Şimdi Ara

● Yedek Subay Maaşları [2017] ●

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
48.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yılın 4 zamanı her Türk Evladının bu şerefli görevi yerine getirmek üzere askere gittiği kaçınılmaz bir gerçek. Birçoğumuz gitmeden önce aklımızda bir sürü soru işareti ile karşı karşıya kalıyoruz. Bunlardan bir tanesi ise Yedek Subaylık.

Yedek subay seçen kişilerin bir çoğu bende dahil askerlik süresince hem para kazanıp hemde vatanı görevimizi yerine getirmek. Ancak bir çoğumuz yedek subay ücretleri hakkında fikrimiz yok. Ben yedek subay olarak gidip yapan bir makina mühendisi arkadaşımı biliyorum. Kendisi komando idi daha sonra bir doğu ilinde takım komutanı olarak gönderildi. Maaşı 3750 TL idi (2016) ayrıca iç güvenliğe bağlı olan bir yerde yapması sebebiyle gün başına 50 TL tazminat aldı. Dolayısıyla çok iyi bir para biriktirip dönebildi.

Bu durum bütün yedek subaylarda böyle değil. Tecrübeli olan veya askerliğini yedek subay olarak yapmış olanlardan nerede yaptığını maaşının ne kadar olduğunu ve hangi yılda bu maaşı aldığını yazmalarını rica ediyorum . Bu konu burada kaldığı sürece belki senelerce insanlar bu konu altında aradığı cevapları bulabilecektir.

Şimdiden bilgi paylaşımı yapan herkese teşekkür ediyorum

İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maaş durumu önemli Açıkçası sivilde bu kadar yüksek maaşlı iş bulamadım Ortalama en az 4000 civarına gelmiştir diye düşünüyorum

Bende yarın tecili bozduruyorum Kısmetse Mayıs celbinde gidicem Fakat nedense bana cuma günü ilk başvuru yaparken yedek subay yapmak isteyip istemediğimi sormadılar Zaten bölümünden ötürü çıkma ihtimali pek yok ama olsun Yine de şansımı denemek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbomlusinan -- 26 Şubat 2017; 22:39:3 >
  • Hocam ortalama 4 bin olmuş ise iyi rakam valla. Sağlık kontrolüne gittikten sonra o soruları soruyorlar iki aşamalı bir işlem gibi düşünebiliriz bunu

• Cok gereksiz bos bir soru, cevaplamayacagim.

• pavlus P kullanıcısına yanıt
    Neden boş bir soru olarak değerlendiriyorsunuz ?size göre boş olabilir ancak bu sorunun boş oluğunu göstermez.

• quote:

Orijinalden alıntı: pavlus

Cok gereksiz bos bir soru, cevaplamayacagim.

adam sormuş kimse sana cevapla diye bir zorunluluk koymamış biliyorsan cevaplarsın yoksa uza dışarı.
  • Gereksiz diyaloglar

• pavlus P kullanıcısına yanıt
    (bkz: Gereksiz kullanıcı)

• 3500 maaşlar.Doğuda tazminatla 5000bini buluyor

• Çevre mühendisiyim. Beklentim olarak maaş bölümüne 1900 lira yazıyorum fazla bulunuyor. Onun için uzun dönem gitmek benim için nimet olacak. Kısa dönem yapıpta işsizliğe mi yetişeceğim? Uzun dönem iyidir hele bu dönemde harikadır.

• Yalnız askerden bi an önce kurtulmak için 6 ay yapın diyorlar insanın psikolojisi bozuluyormuş sürekli emir altında hep öyle duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F54F98451 -- 6 Mayıs 2017; 23:13:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pavlus

Cok gereksiz bos bir soru, cevaplamayacagim.

dışarı alalım seni
  • İstanbuldayım 3.463 tl alıyorum geçen ay teğmen olduk:D bu ay 4.090 tl yatacağı söylendi bakalım artık ne verirlerse:) 11 adet kritik bölge var bu 11 ilden birine gidersen ek 1500 tl tazminat veriyorlar birde jandarma ve komando da 150 200 liralık ek tazminatta veriliyor.

• Baz maaş 3500 TL.

Hudut tazminatı 250.

Doğu tazminatı 700.

Takım komutanı, jandarma, komando vs hepsi ek para demek. Ayrıca bazı birliklerde çift tazminat falan var.

2017...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi bölüm mezunusunuz hocam
  • bende yedek subay yani asteğmen olarak askeri gitmeden önce maaşları merak ettimhttp://personelmemur.com/astegmen-maaslari-ne-kadar/ adresinde beni doğru aydınlatmışlar sizlerde bakıp bilgi sahibi olabilirsiniz hayırlı teskerelerrrr :)
  • ryntrng R kullanıcısına yanıt
    Orası baya yanlış bilgi vermiş. Maaşlar yukarıda yazdığım gibi. En sonda asteğmenler sözleşmeli erler gibi kışlada kalır demiş o da yanlış. Sabah 8 akşam 5 çalışır evine gidersin(İstisnalar var elbette).

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğuda 5.000 i buluyor geçedebilir

ama riskide çok

• 3.400 en düzü teğmen olunca 4090 (2017)
  • 357.dönem asteğmendım kıbrısta 3500 yakın alıyordum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.