Şimdi Ara

Lisansa kayıtlı öğrenci iken tecil bozdurup muayeneye girmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
17.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim sorum şu ben askerlik için muayeneye girmek istiyorum ama 4 yıllık lisans programına da kaydımı yenileyeceğim yani tecilliyken bozdurup muayeneye girmek istiyorum. bir sıkıntı çıkar mı? nasıl girebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koche01 -- 14 Eylül 2013; 19:06:34 >

• Anladığım kadarıyla 4 yıllık üniversite okuyosun ve bu sene kaydını yenileyeceksin. Üniversite okurken askere gidebilir miyim mi diye soruyorsun?

Doğru anladıysam eğer tabiki gidebilirsin. Askerlik şubesine başvurunu yap. Orada senin en erken celp döneminde gidebilmen için işlemlerini yapar ve muayeneye gönderirler. Orada işlemlerini yaparken öğrenim durumuna "Lisans öğrenimi devam ediyor, askere gitmek istiyorum" gibi bişey yazarlar.

Yani hem okuyup hemde askere gidebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agentbb44

Anladığım kadarıyla 4 yıllık üniversite okuyosun ve bu sene kaydını yenileyeceksin. Üniversite okurken askere gidebilir miyim mi diye soruyorsun?

Doğru anladıysam eğer tabiki gidebilirsin. Askerlik şubesine başvurunu yap. Orada senin en erken celp döneminde gidebilmen için işlemlerini yapar ve muayeneye gönderirler. Orada işlemlerini yaparken öğrenim durumuna "Lisans öğrenimi devam ediyor, askere gitmek istiyorum" gibi bişey yazarlar.

15 ay askerlik yapar o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orijinalden alıntı: agentbb44

Anladığım kadarıyla 4 yıllık üniversite okuyosun ve bu sene kaydını yenileyeceksin. Üniversite okurken askere gidebilir miyim mi diye soruyorsun?

15 ay askerlik yapar o zaman

tabi, 15 ay yapar

• Hortlatacağım ama

Bende şuan 4. Sınıfım mezun olup direk gitmeyi düşünüyorum mezun olmadan tecili bozdurup yaz dönemi celbi ile gitmek istiyorum. Uzun dönem er olarak mı askerlik yaparım yoksa lisans mezunu şeklinde mi değerlendirilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün asal yoklamayı yaptım ama hem okuyorum hem askere gitmek istiyorum seçeneğinden başka seçeneği işaretleyemedim. Bi önlisans programından mezun oldum 2.ye kayıt oldum ama gitmedim pasif görüniyor yedek astsubay çıkması için bir engel teşgil eder mi kaydımı sildirsem normal seçenekler açılır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RicHearts -- 7 Temmuz 2020; 16:43:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RicHearts kardeşim bende aynı durumdan şikayetçiyim. bu engeli aştın mı? aştı isen nasıl bir yol izledin. acil dönüş beklyorum.
  • son durum ne arkadaşlar. lisans okurken yedek subay ya da astsubay olunamıyor mu yani ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.