Şimdi Ara

Yedek Subaylık İle İlgili Tecrübelerim (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
637
Cevap
36
Favori
361.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğu görevi çıkan yok mu nasıl yürüyor işler. Doğuda nerede kalıyorsunuz. Askerin işi doğuda zor, hele ki rütbeli isen diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhamet62 kullanıcısına yanıt
    Doğudayım, 6 aydır bir karakolda takım Komutanı olarak görev yapıyorum. İşler yürüyor batıdan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

• Avengement kullanıcısına yanıt
    hocam karakoldamı misafirhanedemi kalıyorsunuz para ödüyormusunuz kaldıgınız yere memnunmusunuz
  • Villenoire kullanıcısına yanıt
    Hocam karakol her yerde değişiyor. Lojmanda kalan da var çadırda, konteyner da kalanda. Yine karakola göre değişiyor bazı yerlerde kazana dahilsin bazı yerler de yemek parası veriyorsun. Ama neresi olursa olsun karakol her zaman daha iyi ve rahattır. Batıya göre çok daha fazla para biriktirirsiniz. Kalacak yere para verme yok.

• Hukuk fakültesinden 2.17 gibi düşük bir ortalama ile mezun oldum. 2020 mayısa kadar tecilim var. Sizce bana yedek subaylık çıkma ihtimali Kasım celbinde mi Şubat celbinde mi daha yüksek? Bu konuda cevaplarınız ve görüşleriniz benim için önemli çünkü 31 ağustosa kadar bir karar vermem gerekiyor.
    usta yorumun için teşekkürler
    Hocam özel değilse doğuda olduğunuz için ek ne kadar tazminat alıyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Mühendis kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar özelden çok fazla soru geliyor buradan yazarsanız tekrar aynı sorulara cevap vermek zorunda kalmam. Doğuda 4. Bölge ve 5. Bölgenin tazminatları farklı. Ağrı, Van gibi şehirler 4, Hakkari, Şırnak,Tunceli gibi yerler 5. Bölge. Tabi şehir merkezi ile ilçesi arasında bile bölge değişebiliyor. 4. Bölge tazminatı 1.200 yaklaşık. 5. Bölge de çift tazminat. Karakol tazminatı da yaklaşık 1200.

• Seneye okulum bitiyor bir aksilik olmazsa. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunlarına yedek subaylık veya yedek astsubaylık çıkma olasılığı yüksek mi? 2.80 ile 2.90 arası bir ortalama ile mezun olacak gibiyim. Çok zorlarsam belki 3.00 gelir, ortalama yeterli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john ciga -- 26 Ağustos 2019; 0:52:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 2 yıllık sivil havacılık ve kabin memurluğu mezunu birisi yedek subaylığa başvuru yaparsa meslekçi asteğmen olabilir mi?

Her ikisinde de doğuya illa ki gidiliyor mu?

12 ay gidip sonra bırakabiliyormuşsun diye okudum böyle bir şey gerçekten var mı?

Evlilik gibi bir durum söz konusu olsa normal bir memuriyet gibi eş durumunda tayin vs oluyor mu?

6 ay askerlik mi 12 ay yedek subaylık mı daha mantıklı?

• meruşka kullanıcısına yanıt
    2 yıllık mezunlar asteğmen olamıyor yedek astsubay olabiliyor.

• denizb13 D kullanıcısına yanıt
    yedek astsubay olduğu zaman ne iş yapıyor peki doğuya yine de gidiyor mu? Operasyona giriyor mu? Okuduğu bölümle alakalı mesela havacılıkta olabilir mi? kusura bakmayın pek bir bilgim yok
  • Yedek astsubaylık uygulaması ilk defa başlayacağı için tam olarak ne görev yapacaklarını şimdilik bilemiyoruz tabi ama yeni mezun muvazzaf astsubaylarla benzer görevler alırlar büyük ihtimalle. Yani asteğmenler gibi fazla görev ve sorumluluğu olmaz.

İkinci olarak da yedek astsubaylığın getirilmesindeki amacın teknik bölümleri askeriyede istihdam etmek olduğu söylenmişti. Bu nedenle askeriyede kendi işini yapacak teknik sınıfların yedek astsubaylık alımında yoğunlukta olacagını düşünüyorum. Havacılık mezunu da pek tabii bu şekilde istihdam edilebilr. Doğuya gitme tabiki olacak ama operasyona çıkma durumu olmaz onları profesyonel askerler icra ediyorlar genellikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizb13

Yedek astsubaylık uygulaması ilk defa başlayacağı için tam olarak ne görev yapacaklarını şimdilik bilemiyoruz tabi ama yeni mezun muvazzaf astsubaylarla benzer görevler alırlar büyük ihtimalle. Yani asteğmenler gibi fazla görev ve sorumluluğu olmaz.

İkinci olarak da yedek astsubaylığın getirilmesindeki amacın teknik bölümleri askeriyede istihdam etmek olduğu söylenmişti. Bu nedenle askeriyede kendi işini yapacak teknik sınıfların yedek astsubaylık alımında yoğunlukta olacagını düşünüyorum. Havacılık mezunu da pek tabii bu şekilde istihdam edilebilr. Doğuya gitme tabiki olacak ama operasyona çıkma durumu olmaz onları profesyonel askerler icra ediyorlar genellikle.
    Merhabalar benimde sormak istediğim bişey var cevaplarsanız sevinirim. Deniz ve liman işletmeciliği mezunuyum astsubay olarak başvuru yaptım bende askerlik için. Önlisans olarak başvuruların çok fazla olduğu haberleri var. Deniz ve liman olarak bi avantajım olur mu acaba? 2016 mezunuyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emredoger -- 27 Ağustos 2019; 14:25:48 >
  • denizb13 D kullanıcısına yanıt
    Normal bir memur gibi mi çalışacaklar peki sabah 8 akşam 5 gibi mi çalışma oluyor peki? Bir de askerlik yapmak zorunda kalmaz değil mi bu 12 ay yedek astsubay olursa
  • Aylık giderimiz ortalama nekadar olur?(sadece konaklama ve yeme içme için)

• Mesai 8-5 ama uzadığı da olabiliyor. Ben istihkamdayım. Üs içinde müteahhit firmalar çalışıyor hafta içi akşam 8'e kadar müsadeleri var. Vardiyaya kaldığımız oluyor. Hafta sonları çalışıyorlar aramızda çetele yapıp ona göre geliyoruz. Başka tabur veya bölükte bu kadar iş olmaz daha rahat geçer.

Sizin bölümünüzden konuşayım. Bizim burda uçuş hattı kısmında yedek subay yok, karar alıcıların hepsi muvazzaf. Yedek subaylar destek grup komutanlığı emrine verilir. Çoğunluğu istihkam olmak üzere, hizmet, ulaştırma ve güvenlik taburunda/bölüğünde yedek subay oluyor. Yedek astsubaylar da genelde buralara verilecek.

Zaten askerlik görevini yerine getiriyorsunuz. Ya er, ya yedek subay ya da yedek astsubay olur farketmez.

@arifx666
    Eskişehirde 1500 civarı gidiyor. Konaklama, yeme içme, ulaşım, iletişim. Sigaram yok. Gece de çıkmıyorum dışarı. Yerine göre yaşam tarzına göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-f-h -- 27 Ağustos 2019; 16:47:43 >
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürlee,Ev mi tutmuştunuz nerde kalıyordunuz?

• a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Beni yanlış anlamayın askerlik, polislik bunlar benim için kutsal meslekler şuan da yedek astsubay alımı varmış nişanlım askerlik henüz yapmadığı için askerlik yapması mı yoksa yedek astsubay olması mı daha mantıklı, daha az riskli onu merak ediyorum. Üstten baktığımda sadece zaman farkı gözüme geliyor çok anlayamadığım için. Yedek astsubaylığa başvurur ve kabul olursa 12 ay boyunca memur gibi çalışıp maaş alacak, askerliğe giderse 6 ay yapıp dönecek normal şartlarda ama hangisi daha iyi olur bilemiyorum. Bir de şeyi merak ediyorum İstanbul kütüklü birisinin İstanbul’a çıkma olasılığı çok mu düşük oluyor ailede gerçekten bir çocuğu Doğuya bir çocuğu Batıya mı veriyorlar? İstihkamda operasyon durumuna göre gidip mayın var mı yok mu diye mi bakıyorlar

• arkadaşlar selamlar, öncelikle genel olarak verilen bilgiler için teşekkür ederim. En başından beri yazılanları tek tek okudum ve baya yardımcısı oldu. İlgi ve alakanız için teşekkürler tekrardan, ek olarak bir sorum olacak. Kasım celbi 23 Eylül itibari ile açıklanacak ve 1. grup er alımları 1. Ekim'de olacak (en son açıklanan bilgilere göre) bu askeriyeye teslim olma süresi midir? yani 23 Eylülden sonra ortalama 5-6 gün mü kalıyor gitmemiz için ? Ek olarak birde gözlük veyahut lens askerde sıkıntı yaratıyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TYE34 -- 27 Ağustos 2019; 17:37:13 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.