaklı ses de azalma var ama 750 km gidiş - geliş rotam oldu ses ile ilgili hiç bir şikayetim olmadı hiç yorulmadan yolculuğu tamamladım.

Camdan trim sesi de gelmiyor sanırım 1000 bakımında işlem yapmışlar ben yapın demedim ama taşlı yolda camlar açık olmasına rağmen en ufak tirim sesi gelmedi araçtan

100-110 km ile gidince 5.2 LT civarı yaktı 120-150 civarı gidince ise 6.5 LT civarı yakıyor (Araç içi ve bagaj full dolu şekilde )

Toyota güzel araba yapmış hele uzun yol performansı benim çok hoşuma gitti
    Yeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerimYeni 2019 Corolla 1.6 vision İzlenimlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 9 Haziran 2019; 0:6:42 >

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Aynı kullanımda rapid ne yakardı uzun yolda?

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Aynı kullanımda rapid ne yakardı uzun yolda?
    Aynı rota Tekrdağ yok sadece İstanbul-Manisa kula rapid biraz daha hafif bagaj ortalama hız corolla 82 km rapid 80 km

Rapid 6.1 LT yakmış
    Corolla 5.2 LT yakmış

Rapid 90 bg olması ve 5 ileri olması uzun yolda malesef dez avantaj

Corolla Ortalaması
    Rapid Ortalaması

Rapid ile uzun yolda sabit 90 ile gidersen çok az yakıyor 4.5 LT kadar düşüyor corolla ile bu rakamı yakalamak çok zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 9 Haziran 2019; 11:8:46 >

• Rapid ve corolla motor ve şanzımanları nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

Rapid ve corolla motor ve şanzımanları nedir?
    2016 Skoda rapid 1.2 TSİ GreenTec 90 BG 5 ileri Manuel
    2019 Corolla 1.6 dual vvt-i 132 BG 6 İleri Manuel
    Dolar düştü, hurda indirimi arttı. Corolla tam alınacak araba olmuş. Açıkçası tam araba alınacak zaman. Egea'nın urban plus'ı 95 bine alınacağına bu araç alınır. İstenirse jant ve multimedya değiştirilip devam edilir. Egea'yı donanım konusunda savunuyordum ama bu fiyatlarla savunucak birşey de kalmamış.

• Ben mi duymuyorum arabadan ses mi çıkmıyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şu koyu gri renk çok cezbedici,alıp 2 yıl sonra jant değiştirip kullanmalı.üzerinde gelen sac jantlara da evdeki 15 inç kış lastiğini takmalı.ohh miss
    not.17 inç lastik fiyatları düzgün mallar için 600 liradan başlıyor. 16 inç iyidir 205.55.16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 9 Haziran 2019; 13:56:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MHEC

Dolar düştü, hurda indirimi arttı. Corolla tam alınacak araba olmuş. Açıkçası tam araba alınacak zaman. Egea'nın urban plus'ı 95 bine alınacağına bu araç alınır. İstenirse jant ve multimedya değiştirilip devam edilir. Egea'yı donanım konusunda savunuyordum ama bu fiyatlarla savunucak birşey de kalmamış.
    Bende öyle düşünüyorum

102-105 bine otomatiği satılıyor şuan süper fiyat yeni tasarım şuan en güncel tasarım corolla da var.

@ymhaslaman

Genel olarak sessiz bir araç.Motor sesi yok 120 den sonra belli belirsiz gelmeye başlıyor.

Yol sesi var sadece kötü asfaltta oda bende azaldı gibi geliyor ya beynim alıştı yada lastik havaları normale döndü bilemiyorum ama şuan ben açıkcası yol sesi de almıyorum rahatsız edecek şekilde

Uzun yolda zaten en ufak yorgunluk yaşatmadı

• Corolla şu gündüz ledi işini düzelt be kardeşim ikişer tane led lamba çirkin görünüyor

Bakım aralığı ve maliyeti nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.